Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

Byliśmy tam w citizen...i nic nie możemy zrobić bo ciężko będzie udowodnić gdziekolwiek że oni wiedzieli o ciąży zanim mnie zwolnili. Także WSZYSTKO ale to naprawdę wszystko dawajcie ZAWSZE NA PIŚMIE. Pracodawcy mogą się nawet przyczepić do tego że np nie wiedzieli o holiday bezpłatnym jak im powiecie miesiąc przed. Dlatego wszelkie sprawy zawsze dawajcie na piśmie. Nawet to że zamierzacie gdzieśtam jechać na uroczystość. No dosłownie wszystko. Wizyty u lekarza lepiej też. Tym właśnie sposobem zrobili mnie w H***JA. Przepraszam za brzydkie słowa ale jestem bardzo zła na to. Niechce mi się nic. Mam dość tej Anglii!!! Na Job Seeker Allowance się nie kwalifikuję bo za krótko pracowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moi pracodawcy też byli mili i pomocni jak mi się wydawało. I udawali że niema problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela86 kurcze :/ musi byc coś co da sie zrobic :/ jak długo pracowałaś zanim cie zwolnili? musisz mieć minimum 11 miesięcy w ciągu 12stu miesięcy od zarejestrowania sie w WRS (WORK REGISRATION SCHEME ) kurcze , gdybys znalazła coś choćby na 16 godzin tygodniowo to mogłabyś sie starać o dodatek :/ nie martw sie na zapas , to twój M też nie pracuje? będziemy kombinować co tu zrobić :/ przeciez musi byc jakies wyjście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
Aurela no bardzo przykra sytucja :( Ja tutaj narzekam na prace , ale w sumie to sie ciesze , ze ja mam... Jutro , albo pojutrze zadzwonie w sprawie mieszkania , bo chcemy sie z narzecoznym wyprowadzic i mieszkac sami. Bedziemy placic troszke wiecej , ale mam nadzieje , ze damy rad ei wszystko bedzie ok...po prostu paru rzeczy sobie odmowimy... Ale naprawde bede szczesliwa jak bedziemy mieszkac sami , bo juz mnie to wspolne mieszkanie meczy. Ciasne , ale wlasne hehe:) Co do mdlosci...to ja mam tak , ze np jak mam dzien wolny i pospie sobie do 10 a czasem sie darza nawet do 11 (ups:P) to wtedy mi jest strasznie mdlo i musze zjesc sniadanie szybko , ale tak w ciagu dnia jest ok , czasme mnie zemdli , ale jeszcze nie mialam spotkania z kibelkiem hehe i obym nie miala :)) Do pierwszego USG zostalo 6 dni i juz wprost nie moge sie doczekac!! Jestem przeszczesliwa:) TYlko tak sobie mysle , ze blizniakow to bym nie chciala hehe. U mojego chlopaka w rodzinie byly blizniaki , ale w mojej nie wiec mam nadzieje , ze bedzie jeden szkrab :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, kurcze no Aurela ciężka sprawa. Jak nawet w citizen nie pomogli to i ja już nie wiem. Ja w sumie mam szczęście (odpukać) bo od początku mojej przygody z Anglia miałam pracę i nie miałam dłużesz przerwy niż 2tyg. Może zaczniesz coś na Ebayu handlować? Mój mąż czasem kupi coś taniego na carboodzie i sprzedaje na Ebayu za podwojna cene :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Aurela strasznie mi przykro ze masz takie problemy z praca ale trzymam mocno kciuki ze chociasz uda ci sie znalesc jakies zajecie :) Tylko nie denerwuj sie kochana napewno jakos to wszystko sie ulozy Marcia moj dzis byl w cansilu i dowiadywal sie o doplate dla nas do mieszkania i babka wyliczyla nam ze nalezy sie 40 funtow tyg i wziol juz aplikacje moze i wy za nim sie wyprowadzicie dowiedzie sie ile wam sie nalezy (mojej znajomej cansil jak zmieniala mieszkanie zaplacil depozyt i pierwszy miesiac z gory a teraz dostaje doplate 300 fun miesiecznie tylko ze ona nie pracowala i jej to inaczej wyliczyl)badz zapytaj sie o mieszkanie cansilowe moze wam przydziela u nas niestety trzeba dlugo czekac:( emilka kochana jak tylko pojde na macierzynski