Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

Nescafe87 faktycznie to trochę pózno, a nie możesz zmienic, przychodni, szpitała czy położnej?? Ehhhh ta angelska służba zdrowia, na wszystko mają czas, mnie już niepokoiło to że do 3go miesiąca nie interesują się Twoją ciążą... My poprostu jesteśmy przyzwyczajone do czegoś innego, u Nas w PL nie mówię,że zawsze lepiej, ale jest inaczej. Dlatego chcę się zdecydować na poród w Polsce. Nescafe, mamy podobną sytuację. Ja też wracam na poród do PL, też chcę przejść na urlop macierzyński w 11 tyg przed porodem i pobierać zasiłek macierzyński... Tylko obawiam się czy jedno z drugim nie koliduje. To znaczy pobyt w Polsce z urlopem i zasiłkiem macierzyńskim tutaj.. Boję się, że tak nie można do końca i że to nie wypali. Bo u mnie jest taka sytuacja, że wracamy oboje, tym samym rezygnujemy z mieszkania i nie będziemy mić żadnego adresu angielskiego do koresondencji... Boję się też czy zdążę przejść na ten urlop przed wylotem... Bo latać Nam można tylko do.... w Wizzair do 34 tyg, a w Ryanair do 36, ale ja uważam, że to już późno i jest dość ryzykowne, wiadomo zmiana ciśnienia może przyspieszyć poród nie daj Boże!!!! Ehhh... Głownie obawiam, sę czy czasowo się to pozgrywa i czy można tak legalnie brać zasiłek i być w PL. Słyszałam różne opinie... ;( Nescafe a jak to u Ciebie wygląda?? A własnie dziewczyny które lecicie do PL rodzić, ile przed porodem wracacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co to za piłka???? Przepraszam, ale chyba coś przeoczyłam... Pomaga na bóle kręgosłupa?? Ja właśnie takie mam, szczególnie po pracy.. :( Aurela z którymi przepisami jest coś nie tak? Co do bezpłatnego porodu w PL? Wyczytałaś coś nowego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
Dziewczyny jestescie pewne na 100% , ze na 11 tyg przed porodem mozna isc dopiero na macierzynski?? Czyli wychodzi na to , ze przed 7 miesiacem dopiero??? A co z kobietami ktore maja prace fizyczna i nie dadza rady pracowac az do 7 miesiaca? Kurde troszke mnie to zmarwtilo...ostatnio w ogole tak mysle nad kwestiami finanswoymi i troche sie obawiam jak to wszystko bedzie...:( a moje pierwsze usg bedzie w 12 tyg czyli dokladnie 23 marca :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie mamusie:)Mam chwilke bo mój już dętka:) Zwyczaje panujące w tutejszej służbie zdrowia są jakie są i trzeba się przyzwyczaić.I niestety nie tylko do 3 m-ca się nie interesują za bardzo tylko do ok28tc.Wiem od znajomej.Po 28tc dzieciaczek jest już na tyle wykształcony żeby żyć poza organizmem matki.Ja wychodze z założenia że wkońcu skądś się tutaj dzieci też biorą więc chyba mają pojęcie o tym. Ja coraz mnie zaczynam się bać.Czuje mojego maluszka i to najważniejsze:)I stwierdziłam że gdy nie będe rozumieć co do mnie mówią to im powiem że ja chce tylko urodzić i niech robia co chcą tylko żeby moje maleństwo było zdrowe:) Tak mnie dzis naszło że przestałam się bać.Co ma byc to będzie:)Najważniejszy jest mój skarb:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uaktualniam bo jutro rozpoczynam 18tc:)))) madziulek30....................13.07.10.........22....... . .. staines emiliabhx....................... 28.07.10......... 20........ ..birmingham maliniakowa........22..........15.08.10.........18.......... londyn< br /> nescafe87...........22..........06.09.10.........16...... .....Glasgow oliwia87.............22...........08.09.2010.....13..... .....Trowbridge krisana..............25..........11.10.10...........10... ........londyn/nw milkaa88..........22 lata.......08.10.10...........10..........Bradford maadaa...........27 lat..........07.10.10..........9............Bedford Aurela86..........24.............31.08.2010........15.. .......Ashford Marcia89.........20...............02.10.2010.......9.... ........Torquay ewelina81........28.............17.10.2010.........9..... .....Birmingham andziaaa82....27...........01.10.2010..........12.......B urnham On Sea patinka26 .....27..........05-08.09.2010.......14.........Cheltenham magdan27........................12.09.10.........14...... ........Londyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja też uaktualnię bo we wtorek zaczynam 17 tydzień madziulek30....................13.07.10.........22....... . .. staines emiliabhx....................... 