Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

Patrycja2810- Chętnie odsprzedam 4 opakowania bebilonu pepti 1 , jaką cene proponujesz? niewiem ile płacisz za nie? żemy sie i mi i Tobie opłacało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy piersiowe dobrze, że się odezwałyście, bo jak przeczytałam o tych stałych porach karmienia to się załamałam. Oj jak ja bym chciała wiedzieć kiedy moje dziecię zechce jeść. U nas dalej jest na żądanie i to bardzo na żądanie :) Nieraz nie chce jeść, a za 15 min zrobi taką awanturę że głodna jakbym ją conajmniej pół dnia głodziła. Froguś moja też strasznie ciężko przyzwyczaja się do jakichkolwiek nowości. Jak opisujesz swoją Juleńkę to widzę bardzo wiele podobieńst w zachowaniu do Weroniki (zwłaszcza to niespanie w dzień i awantury bez powodu :D Czarna właśnie napisz jak podałaś tą kaszkę i jaką. Ja zamierzam wstrzymać się z podawaniem jedzonka jak najdłużej, ale już się zastanawiam jak i co będę wprowadzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosienka- niestety gg nie mam, a chcialam założyć w tel to nie chce mi działać. No nie wiem tak 30- 35 zl. Mozemy dogadać nie na forum, a potem najwyżej wyśle ci email mój adres. :) U mnie straszna burza rano była, ale na szczescie szybko przeszło. Przez ostatnie wieczory mały ma problem ze zaśnięciem, nie wiem czym to jest spowodowane. Jest w lozeczku to ciagle sie kreci i złości, a jak go biore na ręce to jest tak samo, ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możemy się umówić na 50 zł z przesyłką, niewiem ile poczta weźmie za wysyłkę bo to spora paczką będzie, co Ty na to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosienka- zobacze bo musze pogadac z ojcem dziecka czy mi da kase, taka trudna sytuacja między nami... :( A skąd jestes? :) Fajnie by bylo gdyby z Poznania. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Widzę,ze juz wszystkie mamuśki podają coś oprócz mleczka chyba tylko oprócz mnie ,ale ja zamierzam wytrzymac jeszcze min miesiąc. Frogus ta płyta jest w gazecie MAM DZIECKO -wczoraj mały znów jej cały wieczór słuchał a rozmawiałam ze znajomą to jej 5mc synek tak sie zakręcił na punkcie tej płyty ze niczego innego nie chce słuchać:D MALI MELOMANI:D Jak nie znajdziesz juz tej gazety z płyta to wpisz sobie w wyszukiwarce Johannes Bramhs Lullaby-cudowne do ukołysania dzieciątka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. od poniedziałku moja mała spała w swoim pokoiku w swoim łózeczku, drzwi otwarte, niania przy łóżku,ale i tak się bałam cały czas ze nei usłysze jak zapłacze, dzisiaj zamierzam przeneiść jej łózczko z powrotem do sypialn.zal mi jej ze taka sama malutka lezy w tym pokoiku :) * irysek spokojnie moja tez je na żadanie, co prawda już się jakiś rytm wytworzył i wygląda to tak,ze je zaraz jak się obudzi potem przez gdzine - póltorej bawi się, potem tak z 15 minut marudzi, - daje smoczek, pluszaka i zasypia, i od początku i powoli normują nam sie te godziny karmienia ;) w nocy neistety zaczeła mi się znowu budzić, jestem tym zmartwion, bo tak juz było fajnie potrafiła się raz obudzić około 3, a teraz znowu 1, potem 5, ehhh * walczymy z nowu z soczkiem marchwiowym , ale ewidentnie mała pluje i nie lubi, no cóż próbuje moze za którymś razem polubi :):) miłego dnia dziewczyny. ja własnie