Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

Hej dziewczyny. Wy uciekacie a dopiero w łóżka wstaje ;) Takie piękne słońce za oknem ale moje samopoczucie kiepskie... Magda na macierzyński możesz iść 11 tyg przed porodem. Będziesz musiała pokombinować aby do Polski wcześniej wyjechać. Ja jestem tutaj dość długo - za dlugo. My wybieramy się do PL 2 mieś po porodzie jak już maluszek bedzie mógł podróżować i wyrobimy paszport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe, chciałam sprawdzić skladniki, które musze kupić na obiad i weszłam jeszcze na chwile.. :) Mówiłam, że to forum wciąga jak cholerka :P Dzeń dobry Madaa :) No to pospalaś kobietko :)) Ja to już o 7 wstaje z lóżka, nie moge spać dłużej, a może szkoda mi też dnia jak mam wolne :), no i chodze spać już o 21 najpóźniej. Wybija ta godzina i koniec jestem nieprzytomna :) A jak to u Was dziewczyny ze spaniem? Ze zmęczeniem? Co do macierzyńskiego Madaa to włąśnie wiem że od 11 tyg przed porodem... Czyli 3 miesiące niecałe przed, wiec około 7 miesiąca, więc chyba jeszcze bede mogła latać. W wizzair można do 34 tyg, a w Rayanair do 36 tygale od 28 tyg wymagaja zaświadczenia, że można latać. Wiec mieszcze się w tych granicach :). No zobaczym jak to wyjdzie, bo to tylko teoria, a może byc różnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj ja mam mdłości już od miesiąca i nie wiele jem i ciągle mi nie dobrze. Żyję na serkach, jogurtach i owocach. Musze coś ciapać co pół godziny bo mnie mdli... Lepiej nie opisywać :) Przez to nie mam ochoty w ogóle z domu wychodzić. Może wkrótce będzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) piszecie o porodach w polsce i związanej z tym kartą EHIC - poczytałam was , ale nie bede sie wypowiadać bo i tak rodze w uk , tak czy inaczej każda z nas zrobi jak będzie chciała, jesli nie czujecie sie pewnie tu , to nie ma przeszkód żeby na czas rozwiązania wrócić do pl , przedtem jednak dokładnie sie wszystkiego dowiedzcie , dopytajcie szpital w którym chcecie rodzić , czy wogóle mają jakieś pojecie odnośnie karty , bo przecież nie chcecie po porodzie stresować sie polsko - unijnymi przepisami , a cieszyć sie maleństwem :) życzę wam żeby wszystko po waszej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a teraz coś na temat tej brytyjki "21-letnia Belinda Waite w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy kilkakrotnie była w szpitalu, gdyż skarżyła się na różnego rodzaju dolegliwości. Z relacji 21-latki wynika, że lekarze zdiagnozowali u niej zespół jelita drażliwego (Irritable Bowel Syndrome IBS) oraz dnę moczanową.W dniu w którym doszło do porodu, mieszkająca ze swym partnerem 28-letnim Waynem Boylesem, została sama w domu. Wayne wyszedł do pracy. Ważąca 8 funtów i 14 uncji przyszła więc na świat w domu, a poród przyjęła matka Waynea Sylvia. 6 lutego, kiedy Waite przyszła do szpitala skarżąc się na bóle przeszywające całe ciało. O godzinie 22 lekarz stwierdził, że od trzech miesięcy jest w ciąży. Faktycznie był to jednak dziewiąty miesiąc, a kobieta urodziła o 02.30 nad ranem; cztery i pół godziny po wizycie u lekarza. Szpital w Tiverton, należący do NHS w Devon, nie odniósł się do tej historii." komentarze pozostawiam wam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela86 fajna ta pilka , chyba też kupię skoro ją polecasz ;) madziulek30 :) uuuuuuuuuu no to jak na razie mamy dwie dziewczynki ( moją jeszcze chce potwerdzić ) udanego wypoczynku w pl :) napisz jaka tam pogoda bo ja sie za dwa tyg wybieram autem :) maadaa niedługo bedzie