Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

co do przegrody w macicy pierwszy raz o czymś takim słyszę niestety :( ale jeśli masz ochotę napisz coś więcej zawsze każda z nas się dokształci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pralinka 34 - narazie się tą informacją nie przejmuj, łożysko może być na scianie tylnej, co jest najlepsze, bądź przedniej ale ułożone wysoko niczemu nie grozi..' a łożysko przodujace jest własnie wtedy, gdy jest bardzo nisko ułożone, ja mam łozysko na ścianie tylnej i niestety nisko ułożone,ale lekarz jeszcze do tej pory nie stwierdził czy jest ono przodujące, bo do ok. 32 tc może się podnieśc i wtedy dopiero nazywa się je po imieniu...nie zawsze musi ono oznaczac coś złego, trzeba byc pod czestą kontrolą lekarza, szczególnie w 3 trymestrze, moga pojawic sie krwawienia i wtedy jest absolutnu nakaz lezenia, bo łozysko może sie przedwcześnie oderwać -ale przeważnie się ono podnosi, wiec nie ma co za wczasu panikować, ja własnie na mojej wizycie dowiem się co tam z moim łożyskiem-mam nadzieję,że to bedą dobre wieści..... assia22 - nigdy nie słyszałam o tej przegrodzie, co ona oznacza, jakie daje niebezpiezeństwo itd. pisz o swoich doświadczeniach, to bedziemy madrzejsze...jak to się objawia? ja tez miałam od poczatku ciązy krwawienia wręcz krwotoki i do tej pory ich nikt niezdiagnozował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość assiaz22
przegroda w macicy to ze macica jest podzielona na 2czesci jedna jest pusta a w drugiej zamieszkuje dziecko.tkanka dzielaca te dwa miejsca jest u mnie na 1cm gruba,ciagnie sie od dna macicy przez cala jej dlugosc i jest elastyczna dziecko po niej kopie co widac na nagraniu z usg.Moj lekarz jak to zobaczyl to sie zdziwil ze niezauwazyl.cesarka jest tez niebezpieczna bo jak przetna tkanke przegrody to moze dojsc do krwotoku a czy naturalnie urodze tez niewiadomo bo pierwsza mialam cesarke.No i jeszcze niewiadomo czy nie peknie ta tkanka jak bede parla.Dziecko rozwija sie do tej pory prawidlowo ma jeszcze miejsce ale moge urodzic wczesniej. Przegroda mogla powstac po cesarce lub po lyzeczkowaniu ,ktore mialam w lutym.Wtedy w macicy mogly sie zrobic zrosty i powstala przegroda ,ktora mozna jedynie usunac przez histero cos tam .Przegroda jest do wykrycia jedynie przez to badanie histeroskopie lub gdy zajdzie sie w ciaze i macica sie powieksza.To znaczy jak zarodek sie zagniezdzi na scianie przegrody lub w mniejszej czesci to nastepuje poronienie do 9tyg. Niewiem co ze mna bedzie jak juz tyle wycierpialam .dopiero w 29tyg wykryto u mnie to przegrode na prywatnym badaniu usg3d(250zl)a tyle razy lezalam z krwawieniem w szpitalu .Sam ordynator mnie w pazdzierniku badal i nic niewidzial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam brzuszki :) kurczę niewiem co ci napisać z tą przegrodą bo niestety spotkałam się z nią pierwszy raz gdy ty to opisałaś, będę trzymać za ciebie kciuki aby wszystko było ok, tym bardziej, że tyle przeszłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey, ja mialm przegrode w macicy, ale to dlatego jak juz pisalam, ze moja ciaza byla blizniacza. Teraz przegroda zanikla i jest juz wszystko ok. W Polsce robiono mi usg i przegroda jeszce byla, to byl 13tydzien, tutaj w 22 tyg juz jej nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich w nowym roku:-) Oj rzeczywiście pusto, pewnie wszyscy korzystają z długiego weekendu. Wczoraj byłam z M w kinie na Avatarze, ogólnie nie lubię takich filmów, ale ten pozytywnie mnie zaskoczył. Na temat tej przgrody nic nie wiem ale zaczełam sie zastanawiać