Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość brzuszyńskka

slim lipo smart lip czy liposukcja

Polecane posty

Gość siabadabada
Do kurczaki: Tluszcz, choc wlasny, to niebezpieczny material do powiekszania piersi! Czesc jego sie niestety nie przyjmuje ani tez nie wchlania. Nie wchloniety tluszcz tworzy grudki i zwapnienia, ktore na obrazie USG niejednej kobiecie przysporzyly niemalego stracha. Odradzam. Poczytaj, jest na ten temat sporo informacji w necie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przygoda z medycyną estetyczną
Opisz nam swoją przygodę z medycyną estetyczną. Zabiegi od mezoterapii przez botox, korekcję ust ,kończąc na peelingach mechanicznych lub laseroterapii. http://www.feelbeauty.eu/contest/index/id/3 Przedstaw swoją historie jakie były Twoje doświadczenia i jakie rezultaty osiągnełaś. Najciekawszą historię opublikujemy a autorce tekstu przyznamy nagrodę w postaci wybranego zabiegu z medycyny estetycznej w wybranym gabinecie w Polsce. Zapraszamy i czekamy na Twoją historię. http://www.feelbeauty.eu/contest/index/id/3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem to efekt ostateczny zależy od lekarza, który robił zabieg. Tak samo jak opieka po zabiegowa. Ja jestem 3miesiąc po slim lipo zrobiony w okolicy kolan. Miałam nierówność. Z jednego kolana już zniknęły, a drugie jest na dobrej drodze (było 2cm grubsze). Mój Pan Jaworwski doktor bardzo fachowo zajął się mną po zabiegu. Oprócz podstawowych zaleceń na konsultacji przepisał maści na liczne siniaki. Jestem bardzo zadowolona .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem to efekt ostateczny zależy od lekarza, który robił zabieg. Tak samo jak opieka po zabiegowa. Ja jestem 3miesiąc po slim lipo zrobiony w okolicy kolan. Miałam nierówność. Z jednego kolana już zniknęły, a drugie jest na dobrej drodze (było 2cm grubsze). Mój Pan Jaworwski doktor bardzo fachowo zajął się mną po zabiegu. Oprócz podstawowych zaleceń na konsultacji przepisał maści na liczne siniaki. Jestem bardzo zadowolona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dibuka
ten doktor Jaworowski to chirurg plastyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dużo szukałam na temat Pana Doktora i znalazłam aktalany wpis na stronie: "Dziś pracuje jako asystent w Oddziale Klinicznym Chirurgii Plastycznej SPSK im. Prof. W. Orłowskiego CMKP w Warszawie. Dodatkowo zajmuje się pracą naukowo-badawczą w Centrum Onkologii w Warszawie, w Zakładzie Inżynierii Komórkowej, prowadząc część medyczną ogólnopolskiego autorskiego projektu badawczego „BioImplant, który w przyszłości ułatwi operacje rekonstrukcyjne u pacjentów onkologicznych. Dr Jaworowski jest autorem ponad 40 publikacji naukowych dotyczących chirurgii rekonstrukcyjnej i jakości życia pacjentów. Swoje zainteresowania pogłębia, biorąc udział w światowych konferencjach i zjazdach naukowych, gdzie wielokrotnie prezentuje wyniki własnych badań. Szczególne zainteresowanie dra Jaworowskiego budzi jakość życia pacjentów po leczeniu, dlatego też stale poszerza swą wiedzę w zakresie inżynierii komórkowej i nanotechnologii w leczeniu rekonstrukcyjnym, terapii w chirurgii estetycznej z zastosowaniem laserów oraz wykorzystania przeszczepów tłuszczu i komórek macierzystych w celu poprawy wyniku estetycznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyj bez żadnych obaw, pełnią życia. Co raz częściej słyszymy, o zachorowaniach młodych ludzi na raka. Większość z nas żyje w nieświadomości, nie robiąc rutynowych badań, a rak wcześnie wykryty może zostać wyleczony. Dlatego polecam link http://postlinknews.com/457news.php ze stroną, gdzie można samodzielnie w domowym zaciszu, wykonać test na raka. Nic nie tracimy, poza kilkoma minutami, które i tak spędzamy właśnie przed komputerem, a test na obecność raka zawsze warto wykonać. http://postlinknews.com/457news.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podbródekipopodbródek