lepiej , trzymaj sie kobietko :) ja mam 20 tydz ciąży i jeszcze czasem zdarza sie przytulic do muszli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana:) U mnie to rano u Was pewnie już popołudnie:p Jak samopoczucie? U mnie elegancko(odpukać żeby nie zapeszać). Fajna ta piłeczka.Wiem że tutaj w niektórych szpitalach taka dają żeby było łatwiej rodzić.Może też sobie zakupie taką...jakąś rozrywke będe mieć:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta piłka fajna sprawa, jak zaczna mnie plecki bolec to moze zakupie A powiedzcie czy polozna na ktorąś z wizyt odwiedziła Was w domku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooooooo i juz po obiedzie :) danie jednogarnkowe - leczo i pieczywo czosnkowe ;P ewelina81 moja pierwsza wizyta z położna odbyła sie w domu , ale myśle że jeśli nie czujesz sie na tyle dobrze żeby iść do przychodni to możesz zadzwonic do położnej i zapytac czy nie sprawi jej problemu przyjechanie do ciebie , oczywiście pod warunkiem że nie masz ważnych badań przy użyciu cięzkiego sprzetu medycznego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyjmiecie mnie do swojego grona? :D pislam juz tu kiedys ale pozniej jakos mi to forum zaniklo.... po pierwsze co do pilki powiem wam ze kolezanka mowila ze super sprawa jak juz bola plecy :) po drugie na macierzynskie mozna isc 11 tyg przed terminem- ja mam tak zamiar isc i wrocic do Polski tylko juz na stale :) zawsze wyjscie jakies jest bo w koncu jestem na macierzynskim i jakby w polsce nam sie jakos zle ukladalo to tu mozna wrocic po trzecie mieszkanie, masakra! najlepiej mieszkac samemu z facetem! nikt sie nie wtraca, nie komentuje i nie przeszkadza, my mieszkamy we 3 z moim bratem ale super sie dogadujemy wszyscy bez zadnych sprzeczek ani klotni. jestem w 16 tyg a tutejsza opieka medyczna przeraza normalnie! dopiero za tydzien mam 1 scan zero badan jak dotad nic poza testem ciazowym ktory sama sobie zrobilam bo moja GP wierzy na slowo :P a termin mam na 6 wrzesnia ale to z ostatniego okresu a to nigdy nie wiadomo hheh :D z ubezpieczeniem dowiem sie bo kolezanka wlansie tak tez wrocila do polski i wiem ze jej maz zarejestrowal sie jako bezrobotny a wiecej o ubezpieczeniu niewiem ale jak bd wiedziec to Wam napisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nescafe87 gratulujemy maluszka i zapraszamy do nas , skopiuj ostatnią tabelke i wpisz sie w odpowiednie miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emiliabhx z ta polozna to o to chodzi ze ona umawila mnie na nastepna wizyte i ja dopiero w domu zobaczylam w tej zielonej ksiazce ze to jest spotkanie w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina81 znaczy sie że to twoje drugie spotkanie z położną? a jak wyglądało pierwsze? dała ci ksiązki i ulotki? czy zrobiła podstawowe badania? a jak w domu to chyba z korzyscią dla ciebie co ? :) mnie babki w rejestracji zapytały sie czy chce w domu ( ze względu na to że źle sie czułam ) czy dam rade przyjść na przychodnie , tak wiec czekaliśmy z mężem w domu , przyjechała , wypełniła papierki , dała ulotki i książki , zaplanowała kolejne spotkanie i usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek30....................13.07.10.........22....... . .. staines emiliabhx....................... 28.07.10......... 20........ ..birmingham maliniakowa........22..........15.08.10.........17. ......... londyn< br /> nescafe87...........22..........06.09.10.........16...........Glasgow oliwia87.............22...........08.09.2010.....13..... .....Trowbridge krisana..............25..........11.10.10...........10... ........londyn/nw milkaa88..........22 lata.......08.10.10...........10..........Bradford maadaa...........27 lat..........07.10.10..........9............Bedford Aurela86..........24.............31.08.2010........15.. .......Ashford Marcia89.........20...............02.10.2010.......9.... ........Torquay ewelina81........28.............17.10.2010.........9..... .....Birmingham andziaaa82....27...........01.10.2010..........12.......B urnham On Sea patinka26 .....27..........05-08.09.2010.......14.........Cheltenham magdan27........................12.09.10.........14...... ........Londyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe widze ze ja nie meijscowa hehe :D aaaale co tam :) oo widze ze Patinka tutaj tez :)🌻 dzikuje za przyjecie macie tutaj fajnie milo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nescafe87 tutaj zawsze fajnie :) masz zamiar rodzić w pl czy uk ? i pózno masz ten pierwszy skan , bo to bedzie 17 tydzien :O a drugi powinnaś mieć trzy tygodnie póżniej , połówkowy czyli w 20stym tyg :O to dopiero dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emiliabhx tak to moje drugie spokanie, pierwsze bylo dosc krotkie dostałam te ulotki ale zadnych badan nie mialam a teraz jak polozna przyjdzie do domu to tym bardziej nie bede miala zadnych badan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te przepisy co znalazłam wcześniej to chyba zbyt piękne żeby było prawdziwe. Pojade do PL teraz po świętach to się dowiem jak to tam jest naprawdę. Witamy nowy brzuszek na naszym forum. Piłka fajna. Nie mogę się z nią rozstać:) Takie chyba są na salach porodowych??? Także lepiej jak najwcześniej ćwiczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina81 pobranie krwi i sprawdzenie ciśnienia to nie powinien byc problem , ale to dziwne że drugie spotkanie w domu, pierwszy raz sie z czyms takim spotykam , może któras z dziewczyn miała podobnie choc nie sądzę , a może tylko chce sprawdzić warunki w domu ( choc to chyba nie należy do jej obowiązków ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emiliabhx >>> wiem ze dziwne, ale co ja zrobie tutaj mozesz sobie mowic, a prywatne usg to koszt ok 120 funtow mam je wplanie 4d ale pozniej :) to usg chcieli mi przelozyc jeszcze na tydzien powniej, zadzwonilam zrobilam awanture hhee i i powiedzialm ze za tydziem to ja juz bede polowkowe mogla miec zrobione :P niewiem co tu tak diwnie, ani poloznej ani nic :( rodzic powiem szczerze ze wolalabym tutaj bo jak sie naczytam o polskich porodowkach to mam watpliwosci, ale my chcielismy i tak wracac na stale do polski we wakacje, wiec wrocimy tylko ja na macierzynskie hehhe. Urodze w polsce bo tutaj kogos musialabym miec do pomocy na poczatek bo z dziecmi zero doswiadczenia- moja mama odpada bo zapowiedziala juz ze mamy sobie radzic sami... tesciowa jest super ale jakbym urodzila tutaj to wyrobienie paszportu dziecku zajmuje ok 3 miesiecy z tego co sie orientuje a my juz tutaj nie chcemy siedziec a z do nastepnych swiat... jestesmy tutaj juz 4 lata wiec wystarczajaco dlugo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasza znajoma urodzila ostatnio dziewczynke 4300 :D ale mam do nadrobienia ponad 30 stron zaraz zabieram sie za czytanie :) co ciekawego macie w palnie na weekend? ja dzis w pracy siedze a moj facet od popoludnia na rybach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niewiem wlasnie co myslec o tej wizycie poloznej ale co mam zrobic musze czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nescafe87 