Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nadziejamyszki

termin GRUDZIEŃ 2008 - cz.2

Polecane posty

hejka!:):) Nie moge myslec o niczym innym tylko o tym co napisała Samadama w mailu,nie mam czasu sie rozpisywac,ale ja jestem za spotkaniem na koniec kwietnia,ja jestem do soboty lub niedzieli u Palucha:) i potem mogłabym odrazu pojechac na spotkanie oby blisko Warszawa lub tam gdzie pisała Samadama,moze uda mi sie dojechac.Zabiegi mam miec 7 dni ,zaczynam 26.04 .Juz miałam doła,ze nie spotkam sie z Wami,bo nikt nie chce mi z dziecmi siedziec,bo Dzordz potem bedzie chory itd,a tak bym juz była blisko i bym se kuracje"przedłuzyła o 1 dzień'' .... A niech chowaja Kaczynskich gdzie chca,potem pewnie beda ich i tak przenosic pare razy,mysle ,ze Wawel to tylko tymczasowo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie jestem polityczna i nie znalam polityki prezydenta Kaczynskiego.Wlasciwie malo o nim wiedzialam.Dopiero po tym wypadku dowiedzialam sie jakim bym czlowiekiem.Wczesniej media skutecznie drwily i przeklamywaly obraz prezydenckiej pary.Ale teraz wiem ze bede sie interesowala i decydowala kto bedzie reprezentantem mojego kraju. Cala ta tragedia jest najdziwniejsza o jakiej w zyciu slyszalam.W sobote strasznie nas to zaskoczylo, siedzielismy i wczytywalismy sie we wszystkie naplywajace informacje.W 70 rocznice mordu Katynskiego rozbija sie samolot ludzmi lecacymi uczcic pamiec pomordowanych.To jest cos nieprawdopodobne.Przyznam ze sama mnie zaskoczylo ze tak mnie to poruszylo.Jak cala ta tragedia wplynela na Polakow:caly swiat dowiedzial sie o Katyniu.Piekne gesty,slowa i postawa laczacych sie w bolu ludzi na ulicach w domach.Piekna postawa Rosjan ich gesty i pomoc w tej tragedi.Zamilkly spory miedzy politykami i wszyscy staneli razem z pochylonymi glowami nad trumna ze zwlokami prezydenta.No i nie jeden powidzial przepraszam i wybaczyli sobie te wszystkie klotnie (taki L.Walesa).To stasznie wiele. Ale gdy dzis czytam ze jednak cos jest w stanie zniszczyc ten klimat jaki sie wywiazal.Ze tydzien zaloby nie przebiegnie w spokoju.To jest mi jeszcze bardziej smutno:( Czy myslicie ze tej parze prezydenckiej zalezy w tej chwili gdzie zostana pochowani? Nie sadze.To byli skromni i prawi ludzie.I dziwie sie ze komus moze przeszkadzac gdzie spoczna zwloki. A dlaczego nie Wawel? Z tego co slyszalam to na pogrzeb wybiera sie wiele osobistosci z calego Swiata.Dlaczego nie zrobic tego dla nich?Nawet ze wzgledow bezpieczensta i zeby pokazac i przypomiec zmarlych krolow i innych?Dlaczego nie dla rodziny skoro ich to uszczesliwi? Dlaczego nie dla krakowian skoro tego chca?Dlaczego nie zrobic przyjemnosci tym wszystkim ludziom ktorzy tak strasznie ich oplakuja bo czuli do nich sympatie? Jak widze jak ta sytuacja poruszyla starszych ludzi to naprawde mi ich szkoda.U nas w sanatoriach w sobote zabraklo srodkow uspokajajacych.Kazdy na swoj sposob widzial i odbieral prezydenta i nie miejmy za zle ze ktos powie ze stracil ojca i matke albo martwi sie kto ich bedzie bronil itp. dlaczego mamy im w tym przeszkadzac i krytykowac.Zginelo tylu ludzi i kazdy z nas bedzie sercem za kims.Ja bede za pania prezydentowa bo w tych czasach nie spotyka sie tak skromnej