No właśnie, coraz więcej lekarzy poleca przeszczep tłuszczu w zmarszczki, usta czy piersi, posladki. Lekarze, u których byłam na konsultacjach polecali tłuszcz. Bo to najzdrowsze, kompatybilne z naszym organizmem. Podobno ważne jest to żeby pobrane komórki były swieżo przeszczepione. Najlepsze komórki, czyli takie nieuszkodzone, zapewnia zabieg Body Jet, bo to wypłukiwanie wodą, nie wyciaganie "na siłę"powietrzem. A woda to jest naturalne środowisko komórek. Czytałąm w swiatecznym Super Expressie, że w klinice dr Sankowskiego ze wszystkich zabiegów robią właśnie najwiecej przeszczepów tłuszczu, kilkadziesiąt miesięcznie. Prosze, jak duze jest na to zapotrzebowanie. Piszą w artykule, że przeszczepy tłuszczu dają takie efekty jak wygląd Jennifer Lopez. Że tak my Polki chcemy wyglądać. Że nie chcemy być jak napompowane lale jak Pamela Anderson. Moda się zmienia. Zastanawiając sie nad tym, ja też nie chcę wyglądać sztucznie, chcę wygladać młodo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria_434
Mam znajoma robila slim lipo u Witwickiego w wawie ( to jedyny gosc w polsce naprawde doswiadczony w tym temacie). Tluszczu nie ma, ale pozniej musiala robic serie zabiegow ujedrniajacych - chodzila na Thermalipo II w GoodTime na Gdańskiej. Za liposukcje zpalacila 9000 i do tego ujedrnienie ok 4000. No ale brzuszek ma genialny. Tylko trzeba sie liczyc z tym zwiotczeniem.... no chyba ze silownia to czyis drugi dom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B.Jaga
O ZABIEGU VASER I LIPOSUKCJI LASEROWEJ! Ja do dzisiaj sama byłam bardzo przekonana do zabiegu VASER lipo TUDZIEŻ LIPOSUKACJI LASEROWEJ. moje przekonanie opierało się na tym, co przeczytalam i zobaczyłam w internecie. Dziś byłam na konsultacji u chirurga plasytyka w Mediolanie (Makssimiliano Brambilla). Ponieważ lekarza znam osobiście (rodzina mojego męża) i widziałam osobiście jego prace - ale nie na zdjęciach, ale na żywo, to poszłam do niego m.inn. z tym tematem. To co mi powiedział otworzyło mi oczy. PRZEDE WSZYSTKIM POWIESZAŁ MI, ŻE ŻADEN Z SZANOWANYCH CHIRURGÓW PLASTYKÓW WE WŁOSZECH TEGO NIE UŻYWA LIPOSUKCJI ULTRADZWIEKOWEJ!(np. vaser). Powiedział również, że nie ma absolutnie żadnych naukowych badan na temat vasera, że firma która sprzedaje maszynę dziala w ten sposób, że najpierw robi ogromną reklamę, że vaser działa cuda a później próbuje ją sprzedać chirurgom plastykom. Po cichu w rozmowie z chirurgami przyznaje jednocześnie, że naukowych badan nikt na tej maszynie nie przeprowadzał. I to nie wszystko. Mówił, że każda technika oparta na rozbijaniu tłuszczu używająca ultradźwięków powoduje duże rozgrzewanie tkanek, a to powoduje bardzo częste oparzenia - podobnie jak liposukcja laserowa- z tym, że do tego ultradźwięków nie da się skierować w jeden konkretny punkt (jak np laser) tylko działa na około kaniuli więc PRECYZYJNE ZABIEGI TYM URZĄDZENIEM SA NIEMOŻLIWE! A TO ZUPEŁNIE PRZECIWNE TWIERDZENIE DO TEGO CO MÓWIĄ O VASER CI KTÓRZY PRÓBUJĄ GOO SPRZEDAĆ! Dr. Brambilla jest zdania, że zdecydowanie lepsze zastosowanie ma liposukcja laserowa ALE TYLKO DO MAŁYCH POWIERZCHNI! - bo taki zabieg jest bardzo