to dobrze ze walczysz o swoje :) czasem trzeba sie wykłócić żeby cos osiągnąc ;) przekaż pozdrowienia znajomej i zdrówka dużo dla córeczki :) oj duża dziewczynka :) nie wiem czemu dziewczyny martwicie sie że nie dacie rady z małym bobasem , nie my pierwsze i nie ostatnie , ze szpitala nie wypuszcza was dopoki nie bedą pewni że dobrze radzicie sobie z dzieckiem , a pozniej przychodzi do domu połozna i health visitor , troche wiary w siebie , mąż bierze wolne 2 tyg które w ramach paternity mu sie należą i przez te pierwsze najgorsze dni jest przy tobie :) głowy do góry babki ! bedzie dobrze ! :) wyrobienie paszportu nie trwa 3 miesiace :) okolo 4 -6 tygodni :) zależy czy uda ci sie wbić w termin :) no chyba ze w glasgow są inne przepisy my z mężem tez prawie 4 lata , ale polski system jakoś jeszcze mnie nie przekonuje do powrotu do kraju ;) a szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pare znajomych ktorzy wyrabiali to trwalo to wlasnie ok 2.5 miesieca, a ja tesknie za polska najbardziej chyba za pogoda, za latem, za sloncem hmmmm :) a z dzieckiem pewno i dalabym sobie rade ale ja takiego malenstwa nawet w zyciu na rekach nie mialam :( tu nie chodzi mi o pomoc konkretnie tylko o pokazanie na poczatku co jak i do czego bo w szpitaku nie pokaza w kilka godzin wszystkiego :) a tak w domu na spokojnie to zawsze inaczej :) emili a Ty wiesz co bedzie juz? czy kobietka czy chlopczyk? :D jak pislas juz to przepraszam ale nie doszlam do tego jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nescafe87 wczoraj mialam połówkowe usg i wyszła dziewczynka :) za dwa tyg jedziemy z mezem do pl i chce zrobic potwierdzające usg prywatnie :) Kochana te malenstwo dostaniesz na swoje ręce zaraz po porodzie i wtedy pewnie poczujesz że nie chcesz oddać , nawet pielegniarkom na zbadanie ;) Po porodzie możesz przebywać w szpitalu ok. 2-3 dni. Jeśli chcesz krócej lub dłużej, poinformuj o tym dyżurną położną i ustalcie szczegóły, dziecko od razu po porodzie i w trakcie Twojego pobytu w szpitalu będzie cały czas przy Tobie a w razie potrzeby wykonania dodatkowych badań czy zabiegów będziesz najpierw zapytana o zgodę ty lub Twój partner możecie towarzyszyć dziecku przez cały czas ,położne na oddziale poporodowym są naprawdę pomocne, nie bój się zadawać pytań, czy prosić o pomoc, one postarają się abyś czuła, że masz wsparcie, zrozumienie, pomoc i przede wszystkim, że nie jesteś sama. To bardzo dużo. Kilka godzin po powrocie do domu zawita położna , naprawde nie ma sie co martwic . no i jest ten topik :D bedziemy na bieżąco sie informować , nawet po porodzie, pomagać w miare możliwości , a zanim Ty urodzisz , to przed Tobą jestem ja , Madziulek i Maliniakowa ;) pierwsze przetrzemy szlaki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze Usg w 16 tyg? O jeny to strasznie późno. Ja bede miała w 13 i już nie mogę się doczekać. I robiłam prywatnie w 6tc. Nescafe a macie w Polsce mieszkanie, dom? Jesli tak to napewno łatwiej wracać :) Ewelina ja tez miałam pierwsze szybkie spotkanie w GP z położna a drugie w domu. Na tym spotkaniu w domu musialam nasikac do pojemniczka i położna sprawdzała mój mocz papierkiem, więc jakieś badanie było :D A i ciśnienie mi sprawdzała. To w domu trwalo długo, ponad pół godziny. Dużo pytała i dużo sama tłumaczyła. Kolejne w 16tc w GP. Choć mówiła, że to 16tc jest takie ustawowe a jak chce wcześniej to mogę przyjść wcześniej. A jeśli nie mam pytań i wszystko OK to w 16tg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×