Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość nie do końca pewna

Tabletki antykoncepcyjne YAZ - opinie

Polecane posty

Gość Ciekawska0194
Cześć, biorę YAZ dopiero 2 miesiąc i tak się zastanawiam czy ten cholerny ból piersi to ich sprawka? Plamienie przez cały pierwszy miesiąc ustało, czy ból piersi też ustanie czy muszę się wybrać do lekarza po inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawska0194
No i co ciekawe - producent i lekarz zgodnie twierdzą, że okres powinien być w 2 lub 3 dniu placebo - gówno prawda. Mój pierwszy był w pierwszym dniu 2 opakowania, a dzisiaj mam 3 dzień placebo i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ann37
mam do odsprzedania 2 opakowania YAZ, oryginalnie zafoliowane, itd. - termin ważności sierpień 2015 r. gg 9505704

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loreall
sprzedam yaz,nowe ,z apteki ,wazn.2013r. mail: myszka197500@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellumellaga
biore yaz 2,5 roku. Przez 2 lata nie mialam zadnych problemow, zadnych skutkow ubocznych. Ja generalnie dobrze reaguje na hormony, przez cale lata bralam harmonet, potem po porodzie azalie i potem wlasnie yaz. Kilka miesiecy temu zaczelam tyc. Nie wiedzialam dlaczego, bo ani nie zmienilam sposobu odżywiania (odzywiam sie bardzo zdrowo, od lat zadnych slodyczy czy fast foodow), ani nie zmniejszylam aktywnosci fizycznej (duuuuzo cwicze, zarowno silowo jak i aerobowo). Przyszlo mi na mysl, ze to moze problemy z tarczyca, wiec zrobilam badania. Tarczyca ok. Przykrecilam srube z dieta i cwiczeniami. Tylam dalej. Od maja do teraz przytylam z 54 kg do 64,5 kg. Nie mialam pojecia co sie dzieje. Niedawno zaczela mnie coraz czesciej bolec glowa i pojawily sie krwawienia w srodku cyklu. Krwawienia to delikatnie powiedziane, raczej ohydny bordowy sluz. I dopiero wtedy pomyslalam, ze rowniez problemy z waga moga byc spowodowane przyjmowaniem yazu. Wczoraj na twarzy pojawily sie pryszcze. Pryszczy to ja nie mialam nawet w okresie dojrzewania! Nie wiem, czy rzeczywiscie wszystkie te objawy powinnam kojarzyc z yazem, ale zdecydowalam, ze dokoncze opakowanie i zrobie przerwe. Zobacze, jak moj organizm zareaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałam już wcześniej o tabletkach Jaz. Jestem zmuszona przyjmować je cały czas, ponieważ mam bolesne miesiączki. Ginekolog podkreśliła, że nie mogę zażywać innych, gdyż te tabletki mają najmniejszą dawkę hormonu i skoro zażywając je mam skutki uboczne, z innymi będzie jeszcze gorzej. Mój organizm przyzwyczaił się po kilku miesiącach i moje dolegliwości stały się mniej uciążliwe. Kiedy opowiedziałam pani doktor o moich dolegliwościach (mdłości, bóle głowy, obrzydzenie do większości posiłków, mdłości podczas jazdy samochodem) zaczęła badać moją wątrobę, ponieważ tego typu tabletki powodują powstawanie włókniaków. Tak mnie wystraszyła! Na szczęście jestem zdrowa, ale stwierdziła, że mój organizm w taki sposób działa na hormony, że już mi współczuje ciąży. Ważę 2 kg wiecęj jakby spowalniały mi przemianę materii albo zatrzymywały wodę w organizmie, co zupełnie przeczy naukowej teorii na temat pigułek! Po kilku miesiącach zażywania Jazu, straciłam miesiączkę zupełnie, ginekolog twierdzi, że tak po prostu działają na mnie hormony i nie ma żadnego zagrożenia dla zdrowia pod tym względem. Nie do końca ufam jej ocenie. Proszę o komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Caroolka
hej :) mam problem nie wiem czy zdecydować się na tabletki Yaz będą to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne...mam 21 lat i straszne problemy z cera dermatolog powiedział ze to nie późny trądzik młodzieńczy a sprawka hormonów więc kazał mi sie zgłosić do ginekologa powiedział ze to na tle hormonalnym i powinnam zacząć przyjmować jakieś tabletki ... nie wiem co zrobić bo widziałam duzo złych opinii a tak naprawdę nie narzekam na swoja miesiączkę dostaje idealnie co 28 dni 4 dni plamienia co drugi miesiąc jest bolesna ale parę tabletek i da się przeżyć. Wystąpienie cellulit mnie nie martwi bo uprawiam dość dużo sportu wiec to mi nie grozi a kilka kilo mi nie zaszkodzi bo jestem naprawdę dość szczupła osobą bardziej nie pokoi mnie to ze moge stracić ochotę na sex czyt to że może wystąpić u mnie suchość :( co zrobić mogę poprosić Ginekologa o inne tabletki ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawska0194
Hej, słuchaj, ja je biorę 4 miesiące i nie mam żadnych skutków ubocznych - nie przytyłam, ochota na seks dokładnie taka jak była, na trądzik to mi one nie pomogły, ale może nic mi nie pomoże:D a i ze stanem okolic intymnych wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabina1007
kupię jedno opkowanie yaz odbiór tylko osobisty na terenie gdańska. sabina1007@wp.pl gg:8211414

