Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Witam Was Brzuszki :) Wow,u Nas piekna pogoda ,słonko swieci aż sie żyć chce:) Od dziś musze znów zacząc ćwiczyc bo az się boje stanąc na wage po świętach brrr!! Dajcie znać jak będziecie po badaniach co i jak z dzieciaczkami! Ja niestety musze czekac do 14.01 .Kurcze a Zus dalej mi nie przelał pierwszej wypłaty.....ile mozna czekać ,juz półtora miesiaca nic!!! Szlag mnie trafia bo niech człowiek im się spóźni z kasą......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I mamy nowy rok :) Zosia któraś ostatnio miała także podwyższony wynik leukocytów. Ja ostatnio miałam 10 czyli górną granicę. Podobno to normalne, że są trochę podwyższone. Ale u Ciebie wyszły bakterie i azotyny więc może masz jakieś zapalenie, Lekarz wypisze Ci leki i będzie ok :) W necie są normy dla nieciężarnych więc nie ma co sobie stawiać diagnozy np. nowotworów. Spokojnie moim zdaniem przypałętały Ci się jakieś bakterie. Olena, Mamula trzymam kciuki za wizytę. Ja mam w środę i zobaczymy czy będzie można odstawić luteinę. W weekend byliśmy w hurtowni i kupiliśmy parę rzeczy. Później zasiedliśmy na allegro i dokupiliśmy również coś dla mnie (wkładki, stanik, wkłady poporodowe itp.). Ale do tej pory nie mamy łóżeczka a tu zostały 2 miesiące :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej okrąglutkie ;-) Nikamo też idę 14 stycznia :) Mamula i Olena dajcie znać po wizytach. A mnie kurcze strasznie ostatnio pobolewają pachwiny (chyba to) bo czuję się jakby mnie ktoś kopnął między nogi, dziś jest o niebo lepiej ale w wekend było kiepsko. Mam nadzieję że to normalne, ale i tak 14 poskarżę się lekarzowi. No i zapisałam się na usg i idziemy pod koniec stycznia, zobaczymy nasze niesforne dziecię :D Pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nikamo u ciebie nie jest firma która zatrudnia większą liczbę osób? bo z tego co pisałaś to chyba tak coś pamiętam. bo jeśli tak to pracodawca wypłaca ci pieniądze ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale półtora miesiąca to chyba coś nie tak, że aż tak długo. dowiadywałaś się czy wszystko mają itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pralinka 34
WASZE FORUM JEST CUDOWNE. Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa. Chętnie tu już u Was zostane bo na innych forach strasznie się kłócą, a zdarza się nawet, że życzą sobie poronienia ... U Was jest tak spokojnie i wyczuwa się wiele życzliwości. MAMULA 28 Twoje podejście troche mnie uspokoiło, staram się wyciszać i być dobrej myśli. Modlę się też do Matki Boskiej Leśniowskiej. U mnie od początku były plamienia i lekarz nie potrafił znaleźć przyczyny. Nie miałam zalecenia leżeć, ale sama ze strachu bardzo się oszczędzałam. Do 18 tyg brałam dopochwowo Luteine. Od ok. 16 tyg. plamienia ustały i myślałam, że już będzie dobrze a tu teraz to łożysko. Za tydzień 12 stycznia mam kontrolną wizytę u mojej gin. to porozmawiam o tym wszystkim i mam nadzieję, że mnie uspokoi. Przez telefon powiedziała mi to samo co Ty - że na tym etapie ciąży jest za wcześnie na diagnoze łożyska przodującego. Przypuszczam, że lekarz wykonujący USG ostrzegł mnie o wszystkim w dobrej wierze, abym była ostrożna ( zakaz seksu, badania ginekologicznego itd. ). Póki co prawie wcale nie wychodze z domu i robie tylko to co niezbędne.Często też kłade się i sobie odpoczywam. Wolę dmuchać na zimne. Mam nadzieję, że wytrwam jakoś do 30 tyg. a potem jakby dalej było to łożysko przodujące to zastanowie się nad szpitalem. Trzymam za Ciebie mocno kciuki i wierzę, że za kilka godzin podzielisz się z nami dobrymi wiadomościami. Jeszcze raz dziękuję wszystkim dziewczynom, które do mnie napisały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcys
NICK...................WIEK..........OST @......TERMIN..........SKĄD Majek123.......24.........21.05...28.02.....Zakopane...c hłopczyk Nikam074.......35........26.05....01.03.....Rzeszów...ch łopczyk koja2121.......24.........27.05....02.03.....Cieszyn.... ........????? Marcys..........21......??......03.03....Irlandia-Malbork...dziewczynka Kasiek26........26........27.05...03.03......Szczecin... .....chłopczyk savanna89.....20..........26.05...05.03.......Chorzów... ...chłopczyk SZCZĘŚLIWA...28....30.05...05.03.......Szczecinek....... ????? kamelle.........27........30.05...06.03.....Niemcy/NRW.. .dziewczynka engine30......30...........25.05...06.03.....zach-pom... dziewczynka fasola z bretani 24 ..................06.03..... lubelskie...chłopczyk joanna84........25........31.05......07.03.....dolnyśląs k....chłopiec nika34..........34..........01.06.....08.03....Warszawa. ...dziewczynka michalka26.....26.......01.06....08.03.....Irlandia..... .....dziewczynka? megan990......27........02.06....09.03....śląskie....nie spodzianka wazka85.......24.........03.06....10.03.....NI.......... ......????? natka23........23..........30.05....10.03......kuj-pom.. ..chłopczyk summer ........28 ........04.06....11.03....Katowice.......????? badka...........28..........04.06....11.03....Piaseczno. ...chłopczyk motylek_85....23........06.06....12.03.....śląskie.....d ziewczynka elakl.............27..........11.06....12.03.....Birming ham....chlopczyk Kotunia.........30........06.06....13.03......Legnica... .....????? krismam.........34.......06.06.....13.03.....wielkopolsk a.....????? eluśka85........24........07.06....14.03.....Szczecin... ....dziewczynka Agaaa159.......24........07.06....14.03.....Łódź........ chłopczyk szczęśliwa Gosia ..22..09.06.....15.03.....Łódź........chłopczyk LATTE .........26.........08.06.....15.03..... wawa.........chłopczyk Mamula28 ......28.......10.06....17.03.....lubuskie...chłopczyk **tina**.........34........28.05....17.03.....Niemcy.... .niespodzianka Bacha77.............................17.03....Ostrów Wlkp........????? saskiana........29.........12.06....19.03......zach.gran ica mala_31........32........13.06...20.03....wielkopolskie. ..dziewczynka Izabell1982....26......10.06....20.03....wroclaw/londyn. . dziewczynka zosia_007......25.........14.06....21.03......śląskie... ...chłopczyk Gosiaaa .........29........14.06....21.03....podkarpackie.......???? ? inowa............29..........15.06....22.03......śląskie .............????? agulagulaga.....26.......15.06.....22.03......podlaskie. ...........????? Gwiazdkagda89...20....16.06....23.03.....pomorskie.....d ziewczynka Tyrolia..........32.........16.06...23.03......podkarpa cie......????? Olena119......24........19.06....26.03.....pomorskie.... ......chłopczyk asiulek29.....29.......19.06....26.03.....Białystok. ......dziewczynka mała brzuchatka 27.....18.06....26.03.....Wrocek....niespodzianka andzia-26......26........22.06....29.03......pomorskie.. dziewczynka Biało-czarna...32........23.06....30.03....Białystok.... .......????? Goyek.........31............23.06....30.03....kuj-pom... .......chłopczyk Almeria35......35.........24.06....31.03...świetorzyskie ....chłopczyk Klempa..........26.........24.06....31.03....śląskie.... ........chłopczyk Anulkowa......20..........12.06.....19/23.03...lubuskie/ zachodniopomorskie...????? Fabiola........34........19.06........26.03........mazow ieckie......chłopiec GRUBCIA80.....29.......25.05...... 