28.07.10......... 20........ ..birmingham maliniakowa........22..........15.08.10.........18....... ... londyn< br /> nescafe87...........22..........06.09.10.........16...... .....Glasgow oliwia87.............22...........08.09.2010.....13..... .....Trowbridge krisana..............25..........11.10.10...........10... ........londyn/nw milkaa88..........22 lata.......08.10.10...........10..........Bradford maadaa...........27 lat..........07.10.10..........9............Bedford Aurela86..........24.............31.08.2010........17.. .......Ashford Marcia89.........20...............02.10.2010.......9.... ........Torquay ewelina81........28.............17.10.2010.........9..... .....Birmingham andziaaa82....27...........01.10.2010..........12.......B urnham On Sea patinka26 .....27..........05-08.09.2010.......14.........Cheltenham magdan27........................12.09.10.........14...... ........Londyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry wszystkim :). Pewnie jeszcze śpicie :). Jak zobaczyłam o której wczoraj pisałyśćie... wow :) Dla mnie to już środek nocy, no ale też wstaje jak ranny ptaszek.... Maliniakowa pisała wczoraj, że jej JUŻ dętka, a mój jdziś JESZCZE dętka więc mam troche czasu ;) Marcia tak jestem pewna, że na macierzyński można iść dopiero przed 11 tyg. Wszędzie tak pisze. Co z resztą kobiet co pracują fizycznie, czyli ze mną również? Nie mam pojęcia... Chyba tylko zwolnienie lekarskie (ale platne tutaj grosze), albo rozmowa z pracodawcą, żeby dał Ci lżejszą pracę. Z resztą to jego obowiązek, kobiety w ciąży są pod ochroną i On musi przenieść Cię na stanowisko, ktore nie zagraża Tobie i dziecku!! Marcia nic się nie martw, wszysko się jakoś ułoży. Czego się obawiasz? Przecież Twój partner będzie pracował, Ty nawet gdyby potem nie to dostaniesz pay seek czy jakoś tak się to nazywa. Dasz radę kobietko. Teraz też można zacząć coś odkładac, na cięższe czasy... :) Nie martw się na zapas!! A długo już jesteś w UK? Gdzie będziesz rodzić? Maliniakowa bardzo dobrze podejście!!!! Trzeba myśleć pozytywnie!! :) Ja też już coraz lepiej do wszystkiego podchodzę, bo pierwszy trymestr był jednym wielkim zmartwieniem i obawiami.... No kobietki pobudka :) !! Piekne słońce za oknem!! Szkoda dnia na spanie :)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela dzięki za link do piłki :) "Idę" ją zobaczć... I może faktycznie kupei bo czasami nie mogę wytrzymać z bólu pleców po pracy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej 🖐️ Ja jak zwykle w łóżku :( Czytam sobie rządowe strony na temat Maternity Pay i znalazłam coś ciekawego: If you go to live or visit abroad Once you become entitled to or if you are already getting SMP and then go abroad, your employer must pay you SMP. ze strony http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits/BenefitsTaxCreditsAndOtherSupport/Expectingorbringingupchildren/DG_10018741 Z tego wynika, że jak jest się upoważnionym do otrzymywania zasiłku macierzyńskiego, to niezależnie gdzie się mieszka, zgodnie z prawem pracodawca musi wyplacać zasiłek. Więc nawet jak przed porodem wyjedziecie dziewczyny to kasa należy sie tak czy owak bez ukrywania, że opuszcza się UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje sie wyspana , wypoczeta i wykąpana :) mąż z chłopakami śmigają motorkami bo dzień piękny i wolny a ja w domu przed kompem , bo już mi sie brzuch w kurtke motocyklową nie mieści :( ewelina81 śmiało możesz brać no spa zaraz was doczytam tylko skocze po herbatke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia89 specjalna ochrona z tytułu ciąży przysługuje Ci tylko wówczas, jeśli pracodawca wie o Twoim stanie,dlatego