to obiecuje ze bende nadrabiac ten caly czas ze asz bendziecie miec mie juz dosc:) madziula ty nam tam odpoczywaj i cieplo sie ubieraj :)trzymaj sie cieplutko mikaa jutro koniecznie napisz jakie wrazenia po pierwszym skanie nam poprostu odjelo mowe bylismy tak wpatrzeni w monitor ze szczerze nawet sie nie zapytalismy czy wszystko w porzadku dopiero lekarka na koniec nam powiedziala ze dzidzi ma sie dobrze my za zdjecia placilismy dwa funty ja uciekam spac bo jutro pobudka o 5 rano oj bendzie cieszko buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za wszelkie wsparcie. Niewiem czy iść z tym do trybunału bo moi super extra pracodawcy będą kłamać w żywe oczy że nic nie wiedzieli. I koszta sądowe jeszcze...a jak przegram to podobno można dostać bana na prace w UK czy to było jak wygram...no jakoś tak. Niemam pojęcia jak to wszystko udowodnić. Dobrze że chociaz cokolwiek mamy do jedzenia bo mój mąż na szczęście pracuje. Ja pracowałam 3 miesiace tylko bo w Anglii jestesmy 8 miesiecy ale home office mam od wrzesnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurelko, niewiem czy moge tak mowic ale tak mi do glowy przyszlo :) ja pracuje w kancelarii i wiem ze u nas ktos swego czasu zajmowal sie takimi sprawami miedzy innymi polek pracujacych przez agencje zwolnionych w polowie ciazy ktore myslac ze nic im sie nie nalezy poprpstu wracaly do polski bez niczego, niewiem nic odnosnie procedur tego ale moge zapytac tutaj z tym ze, pewno wiesz ze ja mieszkam w szkocji i tutaj obowiazuje calkiem inne prawo niz w anglii, ale jak bedziesz chciala to zapytam ich jak to wyglada, co trzeba przedstawic tutaj co z trybunalem i co w razie przegranej. Jesle sie zdecydujesz to napisz mi w ktorym tyg ciazy powiedzials i komu, czy byli swiadkowie tego i ile osob o tym wiedzialo odnosnie porodu emilko, tak tak ja ze swoim M rozmawialm tylko on nie chce hehe, na poczatku sam mowil ze chcialby a pozniej jak juz sie okazalo ze jestem w ciazy to stwierdzil ze jednak chyba nie chcialby widziec tego, jak cierpie itp, on wie ze ja chcialabym zeby ze mna byl, nigdy nie bede go zmuszac do tego aczkolwiek mam cicha nadzieje ze po usg i z czasem zmieni zdanie sam z siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nescafe jesteś kochana:) owczywiście możesz mówić Aurelko bo pewnie w brzusiu u mnie siedzi mała Aurelka:):):) ja tak naprawdę mam na imię Monika. Może jak coś to napisz na maila monixa205@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ja już po USG, z dzidzią wszystko ok, jest tylko jedna, serduszko bije i co się okazało dziecko jest starsze niż myślałam:) Dzisiaj zaczął się idealnie 12tydzień, mleństwo ma 54mm i termin porodu z 08.10.2010 zmienił mi się na 29.09.2010 :) Także do zapłodnienia doszło zaraz po miesiączce:P Musze teraz zmienić dane w tabelce:) Bardzo się ciesze, już mniej się martwie i co najważniejsze, największe ryzyko mineło:) No a jutro wizyta u położnej i Polska!!! A oto moje malenstwo :) http://images35.fotosik.pl/127/97e00223a6e50a2e.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.Coś ostatnio znowu zaniedbuje topik ale to pogoda na mnie tak działa.Caly dzień w ogrodzie albo w łóżku bo plecy mnie strasznie bolą i siedzieć nie moge:( Tak sprawdzałam sobie dziś ceny usg 4d w ang przychodniach i się zastanawiam czy by sie nie wybrać koło 30tc.Narazie czekam sobie na mój podobno ostatni scan i zobaczymy czego sie tam dowiem. Uciekam leżakować bo mi chyba zaraz kręgosłup pęknie.Miłego dnia Wam życze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uaktualnianie madziulek30....................13.07.10.........23..corka ....... staines emiliabhx....................... 