Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nataliuś

razem weselej c.d

Polecane posty

dorota napisałam Ci maila. Daj znać czy go dostałaś :-) Napiszę do Was później z pracy 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki green-ka dostałam maila :) zauważyłam coś ciekawego jak jak będa miała kiedyś córke to będzie nazywać się identycznie jak nataliuś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, a własnie mi sie wydawało, ze macie takie same nazwisko :D W moim otoczeniu jak się teraz rodza dziewczynki to co druga to Natalka :D U mnie właśnie była kumpelka i dostałam książkę "Pierwsze 12 miesięcy życia dziecka" - pewnie się przyda :) I pączusie, które mi jakoś w ciąży bardzo posmakowały :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie nie ma Natalek więć moja byłaby pierwsza.....:) tylko nie wiem czy nie będe musiała odłorzyć na troche staranek bo zdecydowałam się w ostatniej chwili iść na studia, co prawda zaoczne....ale od poniediałku do piątku praca w weekendy szkoła, a kto mi będzie zostawał z maleństwem, no nie wiem mój M kazał mi sie zdecydować albo szkoła albo fasolka, bo boi się że nie dam sobie ze wszyskim rady. A ja bym chciala io jedno i drugie ale to wszysko nie jest takie proste. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam drogie panie chcialabym mozna do was dolaczyc czy to zamkniety topik tylko dla stalych osob?;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnei Tala24 że mozesz dołączyć.Napisz coś o sobie :)Ile się juz starasz i takie tam.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! fisiowna --- no strasznie się cieszę, że znasz już płeć dzidziusia :-) Ja też bym chciała dziewczynkę, ale chyba będzie chłopak... Tzn. wiele osób w rodzinie obstawia na dziewczynkę i tylko ja mam czutkę, że to będzie chłopak! Ale to nawet lepiej bo nie możemy się zdecydować na żadne imię żeńskie ;-) z męskim nie mamy takiego problemu. A Wy macie już jakieś imiona do wyboru? dorota --- ale fajnie się złożyło: dwie dziewczyny na jednym topiku i mają to samo nazwisko :-) Jakie studia zaczynasz? Jejku jaki to był piękny okres, kiedy ja studiowałam... I też w tygodniu praca, w weekend szkoła i imprezy, na wszystko wtedy miałam czas! magdaleena --- podaj mi autora tej książki bardzo Cię proszę! Ja szukam jakiejś książki o niemowlaczkach i jak idę do księgarni to na żadną nie mogę się zdecydować. Wydaje mi się, że muszę mieć każdą :-) bo bez nich nie poradzę sobie z opieką nad maluszkiem... tala --- witaj w naszym gronie! Oczywiście, że topik nie jest zamknięty i można do nas dołączyć. Napisz nam coś o sobie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobitki:-) jesli chodzi o nabrane kilogramy, to ja przytylam.....uwaga uwaga 1 kilogram!!! Nie wiem jak to mozliwe:-)) Brzuch mam raz wiekszy raz mniejszy - popoludniu jakos rosnie:-) Ale na pewno jest bardfzo pokazny jak na 4 miesiac. No i zaczela mi sie robic ta ciemna kreseczka od pepka w dol - dzisiaj rano ja zauwazylam - taki ciemniejszy paseczek skory. Fisiowa gratuluje coreczki, ja juz tez nie moge sie doczekac potwierdzenia plci dzidziusia, lekarz nie dal nam 100% pewnosci. Badanie mam 10 pazdziernika. Dobra zmykam, bo dopiero co wrocilam do domku i padam. narazki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie miałam zamiaru kupować żadnych książek, ale skoro już dostałam to trzeba ją jakoś wykorzystać :D Green-ka, ja mam coś takiego: http://www.kolporter.pl/79384,Ksiazki_rodzina_Pierwsze-12-miesiecy-zycia-dziecka.html Myślę, że znajde tam wszelkie przydatne informacje :) Jak ja lubię prezenty niespodzianki :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, jeszcze raz spróbuję, bo coś mi rozwaliło linka: http://www.kolporter.pl/79384,Ksiazki_rodzina_Pierwsze-12-miesiecy-zycia-dziecka.html Teraz już chyba będzie dobrze. Co do tej ciemniejszej kreski to u mnie nie ma i podejrzewam, ze w ogóle nie będzie (nie wszystkie kobiety ją mają), pępek tez jest całkeim normalny. Po mnie w ogóle nie widać, ze jestem w ciąży, a to już prawie 5 miesiąc. Nie czuję tez żadnych ruchów, nawet delokatnego smyrania. A Dzidziola nie widziałam od sierpnia, teraz na usg ide dopiero 19 pazdziernika, ale mam nadzieję, że mimo braku jakichkolwiek objawów wszusyko jest w porządku. Tylko ta szyjka mnie martwi, żeby nie zaczęłam się skracać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie, co za wkurzający lonk. Po prostu jak będziesz go kopiowac to musisz usunąć odstęp pomiędzy 79384 a przecinkiem, bo jakoś auto matycznie się tam robi po wstawieniu. Wrrrr..... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki. Ja tez nie mam tej ciemnej kreski i pepek tez mam normalny. I tez wszyscy sie dziwia, ze to juz 5 miesiac bo nic nie widac. No ale w kazdym momencie moze mnie wywalic:) Ja kupilam ksiazke "Pierwszy rok dziecka. Miesiac po miesiacu" wydawnictwa Buchmann. Fajna. Jest naprawde swietna. Opisane wszelkie dolegliwosci. Kazdy miesiac, co i jak sie zmienia. Ogolnie zadowolona jestem. Mame bede miala tylko na chwile wiec choc to troche mi pomoze. A malutka bedzie miala na imie Sonia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdaleena --- dałam radę! Tu na kafe od zawsze jest ten problem z wklejanymi linkami, ta przerwa zawsze się gdzieś tam w adresie usadowi i trzeba ją likwidować. fisiowna --- ta Twoja książka to trochę droga. W internecie ponad 40 zł, w księgarni pewnie cena ta sama. Ja sama się zastanawiam nad jakąkolwiek książką. Pewnie jak dziecko się urodzi to nie będę miała czasu tam zaglądać i szkoda mi wydać 40 zł na książkę której nie będę używała. Ale z drugiej strony boję się, że sobie nie poradzę :-( Ja kompletnie nie kojarzę kiedy dziecko powinno ząbkować, siadać, kiedy wprowadzać pierwsze pokarmy... już czuję jaka ze mnie będzie kiepska matka :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana, nic się nie martw. Na pewno będziesz dobrą mamą. Ja też nie mam pojecia o dzieciach. Do tego takiego Maluszka boję się nawet wziąć na rece. Ale ze swoim to podobno inaczej jest :) I w ogóle nie miałam zamiaru kupowac żadnej książki. Myślę, ze i tak zdam się na instynkt, on mi powie co dla mpjego Dzidziolka najlepsze :) A książek tez nie chciałam z tego względu, że przecież opisane tam przypadki i to wszystko co się dzieje tak naprawde u każdego dziecka wygląda inaczej. I jak tam piszą, że dziecko wtedy o wtedy powinno dostac pierwszy ząbek, a mój nie dostanie to zaraz zacznę panikowac. A to wcale nie jest powód do paniki. Dlatego chciałam obejść się bez książek. :) Mam zdrowe podejście do ciąży, nie szaleję i myślę, że podobnie będe podchodziła do Dzidziolka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ksiazka nie nalezala do najtanszych, ale...gdybym miala mame caly czas tu to byloby ok, ale ze przyjedzie pewnie na 2-3 tygodnie to za wiele mi nie pomoze. A ta ksiazka mowi nie tylko o rozwoju ale takze o pielegnacji. Watpie zeby polozna czy mama wyjasnily mi wszystko. A tam jest i o przewijaniu, o kapieli, o pielegnacji pepowiny, jak pielegnowac skore, wlosy, paznokcie, jak mozna masowac dzidzie, o snie i drzemkach, i wogole moglabym pisac