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppaula3
pilnie kupie tabletki Yaz.wysyłka. ppaula3@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kakakaka44
Sprzedam tabletki yaz 2 opakowania za 65zl przeszlka za pobraniem oleklork@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilnie
Kupie Yaz - na terenie Trójmiasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataluchaaaa
Kupię do 3 opakowań tabletek Yaz!! Cena do uzgodnienia, kontakt na mail natka24@op.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie to już chyba YAZ najgorzej wpływa na psychike otóż rok temu po urodzeniu dziecka zaczełam brać tab dla karmiących. zmieniłam bo źle się czułam fizycznie ogromne bóle głowy migrenowe, złe samopoczucie itd. wybrałam się do gin która mi przepisała YAZ które biore już rok ale nie sądziłam że rozwalą mi psychike, zaczeły się lęki przed wyjściem gdziekolwiek drżenie rąk, boleści jelitowe, kołatanie serce itd. a w końcu strach ze jak wyjdę znowu się zacznie to samo więc już wolałam nigdzie nie wychodzić. Tak się długo żyć nie da, chodziłam po różnych stronach i podejrzewałam u siebie nerwice lękową udałam sie do psycholog z która rozmawiałam na temat lęków i po kilku wizytach stwierdziła że najprawdopodobniej jest to przez tab. anty. które mogły u mnie tak zadziałać niedługo po ciązy gdzie nie unormowały się hormony, które mogą szaleć nawet do 3 lat po urodzeniu. oprócz tego libido systematycznie spada teraz mój narzeczony musi się mnie sam prosić ja już nie mam praktycznie ochoty. obżeram się okrutnie. sama już czuje że trzeba tab odstawić tylko boję sie boleści okresowych (ktore zawsze były bardzo silne, brałam najsilniejsze przeciwbólowe przez ktore teraz mam problemy z żołądkiem i jedyne co moge brać to apap) nieregularne okresy przez ktore właśnie zaszłam w ciążę. I w sumie to niewiem czy próbować czegoś nowego czy kompletnie odstawić i mieć bóle :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No%$^$^rzeczywiscie
Pierdzielice na tym forum ze az zal sluchac, polowa z was wszystko na tabletki zwala i straszy obywatelki. Dupa urosła tabletki!, Cycki zmalaly tabletki! Jestem spiaca tabletki! Czekam tylko już na opinie "Wyrzucili mnie z pracy przez te tabletki" A jak nie bedziecie braly to wasza waga sie nie zmieni, cycki beda wciaz takie same a spiace nie bedziecie nigdy w zyciu. Pamienia i migreny to jest jakis konkretny i prawdziwy objaw a nie jakies hipochondryczne wyszukiwania. Ja bralam Ragulon 3 lata, bolala mnie glowa (zawsze w przerwie wiec wina tabletek) wiec ginekolog poradzila Yaz, mam nadzieje, że pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do No%$^$^rzeczywiscie skoro jeszcze nie próbowałaś yaz to akurat masz mało do powiedzenia się w sprawie akurat tych tabletek, a ja udałam się do gin która potwierdziła moje problemy spowodowane tab yaz . z reszta skoro ktoś widzi objawy tylko podczas brania a po odstawieniu jest ok to wiadomo jaka jest tego przyczyna. a co do tycia to bardzo częsty objaw każdej kuracji hormonalnej. mi psycholog na przykład powiedziała że starsze generacje yaz czyli yasmine i yasminelle są lepsze jeśli bo skutki uboczne są mniejsze ale wiadomo każdy organizm jest inny i jedna bedzie brala przez pare lat i bedzie ok a inna po tyg brania tab będzie się tragicznie czuła psychicznie i fizycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No%$^$^rzeczywiscie
malami88 "Psycholog mi powiedziała" Nie słucham słabych jednostek które muszą chodzić do psychologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No%$^$^rzeczywiscie
Po 2 nie mowilam o prawdziwych objawach które pojawiaja sie tylko rzy tabletach tylko o tych urojonych które wiekszość dziewczyn sobie lubi wmawiac jak na ulotce przeczyta albo przegladnie hipochondryczne wypowiedzia na takim forum. Mniejsza, koncze te pierdzielenie, wszak temat nie jest od tego. Wypowiem sie jak zaczne brac Yaz już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co słaba to jesteś ty jak nie rozumiesz co czytasz, widocznie nie nauczyli Cię w szkole ale cóż jakbyś umiała to byś wiedziała że jest to spowodowane tab bo tak właśnie hormony wpływają. Jakbyś dobrze przeczytała ulotkę to widziałabyś o tym że mogą powodować nawet i depresje. Nie wypowiadaj się skoro nic nie wiesz na temat tab.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No%$^$^rzeczywiscie
Tak sie sklada, że studiuje medycyne i jestem ponad ulotkami wiec żegnam i pozdrawiam. Niektorzy sami sie prosza o depresje bo potrzebuja poglaskania po glowce , jacy to oni biedni i sabi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No%$^$^rzeczywiscie
Btw w tych badaniach z ulotek biora udzial zwykli ludzie wiec jak 10 na 1000 osob powie ze ma po tym depresje to tak wpiszą (po badaniach ale jednak), potem przeczyta to ileś tam osob i nagle wszyscy dostaja deresji, pisza o tym na forach i czytaja to kolejne osoby i tak dalej i tak dalej...i sie robi z tego przykladowo wiecej niz 10 na 1000. Widze, że niektore z was dostaja wrecz wszystkie objawy z ulotki naraz (zawarte w czestych) i z jeden z tych żadszych tak na oko. Może wynika to z tego, że sie żala tylko Ci co im źle a reszta ma to gdzieś. Podsumowując należy mysleć jak sie cos czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie mogę już
"Nie słucham słabych jednostek, które muszą chodzić do psychologa." No%$^$^rzeczywiscie - mam nadzieję, że nie zostaniesz lekarzem, bo raczej masz zadatki na dobrego filozofa. Uważam, że nie masz szacunku ani wrażliwości dla innych! Rozumiem, że istnieją ludzie, którzy sobie coś wmawiają, ale za dużo osób tutaj się wypowiedziało na temat skutków ubocznych, żeby można to było wyśmiewać, czy ignorować. Każdy organizm jest inny, a hormony wpływają na psychikę kobiety. Można się żle czuć w czasie miesiączki, ciąży, a co dopiero stosując tabletki. Być może te kobiety już wcześniej miały takie objawy jak senność czy depresja, a pigułki tylko je pogłębiły. Ja im wszystkim wierze, bo sama zażywam jaz i nie czuję się po nim tak jak czułam się wcześniej. Innych nie mogę zażywać, więc muszę się z tym pogodzić. Jestem po nich rozdrażniona jak przed miesiączką i często mam mdłości. Zapewniam Cię, że na pewno sobie tego nie wymyśliłam, bo dopiero po jakimś czasie zażywania przeczytałam dokładnie ulotkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xyzona
Sprzedam 1 op tabletek Yaz, 50zł, Wrocław, gg: 4664557