przeglądam nowości na stronie ikea i czekam na nowy katalog :):) ps. przepraszam, za błedy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek też nie za bardzo lubi soczek marchwiowy woli jabłuszko same lub z miętą i dolewam mu troszkę ciepłej wody do tego i na raz potrafi wypić aż do 80 ml.A ze słoiczkami jest tak że za każdym razem jak mu podaje to na początku się krzywi a po 2 łyżeczce już szeroko otwiera bużkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) My juz po szczepieniu i Kacperek był bardzo ale to bardzo dzielny, w ogóle nie zapłakał. Dziś leżał sobie w łóżeczku i wchodzę do pokoju a on na brzuszek się przekręcił, wyszłam i za chwile znów weszłam, a on juz normalnie leżał :) Strasznie dumna dzisiaj z niego jestem :D Taką niespodziankę zrobił mamusi na 4 miesiące :D Aaaa waży 7.400 :D tłuścioszek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek robi ostatnio wielkie awantury podczas zasypiania,muszę chyba z 15 razy podchodzić do łóżeczka,ściągać mu pieluchę z twarzy i wkładać smoczka do buzi i w końcu zasypia ale ile się nakrzyczy.Już ma oczy zamknięte i prawie śpi ale dalej walczy aż w końcu pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asica - ja podaję Aluśkowi "Ziemniaczki ze szpinakiem" Z BoboVity i one są po 4 miesiącu:-). Widziałam jeszcze z Gerbera, że są i też po 4 miesiącu. A My dziś znowu byliśmy na Ćwiczeniach ale Alusiek coś nie chcił współpracować:-(, nawet nie chciał obrócić się na brzueszk, a w domu to szaleje jak najęty:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LiterkoweLiterki - super, gratulacje dla Kacperka:-). Mój jeszcze nie umie się z brzuszka na plecy spowrotem gibnąć, więc On cwaniak gibie sie na brzuszke a na plecy to musi mam za niego:D. Co do soczków to nie wiem czy ALkowi by smakowały, bo narazie nie dostaje. Bardzo lubi pić wodę, więc stwierdziłam, że póki co nie będę Go przyzwyczajać do soczków:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Ja byłam tu na początku a później troche zniknęłam bo byłam w Polsce 1,5 miesiąca u rodzinki:) Mam pytanko do mam butelkowych,czy ma któraś tak że maluch nie chce jeść?Martwie się bo mój synuś je po 50-60 ml co 3-4 godz a to jest stanowczo za mało!!!!Jedynie wieczorem i w nocy zje ze 120 a tak to malutko:(W Polsce byłam to jadł ładnie,dawałam mu bebilon 1 i jadł po 100-120 co 3 godz a teraz daje mu aptamil to jest odpowiednik bebilonu na wyspach i je malutko.Zastanawiam się czy mu nie smakuje czy może ząbkuje sama nie wiem...Waży ładnie bo 7250 tzn ważyłam go jeszcze w Polsce tydzień temu.Teraz daje mu już kolejne mleko czyli aptamil 3 to odpowiednik bebilonu 2 bo pediatra mi tak poradziła bo on jest bardzo duży jak na swój wiek i potrzebuje więcej,wygląda na 6 miesięcy.Już nie wiem co myśleć i co robić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze ta podróż tak na niego wpłynęła ze nie chce ci jeść? Mi ostatnio pani powiedziala ze mój mały wygląda na 9 miesięcy. A podaje mu bebilon pepti 1. :) Bylam z malym u lekarza i lekarka stwierdziła ze mam mu dalej te mleko podawać. A jedno zamknięte mleko Nutramigen oddałam do apteki a kase mi oddała. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natusia ja tez nic nie daje oprocz cyca. Nawet wody jeszcze. I tez planuje poczekac do conajmniej 5 mc, a nawet 6. Matrioszka moja ma to samo. Tez sie ostatnio budzi czesciej. Juz o 1 w nocy, a nawet w drugim miesiacu pierwsza pobudka byla dopiero kolo 3. Na szczescie szybko podje i zasypia znowu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katrina - mój Kacper też miał takii okres, że zjadał tylko 60 ml trwało to hmm około 2 tygodni. Teraz już je normalnie. Dziś byłam u lekarz i mówiłam o tym i Pani pediatra powiedziała, że tak może się zdarzyć i nie ma się czym przejmować. Twojemu małemu tez pewnie to minie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tego, że maluchy budzą się w nocy to wkleje Wam artykuł, który przyszedł mi na poczte :) To jest ze strony pampersa. Jedzonko, wspaniałe jedzonko! W wieku czterech miesięcy większość niemowląt decyduje, że pora na coś bardziej treściwego niż mleko. Gotowość maleństwa do pokarmów stałych sygnalizuje nawrót częstych przebudzeń w nocy, zainteresowanie tym, co masz na talerzu, ogryzanie piąstek i apetyt, którego nie nasyci najdłuższe nawet karmienie. Jeżeli podejrzewasz, że Twoje dziecko już dojrzało do pokarmu gęstszego od mleka. ODSTAWIANIE OD PIERSI W wieku około 16 tygodni zaczynasz już oswajać maleństwo z pokarmami stałymi w codziennej diecie. Do tej pory dziecko nie potrzebuje niczego poza mlekiem, gdyż jego niedojrzały układ trawienny jeszcze nie poradzi sobie z twardym jedzeniem. Ale od około czwartego-piątego miesiąca coraz większa aktywność i szybkie tempo ciągłego wzrostu powoduje u niego coraz większy głód. Zauważysz, że interesuje się szczególnie tym, co Ty masz na talerzu, po obfitym nawet karmieniu wciąż chce jeść, znów budzi się często po nocy i godzinami obgryza sobie piąstki. Pora na coś bardziej treściwego! KUCHNIA NIEMOWLĘCIA Najpierw wybierz miejsce do karmienia. Wysokie krzesełko lub fotelik samochodowy dla najmłodszych to idealne miejsce na pierwsze próby. Gdy dziecko uczy się jeść, matka siedzi naprzeciw pod takim kątem, by mogła wkładać łyżeczkę do buzi, utrzymywała kontakt wzrokowy i spokojnie zachęcała do jedzenia. Przygotuj sobie sporo śliniaczków (są rodzice, którzy wolą rozebrać malucha do pieluszki), bo to raczej nieczysta robota! Zawsze zaczynaj od zwykłego ryżu dla niemowląt zmieszanego z niewielką ilością mleka, którym dotąd karmiłaś malucha (mleko matki lub odżywka). Na dobry początek podawaj dwie-trzy łyżeczki raz dziennie. Powinno się to odbywać w porze normalnych posiłków maleństwa. Ryż podaj po mleku, kiedy maluch wciąż jest głodny na tyle, by nadal żądać jedzenia. Są dzieci, które bez wahania pochłoną wszystko, co im dasz; inne potrafią gwałtownie protestować. Jeżeli twoje maleństwo tak właśnie reaguje, odczekaj kilka dni i spróbuj od nowa. Może wtedy było za wcześnie. Po tygodniu oswajania z ryżem możesz zacząć wprowadzać proste przeciery, na przykład z marchewki, jabłka lub gruszki. Zmieszaj przecier z niewielką ilością znanego dziecku mleka - poprawisz w ten sposób nowy smak. Nie śpiesz się. Na początku wystarczy jeden lub dwa nowe posiłki na tydzień. Warto wybrać się do księgarni lub biblioteki. Znajdziesz tam świetne publikacje, jak odstawiać dziecko od piersi lub odzwyczajać od butelki, smakowite przepisy i sposoby przyrządzania posiłków. Nastaw się na to, że możesz być cała ubabrana, ale z tego też można się pośmiać, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wkleje