Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość nie do końca pewna

Tabletki antykoncepcyjne YAZ - opinie

Polecane posty

Gość fikuspsikus
jak czytam, że są dziewczyny bez problemów po tabletkach, to bardzo Wam zazdroszczę. brałam w następującej kolejności: cilest, logest, yaz - przez 1 rok. to było 2 lata temu. Teraz ważę 25 kilo więcej, tak szybko jak przez ostatnie lata traciłam cierpliwość, nigdy tak nie było. Bardzo łatwo mnie zdenerwować. Niestety twierdzenie ginekologów i innych lekarzy, (oczywiście najczęściej mężczyzn, którzy nie mają żadnego pojęcia, jak te leki działają i potem się tylko śmieją z kobiet, które je brały, a brały je dla mężczyzn, bo przecież nie dla siebie) że przyrost wagi przez antykoncepty jest generowany przez przyrost apetytu, w moim przypadku jest nieprawdą. Jem mniej niż przed braniem tabletek, jem to samo, ruszam się podobnie, nie jem już o 2 w nocy garnka makaronu, a ważę o wiele za dużo. Co do yazu, bo o nim oczywiście mowa, lekarze wypowiadają się b. pozytywnie. Dla mnie był to ciąg dalszy zachwiania organizmu, o czym przekonałam się w następnych miesiącach i latach. Każda chce spróbować na sobie i może dobrze. Ja bym odradzała i radziła dobrze obserwować swój organizm, doliczać dni na + i - od okresu i w odpowiednim czasie stosować normalnie gumkę. a faceci niech się szczepią, skoro im tak zależy. Pozdrawiam wszystkie forumowiczki, żeby nie zdarzyło im się to, co mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fikuspsikus
aha, i ps biust po przyroście wagi jest dla mnie przekleństwem (większe D wg miary triumpha). poza tym, teraz jak nie biorę tabsów już kawałek czasu, okres mam bardzo bolesny, przedłużający się, skraca mi się cykl. może kiedyś wróci do normalności. dziwię się dziewczynom, które miesiąc po przestaniu brania tabletek celowo zachodzą w ciążę, kiedy organizm jest napakowany chemią. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fikuspsikus
:D już myślałam, że nikt nie przeczyta mojej wylewnej opinii z tak starego wątku :) eh, każdy ma swoje doświadczenia, wg mnie, kobiety, z natury uczuciowe, wiele rzeczy robią dla innych, m.in. dla facetów, którzy rzadko to doceniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej !!! ja bralam pigulki przez 17 lat i zalezy po ktorych , ale zawsze cos bylo, w sumie piersi wieksze o prawie 2 rozmiary, ale oprocz tego nic nie przytylam , bole glowy , poddenerwowanie, a koncem wszystkiego jest paskudna grzybica w organizmie , nie tylko w intymnym miejscu, zastanowcie sie czy warto w ogole je brac, ja zaluje , gdybym wtedy wiedziala, to nie zaczelabym nigdy brac hormonow. Co najwazniejsze przez przepisaniem tabletek lekarz powinien zbadac poziom hormonow aby wiedziec ,ktore pigulki dobrac, czego zazwyczaj nie robia, tylko daja w ciemno, potem sie meczymy to nam zmieniaja, badania proste pobranie krwi.Dodam tez ze plastry Evra tez bralam ok roku, to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam do sprzedania tabletki yaz, dwa opakowania nowe zafoliowane z apteki i trzecie rozpoczęte bez 11tabletek gratis, cena 60zł, odbiór dąbrowa gónicza, sosnowiec, zawiercie lub okolice, jeśli przesyłka to + 8zł. el. 886597626 lub moj email papryka@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chłopak sowjej dziewczyny.
