Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

gwiazdko niestety masz hemoroidy. Ja też mam taką wystającą i nabrzmiałą żyłkę. Jakiś czas temu zauważyłam przy załatwianiu niewielką ilość krwi, ale to zbagatelizowałam. No ale wczoraj jak poszłam z rana zrobić co trzeba :P to już było tej krwi dość sporo. A do tego wieczorem zauważyłam niewielką ilość krwi na bieliźnie i to właśnie z tej żyłki. Także wniosek z tego taki że hemoroidy mogą krwawić nie tylko podczas załatwiania. Pierwsze z pytań jakie mi zadał lekarz to czy mam zaparcia, ponieważ zaparcia są często przyczyną powstawania hemoroidów. Ja na szczęście zaparć nie mam ale wiadomo teraz wszystko mamy uciśnięte i to również sprzyja ich powstawaniu. Jeśli chodzi o lek, to lekarz przepisał mi Detralex. O tyle dobrze że łykam go sobie 2razy dziennie po 2 tabletki i nie muszę stosować żadnych kremów ani czopków dzięki czemu nie muszę grzebać przy tej żyłce. Niestety minusem jest cena, opakowanie starczy na 15 dni a kosztuje ponad 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki dziewczyny że zawracam wam głowę z tym macierzyńskiem i zwolnieniami ale właśnie szukałam info na ten temat i jak ktoś chce to jest tu dużo informacji na ten temat. http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/383035,komu_przysluguje_dodatkowy_urlop_macierzynski.html A co do wniosku to czytałam w jakieś gazecie że można napisać od razu wniosek o urlop macierzyński i dodatkowo 2 tygodnie na ten urlop fakultatywny, ale szperałam w gazetach i nie wiem w której to było :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwiazdka-mam to samo!wlasnie sie zastanawialam co to-pytalam gina,ale nic nie zauwazyl.a ja od czasu do czasu plamke krwi na papierze znajduje.ale mnie to nie boli-jeszcze! gin mi mowil,ze ta krew to stad,ze jak kupy nie moge zrobic to pewnie za malo wody pije i stad to. ale ja tam nie wiem,cos jakbym tam wlasnie miala-takie zgrubienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli chodzi o golenie futerka to jest to dla nas teraz sport ekstremalny :) Przed wizytą chciałam doprowadzić Kasię do ładu i nie należało to do zadań łatwych. Koleżanka poleciła mi do depilacji krem firmy Eveline. Sama go zastosowała przed zbliżającym się porodem i była bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też męczyły hemoroidy, pomógł płyn do higieny intymnej z kory dębu, i problem zniknął, polecam :) ale jestem padnięta, jednak już latanie po mieście nie dla mnie. co do butelek też mamy avventu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na temat hemoroidów położna w SR mówiła że jesli pojawiły sie w ciąży to bardzo często powracają po porodzie dlatego warto zabrać ze sobą do szpitala taką maść której używało się przy leczeniu (pewnie w szpitalach nie dają nic na tę dolegliwość). Na dziś prasowanie skończone, teraz troszkę odpocznę i muszę pogarną ć w domku. W Pn zamówiłam łóżeczko i pewnie jutro przyjdzie, już nie mogę sie doczekać:-) A te karuzele są świetne, a może któraś z was orientuje sie czy da się coś takiego zamontować na łóżeczku turystycznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobietki nurtuje mnie jedno pytanie, ile mamy czasu na załatwienie formalności związanych z urlopem macierzyńskim ? Kiedy urodzę mam zamiar poinformować pracodawcę najpierw telefonicznie. A ile mam czasu żeby się stawić u niego osobiście z wnioskiem o urlop, aktem urodzenia dziecka itp. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Brzuszki Ale produkujecie;) zapomniałam połowę postów na które chciałam odpowiedzieć..;) Wazka też bardzo chciałabym wiedzieć ile maluch waży ale tu niestety tylko ręcznie badają i tak już chyba do końca..:( moja mała strasznie nie lubi ktg, skacze jak szalona w brzuchu jak mnie podłączają:) co do paciorkowca też nic nie wspominali a następna wizyta w 36tyg a o chyba już za pózno, nie wiem dziwnie tu jest Pisałyście o goleniu a ja się takiego wstydu najadłam w poniedziałek...wiadomo teraz niedowidzę więc golę się rzadko A tu lekarz prowadzący wysłał mnie do szpitala a tam robili mi badanie ginekologiczne...i to lekarz z pielęgniarką Uff ale byłam czerwona Nawet sobie nie wyobrażam jak "tam" wyglądałam no i nogi też niczym u sarenki...co za wstyd Teraz będę się już golić znacznie częściej w razie "w" ;) Monikadddd mi też strasznie się spało w nocy M rozpychał się niemiłosiernie i nie mogłam się ułożyć Od tygodnia śpię w sama w drugiej sypialni i w końcu się wysypiam!!:) Gratuluję udanych wizyt i dużych maluszków:) U nas też nie robi się lewatywy co mnie przeraża, zwłaszcza po tym żelazie różne akcje są no i nie chciałabym żeby malutka była umazana na "czarno" fujj Mam w domu czopki więc chyba sobie zapodam tylko jak szybko zaczynają działać? stosował ktoś może? Butelki też mamy Aventu zestaw startowy, dwie małe, dwie duże i kilka smoczków No i przy sterylizatorze też były dwie także zapas jest Chcę karmić piersią ale rozmawiałam z mamą i u mnie w rodzinie kobiety nie mają dużo pokarmu i szybko musiały przechodzić na butlę no zobaczymy jak to będzie u mnie Liczę na to, że jednak dam radę karmić kilka miesięcy No i muszę zacząć pakować torbę ale boję się trochę zapeszyć:( brakuje mi jeszcze kilku drobiazgów w weekend trzeba uzupełnić Godzina zero zbliża się wielkimi krokami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć brzuszki! Ja też cały czas zastanawiam sie nad tą lewatywą...co racja to racja nie chciałabym mieć niespodzianek na sali porodowej... Młoda szybciutko dostałaś tą karuzelę :) Co do hemoroidów, to ja też zauważyłam krew na papierze :( do gina idę w następną środę więc go podpytam co z tym fantem zrobić. Gwiazdka, ja mam pytanie o ciuszki od battiny, czy one są takie pastelowe, czy mają wyraźne kolorki? Bo na zdjęciach to takie jaśniutkie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka- ja nie ryzykowalabym mocowania tej karuzelki z f. price do lozeczka turystycznego (chyba, ze jest mega- stabilne). a prawde mowiac chyba nawet nie mozna jej zamontowac w turystycznym, bo ta srubke wklada sie miedzy szczebelki,a lozeczka przenosne sa robione z siatki, wiec nawet nie ma jak jej tam umocowac. odnosnie golenia- to najwazniejsze, zeby ogolic sie "tam" calkiem z tylu:-) ja pamietam z porodu, ze owszem wczesniej sie ogolilam, a jak przyszly parte, to ordynatorka- cyk za maszynke (taka przedwojenna chyba- powaznie! ) i zaczela mnie golic na suchara na samym dole:-), wiec ta metoda na "lysola":-) wcale nie jest taka glupia, bo do porodu sn musimy byc ogolone calkiem nisko, a znowu w razie cesarki gola wysoko. butelek jeszcze nie mamy, ale zamierzam kupic Nuka, takie jakie uzywalam przy synku. smoczki rowniez. ale to dopiero przed nami. za to przedwczoraj nieco sie zdenerwowalam, bo jak juz wczesniej pisalam wczesna wiosna kupilismy nowe meble do pokoju synka + nakladke do przewijania na komode. no i w poniedzialek zaczelam trzc mezowi 4litery, zeby w koncu ja zmontowal ( bo stala zapakowana w kartonie) i okazalo sie, ze jakis osiol pomylil naklejki i w srodku zamiast nakladki do naszego kompletu byla nakladka z innego, calkiem inny kolor, wielkosc. na szczescie wczoraj zadzwonilismy do sklepu i obiecali, ze jeszcze przed porodem dostaniemy nowa. oby:-) rany, musze robic obiadek, a tak mi sie nie chce... milego popoludnia kobietki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to szkoda, bo bardzo mi się podobają te karuzele właśnie takie mloda kupiła. Widziałam takie łóżeczko w sklepie i wydawało się być bardzo stabilne, ale jak sie okaże że nie jest to trzeba będzie kupić drewniane a to zostanie na wyjazdy, jak przyjdzie to się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a ja z innej beczki czy miała ktoras z was jakies skurcze ??? bo własnie nie wiem czy mam skurcze czy to mały tak intensywnie kopie na dole gdzies w macicy ???? jak teraz siedzie to nic nie czuje ale jak stoje albo cos robie to czuje cos takiego ze nie wiem co to czy skurcz przepowiadajacy czy co !