im wcześniej powiesz mu, że spodziewasz się dziecka, tym lepiej, zgodnie z brytyjskim prawem musisz to zrobić nie później, niż 15 tygodni przed rozpoczęciem tygodnia, na który wyznaczony jest termin narodzin (czyli około 25 tygodnia ciąży), pracodawca musi ocenić stopień zagrożenia w miejscu pracy, aby zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twojemu nienarodzonemu dziecku (tzw. risk assessment),pracodawca powinien usunąć zagrożenie lub zaoferować Ci inne, wolne od ryzyka zajęcie, jeśli żadna z tych rzeczy nie jest możliwa, pracodawca powinien dać Ci wolne kontynuując wypłacanie dotychczasowej pensji,takie samo prawo dotyczy kobiet, które niedawno rodziły lub karmią piersią Marcia bedzie dobrze , u nas mąż tylko pracuje a ja pobieram jobseeker allowance i jakoś rade dajemy :) nie martw sie na zapas , jesteś w poczatkowej fazie ciązy , skup sie na sobie i dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina81 no ogólnie w ciąży możesz brać wszystko co zawiera paracetamol ( Apap, Codipar, Panadol ) , często miewasz bóle głowy? ja na początku tez miałam , ale codzienne spacery by dotlenić organizm, picie dużo wody mineralnej (żeby nie odwodnić organizm) , regularne posiłki i co najważniejsze 8 - 10 godzin snu :) pomogły :) bóle głowy są bardzo częste w ciąży a szczególnie na jej początku , wiążą sie ze zmianami hormonalnymi azZwiększona produkcja estrogenów i progesteronu, niezbędna dla rozwoju twojego maleństwa, powoduje także zatrzymywanie wody w tkankach, na szczescie nie jest to niebezpieczne alni dla ciebie ani dla dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie wiem o którym "macierzyńskim " piszecie , bo są zdaje sie dwa rodzaje - Maternity Allowance poprzez Jobcentre Plus (dla tych co nie pracują ) - ustawowy zasiłek macierzyński Statuory Maternity Pay ( wypłacany przez pracodawcę )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emiliabhx boli mnie pierwszy raz odkad jestem w ciazy, nie mam zadnych tabletek z Polski i zastaanwiam sie czy moge brac paracetamol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina81 przepraszam ale spojrzałam dopiero na tabelke i widze ty ciagle w pierwszym trymestrze :/ spróbuj sie powstrzymać od lekarstw z paracetamolem , oczywiście zdania są podzielone na ten temat , może spróbuj pić wapno lub zrób na czolo oklady chlodne i pij herbatke z lipy no nie wiem może dziewczyny coś innego poradzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina81 daj znać jak sobie poradziłaś z bólem głowy ja idę na ogródek posiedzieć ,a le bede was podczytywać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
Dzięki dziewczyny za wsparcie , ale jeżeli tylko mój chłopak by pracował to ja sobie nie wyobrażam dalej tu życia , bo on niestety nie zarabia kokosów i musimy pracować we dwójkę... Mam nadzieję , że uda mi sie pracować jak najdłużej , a jeśli nie to postaram się o jakieś benefity , ale troszkę mnie to wszystko przytłacza i boję się , że nie damy rady:( Chciałabym zacząć już oszczędzać , ale niestety na razie nie ma jak , poza tym cały cza jakieś wydatki:/ No ale nic , mam nadzieję , że wszystko będzie w porządku , chyba za dużo się martwię , ale ja tak lubię na zapas:) Dzisiaj ładna pogódka a moje kochanie pracuje:(( ale jak wróci mam nadzieję , że jeszcze gdzieś wyjdziemy. Mmmm ale mam smaka na zupę pomidorową , ktoś chętny do zrobienia? :D Miłego dnia dziewczyny:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia89 skoro pracujesz to bedzie należał ci sie "macierzyński" , skoro nie zarabiacie wystarczająco , to juz teraz postarajcie sie o tax credit , jeśli wam przyznają , później o wiele łatwiej bedzie załatwić inne benefity :) zupełnie odwrotnie niz w polsce :) my czekamy tylko na p60 męza i po powrocie z pl wysyłamy o tax credit :) jeśli już sie zdecydujesz , postaramy sie Wam pomóc jak załatwić , gdzie dzwonic itp , trzymaj sie kochana :) my tez tylko na jednej wypłacie , ale przecież nie musze kupować nowego wózka , nowego łóżeczka