NIE BRAC KURWA TEGO GOWNA http://www.hli.org.pl/xoops/modules/news/article.php?storyid=1672 NIE BRAC TEGO GOWNA NIE KUPYWAC NIE ODKUPYAWC NIE BRAC TEGO GOWNA NIE KUPYWAC NIE ODKUPYAWCNIE BRAC TEGO GOWNA NIE KUPYWAC NIE ODKUPYNIE BRAC TEGO GOWNA NIE KUPYWAC NIE ODKUPYAWCNIE BRAC TEGO GOWNA NIE KUPYWAC NIE ODKUPYAWCNIE BRAC TEGO GOWNA NIE KUPYWAC NIE ODKUPYAWCNIE BRAC TEGO GOWNA NIE KUPYWAC NIE ODKUPYAWCNIE BRAC TEGO GOWNA NIE KUPYWAC NIE ODKUPYAWCNIE BRAC TEGO GOWNA NIE KUPYWAC NIE ODKUPYAWCNIE BRAC TEGO GOWNA NIE KUPYWAC NIE ODKUPYAWCNIE BRAC TEGO GOWNA NIE KUPYWAC NIE ODKUPYAWCNIE BRAC TEGO GOWNA NIE KUPYWAC NIE ODKUPYAWC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janwojsta
Biorę już 3 lata i zaczynam mieć wątpliwości ochota na sex ZERO,wielki biust, żylaki.Dlaczego nie ma tabletek dla facetów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoHa9020
Dziewczyny! Zawsze brzuch bolał mnie tydzień przed okresem.. teraz jestem pod koniec 2 opakowania i nic.. Okres mam dostać w czwartek a brzuch nie boli jakby okresu w ogole ma nie byc. Czy mozliwe ze juz tak bedzie? Czy mam sie czego obawiac? Czy to zwyczajnie tak ma byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa :)
A ja kupiłam po 52zł za opakowanie i skoro piszecie że kosztują taniej to będę szukać. a wiecie od tyg mam plamienia a do końca opakowania jeszcze tydz a najgożej jest po stosunku. Miał ktoś podobnie?a i to moje pierwsze opakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hellchan
Biorę te tabletki od 2 tygodni,zaczęłam prawidłowo(pierwszy dzień miesiączki) i biorę regularnie. Jestem młoda,są to moje pierwsze pigułki i jestem nieco zaniepokojona. Gdy skończyła mi się miesiączka(jak zawsze po tygodniu) zaczęłam mieć dziwne,brązowawo-czerwone plamienia o dziwnym zapachu. Powinnam iść z tym zapewne do ginekologa,ale niestety nie mogę przez najbliższy miesiąc. Trochę mnie to zdziwiło, ale tak czytam już któreś forum o Yaz i widzę,że nie tylko ja mam takie problemy. Mam nadzieję,że mi też to minie po skończeniu pierwszego opakowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martttyna
Witajcie!! Biore yaz od czterech miesięcy. Nie mam żadnych skutków ubocznych poza tym że od dwóch miesięcy nie mam okresu. Też Wam się to zdarzyło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martttyna
Żadnej z Was nie przydarzył się brak okresu przy yazie?? dodam że robiłam test, który wyszedł negatywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hellchan
Mi jeszcze nie,natomiast właśnie wczoraj dostałam okres po raz drugi w tym miesiącu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoHa9020
Mhmm.. Ja jestem przy trzecim opakowaniu ( raczej ostatnim), męczy mnie branie tych tabletek mimo że nie mam skutków ubocznych. Przez pierwsze opakowanie mialam caly czas plamienia ale to normalnie, teraz przed okresem mialam. I zawsze jak mi sie okres konczyl - mialam brazowe juz plamienia to teraz normalnie az czarne i o dziwo trzeci dzien i koncowka a zawsze trwal tydzien :) Na ulotce pisze ze brak krwawien rowniez moze byc skutkiem ubocznym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawa:)
plamienie ustapiło tylko podczas brania białych tabletek a teraz znowu plamienie szczególnie po stosunku i to juz jest męczące nawet białych spodni nie mogę założyć bo czuje się nie komfortowo, i oczywiście miesiączki NIE BYŁO!!!mam straszne skutki uboczne: mdłości, bóle żołądka piersi bolą i te plamienia albo jest coś z nimi nie tak i jestem w ciąży:"(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoHa9020
Moze warto sie zgłosić do lekarza? Chyba za dużo masz tych dolegliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hellchan