02.03....... pomorskie...... chłopczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pralinka nie martw się, faktycznie może trafiłaś na złe forum, nie wyobrażam sobie, że tak mogą traktować się kobiety które są w stanie błogosławionym, to chore. ja też mam łożysko z przodu ale wysoko i w związku z tym nie ma żadnego zagrożenia ani nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekamy na dobre wieści z dzisiejszych wizyt:-) Robię dzisiaj pączki, jak ktoś ma chęć to zapraszam:-) właśnie ciasto mi rośnie. Popołudniu jadę na zajęcia wiec dzień szybko zleci. Wazka u mnie tez M wrócił dziś do pracy, a wolę jak jest w domku, wczoraj wylegiwaliśmy do 11:-) Izabell nie martw się, u mnie rozstępy na piersiach pojawiły sie w drugim miesiącu ciąży a u Ciebie dopiero teraz. Ja też czekam na podłączenie normalnego netu bo ten strasznie sie muli, mieli podłącyć przed świętami a tu już dawno po świętach i nic, nie pozostje nic jak uzbroić sie w cierpliwość:-) Mam pytanko do już praktykujących mam, kiedy wyprać ciuszki przed narodzinami, tak sie zastanawiam bo zostały dwa miesiące i chciałabym częsć rzeczy mieć przygotowanych tyle że nie wiem czy to nie za wczesnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcys
Czesc dziewczyny bardzo przepraszam ze wogle niepisuje ale jestem strasznie caly czas zabiegana. Teraz mam nadzieje,ze juz odpoczne ostatnie te miesiace. Mam do was pytanie czy to mozliwe ze na 2 usg wychodzi ze jestem w roznych tygodniach??W szpitalu mi wychodzi ze jestem w 30tygodniu,a bylam prywanie u lekarza i wyszlo ze jestem w 32tygodniu??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak marcys według usg a terminu ostatniej miesiączki to chyba każda z nas ma inny termin. ja też według OM jestem 28 a według USG jestem 30 tc. mam termin według USG 10 dni wcześniej, ale lekarze i tak chyba sugerują się terminem według OM. co do prania ubranek ja się biorę za to w lutym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka a mi właśnie monter wszystko robi :) mówi, że będę w szoku jaka różnica, w końcu pooglądam sobie filmiki itp. bo iplus to masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:-) Ale mamy piękną zimę że cho cho! A ja już po spacerze pognalam do lumpka i juz się z synkiem przewietrzyliśmy:-) Pralinka34 jesli jeszcze czytasz to oczywiście wszystko się może zmienić. Ja miałam na początku ciąży łożysko tworzace się u ujścia. W związku z tym do połówkowego usg (23 tydzień) zakaz współzycia i się przeniosło na boczno-tylną ścianę:-) A nawet gdyby było troszkę przodujące to owszem pod koniec ciąży mogą byc komplikacje ale mimo to dziecię się rodzi zdrowe-za wcześnie na zamrtwianie się!:-) oo widzę że dziś się szykują nam wizyty na forum:-) fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow no faktycznie zostaly tylko 2 -ce! Własnie się zastanawiam od którego tygodnia liczy się 8 m-c?!? Hm ja w tym m-cu kompletuję już wszystkie zakupy...nie ma żartów. Sporo mamy ale na pewno coś trzeba dokupić a pewnie przez net więc dochodzi czas przesyłki. No i postanowiłam że torbe dla mnie już tez od razu spakujemy -nigdy nic nie wiadomo a coś zrobić na gwałt przy absorbującym dziecku to wyczyn... A ubranka mam teoretycznie poprane (w literaturze zaleca się prać 2 razy-szczególnie nowe ubranka-mają najwięcej chemi:barwniki, kurz z produkcji). Ale ostatecznie popiorę na początku lutego i owinę w prześcieradło i niech czekają... A dziewczyny które kupują mebelki...takie nowe sprzety mają bardzo silny zapach. Polecam je rozpakować i niech postoją min. 2 tygodnie... moje łóżeczko to nawet dłużej było czuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny założyłam konto na n-ka, wysłałam zaproszenie żeby dołączyć do naszej grupy, ktoś to akceptuje? Bo ja nie wiem co i jak, jak Was poznam, czy mam czekać na zaproszenie każdej z Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka23 