i nowych ciuszek dla dziecka :) no , te najważniejsze np. body , w najwcześniejszych tygodniach to lepiej mieć nowe :) ale są sklepy w których majątku nie tzreba wydawać :D np Matalan , jest ebay, są carboody itp :) damy rade kochana , nie jesteś sama ;) no mój smiga tez motorkami a ja w domu :( ale niech korzysta , bo później nie bedzie miał tak lekko :D ja dziś na śledzia mam ochote i na pure ziemniaczane i na buraczki :) mmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak właśnie Madziulek30 jeśli nas podczytujesz bo ja za Tobą w kolejce :) pozdrawiamy cieplutko i wracaj do nas zdrowa :) napisz mi bom ciekawa czy Ty już kupujesz jakieś rzeczy? wózek? łózeczko? ciuszki? bo ja to chyba zaczne po holidayu w pl , ale oczywiście jeśli zobacze jakieś wyprzedaże to nie omieszkam ominąć ;) udanego wypoczynku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam po raz drugi ja niestety musiałam wziąć ten paracetamol, taki bol jeszcze nigdy mi sie nie zdarzyl i pierwsze powazne mdloscii, ale polozylam sie i ponad godz spalam i teraz obudzilam sie i strasznie glodna jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina81 paracetamol nie jest całkowicie zakazy dla ciężarnych , trzeba tylko przestrzegać aby nie przekroczyć dawki podanej na opakowaniu , ale ciesze sie że juz ci lepiej kochana :) pamiętaj uzupełniać płyny wodą mineralną ( najlepsza i najzdrowsza , świetnie przeczyszcza nerki ) i bardzo zdrowa dla maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek30....................13.07.10.........22....... . .. staines emiliabhx....................... 28.07.10......... 20........ ..birmingham maliniakowa........22..........15.08.10.........18....... ... londyn< br /> nescafe87...........22..........06.09.10.........16...... .....Glasgow oliwia87.............22...........08.09.2010.....13..... .....Trowbridge krisana..............25..........11.10.10...........10... ........londyn/nw milkaa88..........22 lata.......08.10.10...........10..........Bradford maadaa...........27 lat..........07.10.10..........10............Bedford Aurela86..........24.............31.08.2010........17.. .......Ashford Marcia89.........20...............02.10.2010.......9.... ........Torquay ewelina81........28.............17.10.2010.........9..... .....Birmingham andziaaa82....27...........01.10.2010..........12.......B urnham On Sea patinka26 .....27..........05-08.09.2010.......14.........Cheltenham magdan27........................12.09.10.........14...... ........Londyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emiliabhx ja niewiem co to sie dzisiaj dzialo dzis bo juz po wstaniu tak strasznie mnie ta glowa bolala i nawet na sniadanie nie mialam ochoty. Dobrze ze juz troszke lepiej a wy co dzis porabiacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina81 może po prostu skok ciśnienia? najważniejsze że juz ci lepiej :) mąż właśnie wrócił a na 18stą idziemy spacerkiem do kościoła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wlasnie prasowanie robie :) Fajnie, ze ostatnio topik nam sie rozkrecil i co dzien duzo do czytania :) Ja lozeczko czy wozek mam zamiar na carboodzie kupic. Naprawde czesto sa w bardzo dobrym stanie za grosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszytkich! Zagladam rzadko ,ale staram sie czytac wszytko.Jestem na razie na etapie przegladanie i analizowania ubranek, wozkow itp.Kupilam tylko raz spontanicznie male body w dniu mojego drugiego usg.Mam prawdziwy dylemat co do wozkow i metlik w glowie W Polsce jest dosc zimno,ale od polowy drugiego tygodnia ma byc znaczna poprawa. Ja juz zaczynam miec coraz wiekszy brzuszek.chcialabym miec niezbyt wielki taki zgrabny,zeby nie czuc sie jak hipopotan.A jak tam u was???pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzis sie lenie caly dzien, moze rzeczywiscie to jakis skok cisnienia? tak bym chciala tez juz kupowac jakies ciuszki bo sa sliczne ale narazie tylko ogladam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×