precyzyjny i przede wszystkim usuwa tłuszcz pod sama powierzchnią skóry. Nadaje się bardzo dobrze np. do podbródka, kolan i wszelkich innych niewielkich powierzchni. Dr. Brambilla mowil również, że kiedy wprowadzono liposukcje laserową niektórzy lekarze się skusili i kupili to urządzenie, a teraz mają wiele spraw w sądach o poparzenia stosując ta technikę na dużych powierzchniach ciała. Producenci maszyn jednak umywają ręce... Brambilla mówi, ze sam miał maszynę do liposukcji laserowej (wymienił mi nazwę ale już jej nie pamiętam), ale właśnie używał jej jedynie do małych powierzchni bo w innych sytuacjach sie nie sprawdzała. Myślę, że facet wie co mówi, bo jest biegłym sądowym w sprawach chirurgii plastycznej we Włoszech. W związku z tymi wszystkimi aspektami nowych metod on zdecydowanie opowiada się za stosowaniem tradycyjnej metody liposukcji. Dodam jeszcze jedno: oczywiście nie jest to, żadna reklama gabinetu p. dr. Brambilla , bo wiadomo, że żadna z Was nie pojedzie do Włoch na liposukcję. Ja tu mieszkam, wiec byłam u niego mając do niego duże zaufanie. Byłam tez w sprawach vasera w klinice w Katowicach (jak jeszcze nie wiedziałam o tym wszystkim co dowiedziałam się właśnie dzisiaj) ale na szczęście tam zagwizdano mi taka cenę (38 tys zl plus VAT! -chyba licząc na moja naiwność), że na szczęście się nie zdecydowałam. Ja swoje lipo odbede u Brambilli 15 marca za 4 tys euro (cena dla mnie po znajomości inaczej byłoby minimum 6 tys euro). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze uda
ja jestem 2 tygodnie po zabiegu laserowej liposukcji , zabieg był na brzuchu ,najmniej przyjemne w zabiegu było znieczulenie , b.szcypało i rozpierało , odessano mi 2 litry zółtego tłuszczu , po zabiegu o dziwo zwykły panadol przez 2 dni , teraz chodze jeszcze na masaże , które podobno są niezbędne , brzucha nie mam , laser ma podobno takie działanie że skóra nie wisi, poczekamy zobaczymy.zabieg robiłam w Warszawie u Dr. Witwickiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zlosnica28
Polecam liposukcje typu N.I.L. mało znany aparat w Polsce chyba są 3 gabinety, które go mają, a efekt rewelacyjny. Liposukcja tego typu robi furorę na zachodzie wystarczy poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dr Tomasz Klos
Witam Panie. Przez przypadek przeczytałem tę stronę niniejszego forum. Wcześniejszych stron nie znam, dlatego też nie mogę się do nich odnieść. Chciałbym podzielić się swoimi uwagami do wpisu B. Jaga: Najpierw kilka ogólnych wniosków.Zabieg liposukcji jest najczęściej wykonywanym zabiegiem z zakresu chirurgi estetycznej. Moim zdaniem jest zabiegiem świetnym pod dwoma warunkami. Po pierwsze-prawidłowa kwalifikacja pacjentów przez lekarza i po drugie- realne oczekiwania pacjenta.- pacjenci oczekujący perfekcyjnych rezultatów powinni być wykluczeni z tego zabiegu.Uważam przede wszystkim,że nie ważny jest sposób liposukcji lecz umiejętności i doświadczenie lekarza wykonującego ten zabieg. Można osiągnąć fantastyczne rezultaty za pomocą zwykłej strzykawki z zaciągniętym tłokiem bez konieczności używania lasera, ultradzwięków, wibracji ,strumienia wody, rf, tylko taki zabieg np. na brzuch będzie trwał 8 godzin. Wszystkie te urządzenia ułatwiają prace operatora i skracają zabieg a nie decydują o jego końcowym efekcie. Nie operuje maszyna ale człowiek. Dla jasności wykonałem kilka tysięcy liposukcji. Mam do dyspozycji liposukcje tradycyjną, lasery,NIL, Body Jet , Vaser LIPO. Operowałem także urządzeniami wykorzystującymi rf .Każde z tych urządzeń ma swoje