Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

Gość zaniepokojona 2009
bettykor, kasik gratulacje !!!!!!!!! ale wam zazdroszcze.......... u mnie dopiero 3 dzien 21 tygodnia ciazy w przyszla srode usg 3d juz sie denerwuje i tym ze czuje tylko delikatne laskotkanie i to nie zawsze od 3 tyg to samo nic mocniej......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettykor - moc ogromnych gratulacji :) dużo zdrówka i przespanych nocy :) no w końcu kolejny chłopak pojawił się na świecie :) Kochana jeśli chodzi o karmienie to tak jak lala Ci napisała , mleczko się pojawi , dobrze że pijesz te herbatki na laktację, ale pamiętaj też że generalnie należy dużo pić w szczególności wodę niegazowaną. Ja również jestem po cięciu, ale mojego synusia przy piersi miałam pod dwóch godzinach od narodzin :) i u mnie ten nawał mleczny wystąpił na trzeci dzień pobytu w szpitalu, pewnie u Ciebie też się pokaże i wierz mi kochana że to nic przyjemnego, piersi twardnieją i bolą jak cholera całe szczęście że nie trwa to długo bo około 24 godz. Póki co Twój Jaś będzie się tak przebudzał co 2-3 godz.ale potem wszystko się unormuje , choć mój Tymek w nocy jak w zegarku budzi się co trzy godz. w dzień potrafi spać nawet 4,5 godz. także kochana wszystko jest w normie , trzymaj się ciepło i jeszcze raz GRATULACJE :) Kasik - witaj kochana , skoro twoja córcia śpi dwie trzy godz. po nakarmieniu to znak że się najada, a jak Ci przysypia przy cycusiu poruszaj jej bródką co by nie zapominała że cycusia się ciągnie a nie trzyma w buzi :) całuski dla Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettykor Gratulacje Kobietko :-) :-) :-) Niech Jaś zdrowo rośnie,pięknie je i dobrze się rozwija!!! Ale fajnie:-) Już jesteś "po"............ Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Battykor, Moje gratulacje!!!!!!! Cudownie, że juz jesteście w domu. Dużo zdrówka dla Was i tylko przyjemności podczas karmienia (jak czytam to zaczynam się bać). Widząc jak rozwija się sytuacja to muszę przyspieszyć pakowanie torby dla mojego Bobaska, bo trochę się ociągam. Całuski dla Twojego Synusia no i gratulacje dla M. :) :) Do dziewczyn około 20 tc: Co do ruchów to Dzidziusie w tym czasie są jeszcze malutkie i dlatego nie czujecie potężnych kopniaków. Rozumiem Wasze obawy, bo też fiksowałam, ale podczas USG lekarz mi pokazał, że Dzidzia cały czas się rusza, a ja przecież nic nie czuję. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bettykor,to cudownie że jestes juz mamusią i że wszystko dobrze sie skończyło. Wspaniała wiadomośc, gratuluję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy wiecie
ze przez to in vitro wasze SZTUCZNE na szkle dzieciaki,beda chore w przyszlosci? A jak macie im to zamiar powiedziec,ze powstaly w probowce,ja bym sie ze wstydu spalila!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do a czy wiecie mam to w dupie co piszesz, gleboko w dupie urodzilam duza zdrowa corke, pieknie spi, pieknie je, pieknie na wadze przybiera, nie miala kolek i jest zdrowa :D:D:D moja znajoma urodzila dziecko poczete naturalnie i jest bardzo chore :(:(:( uszkodzony przelyk, rozsczep podniebienia, zdeformowane raczki i nozki i co ty na to ???????????????????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkkkkkkk
a czy wiecie-ma niestety racje.. kierujecie sie tylko instynktem-checia posiadania dziecka,i nic innego was juz nie obchodzi. pewnie zlych stron in vitro wogole nie bierzecie do siebie,nie interesuje was to. a szkoda... nie da sie oszukac natury,natura sama wybiera.Skoro nie mozecie miec dzieci tzn.ze nie pasujecie do swoich partnerow,albo macie cos nie tak z genami i nie mozecie miec dzieci. przykro mi,ale to prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kkkkkkkkkkkkkkkkkk a do kogo ja pasuje skoro jestem zdrowa i moge miec dziecko naturalnie a moj M ma slabe plemniki ??? a on do kogo pasuje ??? mam znalezc sobie nowego faceta ??? a mojego M utopic w stawie ??? :D:D:D nierozumiem tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
psełdonim A CZY WIECIEi KKKK super!!!!! a czy wiesz ze twoje dziecko tez moze i jaka jestes matka juz powinnas sie wstydzic bo inteligencja nie grzeszysz i jak powiesz swojemu dziecku ze ma matke kretynke ale wstyd a do KKKKK bo nie które to nawet majtek nie zdejma i nie pamietaja kto je zdja i zachodza w ciaze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkk jak na wlasnej skorze doswiadc9ysz tego co te kobiety tutaj w zyciu wycierpialy, wtedy bedziesz miec prawo kogokolwiek oceniać. Skoro niby wbrew naturze-ratuje sie chorych na serce ludzi lub dokonuje sie transakcji nerek itd-mozna tez w tej kwestii pomoc naturze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkk jak na wlasnej skorze doswiadc9ysz tego co te kobiety tutaj w zyciu wycierpialy, wtedy bedziesz miec prawo kogokolwiek oceniać. Skoro niby wbrew naturze-ratuje sie chorych na serce ludzi lub dokonuje sie transakcji nerek itd-mozna tez w tej kwestii pomoc naturze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkk jak na wlasnej skorze doswiadc9ysz tego co te kobiety tutaj w zyciu wycierpialy, wtedy bedziesz miec prawo kogokolwiek oceniać. Skoro niby wbrew naturze-ratuje sie chorych na serce ludzi lub dokonuje sie transakcji nerek itd-mozna tez w tej kwestii pomoc naturze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brawo dziewczyny...!!!