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość faithhopelove
Kupię tabletki YAZ:) kontakt mailowy klaudyna.badura@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Rozumiem, że istnieją ludzie, którzy sobie coś wmawiają, ale za dużo osób tutaj się wypowiedziało na temat skutków ubocznych, żeby można to było wyśmiewać, czy ignorować. " No ile? 15? 100? 1000? Na miliony zażywających na całym świecie. 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melololon
Witajcie! Mam pytanie - dzisiaj (22 tabletka YAZ) wzięłam ją bez popicia wodą (nie było takiej możliwości) i poczułam, że trochę stanęła w gardle. Ponieważ było to baardzo rano położyłam się znowu spać i po 2 godzinach wstałam - tabletki nie było, wyłącznie uczucie pieczenia w miejscu gdzie ona sie zatrzymała. Byłam w aptece, farmaceutka powiedziała, ze powinna się wchłonąć, ale 100% pewności nie da. Nie wiem co mam zrobić, założyć że 22 tabletka nie znalazła się we krwi w odpowiednim stężeniu a) przejść jutro do 2 tabletki białej (placebo) i zacząć nowy blister w piątek (a normalnie zaczynałam w poniedziałek) b) przejść jutro do 1 tabletki białej (placebo) c) założyć że skoro nie było wymiotów hormony trafiły do krwi i jutro wziąć 23 tabletkę różową? Dzięki wielkie za odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popieram. z całą pewnością nie masz się czym martwić :) mi się kończą za tydzień. w związku z tym chciałam zapytać czy ktoś nie chce się pozbyć tabletek? może któras wykupiła odrazu 3 opakowania a po 1 jednak zmienia ? chętnie odkupię tabletki YAZ [2-3 opakowania] kontakt - hannaa@g.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PV
Hej dziewczyny :)) właśnie przed 3 minutami wzięłam swoją 5 tabletkę yazu :) martwię się strasznie tymi wszystkimi "groźnymi" opiniami.. Aczkolwiek ja u siebie nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych.. Może tylko to że nadal mam okres, zwykle miałam przez 3 max 4 dni ale widzę że powoli się kończy :) Jutro wyjeżdżam ze swoim chłopakiem i chciałabym pierwszy raz się z Nim kochać bez prezerwatywy ( nie zaznałam jeszcze tego uczucia, a podobno jest o wiele lepsze ) :) myślicie że normalnie i bezpiecznie jest się już kochać bez dodatkowego zabezpieczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×