ja się piszę na pączki, podrzuć, może być nawet mailem jak idzie. Znowu mam fazę na słodkości z cukierni. kas1ek26 my też nie mamy jezcze łóżeczka a poza tym brak wózka, komody, wanienki itd. Posiadam tylko parę spioszków, kaftaników. Zakupiłam też dwie koszule dla siebie do szpitala ale brak odzewu od sprzedającego na allegro, czekam juz od 30 grudnia. Trzeba brać sie za zakupy bo czas szybko leci. Dziewczyny pierzecie wszystkie ubranka, nowe i używane? I jeszcze pytanie do kobietek, które już rodziły. Jak dużo podkładów poporodowych zakupić. Czytałam, że połóg trwa do 6 tygodni, ale chyba nie potrzebujemy ich na cały czas. W tym temacie jestem kompletnie zielona. Mój M. poszedł dziś pierwszy raz od świąt do pracy. Zostałam tylko z naszą małą zbójnicą w brzuszku. Znalazłam na nią sposób, jak sie mono wścieka to czytam na głos książkę i spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;) niema sprawy co do zakupów my tez nie mamy większości rzeczy jedynie ubranka mam praktycznie wszystkie łóżeczko kupujemy na allegro zastanawiamy się nad dwoma http://www.allegro.pl/item857409230_naturalne_lozeczko_szuflada_4_kolory_1_cena.html http://www.allegro.pl/item857778471_lozeczko_venge_super_cena_i_jakosc.html a z wózkiem gorsza sprawa :( no ale jakoś się ogarnie temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki Szczęśliwego Nowego Roku , samych szczęśliwych ,bezbolesnych rozwiązań . dużo radości , i duuużo zdrówka :) U nas po staremu , dziś mam wizytę na 18,15, zobaczymy ile młody waży , mam nadzieję że duuuużo , bo się załamię jeżeli chodzi o moją wagę , jeżeli młody urósł konkretnie to lekkie pocieszenie a jeżeli maleńki to ja już nie wiem , tyle sie nalatam za starszym szkrabem , nie wpitalam tyle a waga rośnie , dramat ,i te święta też się odłożyły buuu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj przynajmniej jedno odfajkowane, wnioski do przedszkola złożone, dzisiaj jest pierwszy dzień, kiedy można to zrobić a już lista pełna w dwóch przedszkolach!! jak poszłabym jutro, to bylibyśmy już na liscie rezerwowej - co to za masakra?? a jeszcze będzie w kwietniu selekcja - najpierw dzieci rodziców żyjących bez ślubów, bo to oni mają pierwszeństwo, tkz. samotnie wychowujący, potem dzieci, których rodzeństwo już uczęszcza do przedszkola, a potem cała reszta wg zgłoszeń....jakoś czarno to widzę, obysmy się dostali, bo przy drugim brządcu byłoby o wiele łatwiej, jakby starszy chodził do przedszkola...no nic pożyjemy, zobaczymy :) Olena trzymam kciuki, bo własnie jestes na wizycie :) daj znać co i jak ja jadę na 17, już mnie jakos skręca żołądek z nerwów, niby nic, a zawsze to jakis stres, co tam ginka powie..... aa i mąż dzwonił,że kołyska przyszła - juz nie mogę się doczekać kiedy wróci z pracy i ją przyniesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcys
NICK...................WIEK..........OST @......TERMIN..........SKĄD Majek123.......24.........21.05...28.02.....Zakopane...c hłopczyk Nikam074.......35........26.05....01.03.....Rzeszów...ch łopczyk koja2121.......24.........27.05....02.03.....Cieszyn.... ........????? Marcys..........21......??......03.03....Irlandia-Malbor k...dziewczynka Kasiek26........26........27.05...03.03......Szczecin... .....chłopczyk savanna89.....20..........26.05...05.03.......Chorzów... ...chłopczyk SZCZĘŚLIWA...28....30.05...05.03.......Szczecinek....... ????? kamelle.........27........30.05...06.03.....Niemcy/NRW.. .dziewczynka engine30......30...........25.05...06.03.....zach-pom... dziewczynka fasola z bretani 24 ..................06.03..... lubelskie...chłopczyk joanna84........25........31.05......07.03.....dolnyśląs k....chłopiec nika34..........34..........01.06.....08.03....Warszawa. ...dziewczynka michalka26.....26.......01.06....08.03.....Irlandia..... .....dziewczynka? megan990......27........02.06....09.03....