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacie temat znow dotyczacy pracy i tych wniskow i innych tych spraw:(tak tego nie lubie, ze szok!!! no ale coz...gubie sie w tym, bo to byla moja pierwsza praca, wiec moze wy mi podpowiecie.....od 1 kwietnia zaczelam prace, skad mam wiedziec ile mi sie dni nalezy za rok 2009???ksiegowa to jakos oblicza i ja moge o to zapytac???nie bralam zadnych dni urlopu, bylam tylko na zwolnieniu chorobowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamoo temu tez jestem ograniczona co do ciuszkow hihi ale to dobrze za bardzo nie moglam wariowac;) Qasandraa co do zapachu to napewno;) ale kurcze przy tych skurczach to ja ci powiem szczerze ze o zapachu nie myslalam ale o tym ze zdychamm hehe i jesszcze ta lewatywaaa..z jednej stronyy dobrze ze byla ale z drugiej cierpialam bardziej wrrr chodz przez 20min tylko;) no i tez wiem ze to z porodami to nic nie wiadomo , drugi moze byc szybszy na co bym sie ucieszyla;);):) pierwszy nie trwalby dlugo , do pelnego rozwarcia meczylam sie 4 h takze nie tak dlugo ale to nie ma reguly ze teraz bedzie krocej..,moze byc dluzej:( ale mysle POZYTYWnie;) engine30 no taka lewatywa 100% to tak wlasnie rozluzni stolec ze nie jest on juz zwarty...mi chodzi bardziej o 2 lyzki wody z mydlem wstrzykniete grucha;) a takie cos moze jedynie pobudzic perystaltyke jelit do wydalenia 'zwartego'stolca...bo tez boje sie tej 100% lewatywki czy aby wlasnie zdazy czlowiek sie calkowicie po tym wyproznic:O nie iwemk jak dziala czopek, moze tak samo jak ta grucha??? w koncu nie wlewa sie tyle wody co przy 100%lewatywie..wiec moze to by zastosowac? ZOSIA no to skoro nie od zatwardzen te hemoroidy to od czego? kurka ciezka sprawa oo i przypomnialas mi o pieluszkach flanelowych....zzzz powiem mamusce aby mi przywiozla... co do robienia lewatywki po odejsciu wod tez sie z checia dowiem bo nic nie wiem na ten temat... ostatnie usg to chyba w 36tyg.(aby upewnic sie o polozenie malca) potem mozna juz do nastepnej wizyty nie dotrwac a nawet jesli dotrwa sie do wizyty w 38tyg. to i tak nie jest usg obowiazkowe.... poprawcie mnie jesli zle mysle... ej a co do golenia futerka...praktycznie robie to co drugi dzien czasem trzeci i mam zamiar tak do konca;) jak tylko omine golenie to masakraa wszystko swedzi i kluje..brr przed porodem to jedynie poprawka ...Michalka i tez NIEDOWIDZE...gdyby nie lusterko postawione na wprost to gucio bym zdzialala;) a i jeszcze czasem noga na umywalce..... Michalka no z tym tu lipa jak chorobciaa...spruboje sie dowiedziec o tego paciorkowcaa ... mialam robiony wymaz na poczatku ciazy i bylo ok ale jak widac w PL naciskaja aby sie jeszcze przed porodem upewnic...kurcze w Pl BYM MIALA JUZ TO Z GLOWY aa Michalka co do tego ze w rodzinie kobiety maja malo pokarmu badz nie maja..u mnie bylo tak samo..mama 5 wychowala na butli, karmila najdluzej miasiac kazde..siostra max jedno 3 miechy drugie wcale...ja jeszcze na dodatek odziedziczylam piersi po babuszcze mojej takze MALE i co...10 miechow karmilam..siara od 25tyg i pamietam do dzis slowa babci..ona pokarmisto bedzie w co sama NIE WIERZYLAM bo jak gdzie z tymi groszkami, ze niby mam nimi karmic eeee a okazalo sie inaczej wiec musisz wierzyc ze ci sie uda i bardzo chciec i nie zwazac czesto na to co mowia inni dookola..np. male sie chyba nie najada masz chyba za malo pokarmu(za mna tak mama chodzila i trajkotala wrrrr)...to tylko stress..a przez stres wiadomo laktacja tez zanika...WAZNe jest umiejetnosc dobrego przystawienia dziecka od samego pocatku co pobudza laktacje itp. razem z innymi formami , ulotkami dostalas pewnie od poloznych ksiazke na temat ciazy