osoby i tak naturalnej w takich srodowiskach.Moj Dzordz zaluje wszystkich wojskowych.A takie babcie beda sercem za tym starszym 92 letnim aktorem.Wszystkich szkoda,wszyscy byli wielkimi osobowosciami. Tak sobie pomyslalam ze wcale nie bylo by fajnie przyjac ludzi z roznych stron swiata taki typowy cmentarz.I mysle ze ze wzgledow bezpieczenstwa przez ew. atakiem czy czym takim nie bylo by latwo zabezpieczyc to miejsce na czas uroczystosci. A tez sie dziwie dlaczego ludziom przeszkadza ten Wawel?To nawet fajnie ze to miejsce odzyje na nowo.Monarchia za nami i wiecej krolow chowac tam nie bedziemy.A tak swoja droga ja zawsze zazdroscilam innym krajom ze maja nadal krolewskie rody.Ale gdzie w naszym kraju Polak by dal tak zyc komus na jego kieszeni?:) Tak tylko cos chcialam skrobnac w temacie.Mozecie mnie przeleciec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My nadal zasmarkani.Wlasnie jak do Was pisalam to strasznie sie rozpadalo.Dzordz pobiegl na ta silownie i pewnie zmoknie i znowu sie rozchoruje.W weekend mielismy balowac na panienskich i kawalerskich ale zostalismy w domu.Wszystko i tak bylo pozamykane i nie wypadalo isc na balety do tegowszyscy zasmarkani.Jutro idziemy w odwiedziny do znajomych a w czwartek Dzordz idzie popic bo robia brame:).No i sobota wesele a niedziela poprawiny.Z Dzordzem juz mialam scinki ale to jak zwykle jak przyjedzie to sie docieramy.Mysle o wyjezdzie latem do UK na jakis czas.Ale wszystko wyjdzie z czasem.Siedzimy w domu i strasznie mi szkoda tego czasu.Z prezetow jestem strasznie zadowolona:) mam duzo nowych i fajnych ciuszkow.Z butami tylko znowu byly pomylki bo jakos te rozmiary rozne sa i w efekcie mam 2 pary za duze i jeszcze jedna pare za duza na Kamilke moja bratanice.Ale z reszta nie bylo tak zle bo jak cos na mnie nie pasowalo to zabrala sobie Kamila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podczytywalam Was troszke zeby nie miec plecow:) Kasiu jak ten czas zlecial.Za kilka tygodni bedziesz miec swojego syneczka przy sobie.Zycze szczesliwego rozwiazania. Meaa ale mialas czadowy wypad.Taki wypoczynek to sama przyjemnosc:) No tylko teraz podlecz te plecki. Amorku widze ze ciezko idzie szukanie mieszkania.Ale nie poddawaj sie cos fajnego znajdziecie. Misty szkoda ze koncert odwolany.Ale przynajmniej biba udana.Tez mam znajomych z Zielonej Gory i to tez metalowcy.Swietni ludzie. Miska warto powalczyc o jakies dotacje skoro tak ciezka macie sytuacje.Dziewczyny sa w temacie to Cie pokieruja.A myslalas o tych kursach finansowanych ze srodkow Uni? Kimizi ale musicie miec teraz wesolo z tym pieskiem.Rodzina powiekszona o czworonoga:) pisz jak sie zaadoptowal? Kessi co u Ciebie? Izu dobrze ze juz uczulenie zanika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia i Babeczko i Mamusiu jak fajnie ze juz Wasze dzieci pieknie sobie chodza.To chyba juz wszystkie nasze dzieci sa mobilne?:) Myszko jak dobrze ze wszystko dobrze.Oby te doleglwosci ciazowe szybko Ci minely i zebys nabrala apetytu. Musze sie jakos dostac na naszego mela i do albumu popatrzec na zdjecia. Babeczko i fajnie ze sie juz ruszylo z projektem:) A jak tam milosc u szwagierki? Nadal kwitnie? Wybralas gorset? Ja ide w sukience i mam