Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ania172

niepłodnośc ... POLMED Wrocław

Polecane posty

Gość jaga78
natasza- a nie możesz robić u siebie badań a na wizyty jeździć w tych godzinach, które wam pasują. dzięki temu nie musiałabyś brać wolnego w pracy i cały dzień nie byłby rozbity i do d..y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaga na badanie czeka się tydzien czasu, bo wykonuje je tylko raz w tyg i wysyłaja do Warszawy, a na wynik czeka się około 2 tyg., wiec jak chcesz twój M może się już umówic na badanie...a czego zdecydowaliście się zrobic to badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga78
nadziejka - właściwie to nie wiem dlaczego, ale nieudane ICSI(3 zarodki), tylko 1 eskimosek,niepłodność idiopatyczna, mimo, że M nie ma kiepskie wyniki. i tak po prostu szukamy. od Liski już wiem gdzie uderzać w sprawie genetyki i tak pewnie będą nam ją proponować we wrześniu, więc sami zadziałamy, skoro już wiemy jak z Wami postępują-tzn, co Wam proponują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co Jaga jesli o nas chodzi to ja sama znalazlam to badanie, poczytalam troche i stwierdzilam ze warto je zrobic, my już genetyke mamy zrobioną, wiec próbujemy szukac innej przyczyny...uwazam ze lepiej wiedziec najgorszą prawde niez podchodzic do kolejnych ICSI bez zadnego rezultatu, takie jest moje zdanie,,, My tez jedno podejscie z 3 zarodkami mamy nieudane, pozniej i crio tez jeden mrozaczek i znow nieudane, wiec mamy b.podobną sytuacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza-n1
jaga78..Niestety nie mogę..U mnie na wynik czeka się (co najmniej) 1 dzień - na estradiol czyba 3, ięc nie mam szans na cito. Poza tym do Wrocławia mam 2 godz drogi więc nie mam jak tego połączyć z pracą, którą i tak mam do 15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza-n1
Acha...Mam ulotkę odnośnie badania plemników. Koszt selekcji 250 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga78
natasza- i co tam ciekawego piszą na temat tego badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza-n1
Napiszę coś więcej jutro.. Do dziewczyn po in vitro. Ile miałyście pobranych komórek a ile się zapłodniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natasza ja miałam chyba 11 pobranych z czego do końca dotrwały 3 i tyle mi podano , oczywiście to była nasza decyzja co do ilości podanych komórek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza-n1
to tak w skrócie.. ,,(...) Dotychczasowe metody, a w zasadzie próby wybrania prawidłowych plemników metodą IMSI (powiększenia plemnika) czy za pomocą innych testów nie poprawiły skuteczności metody zapłodnienia pozaustrojowego. Nawet w bardzo dużym powiększeniu nie można ustalić czy DNA plemnika jest w normie. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom Klinika P. wdrożyła nowoczesną metodę selekcji plemnikow przygotowanych do zaplodnienia pozaustrojowego oraz oszacowania odsetka fragmentacji plemników ruchomych (...) W szczególności polecamy tę metodę osobom leczonym metodą zapłodnienia pozaustrojowego, ewentualnie do oceny fragmentacji plemników podczas zabiegów inseminacji" Proszę mnie tylko nie pytać o szczegóły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Natasz-n1! Ja miałam pobranych 7, ale tylko 4 się zapłodniłym z czego 2 miałam podane, ponieważ już byłam w ciąży (pozamaciczna) była obawa, że przy podaniu wszystkich komórek mogła być ciąża mnoga. Niestety nawet te 2 się nie przyjęły, mamy jescze 2, szzykujemy się na wrzesień. A Liska pogoda była ok, nawet mnie trochę przypiekło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja miałam chyba 10 pobranych, 6 zapłodnionych. Ale pewna nie jestem. Histero w przyszły wtorek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie wy się laski podziałyście? Chyba w Egipcie siedzicie, bo wakacje w Polsce to jakaś pogodowa porażka! Od rana leje... jest szaro buro i do d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza-n1
A u mnie nie pada :) Mam dosyć deszczu po ostatnim weekendzie. Lalo 3 dni. Ale norma - przecież mam urlop...Mam dziś wizytę u endo - za wysoki mam wynik TSH (4) więc na pewno powie mi ze nie wskazane podchodzić do stymulacji :( Już się denerwuję, aż mnie brzuch boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, piszę dopiero teraz, bo nie miałam wcześniej dostępu do netu :) Liska ja będę miała transfer na sztucznym cyklu :) W tej chwili trwają u mnie przygotowania do wyjazdu nad morze, a po powrocie będę miała wizytę z kompletem badań :) Nareszcie sobie wypocznę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, natasza-n i co powiedziałendokrynolog? Margi77 ale Ci zazdroszczę tego urlopiku:) Mam nadzieję, że uda nam się wyrwać choć na chwilę z tego remontu i gdzieś się wybrać choć na kilka dni. Nadziejka co słychać? Barberka jak samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza-n1