sporo. Jestem niepewna czy poprostu poradze sobie ze wszystkim. Byc moze to zniknie w momencie pojawienia sie malenstwa na swiecie ale poki co jestem ciut przerazona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem zdana na siebie przy Dzidziolki, ale chyba dam sobie jakoś radę? W końcu pocieszam się, że nie ja jedna to przechodzę :) Znalazłam przypadkiem bloga z pięknymi zdjęciami dzieci :) Aż się musze z Wami podzielić :) Mam nadzieję, że autorka nie będzie miała nic przeciwko jak podam tutaj linka Rewelacja :) http://kidspositive.bloblo.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam cos napisac o sobie wiec mam 25 lat staram sie wlasciwie o drugiego dziudziusia mam juz corke[nie przeszkadza wam to ze juz mam dzidzi?]urodzilam w 32 tyg ciazy z drugim malao jej nie stracilam staram sie juz pol roku ale niestety mam problemy zdrowotne i narazie nie moge zajsc ;[widze ze piszecie o ksiazkach o pielegnacji dzieci niestety polozna wam malo pomoze mi nikt nie pokazal jak ja przebrac czy karmic ale jestem pewna ze sobie poradzicie to sie ma w sobie fisiowa dasz sobie rade !;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, ze nam nie przeszkadza, że masz już Dzidziula jednego. Fajnie, że dołączyłaś :) Na poprzedniej chyba stronie (albo ze dwie do tyłu) jest chyba ostatnia aktualizowana tabelką. Dopisz się do niej to będziemy na bieżąco :) Czym nas więcej, tym lepiej :) Ja na dziś się już żegnam, bo jakaś zmęczona jestem. Dobrej nocy życzę Dziewczynki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ja jestem jedyna starajaca sie z dzieckiem?moze ktoras juz ma dzidzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O widzę, że każda miała intensywną sobotę! Ja też nie miałam nawet czasu podejść do kompa. Mieliśmy z M. "wolną chatę" i musieliśmy to wykorzystać na maxa :-) i nie chodzi mi tylko o przytulanki ;-) W końcu poczuliśmy jakbyśmy byli u siebie... Miłe uczucie. Akurat oboje mieliśmy wolne i spędziliśmy ten dzień tak na luzie, jak normalna rodzinka. Sprzątanko, zakupy, wspólne gotowanie i konsumowanie obiadu, jakiś film, spacer... No super! Już dawno nie czułam się taka spokojna i wyluzowana. Jak rodzice są w domu to wstaję spięta, że znowu zrobię lub powiem coś nie tak. Ale jeszcze trochę wytrzymam i mam nadzieję że wszystko się dobrze ułoży. Jeśli chodzi o książki to tak mi się wydaje, że jak ją będę miała to będę spokojniejsza :-) Ale przecież mam również internet i tu też jest mnóstwo cennych informacji. Tylko wiecie jak to jest - co książka, co artykuł to coś innego. Ale tak jak pisała magdaleena - wszystkie mamy instynkt i musimy się go słuchać, wtedy wszystko się ułoży. magdaleena --- te zdjęcia są świetne! Niektóre mnie rozbawiły a niektóre rozczuliły :-) tala --- nam nie będzie przeszkadzało, że już masz dzidziolka. A wręcz przeciwnie - będziesz naszą skarbnicą wiedzy i podejrzewam, że na niejedno pytanie przyjdzie Ci odpowiedzieć, bo my tu wszystkie "zielone" w temacie. Miłego dnia Wam życzę! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynnki!Ja wczoraj dostałąm okres jak w zegrku więc nici z ciązy narazie.Ale nie załamuje się -trzeba będzie znowu działąc ostro i tyle.Tez postanowiłam jak się nie uda do stycznia to idę na badania do ginekologa.Piszcie co tam u was.Ja zaraz zaktualizuje tabelkę :)Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARACZKI NICK..........CYLK STARAŃ... ...... ..TERMIN@... .......WIEK.......ZAM. nataliuś.............11.............24.09............... ....26 ........