nadzieje ze mi zamaskuje brzuchol:) Jak wyjdzie jakies zdjecie to wkleje po weselu. A ja ostatnio czuje sie fatalnie.To przeziebienie i siedzenia w domu mnie dobijala.Tak czekalam na Dzordza a tu pogoda do dupy,ja przeziebiona.I nawet zimno mialam na wardze!A teraz mam jakas plame czerwona na czubku nosa od kilku dni. Musze sie umowic do fryzjera na sobote.Ale nie mam pojecia jak sie mam uczesac bo te cholerne wlosy obcielam.Zfarbowaniem narazie nadal nic.Dzis jak bylam w rossmanie to o maly wlos a juz bym kupila szampon cating ale mi Dzordz zaczol za uszami gadac zebym nie farbowala ble-ble-ble i wyszlam bez.Ale jeszcze musze isc kupic sobie podklac to moze jeszcze kupic i sobie farbne.Szamponem to latwo i mam poldlugie to moge sobie sama strzelic kolor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj! Co do katastrofy to tak jak juz pisałam: bardzo wspolczuje corce Kaczyńskich, bo nie bylo tam chyba wiecej zadnego małzenstwa..starciła oboje rodziców, szkoda mi ich wszystkich jako ludzi na polityce sie nie znam,.......:( :( Zuzu chodzi sobie na 2 nozkach ale jeszcze robi pieczatki dupskiem ale wiecie co???.....dorwała piłke i kopie ja:) ziaba nie umie dobrze plajtac a stara sie stanoc przy pilce i kopie ja i to tak mocno ze szok!!! czarek piszczał ze smiechu ...idzie, idzie kopie idzie idzie kopie...chlap!!! i od nowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przelecialam sobie wlasnie co pisza na onecie.I jest mi wstyd za tych ludzi.Brak slow:( w tym kraju nigdy nie bedzie dobrze.Za duzo jadu i zawisci. Lece spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i zapomniałam:) jak ja mierzyli w CZD to napisali 78cm hehe wlasnie sobie przypomniałam smieje sie bo ona 85cm i wtedy mialam to gdzies bo bardziej sie przejmowałam wynikami rtg, a wazy 11,600 wiec nie tyje:) bo miala juz ponad 12kg pare miesiecy temu a ze sie ruszylo dupsko to wylata to co zje:) a apetyt ma:) Baryłko , no włąsnie ciesze sie jak nie wiem ze chciaz projekt w domu juz mam:) Szwagierka nadal z kochasiem .. szuka pracy, i co tydzien mowi ze idzie od poniedziałku:) Szwagierka nie przychodzi cos do nas, i dzis przyszedł jej ''mąż'' :) i wpyatm sie go czemu K nie przychodzi i czy moze jej zabronił:) ?? Zasmiał sie...ale K taka jest ze jak ma jakiegos meza u siebie to wielka pani nawet na kawe nie wpadnie:) no chyba ze pozyczyc cos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baryłko nie czytaj juz nic, bo ile ludzi tyle opini! Kobieto a przepraszam bardzo mi gorset to na bebch potrzebny zebym komus krzywdy nim nie zrobiła i chce taki niewidoczny zeby byl a tobie to chyba taki elegandzki dla oka bo upychac w niego to Ty akurat to nie masz co:) Jak ktoras babeczka cos poleca dla mnie chcetnie skozystam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barylko - to byla bardzo kontrowesyjna prezydentura. Wielu wpisujac sie do ksiag kondolencyjnych powtarzalo, ze nie zegnaja swojego prezydenta, oddaja mu hold jako czlowiekowi. Nie jest tajemnica, ze mial zwolennikow i przeciwnikow a Wawel jest dziedzictwem narodowym wiec powinno sie uszanowac i jednych i drugich. Piszesz, ze do piatku za bardzo nie wiedzialas jakim byl czlowiekiem i nie jestes w tym zapewne odosobniona. Do