28.07.10........20...córka.....birmingham maliniakowa........22..........15.08.10.........18...... ... londyn< br /> Aurela86..........24.............31.08.2010........17.. .......Ashford nescafe87...........22..........06.09.10.........16...... .....Glasgow patinka26 .....27..........05-08.09.2010.......14.........Cheltenham magdan27........................12.09.10.........14...... ........Londyn oliwia87.............22...........08.09.2010.....15..... .....Trowbridge milkaa88..........22 lata.......29.09.2010.......12..........Bradford andziaaa82....27...........01.10.2010..........13.......B urnham On Sea Marcia89.........20...............02.10.2010.......11.... ........Torquay krisana..............25..........11.10.10...........10... ........londyn/nw maadaa...........27 lat..........07.10.10..........10............Bedford ewelina81........28.............17.10.2010.........10.... .....Birmingham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej lejdis :) Super fotka Milkaa. Cudowny maluszek. Przede mna jeszcze 12 dni czekania na USG i potem Polska :) Fajnie miec zdjecie przed wyjazdem do Pl bo dziadkowie dowiedza sie o wnuku i od razu zdjecie zobacza :) W sumie u mnie 3 lata po slubie ciaza nikogo nie zdziwi, ale z drugiej strony nie chwalilismy sie, ze planujemy wiec moze jednak bedzie niespodzianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My to już całej rodzinie się pochwaliliśmy jak byłam w 6 tygodniu, to każdy już wie:P no i 3 miesiące po ślubie już dzidzia była:) A teraz w piątek mija nam pór roku jako małżeństwo, termin porodu na 29.09.2010 a ślub mieliśmy 19.09.2009 :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie miec dziecko zaraz po slubie. My najpierw za dorabianie wzielismy sie bo z kasa bylo kiepsko. Teraz juz lepiej :) Ja jakos wolalam poczekac aby za wczesnie nie chwalic sie. Moja kuzynka obdzwonila cala rodzine w 5tc a zaraz w 6tc poronila. I dlatego ja poczekalam. Zreszta jakos tak przez telefon czy Skype nie za bardzo- wole osobiscie rodzicom powiedziec :) A ze Swieta w tym roku w kwietniu to juz dobije do konca pierwszego trymestru zanim rodzinka sie dowie. Choc nie powiem czasem ciezko bylo usmiechac sie do kamery ze wszystko OK jak ledwo z lozka zwlekalam sie przez te mdlosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka88 piękne zdjątko. Do kogo dzidzia podobna? ;P Co do USG to tak mi się wydaje że każda dzidzia indywidualnie rośnie i termin z USG nie wyznacza daty zapłodnienia. Miałam tutaj w UK robiony scan i wyszło że termin 28.08 a dzień zapłodnienia wypadałby jakoś jak byłam w Polsce sama bez męża. Więc to chyba jakoś inaczej się na to patrzy. emiliabhx napisz po ile te usg i jak szukać takiej przychodni gdzie to robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane babinki :) oliwia87 już sie doczekać nie mogę jak pójdziesz na ten macierzyński :P wcale nie duża ta dopłata do mieszkania ale zawsze to jakieś funty do przodu co nie , a w aplikacji o mieszkanie councilowskie na samym końcu bodajże jest możesz napisać pare słów od siebie które być może pomogą w uzyskaniu mieszkania , warto wtedy wpisac że spodziewacie sie dziecka, niestety mieszkacie w przeludnionym domu gdzie musielibyście być z dzieckiem w jednym pokoju ( co jest wg socjalu niedopuszczalne ) , nie stac was na wynajecie mieszkania dwupokojowego ponieważ tylko jedno z was pracuje i to bez kontraktu ( niepewna sytuacja finansowa i materialna ) , znajoma tak wpisała i po 10 miesiącach dostali mieszkanko :) ale czasami jeśli uważają że sytuacja tego wymaga , dają wcześniej ejjjjjjj a milkaa dzisiaj na scanie :) oj będą wrażenia :D a