jak często coś takiego występuje po czyszczeniu macicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po Świętach i w Nowym Roku :) Zmieniłam już tygodnie, mimo iż powinnam zrobić to jutro, bo jutro skończę kolejny tydzień, ale jeden dzień nie robi różnicy. Jak już kiedyś pisałam, po 50g glukozy miałam podejrzenie cukrzycy ciążowej, przed Świętami dostałam od ginka skierowanie do szpitala na obciążenie glukozą 75g, zrobiłam je po Świętach i na szczęście wszyło dobrze :) Teraz czekam na 14 stycznia na wizytę, będę miała usg4d w 30tc. pooglądam sobie moje maleństwo :) z jednej strony już nie mogę się doczekać, a z drugiej stresuje mnie to trochę ... jak zresztą każda wizyta u gina, ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. A tak poza tym, to nadal nie mam nic dla Maleństwa ... no i strasznie mi się dłuży to wolne ... powoli leci czas ... jednak jak mąż idzie do pracy to te dni jakoś szybciej lecą mimo iż cały dzień sama w domu siedzę. Pozdrawiam i cieszę się, że u Was wszystko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej brzuszki w niedzielny poranek :) ale u nas napadało śniegu :) ja mam wizytę jutro ale tym razem na książeczkę więc pewnie usg nie będzie :( no ale ważniejsze dla mnie jest badanie "ręczne" upewnienie się, że nic się nie dzieje z szyjką. życzę miłego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie. Jestem mamą 11-miesięcznej córeczki. Jestem z forum Lutówki 2009, choć ostatnio mało się udzielam. Mam do sprzedania wyposażenie łóżeczka (rozmiar 70x140) dla dziewczynki. W zestawie znajdują się: - kołdra 100x135 - poduszka 40x60 - prześcieradło z falbaną - prześcieradła frotte z gumką (2 szt) - ochraniacz do łóżeczka (wszystkie 4 boki) - organizer - becik - dwie zmiany pościeli (w kolorze różowym) Jedna zmiana pościeli była tylko założona na kołdrę i poduszkę, ale moja córcia nie spała w łożeczku, dlatego wszystko jest jak nowe. Używałam tylko becika i organizera przy łóżeczku. Jedna zmiana pościeli jest zapakowana fabrycznie (nie była używana). Zainteresowanych proszę o kontakt ma mojego e-maila: mj25@wp.pl Mogę przesłać zdjęcia pościeli i udzielić dokładnych informacji. Wszystkim przyszłym mamusiom życzę pomyślności w Nowym Roku, zdrowia, radości, no i lekkich porodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
assiu mam nadzieję że mimo przegrody urodzisz zdrowego i ślicznego Maluszka.Jeśli chodzi o anomalie w budowie macicy ja również takową posiadam, mianowicie mam macicę dwudrożną. Dowiedziałam się o tym dopiero w trakcie ciąży. I z tego co czytałam to powinnam mieć problemy już z samym zajściem w ciążę, a później z jej donoszeniem. A mimo to udało mi się zajść już podczas pierwszego miesiąca starań :) I oby szczęśliwie do końca czego i Tobie życzę :) Kobietki mam pytanie jeśli chodzi o wyniki badań. Mianowicie chodzi o poziom leukocytów, wyszło mi że mam ich 13,5 przy czym norma jest do 10. A jak to wygląda u was ? Przyznam że jestem trochę niespokojna,a czytając opinie w internecie idzie tylko osiwieć, więc podchodzę do nich bardzo ostrożnie. Do tego jeszcze wyszły mi azotyny i liczne bakterie w moczu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamula it's ok ;) i nie zdenerwowalam sie bo chodzbym miala 5- cioro dzieci to i tak wszystkiego nie bede wiedziec i wszystkiego nie doswiadcze hihi na razie sie wsio planuje a co wyjdzie to zobaczymy..i tak ze wszystkim bo dzieci nieprzewidywalne sa;) ale sie najadlam klopsami z papryka, kapusta pekinska i serem i raptem lyzke wiecej ziamniaczkow sobie wlozylam:O:O i prosze jutro juz 4 styczen..zaczynamy