plusy i minusy. Każdy pacjent ma prawo być nie do końca zadowolony z efektów, ale ten zabieg ma to do siebie, że jeśli jest to tylko realne można poprawić niedociągnięcia np większe nierówności, gdyż minimalne są zawsze i z tego trzeba sobie zdawać sprawę.Wszelkie poprawki powinny być moim zdaniem bezpłatnie. A teraz ad rem do B. Jaga: znam osobiście dr Brambille , wielokrotnie spotykałem się z nim na kongresach zagranicznych,uważam go za wybitnego chirurga plastyka, specjalistę np. w estetyce narządów płciowych.Szanuje jego zdanie, zgadzam się z opinią,że liposukcja laserowa czy nazwiemy ja slim lipo czy smart lipo po zachwycie z przed kilku lat, kiedy była wprowadzana , obecnie ma zastosowanie w bardzo niewielkich obszarach otłuszczeń, np podbródka czy ginekomastii.Zaznaczam jednak, tak jak napisałem uprzednio,że w rękach doświadczonego w tym zabiegu chirurga może być stosowana do większych obszarów, np.:brzucha bryczesów itp.Jednak taki zabieg aby osiągnąć pożądany efekt musi trwać dużo dłużej - w zależności od typu i mocy lasera niż inne techniki. Nie mogę jednak zgodzić się z jego opinią na temat vaser lipo. Nie wiem czy używał tego urządzenia. Ja osobiście bardzo sceptycznie odnosiłem się do możliwości tego urządzenia, tym bardziej, że jest to najdroższe urządzenie na rynku liposukcji. Dopiero po wykonaniu kilkunastu zabiegów vaser lipo zauważyłem jego wielkie zalety.Moim zdaniem jest to urządzenie bardzo bezpieczne, gdyż generuje dużo mniejszą energię niż laser, dlatego też dużo trudniej jest spowodować oparzenie skóry tym urządzeniem. Dla porównania chce powiedzieć ,że laser generuje na swojej końcówce kilkaset stopni C, a Vaser lipo około 80st C. Celem lasera jest rozpuszczenie tkanki tłuszczowej, a vaser lipo poprzez działanie ultradzwięków rozluźnia komórki tłuszczowe bez ich uszkadzania celem ich łatwiejszego odessania. Dlatego też np można je później przeszczepiać, co jest niemożliwe po liposukcji laserowej. Osobiście przeczytałem chyba całą dostępna literaturę na temat vaser lipo i znalazłem jeden przypadek oparzenia skóry, który był wynikiem ewidentnie złej techniki wykonania zabiegu. Natomiast aby być wiarygodnym muszę przyznać się do oparzenia pacjenta laserem mimo wykonywania zabiegu dokładnie według procedury. Dlatego też uważam ,że laser jest dużo mniej przewidywalny, mimo stosowania się do wszelkich warunków sztuki lekarskiej. Natomiast niepodważalnym jest ,że stosowanie lasera, body jet, czy NIL jest dużo bardziej wybiórcze dla tkanki tłuszczowej a tym samym bardziej oszczędzające dla struktur obocznych takich jak naczynia nerwy czy tkanka włóknista niż tradycyjna liposukcja, która niszczy wszystko bez wyboru, co skutkuje dużo większymi objawami ubocznymi takimi jak krwiaki obrzęki itp. Jeśli Pani jest rodzina dr Brambilli to proszę o przekazanie mu mojej opinii. Będę miał szanse polemizować z nim podczas kolejnego spotkania jak lekarz z lekarzem. Do Zlosnica 28: zgadzam się z Pani opinią na temat NIL . Jest to świetne urządzenie, które szybko, efektywnie i selektywnie usuwa tkankę tłuszczową. Ma tylko jedna wadę , w przypadku nadmiaru skóry trzeba dodatkowo stosować laser lub vaser lipo do powierzchownej warstwy tkanki podskórnej aby uzyskać dodatkowe napięcie skóry.Reasumując mając do dyspozycji wszystkie możliwe rodzaje liposukcji nie mogę stwierdzić ,że jedna jest najlepsza. Najczęściej używam Body Jet , Vaser lipo i NIL a do małych powierzchni liposukcji laserowej. Wszystko w zależności od prawidłowej kwalifikacji pacjenta. Liposukcję