jeszcze o śnie, może się przyda :) Dobry sen przez całą noc: Nauka snu jest jedną z najtrudniejszych dla dziecka faz. Biorą w niej udział najrozmaitsze, złożone umiejętności, w tym samouspokajanie, zasypianie bez pomocy i opanowanie lęku przed tymczasowym rozstaniem, które nieuchronnie następuje po wyrazie "dobranoc". Kluczowe znaczenie ma dobra strategia podejścia do tego zadania. OD CZEGO ZACZYNAĆ? Pierwszy krok programu wyciszania i uspokajania dziecka przed snem sprowadza się do wyszukania pomocnych przedmiotów i nawyków. Czy ulubiło sobie specjalnie jakąś muzykę, kocyk lub ozdobę, a Ty wiesz, że działa to nań kojąco? Czy woli nasłuchiwać głosów w chwili, gdy odpływa w krainę snów, czy też lepiej się czuje w spokojniejszym otoczeniu? Zbierz myśli i zbuduj plan, którego pierwszy etap to kąpiel, przejście do wyciszenia, karmienie i na koniec układanie w łóżeczku, gdy maleństwo jeszcze nie zasnęło. Pamiętaj, że trzeba zachęcać malucha do samodzielnego zasypiania, gdyż musi wypracować sobie tę umiejętność i stawać z nocą oko w oko. Musi mieć czas i miejsce, by znaleźć własne sposoby na samoukojenie, nawet gdy przed zaśnięciem musisz przetrzymać jego płacz. I nie daj się pokusie, by wyskakiwać po nocy z łóżka i biec do dziecka na pierwsze kwilenie. Nauczysz je tylko, że bez ciebie nie zaśnie i że nie warto robić tego na własną rękę. Jeżeli interesują Cię wzorce spania u dzieci, kliknij to łącze: http://www.pampers.co.uk/en_GB/parenting-articles/shhhhh-theyre-asleep/1891i poczytaj, co ma do powiedzenia na ten temat profesor Dieter Wolke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natusia kupiłam te kołysanki i sa naprawde bardzo przyjemne, mały spał w lóżeczku ale sie przebudził wiec przeniosłam go do salonu, włożyłam do hustawki pusciłam kołysanki i sobie kima :) Matrioszka super sprawa maleństwo w swoim pokoiku :) My mieszkajac w domu nie mamy pokoju dla małego bo mojemu biuro jest potrzebne i bedziemy robic małą przebudówke w sumie to tylko maz zostanie w swoim pokoju bo w salonie bedzie pokój miał mały, w sypialni bedzie salon z wyjsciem na taras i ze schodami na ogród (nareszcie nie bede musiała obkrazac całrgo domu zeby np. pranie wywiesic :) ) i z salonu przejscie do sypialni przez przsówne drzwi. Ja bardzo załuje ze jak robilismy remont w styczniu odrazu tego nie zrobilismy tz. ustawienia pokoji bo tarazu w zimie bysmy raczej nie zrobili :) i mały od urodzenia miałby swój pokój na poczatku oczywiscie bym była z nim. Ale my zawsze pomyslimy jak juz jest zrobione :) A i byłam dzis na zakupach kupiłam 4+2 opakowania chusteczek pampers tych niebieskich za 25zł i paczke huggies za niecałe 40zł to nie wiem czy duzo taniej bo hugiessów juz dawno nie uzywałam. A i jeszcze mleko bebilon 2 na dobry sen (czy jakoś tak) on jest od 6 miesiaca ale pierwszy raz widziałam to wziełam na zaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agita a powiedz mi bo raz zageszczas mleko kleikiem a raz dajesz czyste mleko masz na mysli czyste mleko czy mleko z sinlaciem, bo ja małemu zageszczam mleko nutrionem i próbuje jakoś mu jadłospis ułozyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betatka - po deserku, albo obiadku Aleks dostaje czyste mleczko bez niczego. Sinlac dostaje tylko raz dziennie - porcje na 50 ml wody. Mieszam