To jest aż przerażające...skoro te tabletki powodują tyle skutków ubocznych,to dlaczego są tak promowane przez lekarzy i uważane za najlepsze(tak mi powiedział mój lekarz)? btw.co,jeśli się przy nich zajdzie w ciąże i nie wiedząc o tym,będzie się je brało dalej? strach się bać -.-'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.Brałam Yaz jakiś rok (wcześniej kilka lat byłam na CIleście).Na początku było ok.Ale zaczęły się bóle głowy (do tej pory nie miałam z tym problemów) - nasilały się i z czasem miałam 2-3dniowe migreny (całe dnie na przeciwbólowych - koszmar,zwłaszcza dla żołądka).Chwilę potrwało zanim skojarzyłam to z tabsami.Zmieniłam i bóle zniknęły jak ręką odjął. Ja nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"skoro te tabletki powodują tyle skutków ubocznych" Ile? Ktoś to policzył, że wywołują więcej niż inne? A może u większej ilości kobiet? Ja nie odczuwam żadnych skutków ubocznych. I jak niby miałyby zaszkodzić płodowi? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hellchan
Nigdzie nie jest napisane,ze moga zaszkodzic plodowi,ale czytalam gdzies,ze ciaza to jedne z przeciwskazan do brania ich. Sa to moje pierwsze tabletki,wiec nic na ten temat nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GoHa9020
Jeśli byłabyś w ciąży i nadał brałabyś tabletki, mogą one zaszkodzić płodowi w większym lub mniejszym stopniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hellchan
Tak właśnie wyczytałam,z tym,ze na wszystkie wypowiedzi na wszystkich forach,które odwiedziłam(a było ich kilka) to tylko jedna kobieta(dziewczyna?) napisała,że wpadła przy tych tabletkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noiretblanc
Witam, sprzedam tabletki YAZ (2 opakowania) za 60 zł. Kontakt: noiretblanc19@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marry_25
ja na yaz jestem od 5 miesiecy, ogolnie dobrze sie czuje po tych tabletkach, przytylam ze 2 kg ale to w sumie z wlasnej winy - bo jak sie jade pizze o 22 to nie ma sie co dziwic:) poczatek brania tabletek to istny koszmar - nie wiedzialam co sie ze mna dzieje- zawroty glowy, kolatanie serce. zawsze przy 2-5 tabletki przez 2-3 opakowania. obecnie zadnych skutków ubocznych, poprawila mi sie cera, piersi zawsze mialam duze to wydają sie byc jeszcze troche większe, słaby ból brzucha przy okresie( wczesniej tylko ketonal dawał rade) a przede wszystkim nie mam pms - a tym wykańczałam cała swoja rodzinę przed okresem:) narazie jak dla mnie tabletki sie sprawdziły. dzisiaj musze wydębic od lakarza recepte bo sie zgapiłam i nie zapisałam sie na wizyte a tabletki mi sie kończą:) a tak poza tym to wczesniej mialam ok.1,5 roku przerwy od brania tabletek - wczesniej brałam novynette - przytyłam ok. 10 kg! ale udalo mi sie zrzucić jakies 8kg po zakończeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) YAZ biorę od roku, nie miałam póki co przerwy ale po zakończeniu kolejnych 6 opakowań planuję 2-3 miesięczną przerwę. Przed rozpoczęciem panicznie bałam się wszelkich skutków ubocznych. Wyobrażałam sobie siebie 5 rozmiarów większą i wiecznie wkurzoną, ale nic takiego się nie stało. Jedynym skutkiem ubocznym, tylko początkowym - bo przez 4-7 pierwszych dni, miałam upławy. Polecam je choć ostatnio odwiedzając innego ginekologa niż mój stwierdził on, że nie panuje już ogólny zachwyt nad YAZem. Na moje pytanie - dlaczego, czym jest to spowodowane? odpowiedział bardzo ogólnikowo sam chyba nie wiedząc jak się wyplątać (ale mniejsza o to, ponieważ jak się później okazało, był zdecydowanym przeciwnikiem jakiejkolwiek antykoncepcji - ze względów religijnych :)). Jeśli jednak ktoś słyszałby coś o oficjalnych teoriach na temat zmniejszenia skuteczności YAZu wykazanego w nowszych badaniach - byłabym wdzięczna za informację :) nie mniej jednak póki co nie zmienię go na żaden inny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marry_25
jeszcze calkiem niedawno zachwalałam yaz ale dzisiaj mam pewne minusy do tych tabletek. wlasnie mam okres i po 2 tab. placebo do 4 tab mialam całe 2 dni ból głowy a jakies 2 godz temu zażyłam pierwsza z opakowania i ból ustępuje. przypomnialo mi sie ze w zeszłym miesiącu bylo dokladnie tak samo:( wiec nie wiem czy sie nie wybiore jednak po zmiane tabletek bo te dwa dni w miesiacu dają mi nieźle popalić. jesli chodzi o okres to z opakowania na opakowanie jest go coraz mniej - rzec można że prawie wcale :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×