czytam Was juz dosyc długo choć temat ciąż juz poza mną dawno (2 dzieci metoda naturalną)...ale kiedys przez przypadek trafiłam na Was i tak zostałam.... GRATULACJE dla Was dziewczynki!!!!:D... śledzę i wiem o Waszych dopiero co narodzonych dzieciaczkach nie wiem czemu ale Kasik wbił mi sie szczególnie w pamięć, chyba Twój post przeczytałam jako pierwszy jak byłas w początkach ciąży .... ...chcę tylko powiedzieć ,że w pełni popieram Wasz wybór i jestem całym sercem zaaaa in vitro. Wiem, ze jeżeli nie mogłabym zajść w ciążę w sposób naturalny to tak jak i Wy poddałabym się takiej metodzie bez względu na opinię kogokolwiek. Życzę Wam spełnienia sie w roli mamy, bo własnie ta rola jest bezcenna. Niech Wasze dzieciaczki chowają sie zdrowo a te jeszcze nie narodzone niech pięknie rosną w Waszych brzuszkach:D Pozdrawiam ... wasza stała, cicha czytelniczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettykor Gratuuuuuuuuuulacje:):):):):) Dziewczyno ale sie ladnie uwinelas, nawet bym nie pomyslala, ze juz czas na porod:) super, ze Jas jest z Toba:) Zycze Wam duzo zdrowka:) Ja wreszcze od tygodnia czuje moje maluchy, kreca sie, kopia i na prawde to wspaniale uczucie:) Moj maz mial tez okazje kilka razy poczuc kopniaki:) Dziewczyny trzeba ignorowac takie glupie wpisy, sama chcialam cos odpowiedziec, ale nie warto tacy ludzie maja w glowie tylko siano!!! albo moher!! NIe rozumieja, ze badania lekarskie udowadniają, ze dzieci z IVF sa zdecydowanie zdrowsze i rzadziej występują u nich wady gegetyczne. W Stanach zyje tysiace ludzi poczętych w ten sposób, maja juz własne dzieci i jakość nie chorują na przedziwne choroby, które tak bardzo życzą im przeciwnicy IVF. Pozdrowienia dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękujemy że mimo wielu przeciwników in vitro znajdują się osoby które popierają nasze decyzje i kibicują nam. no i przedewszystkim nas nie krytykują. moja córeczka też jest zdrową dziewczynką i nie rozumiem skąd to stwierdzenie że dzieci z in vitro rodzą się chore. co do chorób jest takie samo ryzyko jak przy naturalnym poczęciu. widać piszą to ludzie którzy nic na ten temat nie wiedzą. lala popieram, ja też mam w dupie co myślą inni naten temat. i wcale się nie wstydzę tego w jaki sposób zostało poczete moje dziecko. jest najwspanialsze na świecie i żadna opinia tego nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny Czytam wpisy "niechcianych gości" i jedyne co mogę powiedzieć to to iż "MILCZENIE JESTE ZŁOTEM". Nie ma co wdawać się w potyczki słowne z TAKIMI LUDŹMI.................. Niech gadają sobie co chcą też mam to w dupie!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam:-) P.S A tym osobą co nam kibicują dziękuję że nas nie oceniają:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, moim zdaniem trzeba ignorować takie wpisy. Co jakiś czas ktoś szuka zaczepki i nie mając pojęcia o czym mówi wypisuje bzdury. Niestety ze średniowieczem nie jesteśmy w stanie walczyć wiec chyba lepiej nie reagować, a te osoby same zrezygnują i przejdą na inne fora jątrzyć i powtarzać te same bzdury, które codziennie słyszymy od przeciwników in-vitro.. Najwazniejsze dla nas jest się nie denerwować i wspierać jak do tej pory. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona 2009
