Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

Z tego co czytałam na innych forach to w UK mają taki system że najpierw dosyć szybko wysyłają na badanie nasienia i kobiety podst badania hormonów, a później czeka się ok 3 miesięcy na wizytę w klinice leczenia bezpłodności. Zobaczymy. Chociaż to wszystko komplikują jeszcze nasze plany wyjazdu do PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jaaa, współczuję kuzynce, niby w Lejdis mówili że jambojet da radę lecieć na jednym silniku tym bardziej my silne kobietki :) ale to i tak bardzo przykra sprawa na razie nie masz się co martwić na przyszłość, może te wszystkie badania nie będą potrzebne bo do tego czasu już raczej w dwupaku będziesz śmigać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jaka by nie była ta służba zdrowia to to wszystko masz za darmo, np w Kielcach też mogłabym iść na badanie nasienia na kasę chorych-chyba, ale z tego co na naszym bociane przeczytałam to nie ma sensu bo stary sprzęt i są poważne pomyłki.... w UK się swoje odczeka ale generalnie sprzęt jest wszędzie dobry no płacić nie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam taką nadzieję , ale się nie nastawiam, po cichu liczę na moją ginkę że powie że wszystko ok i tym sposobem się odstresuję i wszystko pójdzie po naszej myśli. A kuzynki strasznie mi żal bo naprawdę jest świetna i nie ma jeszcze maluch a jest starsza o rok ode mnie. Nie ma też faceta na stałe chociaż atrakcyja dziewczyna. Starsznie się sparzyła na jednym i od tego czasu jakoś nic się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomyślałam tak sobie o tej służbie zdrowia jakis czas temu jak mi się przypomniało jak miałam robione usg w uk, tam połozna powoedziała że powinno juz byc widać krew jak płynie w zarodku, w szipalu w Polszy lekarz po pierwsze nie chciał mi uwierzyć że jestem w tym tygodniu co podaję (myślał, że chcę naciągnąć nasze wspaniałe państwo na skrobankę!!!) to dodał, że przy tym sprzęcie co oni tu mają to nie byłby w stanie zauważyć czy krew płynie.... ręce opadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tu masz rację , z tego co wiem to w Uk masz prawo do 3 darmowych inseminacji albo in vitro. a to już jest w porównaniu z Pl poważna różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhhhh, no i takie to zycie jest :o fajna laska i się sparzyła a do tego ta operacja.... nie ma sprawiedliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie a u nas jak się nie ma pieniędzy-a lekarze sporo kosztują nie wspominając o zabiegach, to jest na prawdę przejebane za proszeniem :o jak ktos nie ma kasy to może się pożegnać na szansę na dziecko.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest jeszcze jedna spora różnica.Właściwe podejscie do pacjenta. Tu jest to norma a w Pl to możesz tego oczekiwać jak pójdziesz prywatnie , czyli zapłacisz, a i to nie zawsze. no i poród, też bez porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego mimo że w Pl miałabym zdecydowanie wiekszą pomoc po porodzie, mama itp, to ja jednak zdecydowanie chcę donosić ciąże i urodzić w Uk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chociaż najpierw oczywiście trzeba w tą ciążę najpierw zajść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zajdziesz, zajdziesz, wszystkie mam nadzieję, że zajdziemy :) a co do podejścia lekarza do pacjeta to święta racja, też mam takie samo zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra ja już spadam do wyrka :) Małża ogrzać. Poza tym mam swietną książkę . Dobranoc i do jutra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrej nocki :) a cóż to za książka ? ja dziś zakupiłam film GO w reżyserii Doug Liman, jak dla mnie świetny filmik, polecam gorąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ O DZIECKO NICK.................WIEK......CYKL STARAŃ.........TERMIN HopeU................28...........przerwa............... ......08.02 amerie9...............24................................ ..........12.02 banmon...............26...............9................. .........16.02 Beacik26.............26...............4................. . ........20.02 Olka P........................................................... ........... Smile...................22.............7................ ............???ok.1.03 Joasia1982...........28.........przerwa................. ........???? PRZYSZLE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię -=Goga=-..................24............24.05.2010. .......Ch...........? Dagus83...................24............26.05.2010. .........D ....Joanna Marta82...................17............10.07.2010.. .........?........? agnes19....................13...........12.08.2010. ...........Ania/Gabriel marzenka_s................8.............22.09.2010 ..........?........... MAMUSIE nick.................data porodu.........waga/dł. dziecka............imię kasiaaamama88......11.12.09r..........3100/54........... .......Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ O DZIECKO NICK.................WIEK......CYKL STARAŃ.........TERMIN HopeU................28...........przerwa............... ......08.02 amerie9...............24................................ ..........12.02 banmon...............26...............9................. .........16.02 Beacik26.............26...............4................. . ........20.02 Olka P........................................................... ........... Smile...................22.............7................ ............???ok.1.03 Joasia1982...........28.........przerwa................. ........???? PRZYSZLE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię -=Goga=-..................24............24.05.2010. .......Ch...........? Dagus83...................24............26.05.2010. .........D ....Joanna Marta82...................17............10.07.2010.. .........?........? agnes19....................13...........12.08.2010. ...........Ania/Gabriel marzenka_s................8.............22.09.2010 ..........?........... 🖐️ ja tylko na chwilke bo zaraz jadę :( :( :( miłego dzionka :) wykasowałam tą ostatnią tabelkę jesli macie coś przeciwko to spowrotem mozna wkleić, kasiamama się nie odzywa wcale a poza tym wpadła do nas pochwaliła się że zaraz rodzi, urodziła i tyle jej było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ O DZIECKO NICK.................WIEK......CYKL STARAŃ.........TERMIN HopeU................28...........przerwa............... ......08.02 amerie9...............24................................ ..........12.02 banmon...............26...............9................. .........16.02 Beacik26.............26...............4................. . ........20.02 Olka P........................................................... ........... Smile...................22.............7................ ............???ok.1.03 Joasia1982...........28.........przerwa................. ........????HopeU................28.............................................09.03 PRZYSZLE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię -=Goga=-..................24............24.05.2010. .......Ch...........? Dagus83...................24............26.05.2010. .........D ....Joanna Marta82...................17............10.07.2010.. .........?........? agnes19....................13...........12.08.2010. ...........Ania/Gabriel marzenka_s................8.............22.09.2010 ..........?........... Czesc dziewczyny. Mozecie juz puscic te kciuki, @ przyszla terminowo. Zacznijcie trzymac po staraniach bo za kilka dni zaczynam :) Sorki ze tak szybko ale nie mam za duzo czasu, jak zawsze. Mi osobiscie nie smakuja orzechy brazylijskie ale jem sobie od czasu do czasu. Biore tez wit dla kobiet w ciazy a co tam. Co do witamin dla facetow to kiedys czytalam ze jakas Maca poprawia jakosc plemnikow, widzialam ja w pl kiedys w aptece. Mojemu M zapodaje cynk i selen i centrum lyka, ale tez mu kaze myc jajeczka w zimnej wodzie :-p dobry pomysl. Dobra kobietki narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope w takim razie zaczynam porządnie trzymam kciuki :) Trochu mi dziwnie bo ja w sumie nic nie daje swojemu M do łykania a sama biorę tylko folik, ale myslę, że poczekam na wyniki nasienia i zobaczymy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja meza tez nie karmie ;) dziewczyny mam takie pytanie jesli test ow. robilam w srode i wyszedl mi pozytywny zrobilam jeszcze raz w czwartek i tez wyszedl pozytywny to znaczy ze w piatek mialam ow? wiem ze od owulacji po 14 dniach powinna nastapic @ ale czy te 14 dni to sie liczy razem z dniem kiedy byla ow. czy od nastepnego juz dnia? mam nadzieje ze zrozumiecie o co mi chodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amerie z tymi testami nie pomoge bo sama mam mętlik w głowie i dlatego ich na razie nie robię bo nie wiem kiedy później do działania się trzeba zabrać ;) może na ulotce jest coś napisane? jeśli chodzi o fazę lutealna to nie wiem czy liczy się ją po owulce czy w dniu owulki.... ja zauważyłam u siebie taką prawidłowość, że jak mam te mocne bóle to zazwyczaj równo za dwa tygodnie tego samego dnia mam @.... ale z tą faza to jest tak że ona nie musi trwać koniecznie 14 może się różnić o parę dni to zależy od kobiety.... bete jednak robię w piątek znalazłam lab gdzie będę miała wynik tego samego dnia .... tzn dziewczyny z naszego bociana mi podpowiedziały, a jutro na progesteron śmigam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dobrze ze wszystko ci sie ulozylo :) ja chyba dostane ta @ bo jakos tak :/ wiecie co bede bardzo zawiedziona bo tak na serio to ja nie wiem jak ja wytrzymam kolejne 3 lata bez dzidziusia jak ja co miesiac sie modle zeby to wlasnie byl ten cykl aj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amerie bo lanie dostaniesz albo kubeł zimnej wody na uspokojenie ;) co sobie wymyśliłaś z tym czekaniem 3 lata, przecież wszystkie dobrze wiemy że to jest awykonalne, sprzeczne z tym czego potrzebujemy, nie rezygnuj tylko ze starań, wykształcenie można zawsze zdobyć to tak na prawdę tylko kwestia chęci a zostać rodzicem jak widac nie jest taką prostą sprawą, więc proszę cię nie myśl w kategoriach odkładania starań, możesz co najwyżej nie mysleć o nich ;) i to nawet lepiej pewnie będzie ;) ja czuję, że się w tym cyklu trochę spóxniliśmy ze staraniami :( no ale na betke i tak pójdę-chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie takie proste jak myslisz banoman ale mniejsza o to... ja na twoim miejscu bym poszla zawsze to lepiej miec pewnosc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amerie no ale nie rezygnuj ze starań.... ja wiem, że mi jest prosto mówić.... tzn wiem, że ja bym nie była w stanie teraz przestać się starać... chyba żeby to była siła wyższa ale mam tu na myśli zaprzestanie starań np ze względów medycznych..... nie chcę cię do niczego namawiać mam tylko nadzieję, że jakakolwiek nie byłaby twoja decyzja to przemyślisz ją bardzo dobrze i zadecydujesz zgodnei ze swoim sumieniem :) a my cię i tak będziemy wspierać bez względu na to co sobie postanowisz :) nadal trzymam kciuki za twój obecny cykl :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chodzi o to banoman ze jesli ja zostawie prace za 2 miesiace i pojde sie uczyc do tego salonu to bedzie tak ze jesli zajde w ciaze bede musiala nuke przerwac i ani do pracy nie wroce ani nic.... bede gola i wesola w koncu dziecku tez trzeba zapewnic wszystko ja zawsze stawiam rodzine na pierwszym miejscu i na dziecku najbardziej mi zalezy i te decyzje nie podejmouje tylko dla siebie ale i dla rodziny dla meza no i bejbika ktory moze kiedys sie pojawi bardzo bym chciala zeeby ten cykl byl owocny bo wtedy moglabym zostac w tej pracy i bylabym najszesliwsza na swiecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banoman dzieki za mile slowa na serio jest mi milo ze tak piszesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;) czyli dopiero za dwa miesiace bedzie wiadomo czy pójdziesz do szkoły na 100%? w takim razie trzymam mocno kciukasy :) niech się ten mały groszek mebluje u ciebie jak najszybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie :) w sobote mam wyslac zgloszenie a w piatek mam dostac @ kurcze wiesz jakie jest moje marzenie ;) a ty zrobilas juz te wszystkie km? ja sprzatam zmieniam posciel i oglnie cale mieszkanko doprowadzam do porzadku jakiegos tam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×