Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lollibelly

-----Mamy w Anglii-pogaduchy o tym i owym D

Polecane posty

Oleńka moja Ola chodzi do świeckiej szkoły,chciałam ją posłać do katolickiej,ale jak ją zapisywałam do przedszkola to w katolickim nie było już miejsc,a po roku Ola się zadomowiła,miała swoich przyjaciół no i przede wszystkim ogromną pomoc ze strony nauczycieli w języku więc szkoda mi było zmieniać jej szkołę tym bardziej,że ta okazała się być naprawdę fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Good mornng Laides:) Lucja chodzi do Katolickiego przedszkola zaraz przy szkole, fajne miejsce i swietna atmosfera:)U nas pierwszenstwo maja dzieci katolickie wiec nie bylo problemu z przyjeciem:) Dziwny jest tylko system przyjmowania dzieci do szkoly bo nie przyjmuja rocznikowo jak leci tylko w zaleznosci kiedy dziecko konczy np: 3 latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek dziewuszki ;) Moj maly dzis oszalal, marudzi od 5 rano (tak konkretnie),bo cala noc mialam pobudki co pol godz-godzine, nie chce jesc ani cycusia, ani butli pyyysznej sojowej. Na raczkach w miare sie uspokaja, co zasnie wkladam go do koszyka i po chwili ryk. Pisze jedna reka, bo inaczej nie da rady. Zapowiada sie ladny dzionek, wiec jedziemy albo nad jeziorko albo do lasu ze szlakami. Dla mnie to bez znaczenia, byleby mlody nie plakal, bo dzis moja cierpliowsc wisiala na niteczce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooooo, obudzil sie, brrrr... Lezal obok mnie na kanapie i zauwazyl obraz nad soba :)) oglada go i o dziwo nie placze :)). Ciekawe jak dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien....niekoniecznie dobry :o U nas Franka chorobska ciag dalszy niestety. W nocy plakal co mu sie nie zdarza, zwykle w nocy spi. Budzil sie z zatkanym nosem i dlawil sie tym katarem biedaczek :( Jak w poniedzialek bedzie to samo to dzwonie do przychodni zeby GP zostawil recepte na antybiotyk. Tak mi zal mojego maluszka jak sie meczy :( A juz wydawalo sie lepiej wczoraj po poludniu. Oczy ma czerwone jak krolik, nos tez i taki zatkany ze tylko czatuje z odkurzaczem do wydmuchiwania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa.... aga uk sorki, wlasnie o tym zapomnialam wczoraj napisac. moze dziecku w nocy nie bedzie az tak zle, jesli baaaardz nawilzysz pokoj gdzie spi (moze byc garnek z goraca woda jak zasnie zeby tylko nie dotkanl i sie nie poparzyl!!! mozna tam dodac kilka kropli olbas. oprocz tego pomaga, kiedy dziecko nie spi zupelnie na plaskim, mozna mu wlozyc poduche albo zrolowany recznik pod materacyk od strony główki, wtedy się nos mniej zapycha. no i tak jak dziewczyny radza - woda morska do noska. sorki ale znow pisze z maksem - fanem internetu i spiewajacego hipcia. zaraz mu puszcze hipolita bo nie odpusci a w ogole to dzien doberek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przygarnieta-dzieki, da sie kupic-ale za pierwszym razem jak potrzebowalam nie bylo wiec kupilam takie kropelki z soli fizjologicznej i uzywamy od kilku miesiecy,dzialaja tak samo. Ale teraz to jemu nawet bez nawilzania takie wielkie gluty wychodza,ze co chwilke plucze Fride bo cala pelna :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprobuje z tym nawilzeniem Onyx :) Ja smaruje mu na noc klatke piersiowa i troche pod noskiem tym balsamem Snuffle Babe-to taki podobny jak Vick Vaporub,ale dla dzieci. Musze przyznac, ze troche pomaga, zawsze to jakis rodzaj inhalacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musze powiedziec, ze jak tak dalej pojdzie to Franek sie nauczy ukrainskiego wczesniej niz innych