Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

A-grafka

SIERPIEŃ 2010

Polecane posty

Jennifer37 lekarz polecil mi badania prenatalne ze wzgledu ze w lipcu 2009 poronilam no i wiek tez gra role mam 33 lata lepiej zrobic takie badanie teraz jestem spokojniejsza) heh ja tez musze kupic jakies nowe staniki bo moje sa juz za male:P nie moge sie juz doczekac pierwszych ruchow dzieciatka .Ostatnio ogladalam ubranka dla dzieci jejku juz bym najchetniej cos kupila) Dziewczyny stosujecie jakies balsamy po kapieli na brzuszek zeby nie miec rozstepów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Póki mam brzuch jeszcze normalnych rozmiarów to jedynie jakiś balsam nawilżający, na piersiach pojawiły się niestety drobne rozstępy więc smaruję je kremem na rozstępy Gerbera. Kosztuje ok 35 zł i ma różne opinie, i dobre i neutralne. Za jakiś czas zafunduję sobie krem firmy Mustela, drogi ale podobno wart swej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra poczytałam sobie o moich prawach, pogadałam też z mężem i z rodzinką i narazie poczekam do końca 3 miesiąca, a potem chyba powiem. Niech sobie wtedy robią ze mną co chcą. Jeżeli po macierzyńskim nie dadzą mi możliwości powrotu, to po prostu znajdę inną pracę, choć tą którą mam lubię. Chyba za mocno się tym zadręczam, a to przecież dla mojego bombla nie wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Triss ja też jestem dopiero w 11 tygodniu ciąży :) Nie jestes sama Wczorajsze badanie było oki. Trwało prawie godzinę, tyle tej biurokracji ale mam juz kartę ciąży :) Eh, teraz jestem pełnoprawną ciężarną :)Wyniki morfologii mam wzorowe :) Wielkośc macicy zgadza się z wiekiem dzidziusia, wszystko więc w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest nas trzy na wizytę 23 lutego. Fajnie, podzielimy się wrażeniami. Ja chodzę państwowo do gina. Ma usg w gabinecie i jak jest potrzeba to robi. Już miałam robione 3 razy a to dopiero 15 tydzień. Pracuje w szpitalu w którym będę rodzić ale to nie ma wielkiego znaczenia bo i tak większość przy porodzie zależy od położnej. Lekarz tylko konsultuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie smaruję się po każdej kąpieli oliwką, ale jak pojawi się brzuszek przyjdzie chyba czas na stosowanie bardziej zaawansowanych rozwiązań :p w postaci specjalistycznych kremów. Na razie brzuszka nie widać a piersi są minimalnie większe (liczyłam, że w kocu coś mi urośnie, bo mam naprawdę niewiele do zaoferowania :P a tu klapa) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W pierwszej ciąży smarowałam się oliwką dla dzieci a później zwykłym balsamem do ciała (chyba nawet NIVEA) i nie miałam ani jednego rozstępu. uważam, że słlonność do rozstępów jest bardzo indywidualna i jeśli nie trzeba to nie mam zamiaru wydawać kasy na specjalistyczne smarowidła. Jak to mówi reklama po co przepłacać. Grunt to dobrze nawilżyć i natłuścić ciało, żeby skóra nie była sucha, bo wtedy popęka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny dawno mnie nie było a tu tyle wpisów. Doradźcie mi. wczoraj bolało mnie gardło a dziś mam okropny katar i ból głowy. Jestem w 11 tygodniu więc raczej żadnych lekarstw tylko domowe sposoby. Może Wy coś doradzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam sposób na katar ale jest on tak absurdalny, że nikt mi nie uwierzy, a rzeczywiście działa. Trzeba na noc wysmarować brzegi i tyle ile się da wewnątrz dziurki nosa pastą do zębów. Rano jest po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik198410 ja tez przeziębilam sie ale stosuje juz 2 dzien na kaszel mleko z miodem ,czosnkiem i lyzeczka mala masla taki stary sposob mojej mamy:) a na katar inchalacje woda z sola i dziala katar przeszedl juz prawie tylko kaszel mnie troszke meczy( mozesz kupic w aptece syrop prawoślazowy nie zaszkodzi pozatym w aptece Ci tez doradza co mozesz brac zycze szybkiego zdrówka. trini80 o tym nie slyszalam mowisz pasta do zebow troszke to smieszne ale jak pomaga to nie zaszkodzi sprawdzic)A co do rozstepów to pytalam o balsamy bo ja do kapieli dodaje 1 lyzeczke stolowa oliwy z oliwek i cialo jest super delikatne tylko to szorowanie wanny masakra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trini w jakim krosnie rodzisz?? na podkarpaciu?? bo ja rodze w krosnie tez ide do gina 23 w tamtej ciazy smarowalam brzuch oliwka ale strasznie mi wysuszyla skore mam balsam jonsona po ciazy bede stosowac napisze pozniej bo padam na pysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuszek (szczególnie boczki), uda, pośladki trzeba smarować albo oliwką albo specjlnymi specyfikami na rozstępy tak żeby skóra stała się bardziej elestyczna. Teraz nasze brzuszki są nieduże ale niedługo będą rosły bardzo szybko trzeba je hartować bo potem może być za późno:) Kupiłam dziś krem zapobiegający rozstępom od 4 miesiąca firmy Pharmaceris za ok 30 zł jak wypróbuję to napiszę czy warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Triss, tak, to jest Krosno na podkarpaciu. Czyli Ty też jesteś z tych okolic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle, to fajnie, że trafiłam na "Ziomalkę" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Ja