piatku byl prezydentem jak inni przed nim, tzn. ze swoimi wadami i dobrymi stronami. Dokladnie tak samo jak Walesa, Kwasniewski, Moscicki czy Narutowicz ktorzy zajma(maja ) miejsca w ksiazkach historii, bo sie im nalezy i maja do tego prawo. Istnieje duze prawdopodobienstwo, ze nigdy sie nie dowiemy prawdy dlaczego pilot podjal sie ladowania w tak fatalnych warunkach. Nawet nie potrafie sobie wyobrazic presji jaka na nim ciazyla wiedzac kogo i w jakie miejsce wiezie. Gdyby ten lot nie mial tak fatalnego poczatku - juz cale tygodnie przed tym zanim sie odbyl - to nie byloby tragedia sie spoznic. Dlatego, ze nie mozna bylo sie spoznic doszlo do tragedii. Nie trzeba bylo nic mowic, wystarczylo znaczace spojrzenie na zegarek, ze czas nagli....To sa tylko hipotezy, ale nie mozna wykluczyc, ze tak wlasnie nie bylo. ( poczytaj jak sie zachowal w 08 podczas lotu do Georgii ) Chocby dlatego nie Wawel. A pani prezydentowa ? Piszesz, ze skromna i naturalna i ja Ci w to wierze, ale to nie powod jeszcze by byc pochowanym na Wawelu, gdzie groty krolewskie, wieszczowie i bohaterzy narodowi. Kaczynski nie spocznie na Powazkach, bo jest tam pochowany Bierut i to nie odpowiednie dla niego towarzystwo. Ciekawe co Pilsudzki powiedzialby o swoim nowym sasiedztwie :-) Najbardziej ujmujacy w tym wszystkim jest fakt, ze ani sp. p. Kaczynski ani jego zona nie sa swoim pochowkiem zainteresowani i miejmy nadzieje, ze maja juz Swiety (s)pokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barylko- ja tez za polityka nigdy nie bylam.szkoda w tym wszystkim jest tego, ze jeszcze za zycia media w wiekszosci ukazywaly na anty naszego prezydenta, przeroznych drwin bylo na temat p. prezydentowej, doperio teraz po smierci media pokazuja ich w zupelnie innym swietle. przykre jest to, ze dopeiro po smierci wiele zachowan rozumiemy i ze doperio po smierci sa te osoby pokazane nam jako "ludzkie" - skromne itd mi ich wszystkich strasznie zal i niewyobrazalna tragedia.nie wyobrazam sobie bolu ich rodzin, bliskich, przyjaciol. koszmary przez jaki musza przejsc identyfikujac swoich najkochanszych. pewnie nie dowiemy sie prawdy co tak naparwde bylo przyczyna tej katastrofy ale przeokrutny zbieg zdarzen- ta katastrofa i sam Katyn:( w glowie po prostu nie miesci sie ze cos takiego sie w ogole zdarzylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chce zasmiecac naszego forum takim tematem.Nie powinnam sie byla wcale oddywac. Ale ta tragedia naprawde zagrala mi na sercu.I wlasnie dlatego mi bylo przykro ze nie znalam prezydenta od tej strony jakim byl wspanialym czlowiekiem.Nie ma idealnych ludzi takich co wszystkim dogodza a zwlaszcza w polityce.Nie ma i nie bedzie.Jest mi smutno ze z mojego prezydenta media robily sobie cyrk,jest mi smutno ze z mojego prezydenta ktos smial sie nasmiewac w swiecie,jest mi smuto ze wiem o tym po jego smierci.Po tej tragedi cos przez chwile sie zmienilo szkoda ze tylko na chwile.W weekend do kraju zleci sie 80 samolotow z najwazniejszymi glowami w swiecie zeby zlozyc naszemu prezydentowi i nam Polakom wyrazy wspolczucia.Nie popsujmy tej chwili.Mozemy na niej wiele zyskac.Ona przejdzie do histori.Uszanujmy zmarlych. A czy w tych grobach czy to w Krakowie badz Warszawie spoczywaja ludzie idealni?Nie mieli skaz? To jest wazne gdzie ich pochowaja.Jesli komus zalezy to tak jak za ich zycia tak na ich pogrzebie bedzie na nich pluc.Po smierci papierza tez tylko chwile byly piekne.I ta tragedia pokazuje ze nic sie nie da zmienic. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:) Wszystkie macie racje:) I kazdy ma prawo ja glosno wypowiadac.... W zwiazku z tym,ze zaniedbałam ostatnio albumik( i Wy tyż) to wkleiłam pare zdjec:) Teraz dopiero doczytałam poprzednie strony i widze,ze chyba nici z moich nadziei na spotkanie na przełomie kwietnia i maja :(:(:( buuuuu... ide spac...moze uda mi sie zasnac...przez te prochy nie moge zasnac,pewnie tak sie czuja ludzie po amfie,nosi mnie normalnie:( Pia:) czy mozesz mi wyslac jeszcze tego specyfiku na włoski?? Pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a Wałesa to tez burak,za niego tez sie nie raz wstydziłam,Kwas tez sie popisał jak pochlał....kazdy ma cos na sumieniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A! Kasiu :) ja tez to juz dawno zauwazyłam o czym Ci napisała Pia,o tym,ze moim zdaniem czasami ucieka jedno oczko(lewe) Krystiankowi,idz jak najszybciej do okulisty,dopóki nie urodzials,bo bedzie Ci ciezko potem sie wybrac niech go zbadaja,potrzebne jest skierowanie od rodzinnego i kolejki kilometrowe,ale moze jak pojdziesz i poprosisz to przyjma Cie szybko.A tymczasem staraj sie podawac mu wszystko z lewej strony ,karmic,bawic sie itd,zeby to oczko cwiczyło w druga strone. Sorki:),ze teraz o tym pisze,ale jakos tak sie złozylo,ze wczesniej był maly i tak moglo byc,bo miesnie jeszcze slabe,a teraz to juz tak nie powinno byc.... Brzusio masz piekny,jak ja w piatym miesiacu:P:P Baryłko zdrówka:) Kimizi:) Tobie tez:) I Wam wszystkim...:)😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ dzien dobry Wiecie jak nie lubie pisać gdy nie nadrobie wszystkiego ale nie jestem teraz w stanie niestety wiec odniose sie tylko do 2-3 ostatnich stron a do nadrobienia mam jakies 10 :( ale czasem podczytywalam. Nie mialam za duzo czasu na neta i cos mi komp swiruje i jak ktos moze mi pomoc w odgadnieciu co mu jest to byloby super. jak włączam to mam neta ale... nie w kompie czyli na skrzynce lampki migaja jak trzeba a w kompie skype i gg muli a mozilla i inne sie nie otwieraja nawet jak wchodze na opcje internetowe to pisze sygnalu wyslano 178 a odebrano zero... O co chodzi?? tym sposobem 3 razy prawie caly dzien nie mialam neta :( Co do tragedii to ja jestem zbyt wrażliwa jak już wiecie i jak sie w sobote dowiedziałam przed wyjściem na spacer z dziecmi to nie poszłam bo sie pobeczałam i jakos nie mogłam przejsć do porządku dziennego u nas tez trąbią w TV i nawet nauczycielka mojej córki powiedziała jaka to tragedia to co sie stało i miała łzy w oczach. Nie płacze codziennie z powodu utraty prezydenta ale z powodu tego że tylu ludzi tam zginęło nie polityków ksieży dziennikarzy załogi... po prostu ludzi Teraz tez mam łzy w oczach bo ja inaczej nie mogę jak o tym pomyśle Wczoraj poszłam sie odstresować do sąsiadów a zamiast tego gadalismy o tym co sie stało i sąsiad tez mial łzy w oczach bo też jest wrażliwy Ludzie którzy wiedzą że jesteśmy Polakami zagaduja