może nawet i łzy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaaaaaa milkaa88 śliczne zdjęcie ,no to teraz to już z górki :D gratuluje ! no i tatusiowi pogratuluj bo oni zawsze poszkodowani :P ja my oznajmialiśmy światu o maluszku to wszyscy gratulowali mamusi przyszłej aż mój M sie oburzał , że sama to sie foremka nie zalała :P hahaha:D Maliniakowa odpoczywaj kobietko póki możesz i zaglądaj tutaj czasami i dawaj znać jak sie czujesz :) zdrówka i trzym sie my chcieliśmy zaraz po slubie ale jakoś to sie przeciągało :) praca , dom , ja wtedy po 12 godzin robiłam ale nie stresowaliśmy sie aż tak , no i po 17 miesiącach liczenia dni płodnych , temperatury itp dwie kreski :) Aurela86 jakie usg ? ja miałam zwykłe dwa w szpitalu , za pierwsze usg za zdjecie płaciliśmy 5 funta i dostalismy dwa zdjecia a za drugie tez 5 funta ale tylko jedno a mój mąż dziś wściekły bo mu w nocy gówniarze okradli garażyk :/ zwinęli tylko opalarke i wyżynarkę , więcej nie zabrali bo być może że ich wystraszyłam jak szłam w nocy siku do kibelka a pózniej do kuchni wody sie napić :) ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co też przejrzałam te usg 3d i 4 d w moim miesicie i :O ceny to z kosmosu :O tak dla przykładu :) * PLATINUM 4D SCANS - Was 525 NOW 400! (saving of 125) *GOLD 4D SCAN - Was 195 NOW 175 + FREE Gender & Growth Scan worth 170 lub w packages : :) 4D Baby Scan Bumps Silver 150 includes : Up to 30 minutes Baby Scan consultation 4 - 10cm x 15cm 4D Baby Scan Photographs 2 - A6 sized announcement cards 3 - Black and White thermal prints 1 - DVD 4D Baby Scans movie 10 - 15 minutes hmmm jak pomysle ile rzeczy można maluszkowi za to kupić to sie wstrzymuje z tym usg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpiszcie w googlach "ultrasound scan 3d & 4d " i nazwe swojej miejscowości i pochwalcie sie cenami u Was ;) idę na obiad ale bede tu zerkać , więc pisać mi tu szybko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w mieście niema nawet takiego scanu. najbliżej ok 50 km. koszt jakieś 150 funtów tylko nie pisze co zawiera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
A u mnie usg 4d kosztuje 200 funtow. Razem z listem ze szpitala dostalam ulotke o tym. W sklad wchodzi filmik nagrany na wmp i zdjecia . Fajne jest takie usg , mozna dokladnie zobaczyc dzidzie , ale 200 funtow to moim zdaniem przesada.... Ja niestety nie mam jeszcze slubu z moim kochaniem chociaz oswiadczyl mi sie poltora roku temu hehe , ale jakos nam nie bylo spieszno. Teraz ze wzgledu tez na dzidzie chcemy sie pobrac , ale to chyba juz po narodzinach .... Teraz nie mamy na to czasu i pieniedzy , skupiamy sie na pracy , zeby dzidzius mial jak najlepiej. Oliwia87 co do mieszkania to my juz znalezlismy takie 2pokojowe dosyc fajne i w miare niedrogie i jutro bede dzwonic tam zeby je obejrzec. Moze jak tam sie przeprowadze to zastanowie sie nad ta doplata z councilu. Kurcze , ale tak z drugiej strony to bedzie mi troszke smutno , bo juz sie przyzwyczailam , ze zawsze w domu ktos jest a moje kochanie na nocki pracuje i bede sama;( Ale dam rade , najwazniejszy jest dla mnie spokoj i w ogole taka swiadomosc , ze wszytsko w mieszkaniu bedzie moje , nie musze juz niczego z kims dzielic i sie wyklocac... Dzidzia nasza ne byla planowala , tzn. byla , ale nie tak szybko:-) Mam tylko 20 lat , ale kiedy dowiedzialam sie o ciazy bardzo sie ucieszylam i postaram sie zapewnic dzidzi wszystko co najlepsze. Potrafie zrezygnowac z wielu rzeczy dla dziecka i bardzo juz je kocham i uwazam , ze dam sobie rade razem z narzeczonym , pomimo , ze wiele osob uwaza , ze 20 lat to duuuzo za wczesnie i nie mozna byc dobra