odliczanie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia trzymam kciuczki za twoje malenstwo🌼 pralinka tak jak napisala Mamula na razie badz jak najlepszej mysli, ze wszystko sie podniesie i bedzie ok...ale co wiem to to ze musisz sie bardziej oszczedzac ale to juz gin pewnie ci mowil;) Marcelinka mam to samo uczucie, tule malego i czuje sie jakos podle ze teraz swoja milosc bede musiala dzielic na dwoje...dziwnee ale dobrze ze tylko czasem mnie taka melancholia lapie ale z drugiej strony rodzenstwo to tez cos wspanialego (ja mialam czworo rodzenstwa i nie narzekalam;)) ale my jak na razie z M postanowilismy ze na dwojeczce konczymy hehe gOSIA CO DO TEJ NUDY, tak jak pisalam wczesniej ze gdy M w domu tym jeszcze mnie roboty dla mnie, maly chce np. aby mu piciu nalac to ja mowie ze mu naleje a on nie bo tatus i tak ze wszystkim haha no to ja na to ok jak chcesz, najlepsze jest jak sie kloci ze taty nie lubi ale mame lubi i tate odemnie odpycha ktory na sile probuje sie do mnie przytulic ehh urwisek i wlasnie jutro juz M do pracy i zaczna sie normalne dni, robota robota to i czas jakos szybciej leci i tygodnie za tygodniami a tego mi ostatnio potrzebaa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęsliwego Nowego Roki i dzięki za gratulacje, teraz tylko mamy mały problem z imieniem bo dla chłopca mieliśmy na 100 %. michalka26 księżniczka to chyba nie będzie raczej córka zbójnika kas1ek26 mąż właśnie wczoraj zakupił termofor dla dzieci, powleczony na różowo czymś jak frota z wyszytym słonikiem assia22 bratowa mojej koleżanki miała przegrodę i groziło jej poronienie ale mały rozkopał ją jak miał mało miejsca My Sylwester spędzilismy w domciu do 23 oglądaliśmy tv, potem wypiliśmy po kieliszku bezalkoholowego szampana i do łóżeczka bo się nam oczy kleiły. Obudziły nas petardy na zewnątrz i teściowa jak dzwoniła z grautlacjami. Aha, nareszczie zdecydowalismy się na wózek, będzie Matrix ale zamówimy dopiero na koniec lutego bo gwarancja leci to po co wcześniej. I już za tydzień odwiedzi mnie siotra, przyjedzie całe 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej asiu trzymam kciuki, nigdy nie slyszalam o takiej przypadlosci:( no a ja pochwalilam sie przedwczesnie. Smarowalam sie oliwka i ani sladu rozstepow, ale niestety biust omijalam, jakos chyba zmylił mnie fakt że mam mały rozmiar wiec myslalam sobie co sie moze stac. A tu nagle... rozstepy na obu piersiach:( Teraz poszlam po rozum do glowy i juz smaruje, ale chyba za pozno. Ale dalam popis rozsadku:) Dzis zebralam sie w sobie i zrobilam lekki makijaz przy niedzieli, no i tak przyszlo mi do glowy zeby uwiecznic sie 2 w 1 na jakichs fotkach, mezus pomogl mi sie ubrac no i mam zdjecia:) Gdyby ktoras z Was byla tak mila i podala namiary na naszekafe, to wrzuce do galerii. Widze ze badka wiedzie prym:) swietnie wygladasz! moj mail: mrowkaela@yahoo.co.uk Jeszcze raz pozdrawiam noworocznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izabell-wyslalam ci maila:) a tak wogole to witam w nowym roku. co dziwne:mam mdlosci.da sie przezyc,ale...sam fakt mnie denerwuje,ze wogole w 3 trym.sie pojawily:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saskiana dziekuje 🌼 nie martw sie, u mnie to samo. jak nie zgaga to mdłości. chociaz zdaje sobie sprawe, ze zadne to pocieszenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pralinka 34