dzis 4 dzien 21 tygodnia ciazy rowno za tydzien w przyszla srode bede po usg 3d i juz sie denerwuje wczoraj na necie obejrzalam w nocy usta usta gdzie jedna z bohaterek miala usg w ciazy i por........ poplakalam sie mam nadzieje ze uda mi sie tym razem trzymajcie kciuki za moje usg w przyszlym tyg jakie witaminy bralyscie w ciazy? ja wyniki krwii i moczu mialam ok wiec lekarz mowil mi ze moge pozostac przy samymym foliku ale moge i brac wit ale niewiem jakie bo jest taki wybor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaniepokojona 2009 Nie denerwuj się wszystko będzie ok:-)Jesteś już w połowie ciąży,nie powinno stać sie nic złego!!! Myśl pozytywnie-ja też denerwuję się przed każdą wizytę,no cóż taka nasza natura:-) Jeżeli chodzi o witaminy to ja cały czas biorę Prenatal Complex 2x 1 tab. Biofer2 x 1 tab.( żelazo z kw.foliowym)bo mam zaniżoną hemoglobinę,dodatkowo magnez bo mam straszenie zdrętwiałe palce u rąk(ale nic to na mnie nie działa:-(,i tak ich nie czuję-niestety... ) Brałam jeszcze Aspimag-ale już go nie biorę. Pozdrawiam Nie martw się -wszystko jest ok:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona 2009
mam nadzieje daga bo to ostatnie moje podjescie to juz polowa 21 tygodnia i czuje sie dobrze wiec mam nadzieje ze usg wyjdzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam termin na 21 stycznia, ale prawdopodobnie urodze nieco wczesniej. wskazania usg podają wczesniejsza date porodu, dzieciaczek jest dośc spory i wg usg jestem prawie 2 tygodnie do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja z mężem kupilismy dzis wózek. Firma kaps3 model Jazz. Jest bardzo ładny i elegancki kolorze niebiesko-granatowym, ale zauwazyłam ze ma tez swoje wady. Próbowałam zamontowac gondole do stelaża, potem spacerówkę i potem fotelik i zauważyłam ze mechanizm przytwierdzający gondole do stelaża chyba jest felerny, bo trzeba sie bardzo nameczyć aby zamocować w te zatrzaski. Może to kwestia wprawy, ale co ja sie nasiłowałam. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaniepokojona Nie martw sie, teraz juz możesz odetchnąć, największe zagrożenie poronienia juz mineło. Staraj sie myslec tylko pozytywnie odganiaj wszelkie zle mysli i nie staraj sie czytac ani ogladac złych wiadomosci o chorobach czy poronieniach. Ja jestem w 23 tc jak widze jakies zdjęcia zdeformowanych ludzi, dzieci , nie patrze na to, nie czytam żadnych przygnębiających historii. Wydaje mi sie, ze wszystkie wystarczająco duzo przeszłyśmy, wiec teraz trzeba sparwiac sobie tylko przyjemności:) Wszystko bedzie dobrze:) Dosia A moze warto zareklamować ten wozek albo go oddac, bo jesli to jakas wada albo kiepskie rozwiązanie to później będziesz miala same problemy. Nie wiem czy wam pisałam, moje maluchy coraz wyraźniej fikaja, to naprawdę cudowne uczucie:) Pozdrowienia dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaniepokojona Nie martw sie, teraz juz możesz odetchnąć, największe zagrożenie poronienia juz mineło. Staraj sie myslec tylko pozytywnie odganiaj wszelkie zle mysli i nie staraj sie czytac ani ogladac złych wiadomosci o chorobach czy poronieniach. Ja jestem w 23 tc jak widze jakies zdjęcia zdeformowanych ludzi, dzieci , nie patrze na to, nie czytam żadnych przygnębiających historii. Wydaje mi sie, ze wszystkie wystarczająco duzo przeszłyśmy, wiec teraz trzeba sparwiac sobie tylko przyjemności:) Wszystko bedzie dobrze:) Dosia A moze warto zareklamować ten wozek albo go oddac, bo jesli to jakas wada albo kiepskie rozwiązanie to później będziesz miala same problemy. Nie wiem czy wam pisałam, moje maluchy coraz wyraźniej fikaja, to naprawdę cudowne uczucie:) Pozdrowienia dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×