łódzkie Nikola2333.......ok35............18.08.................. .23.......wielkopolska dorota21 ..........11............ok02.10..................21.....mazo wieckie basiolinka...........8 ..............23.08..................26.......małopolska banmon..............4............07.10.............. ..26......świetokrzyskie Magda8080 .........4............. 30.10...............28..........śląskie DWIE KRESECZKI CZEKAJACE NA POTWIERDZENIE nick................cykl staran......testowane.....wiek....m.zam BRZUCHATKI NICK..........TC......DATA BADN....TERMIN POR.....WIEK....płeć fisiowna.......20......24.09.09......9.02.2010(?) .....27...dziewczynka Malina.........14.......01.08.09.....19.03.2010( ? )...27......? Magdaleena...18..... 21.09.09..... 28.02.2010........26..... ? green-ka ......14.....02.09.09. ....17.03.2010........28..... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda8080 czyli kolejna szansa na przyjemne staranka, widzę że obie dajemy sobie termin do końca roku... a czemu termin @ masz dopiero na 30? myślałam,że twoje cykle są krótsze a tu się okazuje że całkiem długaśne......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
termin mam tak na 27.10 ale testować jakby co będe 30 .Cykle mam od 29 do 34 dni więc różnie z tym bywa.Mam nadzieję że bez badań się obędzie i zajdę w ciąze do ko nca roku.Miłego dnia dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
green-ka to samo wszystko przychodzi rad mozna sluchac[ a jakos tak sie sklada ze jak sie pojawia dzidzius to wszyscy maja duzo do powiedzenia;]]ale najlepiej wszystko robic po swojemu wazne zeby mamusia i dzidzius byli zadowoleni;]gratulacje dla przyszlych mam;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Witam nową koleżanke ;) Green-ka ide na administracje samorządową....chyba będzie troche ciężko, no ale cóż jak trzeba to trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny niedługo będziecie miały wszystkie piękne piłeczki przed sobą i chyba nie ma się czym martwić, że jedna już ma brzunio a u drugiej jeszcze nic nie widać. Co do opiek nad fasolką znam bardzo dobrzy przykład. Moja znajoma nigdy nie miała doczynienia z małymi dziećmi, nie było ich w rodzinie ani u znajomych i bała się tego że sobie nie poradzi no bo gdzie miała się tego nauczyć....a jak tylko urodziła to od początku sama zajmowała się mało i szło jej całkiem ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matka sama wie najlepiej czego mlenstwo chce ;]ja tez nie mialam nikogo do pomocy zeby mi pokazal jak mam opiekowac sie dzieckiem a byla bardzo mala i drobna balam sie ja brac na rece ale sobie poradzilam ;]dorota21 dzieki za powitanie;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co Dziewczyny... Ja nigdy nie opiekowalşam sie malymi dziecmi-tym bardziej dzidzusiami. kilka lat temu wyjechalam do USA, aby poszkolic angielski, ale glownie po to, aby zarobic. Postanowilam opiekowac sie dziecmi, zaraz po przyjezdzie zostalam babysitterka 3 maluszkow - 5 miesiecy, 2,5 roku i 5 lat. Zajmowalam sie ta gromadka 12 godzin dziennie - mamusia miala inne wazne sprawy na glowie: Mani,cure, zakupy, fryzjer itp... Na poczatku nawet nie wiedzialam jak sie zmienia pieluszke...ale po prostu zrobilam to, gdy malenstwo sie wysşusialo:-) Nie wspomne o kupkach, wymiotach i innych atrakcjach:-) Ja mysle, ze my kobiety mamy to we krwi:-) O wiele wiecej klopotu jest przy opiece starszych dzieci... Jak tam sie czujecie??? Ja bardzo dobrze:-) Co do brzuszka, to Was pociesze, ze na zdjeciu jest wiekszy niz na zywo:-))))) No nic zmykam nakarmic meza:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×