DO MATULI 28 Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Obecnie zaczynam 20 tydzień. Tydzień temu podczas badania usg ( u bardzo dobrego specjalisty) usłyszałam, że mam łożysko przodujące - na ścianie tylnej ale pokrywające ujście szyjki. Lekarz przeraził mnie wizją krwawień, krwotoków i szpitalem. Ja na razie nawet nie plamie. Usłyszałam, że czasami łożysko się podnosi ale u mnie to raczej tak już pozostanie. Przerażona następnego dnia zadzwoniłam do mojej prowadzacej gin. i powtórzyłam jej to. Przez telefon uspokoiła mnie, że to za wcześnie na taką diagnozę i że wszystko jeszcze może być dobrze. Sama nie wiem komu wierzyć. Naczytałam się w necie strasznych rzeczy o tym łożysku i 3 dni już przeryczałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pralinka ,tylko nie panikuj,uważaj na Siebie ,oszczędzaj się i NIE CZYTAJ RÓŻNYCH BZDUR w necie bo każdy przypadek jest inny!!! Zobaczysz wszystko bedzie dobrze. Trzymam kciuki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pralinka 34
DZIEWCZYNY JESTEŚCIE CUDOWNE !!! Kilka razy zakładałam wątek o tym przodującym łozysku i nikt mi nigdy nie odpowiedział. W końcu zdesperowana zaczęłam wchodzić na różne fora i prosić o informacje. Jedynie u Was tyle ciepłych słów. Dziękuję Wam bardzo. Z pewnością za bardzo panikuje ale straciłam poprzednie dzieciątko i teraz ciąża kojarzy mi się tylko z ogromnym bólem i stresem. 3 i pół roku temu w 24 tyg na połówkowym usg wykryto u mojego maleństwa śmiertelne wady genetyczne. Musiałam rodzić siłami natury ze świadomością, że córeczka nie przeżyje porodu. A teraz to łożysko. Tak bardzo chciałabym cieszyć się ciążą, tymczasem tylko stres i łzy. Jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam wszystkie Mamusie i życzę szczęśliwych i bezbolesnych rozwiązań w Nowym Roku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pralinka wiem ze to trudne ale łzami i stresem tylko pogorszysz zdrowie i rozwój maluszka.A co na to twój gin co on mówi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki pękam w szwach :) święta, sylwester- ciagle jedzenie i zastawione stoły...dziś imieniny u cioci i zaraz chyba pękne, jak dobrze,że już koniec uroczystości :) a jutro NARESZCIE wizyta i zobaczę małego nicponia :) a o kg to już nie wspomne, bo chyba skali zabraknie haha pralinka 34 - to ja mam to samo co Ty - identyczna diagnoza- na scianie tylnej pokrywające ujście szyjki ok 24 tc troszeczke z tego ujscia się podniosło, no i zobaczymy co jutro się dowiem- 30 tc.. nie martw się macica podnosi się do góry i są ogromne szane,że pociągnie je ze sobą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pralinka 34
Będę jutro mocno trzymała za Ciebie kciuki. A czy mogłabyś napisać czy po 20 tyg. miałaś krwawienia i jak sie czujesz. Czy prowadzisz jakiś oszczędny tryb życia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pralinka 34 - u mnie w pierwszym trymestrze były krwawienia, krwotok i ciągle jakies palmienia, ale lekarze nie wiedzieli co było przyczyną - a badał mnie nie jeden....wiec początki ciąży przeleżałam...od ok. 20tc wszystko minęło biorę nadal luteinę i żyje normalnie, już nie leże - ale oczywiście absolutnie nic nie dźwigam i nie szarpie, dzięki Bogu nic się nie dzieje, synuś rośnie i dobrze się ma :) też się naczytałam o tym łożysku, są przypadki, gdzie dziewczyny muszą w 8 i 9 miesiącu leżeć plackiem i to w szpitalu, ale jestem dobrej myśli...cieszę się z kazdego minionego tygodnia, który przybliża mnie do porodu.. jutro już ostatczny termin tego mojego łożyska i zobaczymy co ginka mi powie, mam nadzieję,że same dobre info :) trzymaj się dzielnie i nie poddawaj złym myślą, pod kontrolą lekarzy nawet i z takim łożyskiem można spokojnie dotrwać do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pralinka