mloda matka. Ja mam zamiar rozbic ten stereotyp;) Moje usg juz we wtorek i juz nie moge sie doczekac , w poniedzialek to chyba nie zasne! Milego wieczorku dziewczyny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Marcia89 , faktycznie 200f to przesada , 20 lat to dość odpowiedni wiek na dziecko , ja żałuje że mam tak późno , no ale coż , tak wyszło , a jeśli ktoś uważa że to za wcześnie to to co powie o 15sto latkach w uk ?;) słuchajcie , wiecie jacy są polscy księża ( w większości ) , no więc dowiedzieliśmy sie że aby nie mieć później problemów ( ! ) powinniśmy podpisac sie pod "przystąpieniem do kościoła" ( od czterech lat co niedziele chodzimy ) , no wiec po mszy stanęliśmy w kolejce do księdza a za nami równie spora kolejka, az tu z pokoju słychać krzyki księdza "jak wy to sobie wyobrażacie? chrzcić dziecko bez ślubu? to nie jest po chrześcijańsku ..."itp itd my mamy ślub ale pewnie nie obejdzie sie bez jakichś "ale" , tak więc grubo zastanawiam sie czy nie chrzcić w angielskim kościele? - nie wymagają ślubu , nie "trzeba" płacić ,żadnych śmiesznych zaświadczeń od chrzestnych ( bierzmowanie , pismo od ksiedza że sie uczeszcza na msze ) , wystarczy że ksiądz czasem zobaczy nas w kościele na mszy :) pozatym u nas w kościele dziecko chrzci sie po mszy - nie ważne czy rodzice mają ślub czy nie , a przecież chrzest przyjmuje sie w wspólnocie :) a co Wy o tym sądziecie? no to sie rozpisałam , nie na temat , przepraszam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilia to ile Ty masz lat kochana? :):):) dlaczego mówisz że nie na temat. Właśnie że na temat :) Ciekawa jestem jak to jest jak urodzę dziecko w Polsce i przyjade z nim do Anglii to żeby coś załatwić to muszę mieć angielski akt urodzenia czy wystarczy ten polski przetłumaczony???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
No dla mnie to jest wlasnie smieszne. Moja kolezanka nie miala slubu i chcrzcila synka w Polsce , ale ksiadz nie dal jej rozgrzeszenia na spowiedzi takze....moiim zdaniem uwazam , ze powinno byc inaczej , no ale coz...Ja na pewno bede chciala chrzcic dziecko w Polsce i tam tez wziac slub , pomimo tych problemow .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela86 w maju trzydziestka na karku ;) myślę że jeśli urodzisz w polsce i akt urodzenia bedziesz miala polski , a później chcesz wrócić do uk , to na pewno bedziesz musiała go przetłumaczyć , w końcu bedziesz sie starać sie o child benefit itp , podejrzewam ze paszport również w polsce bedziesz chciała dziecku wyrobic , no bo jak inaczej przekroczysz granice? ale żeby wyrobic dziecku paszport w pl , chyba musisz byc tam zameldowana i musisz zameldować dziecko wiem że jesli o child benefit chodzi to raczej bedziesz potrzrebowała orginału , zarówno polskiego ja i jego tłumaczenia , więc pewnie bedziesz musiała wziąć ze dwa lub trzy odpisy wiecej trzeba troche na te temat poczytać ;) jak coś znajde to dam znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia89 w narzeczeństwie mąż nigdy nie dostawał rozgrzeszenia ponieważ żyjąc bez ślubu z narzeczoną pod jednym dachem i w jednym łóżku , nadal bedzie grzeszył :) wychodze z założenia że każdy z nas nie powinien dostawać rozgrzeszenia bez wzgledu na to czy mieszka razem bez slubu czy tez nie, czy kłóci sie z mężem /żoną / czy opuścił kilka niedziel , bo po wyznaniu grzechów i szczerej poprawie nadal bedzie grzeszył , mój M pochodzi z bardzo wierzącej rodziny i bardzo go bolało że nie mógł uczestniczyć w sakramentach ale mniejsza z tym jestem na etapie poznawania prawa kanonicznego i dużo ciekawych sie rzeczy dowiedziałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×