zakupilam "ziajke", kolezanka uzwala i byla zadowolona..a cena tez przystepna.. Ale to chba zalezy od ciala kazdej z nas..inne moje kolezanki stosowayl oliwk,i mustelle-same drogie specyfiki i tak dostaly rozstepow. Wiec ja smaruje tylko balsamem ktory nie szkodzi dzidzi...zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry mamuski! witam z Polski, ale tutaj zimno :( maz wczoraj wrocil do anglii wiec ja z synkiem nadal delektujemy sie zima. Ja czuje sie rewelacyjnie, pozwolilam sobie na 2 paczki jak na razie (ale takie malutkie) i zobaczymy co przyniesie dalszy dzien. Jutro ide na zakupy wiec kupie sobie jakies kremiki jak i witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w tłusty czwartek :) Zjadłam już tyle ile mogłam, nawet mdłości na ten czas odpuściły ;) Ja smaruję się na razie dorywczo, bo śmierdzą mi wszystkie balsamy.W pierwszej ciązy nie miałam żadnych rozstępów, a używałam balsamów z Avonu, ważne chyba żeby skórę nawilżać i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trini zaczeklam chodzic do kuczy w osrodku ale dostalam krwotok i poszlam do Pelca drogo ale to specjalista i ordynator ale przedewszystkim zawsze wychodze z jego gabinetu uspokojona potrafi rozwiac wszystkie moje obawy chodzilam do niego w poprzedniej ciazy i on robil mi cesarke nie mam prawie znaku i goilo sie mi jak na psie boze ojadlam sie paczkow az za bardzo ciagna mnie dzis szwy ale podobno tak bywa spadam bo jestem wkurzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trini zaczeklam chodzic do kuczy w osrodku ale dostalam krwotok i poszlam do Pelca drogo ale to specjalista i ordynator ale przedewszystkim zawsze wychodze z jego gabinetu uspokojona potrafi rozwiac wszystkie moje obawy chodzilam do niego w poprzedniej ciazy i on robil mi cesarke nie mam prawie znaku i goilo sie mi jak na psie boze ojadlam sie paczkow az za bardzo ciagna mnie dzis szwy ale podobno tak bywa spadam bo jestem wkurzona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana :) Dzisiaj wieczorkiem czeka mnie wizyta u lekarza i chwila prawdy: rośnie czy nie rośnie? Objawów nie mam tylko kręgosłup bardziej boli. Nawet piesi przestały boleć. Cieszyć się czy martwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z zasypanych Mazur. Coraz trudniej mi się jeździ samochodem, zwłaszcza rano, gdy nikt nie odśnieża.Zima daje nieźle w kość, nawet zimowe opony mało co dają. Na szczęściwe jutro weekend i nigdzie nie muszę jechać ;) Trini nie martw się na zapas, zobaczysz, że wizyta u lekarza Ciebie uspokoi. Dzidziuś rośnie swoim tempem, jedne wolniej inne szybciej, moja córcia też nigdy na usg gigantem nie była, a urodziła się spora kluseczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trini, ja też mam dziś wizytę u lekarza i swoją "chwilę prawdy" :) Mam nadzieję, że wszystko będzie ok, staram się nastroić pozytywnie :P Wieczorkiem dam znać co się okazało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja pierwsza pisze po dzisiejszych badaniach:-) Miałam usg genetyczne,bo wyniki z krwi(test PAPPA)za ok 10 dni. Wg usg kończę 13 tydzień,termin mam na 22 sierpniaZ dzidziusiem wszystko super,wymiary ma idealne,NT-1,2 mm,kosc nosowa jest,wszystkie narządy w porządku:-).To niesamowity widok....Lekarz zrobił mi nawet fotkę 3D na pamiątkę,..a na jednym ze zdjęć mój dzidzius bardzo wyraznie pokazuje srodkowym paluszkiem "fuck off",hm....nieźle...wczesnie zaczyna,więc raczej to chłopiec,chociaż na zobaczenie płci było za wcześnie.Sprawdził rączki,paluszki,żołądek,pęcherz,serduszko,wszystko ok.... Odetchęłam z ulgą . Mam nadzieję,że reszta dziewczyn tez ma takie dobre wiesci. Czekamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja się jednak trochę podłamałam... okazało się, że w moczu wyszedł mi aceton, co może wskazywać na początek cukrzycy... :( może ale nie musi, no ale ja już czarne myśli w głowie i jeszcze to moje pragnienie nie do ugaszenia :/ Mam powtórzyć badania za kilka dni, lekarz na razie kazał się nie martwić, no ale ziarno niepokoju zostało zasiane USG nie miałam tym razem, przy okazji następnej wizyty będzie robione. Słyszałam za to serduszko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie) Jennifer37 cieszę się że i u Ciebie wszystko w porządku mamy ten sam termin porodu :) niesamowite wrażenie widzieć maleństwo prawda troszkę dziwne że lekarz nie powiedział Ci jaka płeć ale może maluszek tak sie ułożył mi powiedział że na 80% dziewczynka ,najważniejsze ze wszystko jest w porządku) Czekolada nie martw sie na zapas na pewno wszystko bedzie dobrze .Ja w koncu odzyskałam siły i spanie już mnie tak nie męczy w poniedziałek idę do lekarza pewnie da mi skierowanie na badania i znowu zobacze moje maleństwo (przy każdej wizycie mam robione usg) to mnie uspokaja. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jennifer37,cieszę się bardzo że z dzidziusiem wszystko dobrze,to wspaniałe wieści. Czekolada, nie martw się na zapas. Ja dzisiaj wzięłam się za małe sprzątanie, zajęło mi to 2h, na więcej nie miałam siły,a i tak tylko jakaś1/5domu ogarnięta i to z grubsza ... Jakoś nic mi się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×