mam znajoma ktora tez jest w 20tyg ciazy(zero plamien krawien itp. wszystko ok od samego poczatku) i tez ma ta diagnoze ale ginka ja uspokoila ze wszystko sie jeszcze moze podniesc zmienic na lepszee bo sa na to duze szanse takze na razie stara sie o tym nie myslec a bardziej dbac o siebie i sie oszczedzac tak wiec rezygnuje z prazy chodz sie naprawde dobrze czuje;) i tak jak Nikamo napisala kazdy przypadek jest inny, niby na poczatku sa krwawienia itp a tu zero jak widzisz zarowno ty jak i ona.., trzeba byc dobrej mysli i 🌼 dla twojej coreczki, wiem ze tego bolu napewno nie da sie opisac ale teraz musi byc dobrze i trzymamy kciuki aby bylo bo zza czarnych chmur w koncu musi wyjsc to slonce🌼 wogole na wysokosci pepka mam juz 103cm(30tydz i 4dni) , jak na razie zdretwiala mi prawa reka i lekko spuchla w wiekszosci pewnie przez to ze za dlugo w jednej pozycji lezalam i byla ucisnieta....aaa i male jakos ostatnio jeszcze wiecej sie ruszaa(w wiekszosci wypycha sie po prawej stronie brzucha tam gdzie wczesniej polozna wyczula glowke), jakos tak po sylwestrze;) przez co przez ostatnio praktycznie 1,5 h nie moglam zasnac tak mocno i dlugo sie wiercilo moje male i doczytalam tez ze skora bardziej swedzi na brzuchu i szczypie gdy jest WYSUSZONA tylko ze moim zdaniem moja skora to jakby natluszczona jest sama z siebie hehe no ale coz musze zakupic ta oliwke i natluscic ja bardziej;) (kremem dla ciezarnych tez sie smaruje ale jak mi sie przypomni;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Pralinka, nie daj sie zestresowac, przesylam Ci DUZE slowo otuchy. Doskonale Cie rozumiem. Strach pozostaje w nas juz na zawsze, jak sie przezyje strate ciazy. Ciezko jest myslec pozytywnie, ale napewno wszystko bedzie dobrze. Mnie w ciagu ostatniego roku przytrafily sie rozne przykre doswiadczenia, ale dzis jestem, lub staram sie byc dobrej mysli:) Trzymaj sie i daj znac jak sie masz co jakis czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Kochane :) ja juz od rana nie mogę spać,bo myśle o wizycie :) a poza tym żyjemy w tak durnych czasach,że już dziś muszę lecieć w kolejkę by zapisać dziecko na września do przedszkola, a ze chce złożyć papiery w dwóch, to pół dnia pewnie mi zejdzie..... Dzisiaj nareszcie finalizujemy zakup naszego autka, więc już będę spokojniejsza,że do porodu będę miała czym dojechać :) heh wazka85 - przodujące łożysko to mogące się pojawić krwawienia pod sam koniec ciąży, na początku nie daje ono objawów olena jak tam samopoczucie? Ty też masz dziś wizytę... ktoś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej brzuszku :) a na którą mamula masz wizytę? ja na 15.20 :) niewiem co mnie dziś czeka bo to wizyta na książeczkę zdrowia więc nie oczekuję cudów :( chyba przede wszystkim chciałabym wiedzieć ile mały waży :) i jak moja szyjka . a samopoczucie ok. dziś zakładają nam kablówkę i internet z kablówki więc w końcu będzie nam śmigał internet a nie jak teraz z iplusa który jest tragiczny jak dla nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was słonecznie:) Pralinka będę o Tobie pamiętała... w modlitwie. U nas też nie było łatwo, ale wszystko od początku ciąży (podejrzenie ciązy pozamacicznej, szpital i znowu szpital) zawierzyłam opiece Matki Bożej. Wierze, że Pan Bóg nad nami czuwa. Może kiedyś słyszłaś o Matce Bożej Leśniowskiej i Saknkuarium w Leśniowie, tam można poprosić braci o specjalną modlitwę za Ciebie i Twoje Maleństwo. Oto link: http://www.lesniow.pl/, polecam! A my mamy dzisiaj skończony kolejny tydzień. Już 29 skończony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×