śląskie....nie spodzianka wazka85.......24.........03.06....10.03.....NI.......... ......????? natka23........23..........30.05....10.03......kuj-pom.. ..chłopczyk summer ........28 ........04.06....11.03....Katowice.......????? badka...........28..........04.06....11.03....Piaseczno. ...chłopczyk motylek_85....23........06.06....12.03.....śląskie.....d ziewczynka elakl.............27..........11.06....12.03.....Birming ham....chlopczyk Kotunia.........30........06.06....13.03......Legnica... .....????? krismam.........34.......06.06.....13.03.....wielkopolsk a.....????? eluśka85........24........07.06....14.03.....Szczecin... ....dziewczynka Agaaa159.......24........07.06....14.03.....Łódź........ chłopczyk szczęśliwa Gosia ..22..09.06.....15.03.....Łódź........chłopczyk LATTE .........26.........08.06.....15.03..... wawa.........chłopczyk Mamula28 ......28.......10.06....17.03.....lubuskie...chłopczyk **tina**.........34........28.05....17.03.....Niemcy.... .niespodzianka Bacha77.............................17.03....Ostrów Wlkp........????? saskiana........29.........12.06....19.03......zach.gran ica mala_31........32........13.06...20.03....wielkopolskie. ..dziewczynka Izabell1982....26......10.06....20.03....wroclaw/londyn. . dziewczynka zosia_007......25.........14.06....21.03......śląskie... ...chłopczyk Gosiaaa .........29........14.06....21.03....podkarpackie.......???? ? inowa............29..........15.06....22.03......śląskie .............????? agulagulaga.....26.......15.06.....22.03......podlaskie. ...........????? kaczynka.....??......4.06.....22.03....Krakow....chlopiec Gwiazdkagda89...20....16.06....23.03.....pomorskie.....d ziewczynka Tyrolia..........32.........16.06...23.03......podkarpa cie......????? Olena119......24........19.06....26.03.....pomorskie.... ......chłopczyk asiulek29.....29.......19.06....26.03.....Białystok. ......dziewczynka mała brzuchatka 27.....18.06....26.03.....Wrocek....niespodzianka andzia-26......26........22.06....29.03......pomorskie.. dziewczynka Biało-czarna...32........23.06....30.03....Białystok.... .......????? Goyek.........31............23.06....30.03....kuj-pom... .......chłopczyk Almeria35......35.........24.06....31.03...świetorzyskie ....chłopczyk Klempa..........26.........24.06....31.03....śląskie.... ........chłopczyk Anulkowa......20..........12.06.....19/23.03...lubuskie/ zachodniopomorskie...????? Fabiola........34........19.06........26.03........mazow ieckie......chłopiec GRUBCIA80.....29.......25.05...... 02.03....... pomorskie...... chłopczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki:) u nas też dużo śniegu:) w Nowy Rok wybraliśmy się lasu i było tyle śniegu, że stopy grzęzły, ale fajnie było, widzieliśmy sarenki, bobry podgryzły drzeo, które się przewróciło i utworzyło tamę, zrobił się mały wodospad...ech ślicznie, tak sie nachodziłam, że bolały mnie mięsnie pośladków i pachwiny, ale co się nadotleniliśmy to nasze:) dziewczyny mam pytanie - nie wiem jak mam wybrac szpital, w którym chcę rodzić (są chyba ze 3), mam zadzwonić i popytać co i jak, czy poprostu jak zaczne rodzić to jadę, gdzie chcę i mnie przyjmują? zielona w tym jestem, a ostatnio każdy mnie pyta, gdzie będę rodzić a skąd ja mam wiedzieć? pomóżcie:) dziękuje za miłe komentarze pod zdjęciem na nk:) poprawia się humor od razu, tym bardziej, ze czasami czuje się jak słonica;) lub parowóz, hihi brzuszek mi się bardziej wypiął do przodu i znów mam talię (przynajmniej z tyłu) wizytę mam 12 stycznia, więc