Powiedział to czego się spodziewałam. Trochę za wysokie to TSH żeby się starać. Ale mam zwiększoną dawkę leku więc jest szansa że w ciągu m-ca spadnie..Tylko znów te anty.. Fuj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewuszki, U mnie narazie spokój, mój M jest juz po badaniach SCSA, teraz czekamy na wynik do 2 tyg i działamy :-) W przyszłym tyg. wyjazd nad morze, trzeba odpocząć i nabrać siły na kolejne próby, zeby tylko była pogoda :-) Liska daj znać jak już bedzie po histero, czy coś tam wyszło po tym badaniu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza-n1
Wroclawianki pomóżcie.. Jaki bilet na linię przyspieszoną 406 lub 409? Planowany czas podróży ok 10 min. Czy lepiej kupić czasowy? Jest taki sam czy muszę poprosić o niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pomogę niestety, z tym urbancard itd nie jestem na czasie, jak to weszło to już autem jeździłam;/ Nadziejka ja na pewno dam znać a Ty to samo, jak będą wyniki:) Natasza ja też nie lubię antyków... cały miesiąc plamię i chodzę wkur...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaga78
Witajcie natasza- dzięki za info n/ badania, ale jakoś to dal mnie czarna magia. w sprawie biletu niestety nie pomogę Dziewczyny może wy wiecie jaki skrót ma to badanie bo wtedy łatwiej znaleźć jakieś info w necie. nadziejka- myslałam że M będzie robił badanie MSOME. czy ono różni sie od tego co wy robiliście? barbera- jak sie czujesz i który to juz m-c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natasza na linie przyszpieszone kupujesz bilet jak na normalne czyli albo jednorazowy za 2,4zl albo jak chcesz się przesiadać w niedługim czasie to możesz kupić pół godzinny też kosztuje 2,4zł Widzę, że na forum sezon urlopowy. Ja też w sobotę wyjeżdżam na tydzień na Mazury. Czuje się już troszkę lepiej. Mdłości coraz mniej mi dokuczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny !!! Podczytuję Was czasami i mocno trzymam kciuki :) u mnie nic ciekawego się nie dzieje (na szczęście bo niespodzianek było dużo ) i czekam na jutrzejszą wizytę , więc coś więcej będę wiedzieć , chociaż wszystko dobrze to wiadomo sama wizyta to stres i chyba pierwszy raz taka długa przerwa bo trzy tygodnie. Jutro dam znać po wizycie ile mała już waży , a ja jestem już w 22 tygodniu :) połówka zaliczona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejka 27 gdzie M robił to badanie SCSA? Jeśli byś mogła napisać również czy pozostałe badania nasienia ( AZF,CFTR i mikrodelecje) robiliście w poradni genetycznej we Wrocławiu i czy są dodatkowo płatne czy też na NFZ byłabym wdzięczna. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Sage, Już tłumacze badanie AZF, CFTR, kariotypy to badania genetyczne, które robi sie poprzez pobranie krwi a nie nasienia. My robilismy je w POradni Genetycznej we Wrocławiu, nie nie płacilismy, tylko jak robisz na NFZ to długo czeka sie na pierwsza wizyte z genetykiem, my czekalismy 3,5 mies, pozniej miesiąc na pobranie krwi i kolejny na wynik....nasze badania wyszły Ok... ale po nieduanym ICSI stwierdzilismy, ze musimy zrobic dodatkowe badania związane z nasienia., zaczęla szukac i znalazłam badanie SCSA to bad. nasienia, robilismy je w Invimedzie. Uwazam ze warto je zrobic zanim podjedziemy do kolejnego ICS... na pewno bad. jest wazne, w innych krajach to bad. jest obowiązkowe przed podejsciem ICSi jezeli jest refundowane przez panstwo i jeżeli przyczyną niepowodzeń są słabe parametry nasienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Monika co tam u ciebie? ostatnio zamilkłaś ja dzisiaj biorę ostatni raz luteine i czekam na okres mam nadzieje że tym razem też przyjdzie po 3 dniach tak jak ostatnio a jak to było u Ciebie tym razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Natasza- n1, ja również mam stwierdzoną niedoczynność tarczycy i od 2 lat jestem po kontrolą endokr. Biorę euthyrox N75 i wynik TSH już nie jest podwyższony, mieści się w granicach od 1,6 do 3,5, miałam przy wykryciu TSH 16 !!! Kiedyś gdzieś czytałam, że najlepiej próbowac gdy TSH jest poniżej 2 i kobiety z niedoczynnością mają większy problem z zajściem w ciążę. Ale ja nie daję za wygraną. Prawie 6-lat starań. Ostatnio przez 13 dni wdychałam jod nad Bałtykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejka 27 dziękuję bardzo za odpowiedź. My kariotypy mamy ok, nie wiedziałam o tych dodatkowych badaniach genetycznych. Poczytam bo przyznaję nie wiem o co chodzi. Nikt o nich nie wspominiał w poradni genetycznej niestety. Jeszcze raz wielkie dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika18nuna
Joanna2_4 Cześć Ja wczoraj skończyłam brać luteinę i też czekam... Mam nadzieję,że u mnie też szybko pojawi się @ Brałam te zastrzyki o których Ci wcześniej pisałam 4 razy a pęcherzyk urusł tylko do 7mm.... teraz mam brać clo 2tab. A co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika a jak brałaś tym razem luteine? tak jak ostatnio 2 razy po 2 przez 5 dnia? mój pęcherzyk urósł do 14 mm( 2 pęcherzyki) więc ja też od tego cyklu biore 2 razy clo plus zastryki od 7 dnia cyklu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×