jezykow. Moj M ostatnio, jakie tam ostatnio, przez moja ciaze tez slucha ciagle ukrainskich kawalkow. Gorzej, ze ja tez zaczynam to nucic pod nosem,szczegolnie ze mam sporo znajomych z tych kregow (Ukraincy,Rosjanie,Czeczeni,Gruzini :D i jakos wspomnienia mlodosci wracaja.....Nawet moj facet byl Rosjaninem ;) Ech sie rozklejam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga dziekuje Ci serdecznie. dam znać co i jak. Ja też mam sentyment do tych nacji. Bylam na uczelni gdzie bylo mnostwo Polakow i nie tylko Polakow zza naszej wschodniej granicy. Wtedy sie zaczęło i trwa do tej pory. Ukraina, Litwa, Rosja, Bialoruś , Mołdawia, Rumunia... Ci ludzie są tacy... swojscy.Osatnio zaprzyjażnilam się z Bułgarką, mieszka po sąsiedzku prawie. Zyczę zdrówka dla Franka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety swojski humor minal jak przeczytalam artykul o podpalonym Polaku :( http://news.bbc.co.uk/1/hi/england/lincolnshire/8211124.stm Na polskich portalach rowniez jest. Z jednej strony czuje sie tutaj bezpiecznie,ale takie incydenty daja do myslenia bo zawsze znajda sie ekstremisci uwazajacy obcych za wrogow i nie przebierajacy w srodkach :( Biedny czlowiek, tyle cierpienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka1984
Witam wszystkie Mamuśki :) Ja chciałabym zadać pytanie, może ktoś mógłby mi pomóc. Otóż od września zaczynam ostatni rok collegu. Zajęcia są w czwartki od 8 do 18. Moja Dzidzia bedzzie miała wtedy 3 miesiące. I nie mam pojęcia co zrobić. Czy można oddać dziecko na jeden dzień w tygodniu do nursery? Bo opiekunki boję się jakoś wziąć. Mąż przez pierwsze tygodnie wziął holiday na czwartki, ale ile można. Wrzesień coraz bliżej a ja coraz bardziej wystraszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Kamilka-dowiedz sie w swoim collegu bo powinnas byc uprawniona do refundacji kosztow zlobka, warunkiem jest ze oddasz dziecko pod opieke nursery albo registered childminder. Przedszkola sa zwykle od 3 miesiace zycia dziecka wiec nie ma problemu jesli chodzi o wiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka1984
O, dziękuję bardzo Aga. A można oddawać dziecko tylko na jeden dzień w tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oboje rodzicow musza pracowac minimum 16h/week i potem zwracaja 80% kosztow oplacenia niani (badz zlobka) trzeba zadzwonic na infolinie nr 0845 300 3900(dostepne 7dni w tyg od 8 do 20)podac ile tygodniowo kosztuje zlobek numer rejestracyjny zlobka no i oboje rodzice musza pracowac bo jak jedna osoba tylko pracuje to nic nie doplaca najlepiej zadzwon i sie dopytaj co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dofinansowanie do zarejestrowanej opieki nad dzieckem jest elementem TC - jesli sie sklada aplikacje na WTC, CHTC to jest w tym samym wniosku i czeka sie tak jak na decyzje w tax credicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie sa takie infolinie, w kazdym razie u mnie zalatwia to college,zglaszam im ze potrzebuje opieki nad dzieckiem,ale wiem ze nie trzeba koniecznie byc zatrudnionym. College dostaje dotacje i z tego pokrywa wiekszosc kosztow opieki dla zainteresowanych. Tylko u mnie fundusze przyznaje Welsh Assembly Government a wiec sa one w pewien sposob niezalezne od angielskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do zlobka to mozna oddawac na 1 dzien, pol dnia, kilka dni, w zaleznosci od tego sa rozne stawki. Jesli jestes zainteresowana to podzwon po okolicznych przedszkolach bo w zaleznosci od lokalizacji moze juz nie byc miejsc. Ja sie zastanawiam jeszcze bo gdybym kontynuowala moja nauke to niestety musialabym oddac malego na 4 pelne