ale też nie wiedzieli co to Katyń (Pia) i też są zszokowani tą całą tragedia. Ja nie mam nic przeciwko gdzie ich pochowają i tak jak piszecie im to juz też nie robi różnicy... Jak mamam mi powiedziała jak witali prezydenta i jak wygladała jego córka to też sie popłakałam. Mąż sie ze mnie nabija że becze i nie pozwala mi na wiadomosci patrzec i na necie siedziec bo juz ma dosc tych wszystkich infomacji i nie powiem tu co on mowil na ten temat a najstarszy syn sąsiadów przyniósł mi wczoraj piękna świeczke z Lourdes bo był tydzien temu na obozie/pielgrzymce i własnie w tą feralna sobotę wracał z francji i tez z rana sie dowiedzieli o tragedii a o 12 wylatywali i mówil jak się bał. Świeczke mam sobie zatrzymac albo zapalic dla tych wszystkich ludzi ktrzy zginęli w katastrofie. Nmawet nie wiecie jak mnie to poruszyło. On ma 14 lat ale jego dorosłość i dobroc mnie bardzo ujmuje. Moja mam znała w jakis pośredni lub bezpośredni sposób parę osob z tamtad jeden facet który zgnął był w świeta u przyjaciela mojego taty i miał dwójkę malutkich dzieci i to ich najbardziej boli tragedia rodzin zmarłych ja nawet sobie pomyślalam że nie jest do wyobrażenia sobie pewnie co czuje brat śp prezydenta bo jakos nigdzie nie trafiłam w necie czy wiadomościach na jego wypowiedzi. A jak zobaczyłam któreś wiadomości w sobote i wypowiadał sie jakis anglik nie pamietam nazwiska i mówił o naszym prezydencie to sobie pomyslalam ze nie o nim mowi ze cos mu sie pomylilo wlasnie dlatego ze znalam go tylko z obrazu jaki media przedstawialy. Podobała mi sie wypowiedz chyba zaczerpnieta z nesweeka albo Polityki autor napisał ze mimo iż nie zgadzal sie politycznie z prezydentem to chcialby aby kolejny prezydent znal tak dobrze historie naszego narodu i umial powiedziec w kazdej chwili nazwiska wszystkich waznych osob zapisanych w historii i tych zyjacych z kraju i ze swiata jak nasz już śp prezydent. I pomyslalam sobie ze wstyd ze nie znam (nie pamietam?) tak historii naszego kraju i czasem cos sasiedzi mnie pytaja a ja nie wiem co powiedziec bo poprostu sie historia nie interesowalam. Moją babcię czasem boli ze nie wiem tego czy tamtego albo nie kojarze daty no ale co ja moge? wiadomo że historia nie wszytskim służy w szkole. Sąsiadom w sobote opowiedziałam o co chodzi z Katyniem i byli zdziwieni bo oni akurat okresem wojen najbardziej sie interesowali a nie wiedzieli o tym i nawet w ksiazkach tu nie znaleźli nic o Katyniu :( Ja tak jeszcze osobiście myśle że dlatego to jest takie bolesne ze wydarzyło się właśnie tam. A wkurza mnie ze media zawsze tak jak horągiewka na wietrze sie zachowują. To tyle teraz musze napisac jeden list do urzedu i na 11 ide z kolega jak wroce a Marta pozwoli to popisze jeszcze. Wczoraj byłyśmy na szczepionce tej MMR i lekarz dal jej nowe leki na skore na tygodniowa kuracje bo o ile plecki lepiej to na brzuszku sie pojawiło i przy paszkach :( ehhh bidula sie drapie i drapie Pia - powiedzialam lekarzowi ze ich kremy nie skutkuja i smaruje parfenakiem - on zna ta masc i przepisal teraz podobna w skladzie z antybiotykiem ale tylko na tydzien a potem inna bo parfenaku tu nie maja ale powiedzial ze dzialaja podobnie wiec oby :) Teraz lece 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo Baryłko bardzo dobrze, że napisałaś swoje zdanie :) każdy ma do tego prawo. Pozwól, że wyjaśnię dlaczego nie w smak mi jest pochówek prezydenta na Wawelu. Twoje odczucia są jak najbardziej prawidłowe, zwłaszcza, że pisałaś że nie wiedziałaś nic o prezydencie i nie interesujesz się polityką. Teraz czytasz czytasz to co piszą w tej chwili a że nie wolno mówić źle o zmarłych to piszą teraz o prezydencie w samych superlatywach, wyciągają same pozytywy z jego prezydentury zapominając o tym jakim był nacjonalistą, homofonem, wyniosłym arogantem, zapominając jak niejednokrotnie wstydziliśmy się, że jesteśmy Polakami bo jego głupich, bolesnych, żałosnych gafach i błędach na arenie światowej Dla mnie był prezydentem. A był tym prezydentem nie dzięki swoim zasługom tylko dzięki ludziom, którzy go wybrali. Zapewniam cię, że jakby umarł na zawał serca siedząc w fotelu przed telewizorem nikomu by nie przyszło na myśl by go chować na Wawelu! korzystając ze wzburzenia ludzi tą tragedią podjeli głupią decyzję. Emocje opadną i zaczną się głosy w inną stronę pewnie kiedyś ciała przeniosą w inne miejsce ale niesmak pozostanie. Grobowiec marszałka Piłsudskiego to nie miejsce dla małżeństwa Kaczyńskich. Godzi to w moją dumę narodową i w dumę wielu innych Polaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elo no wlasnie ja tego wszystkiego nie rozumiem... raptem wszyscy robia prezydenture Kaczynskiego idealna, wyniosla, pelna walki o lepsza Polske... owszem walczyl ale po swojemu,nie koniecznie tak jakby sobie tego narod zyczyl i nie rozumiem dlaczego smierc zmienia go w bohatera? rozumiem ze o zmarlych sie zle nie mowi i ja wcale zle Go nie wspominam, za to do jego polityki mam wiele zastrzezen. Barylko- fakt ze przyjezdzaja najwieksze glowy panstw nie powinien i nie moze byc przyczyna takiego pochowka. Mam nadzieje, ze taka a nie inna decyzja rodziny byla pokierowana tym, ze chcieli zmarlym "dac to co najlepsze", nie z powodu wysokich mnieman, ambicji. Szkoda Barylko, ze nie zwrocilas uwagi na postac prezydenta wczesniej. Zauwaz tez, ze wiele waznych osobistosci powiedzialo "przepraszam", mimo ze z jego polityka sie nie zgadzali co podkreslali (m.in. Walesa, Mazowiecki). I podobnie mysle jest ze spoleczenstwem, zegna go jako tragicznie zmarlego czlowieka, prezydenta kraju w ktorym zyja, niekoniecznie ktorego wybrali, kochali czy popierali. Po co cale to zamieszanie z Wawelem? Gdyby byly to Powozki, nikt by nic nie mowil i kazdy moglby sie skupic na zalobie. I czy nie zastanawiajace jest to, ze skoro byl tak wybitnym prezydentem jak to teraz jest rysowane to skad tyle negatywnych opinii na temat pochowku na Wawelu? to tyle ode mnie :P widze ze slonce na niebie, wiec murowany spacer zaraz. Zjem sniadanie, bierzemy rowerek i jedziemy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