za tydzień, pewnie dostanę skierowanie na usg, chciałabym zobaczyć maleńką, ile waży, ile mierzy... i powoli zaczynam sie obawiać porodu, wiem, że to moze głupie, ale lęk przd nieznanym jest trzymajcie się cieplutko i czekam na wieści z wizyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie po Nowym Roku:) Faktycznie jeśli chodzi o czas do porodu to już tuż tuż. Zaczynam coraz częściej mysleć o porodzie i bać się:( Ze mnie to ogulnie straszna panikara jest i nawet u dentysty zawsze biore znieczulenie, nie wiem jak to będzie przy porodzie. Od sylwestra jestem niesttey chora a w Nowy Rok byłam w szpitalu bo ucho zaczęło strasznie boleć, normalnie w ciągu godziny taka infekcja się rozwineła ze płakałam z bólu i dostałąm się do laryngologa w szpitalu gdzie chce rodzić. Lekarz zapisała mi antybiotyk który mam brać 7 dni ale ja już czuje się dobrze wieć daruje sobie dalsze branie tego świństwa bo wiem że to nie jest najlepsze dla maleństwa. Ostatnio na samym poczatku ciąży przechodziłam przez to samo i przy antybiotyku nabawiłam się grzybicy więc tym razem się zabezpieczylam probiotykami i pije codzienie dwa actimele. Za tydzień w poniedziałek mam wizyte wiec się pewnie dowiem czy wszytsko OK:) Wogule w szpitalu pierwszy raz w życiu poprosili mnie o dowód ubezpieczenia , czyli tą legitymację albo RMUA a ja nie mialam, i dzisiaj musiałąm im dowieźć Rmua bo by mi rachunek wystawili. Przynajmniej teraz wiem że do porodu też koneiczny jest taki dokument. Dzisiaj skończyłam czytac książkę "W oczekiwaniu na dziecko" i tak mi się spodobała że zamówiłam sobie drugą częśc " pierwszy rok życia" takze polecam wszytskim mamusiom a zwłaszcza tym któ¶e spodziewają się pierwszej dzidzi tak jak ja:) Muszę tez wam powiedziec ze niesttey ale moje noce sa coraz gorsze, wsyztsko mnie boli , ciagle się budze w nocy i mam takie uczucie jakby coś mnie ciągnęło przy jajnikach. No a jak już w nocy sie obudze to maleństwo bryka mi po pęcherzu i też czasami zaboli taki kopniak. Jakiś czas temu pisałam żę z sutka wydostaje mi isę jakaś wydzielina jak kichne albo kaszlne albo jak smarkam nosek. I treaz to ise wogule nasiliło. Jak wstaje z łożka to mam aż takie plamy przy sutku z jednej piersi.Czy to jest ta tak zwana siara? Pozdrawiam Mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek29 - ja już tez się stresuje porodem...mimo,że mam już jedno dziecko to i tak jestem we wszystkim zielona :) bo pierwszą miałam cesarkę.. nikamo to Ty pisałas o zwolnieniu? że tak długo czekasz? jeśli pomyliłam to sorki :) słuchaj zus ma na przelanie pieniędzy 30 dni , a pracodawca na zaniesienie zwolnienia do zusu 7 dni - więc maksymalny czas oczekiwania, aby pieniadze były na koncie to 37 dni.. a wogóle słyszałam,że zus ma 30 dni nie od czasu kiedy zostanie dostarczone zwolnienie do nich, tylko od czasu kiedy wpłynęło do zakładu pracy. Pracodawca musi zawsze na odwrocie zwolnienia wpisać datę, kiedy to zwolnienie wpłynęło do zakładu pracy i tak dostrcza je do zusu..ale nie wiem,czy to rzeczywiście prawda - bądź co bądź 37 dni to maximum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek jesli chodzi o wybór szpitala to warto wcześniej zadzwonić albo tam pojechac i dowiedzieć się jakie rzeczy sa u nich potrzebne dla ciebie i maleństwa bo każdy szpital wymaga czego innego. Ja też mam 3 szpitale do wyboru ale w końcu zdecydowałąm się na Szpital Wojewódzki w Gdańsku i w nastepny mtygodniu wybiore się tam żeby spisac co potrzebne. Dowiedziałąm się też ostatnio że jak zaczynasz rodzić i jedziesz do wybranego szpitala to moze byc tak że tam nie mają w tym czasie miejsca i wysyłają kobiete do innego szpitala:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×