dni bo rozszerzyli program zajec a chcialabym jeszcze z tym poczekac,ale w lipcu dzwonilam do kilku przedszkoli i juz nie bylo miejsc na wrzesien w dwoch z nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki To ja tez sie przylaczam, ostatnio kiepsko kryzysowo sie u nas dzieje, nie bede wiec przynudzac tym w topiku swiezutkich mam. A z drugiej strony czasami ciagle czuje sie jakbym Kube urodzila kilka tygodnii temu tak mi zlecialo. Lolli serdeczne zyczonka dla Twojego roczniaczka, my tak w podobnym czasie, pamietam jak z zapartym tchem czytalam o Twojej cesarce bo sama mialam tydzien po. Calkiem pozytywnie sie wypowiadalas to i sie mneij balam. Moj rosnie i wyglada juz jak maly todlerek. ;) A moze to juz nie mialo byc o dzieciach... e tam. Powiedz czy juz Twoj chodzi co nieco, bo moj kilka kroczkow i to jak sie zapomni. Szukam wlasnie odpowiednich butow. kupilam n ebayu fajne ale troche z twardawa podeszwa, rozne sa na ten temat opinie. A i powoli (pewnie za wolno) zbieram sie do odstawiania cyca.na razie opuszczam wieczory bo maz usypia i jest ok. powiedzcie czy jest mleko aptamil 4? albo takie po roku, zupelnie sie nie orientuje bo do tej pory tylko cyce w uzyciu. dzieki za odp. i bede czesciej tu zagladac. Borowka, Twoj tez tylko poltora miesiaca chyba starszy, podpowiedz cos o butkach i chodzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w niedzielny poranek ;) zaraz ide wziasc prysznic a potem na spacerek zabieram 2 moje ksiezniczki i wybierzemy sie do kosciolka bo jestesmy w pl ostatnia niedziele ;) Olivka jakas marudna sie zrobiola-niech te zeby juz wyjda :O zycze wam milej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka :) dzieki za zyczonka i od razu sle swoje dla Kubusia-flamastrozercy ;) STO LAT!!! Lennox juz smiga calkiem konkretnie.pierwszy krok zaliczyl w wieku 8 miesiecy ale mu sie nie spieszylo.Zaczal chodzic ok 3 tygodni temu i teraz juz bardzo fajnie sobie radz-nosi rozne rzeczy po domu np.duza konewke ogrodowa albo ukochana miotle :D uwielbia wkladac rozne przedmioty do pralki i kosza na smieci, ostatnio znalazlam pilota w koszu i tosta i 5 moich butow w pralce :D Butki kupilam w Polsce z Bartka, dosc drogie ale przynajmniej zdrowe, sandalki ze sztywna pieta. ale widze ze malemu niezbyt wygodnie sie w nich chodzi.woli na bosaka albo w zwyklych butkach. przydaloby sie cos powrzucac na ebaya dzis skoro nie charguja :) i tak wole kupowac :P aaaha Agnieszka-www.entitledto.co.uk-bardzo pomocne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka1984
Dziękuję bardzo za wszystkie porady i miłej niedzieli życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, mOj todlerek już śmiga jak trzeba. zaczęła ponad 2 mce temu, miala11m-cy. Co do bucikow to stwierdzilam, ze zdrowo jest i bez bucikow ( tak jej najlepiej) jak i w. Różne są opinie lekarzy, dlatego myślę , zę obie szkoły są dobre dla dziecka. Moja nie ma jeszcze usztywnianych bo nie moglam takich znaleźć! jak już piętka usztywniona to i podeszwa za twarda, a jak podeszwa miękka to rozmiar za duży.Albo jakies ciężkie i przewracalaby się co krok.Pare dni temu bylam w sklepach i teraz to juz wogule wyboru nie ma - na wystawach tylko szkolne buty. No naprawde mam z tym problem teraz. W sumie byly pamietam w clarksie ale... mi sie nie podobaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka masz na mysli ze nie charguja za sprzedaz?bo za wystawienie sie placi tylko powyzej 1 zdjecia + opcja buy now+ opcja gallery plus.czy jak? u nas dzis placek po zbojnicku/wegiersku, zrobilam sama pycha sosik mmmniam mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×