itp. i tez filmik O KARMIENIU...to jest BARDZO przydatne, bardzo moze pomoc...filmik mi wiele rzeczy uswiadomil czego nie wiedzialam karmiac 10 miechow;) czlowiek uczy sie caly czas...i zapewne teraz tez bede sie uczyc karmienia ;) kamelle bo to wlasnie o to chodzi ... najwazniejsze jest to aby nie bylo owlosienia przy ujciu pochwy..w razie co pekniecie czy ciecie .to trzeba zaszyc a z wlosem to lipa zaszywac... no i przy cc przelecieli mi z deczka te wloski co byly wyzej;) kurka zrobilam zupe pieczarkowa z makaronem..oczywiscie z synkiem zjadlam..troszku zupa postala to i zgestniala wiec ja rozrzedzilam i doprawilam..wlaczylam aby sie zagotowala i tak stoje i mysle a pojde sobie usiasc i se usiadlam az smrod LEKKI poczulam...na szczescie uratowalam zupeee ...praktycznie malo co czuc ze przypalily sie kluchy wrrrrrrrrrrr ale mowie wam jak ja glupia sie szybko zerwalam ze myslalam ze mi brzuch odpadniee.....:O:O:O teraz maly na drzemce a ja leze i sie relaksuje po tamtym strachu wrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikaddd u mnie to objawia sie troszkę inaczej, cały brzuch robia się twardy jak kamień, czasem też czuje taki kopanie na samym dole ale to raczej nie skórcze chyba że sie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czuje czasem takie prady uklucia ktore leca od dolu do gory..ale bardzo rzadkoo i szybko mija jak tylko poleze dluzej i nie jest to bol ale wkurzajace uczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala brzuchatka ostatnio moja praca to dom i z glowy mi powylatywaly te sprawy papierkowe itp. takze nie pomoge ale napewno inne dziewczyny pomoga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie rozpisalyscie!! jesli chodzi o lewatywke... w szpitalu w ktorym chce rodzic chyba ja zapodają... :P Wazka moj wazyl w 34tyg 2dz 2365g Jesli chodzi o skurcze to ja niestety sie nie moge wypowiedzieć bo od pewnego czasu sama coś czuje "dziwnego" ale nie potarfie tego ani sprecyzowac ani do niczego porownać i na serio nie wiem czy to ruchy dziecka czy moze jakis skurcz? :D Co do futerka... dla mnie golenie sie w tych miejscach to takie mega wyzwanie (porownywalne do tego przy ubieraniu skarpetek!) - gole wszystko :P w paseczki juz nie mam sily sie bawic bo i tak musze to wszystko robic na bezdechu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikadddd ja nie odczuwam tam na dole brzucha nic co przypomina skurcze jedynie robi mi się tam tak ciężko taki ucisk i zaczynam chodzić " pół kroczkami " bo wszystko tam trzyma tak dziwnie a i miałam ostatnio ból jak na okres tak tylko przez chwilę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem jak to opisac ! tak jak by cos mnie scisneło w srodku i zaraz pusciło tak szybko ! na dole nigdzie indziej Dzieki za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikaddd a czy są one regularne? w jakiś takich regularnych odstępach czasu? może weź sobie albo prysznic albo kąpiel w wannie oczywiście w ciepłej a nie goraćej wodzie. i powinno cię to rozluźnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena nie nie sa regularnie tylko czasmi cos tam zakuje ale dzis to przez 1 godz co jakis czas mnie cos sciakało a moze to dlatego ze odkurzałam i sie zmeczyłam ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możliwe że to przez to że odkurzałaś zmęczenie wysiłek i gotowe ja teraz byłam u księgowej weszłam na 2-gie piętro i tak właśnie miałam u dołu taki ucisk ;) a zadyszka taka że ho ho i tak samo mnie czasem uciska jak stoję za długo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikadddd ja nie pomogę, podobnie jak Ty nie mam pojęcia jak wyglądają skurcze Często boli mnie brzuch ale to nie skurcze Wazka właśnie mam taką nadzieję z tym karmieniem:) chociaż przyznam, że to właśnie ono najbardziej mnie przeraża, gorzej niż opieka nad maluszkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×