homofobem był oczywiscie a nie homofonem :P ach ta korekta komputerowa hehehehehehhe ale nawet ciekawie wyszło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz niepolitycznie ;) Nadii wychodzi kolejna trójka... wczoraj była tak zgryźliwa, że jak po nią przyjechałam to zastałam zapłakaną babcię i RZĄDZĄCĄ Nadię :P babcia się popłakała, bo Nadia nie chciała zjeść obiadu a burczało jej w brzuchu (w mniemaniu babci) ;) i teraz sie pochwale :D totalnie mnie nie ruszyło, że nie chce jeść ;) deserek potem zjadła normalnie, kolacje też. poszła ładnie spać o 3 w nocy alarm, trzeba było dać Ibum bo ząbki bolały strasznie. po syropku pospała do 7.30 :) jeszcze 2 trójki i będzie z głowy ;) aa jeszcze jedna opcja jest. nadszedł własnie czas zblizającego się wieeelkimi krokami SKOKU :o jeśli będzie taki jak poprzedni to Boże miej nas w swojej opiece :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja tylko macham. Odnośnie prezydenta i jego pochówku- mi blizej jest do zdania Baryłki. Mnie obojętnie jest gdzie go pochowają. Nie był to prezeydent, na którego głosowałam, ale jednak większość go wybrała. Za jego życia przedstawiano go prawie wyłącznie w złym świetle, po smierci próbują zrobić z niego bohatera. A prawda lezy po środku. I macie rację, że jakby zginął w inny sposób to nie było by tego szumu. Ale zginął własnie w taki sposób, w taki dzień i w takim miejscu, a do tego jeszcze z tyloma ludźmi- i nic dziwnego, że tak to poruszyło społeczeństwo. Gdyby był to prezydent innego kraju- i zginął by w takich samych okolicznościach, też byłby traktowany jak"bohater narodu". Szkoda, że ta tragedia zamiast nas połączyć, na nowo nas podzieli. Ale każdy ma swoje zdanie i swoje odczucia. Mam nadzieję, że nie uznają wypadku jako winy pilotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko - też mam nadzieję, że nie będą obwiniać pilotów :( ale pewnie tak będzie... z Casą tez tak było :( Miśka - tzn zimne cycki a nie nóżki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mea- delektuje sie wlasnie kefirem z jogurtem naturalnym, otrebymi i cynamonem hehe. 🖐️ Miska, Myszka! mowi sie ze o polityce i religii nie powinno sie dyskutwac w rodzinie i z przyjaciolmi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia ja wtrąbiłam na śniadanie serek wiejski i niestety jogurt truskawkowy ;) na potem mam dwa jogurty naturalne, dwa małe jabłka i na obiad surówkę wiec nie do końca Dukan ale źle nie jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia ja sie własnie obawiam pójścia do teścia... a dzisiaj idziemy... bo on PiSior straszny i 4 lata temu jak mój mąż powiedział coś w stylu "głupi Kaczyński" to tak sie oburzył, że prawie mu pikawa wyskoczyła i nazwał swojego syna ANTYCHRYSTEM :o no ja pierdole! musze sobie buzie na dzisiaj zaszyć bo nie zdzierże :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytalam ze jogurt owocowy na dukanie jest dozwolony, ale ten 0% i bez owocow w srodku :P najlepiej slodzony aspartamem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia to Nadula z Erysiem idą prawie łeb w łeb :D bo mała ma 14 i idzie teraz 15 sty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie ten Aspartam... to jedyne mnie razi w Dukanie... w swojej książce napisał, że jest to najlepszy, najzdrowszy i w ogóle NAJ słodzik na świecie i tylko on jest dozwolony.... a artykuły na temat aspartamu powodującego nowotwory mózgu mówią zupelnie co innego przyznam sie jednak bez bicia, że popijam colę light jak najbardziej dozwoloną na tej diecie i pełną... aspartamu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×