Go z deserkiem, a dzis zmieszałam z zupką ale coś wogóle nie chciał zupki za bardzo jeść:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja daje malemu deserek. jako jeden posilek bez mleka. potrafi zjesc caly sliiczek i sie tym nasyci co do biszkoptow to nie zamaczam w niczym maly sam sobie radzi wiekszosci to pokruszy ale cos tam podje również ja malemu daje mleko nan 2R z kleikiem ryżowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszke dałam małej mleczno-ryzową z bobovity z malinami. Kuba wcina ja do tej pory wiec sie skusiłam zeby dać małej a ona jest juz od 4 m-ca. Powiem wam ze normalnie w szoku jestem ale moje dziecie po pierwszym dniu pojęło co to znaczy jedzenie:p Siedzielismy przy stole a ona w leżaczku sie rwała do jedzenia ze wszyscy w szoku bylismy i jak tylko zbliżam łyzeczke do jej buzi to od razu ja otwiera:p A i od kliku dni raczki podaje i to bardzo swiadomie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej moja Mała zjadła dziś 60 ml kaszki bananowej na wodzie i tym razem to uszy jej się trzęsły podczas jedzonka :) Dostała również troszku marchewki i ....marchewka jest hitem. Oblizywała się, uśmiechała i nie mogła doczekać kolejnej łyżeczki ... :) 🌼 Natusia - nie Ty jedna nie podajesz nic maleństwu, jeszcze na pewno Justynka nic nie podaje :) A o płytkę zapomniałam 🌼 LiterkoweLiterki - gratulacje Mamusiu :) 🌼 Asica - ja mam tak w ciągu dnia 🌼 Matioszka - moja ma to samo - ale ja to wiąże z faktem że mam mniej pokarmu więc ona potrzebuje dodatkowe karmienia :) Hmmm czyli wg pampersowego artykułu moja córa jest gotowa - bo te pierwsze zdania to jakbym czytała o mojej córeczce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:-) Co tam u Was słychać? My dzisiaj mamy dzień pod tytułem "Mamusiu nie odstępuj mnie na krok":P oraz "Plujemy jedzeniem po całym pokoju":P, normalnie szok. A tak pozatym to po staremu, tyle, że Alusiek dzisiaj miał nocne balowanie. Kręcił się łóżeczku jak nie wiem co, a o drugiej w nocy zapragnął pobawić się karuzelą i tak ją ciągnął, że aż zleciała na Niego, ale łobuza to niewzruszyło:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek pierwszy raz przespał karmienie bo je z zegarkiem w ręku co 3 godz a jadł 11.20 i dalej śpi. Na drugie śniadanko dostał pierwszy raz kaszkę taką z hippa mleczno ryżową z biszkoptami i bardzo mu smakowała.Nie mógł zasnąć w domu,nie wiem co się z nim ostatnio dzieje był taki śpiący,oczy się już mu o 11 zamykały bo wstał ok 8 rano a piszczał i krzyczał i kręcił się z boku na bok a nie wyglądał jakby coś go bolało. Zjadł to drugie śniadanko i w końcu już wyszłam z nim na dwór i dopiero co wyszłam z bramy a on zasnął,przyszłam z nim do domu i śpi do tej pory. Kurczę nie wiem co mam robić,przecież nie będę za każdym razem wychodziła z nim na dwór bo będzie pora spania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahahah Asica - a to mały cwaniak z tego Twojego Szkraba:-). Mam nadzieję, że to był jednorazowy pomysł Maluszka:-) A ja zazdroszczę Wam, że możecie dawać kaszki mleczne, w nich jest taki fajny wybór;-), a My tylko możemy te bezmleczne na Nutramigenie robić, a tych Aleks nie lubi. To samo ze słoiczkami, są jakieś jogurtowe, mleczne na dobranoc itd. Eh, no ale cóż mówi się trudno:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×