tradycyjną, wibracyjną i strzykawkową używam wyjątkowo. Przepraszam za zbyt długie wywody ale przeraziła mnie nonszalancja niektórych wypowiedzi. Nie chce być tez posadzony o kryptoreklamę jakiejś metody gdyż mam do dyspozycji chyba 8 rodzajów różnych liposukcji i jeśli pacjent upiera się przy jednej szczególnej to zgadzam się z nim i staram się zrobić ją jak najlepiej mimo iż zabieg trwa dłużej, dlatego też cena nie zależy od rodzaju wykonywanej liposukcji ani też od wielkości danego obszaru tylko od danej okolicy. Z poważaniem dr. Tomasz Kłos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Pana dr. Tomasz Klosa
Witam Pana Doktora. Z tej strony B. Jaga :-) dziękuje za odniesienie sie do mojej wypowiedzi. Uzupełniając ją chciałam powiedzieć, że Max Brambilla twierdzi, że minusem Vasera jest to, że: - ultradźwięki nie są precyzyjne w rozbijaniu tłuszczu bo jak zrozumiałam fale rozchodzą się mało precyzyjnie na około kaniuli a nie jak w laserze gdzie promień lasera jest dokładnie ukierunkowany. w związku z powyższym rozbija on tłuszcz mało precyzyjnie czyli tam gdzie akurat pada fala ultradźwięku, - vasre jako bardzo nowy sprzęt nie ma dostatecznie udowodnionego działania - brak badań naukowych Max twierdzi, że jeśli używamy ultradźwięków czy lasera do rozbijania tkanki to albo wytwarza on dużo energii czyli wytwarza wysoką temperaturę, albo jeśli tego nie robi, to słabo rozbija tłuszcz. Dodam że Max mówił, że on Vasera nie używał, ale że przyszedł do niego przedstawiciel Vasera i proponował kupno tego sprzętu, ale po rozmowie z nim i biorąc pod uwagę, to co sam lekarz wiedział na jego temat absolutnie nie był zainteresowany jego zakupem, ale nie wyklucza, że jeśli działanie ultradźwięków w rozbijaniu tłuszczu będzie udowodnione (sprawdzone) to chętnie zakupi taki sprzęt. Twierdził również, że Vaser nie jest pierwszym urządzeniem do rozbijania tłuszczu na ultradźwięki i zna historię tamtych narzędzi. Od siebie mogę dodać jedynie, że jeśli nie zna Pan Panie Doktorze przypadków poparzenia Vaserem to może tez dlatego, że ten sprzęt jest jeszcze nowym urządzeniem... ale ja oczywiście jestem w tym temacie laikiem. Ponieważ jestem już 2 tygodnie po zabiegu u Maxa (który odbył się nie 15 marca jak pierwotnie planowałam a 6 marca) to muszę powiedzieć że efekty są niesamowite. Po pierwsze mimo że liposukcje miałam robioną w sposób tradycyjny, to nie miałam prawie żadnych siniaków! To niesamowite, bo to nie pierwsza moja liposukcja. Wcześniej miałam już bardzo nieudany zabieg przeprowadzony u prof. Zielińskiego w Łodzi po którym została mi dziura w udzie (i spora blizna po kaniuli) która później "wypełniał: dr Gumkowski z Warszawy (i to kilka razy). Po każdym z tych zabiegów miałam przeogromne siniaki! na całej powierzchni operowanej tkanki. Tym razem miała wykonywane: boczki (tam odessana największa ilość), kolana. wewnętrzne uda, trochę brzuch i troszeczkę uda zewnętrzne. Miałam przeszczepioną tkankę do pośladków i policzków. Siniaków prawie w ogóle a odessano mi 2,5 litra tłuszczu! Tylko troszeczkę na udach wew i kolankach od wewnątrz, ale bardzo mało! Byłam ogromnym szoku! Opuchlizna jest, ale muszę powiedzieć, że niewielka (przede wszystkim tam gdzie odessano boczki) Nie wiem jak on to zrobił... Ja już jestem bardzo zadowolona z efektów a to dopiero 2 tygodnie od zabiegu. Oczywiście przekaże Maxowi Pańskie uwagi, bo będę go widziała 5 kwietnia na kolejnej kontroli. Pozdrawiam A swoją drogą to ciekawe, ze mój zabieg wyceniony przez Maxa Brambillę na 6 tys euro czyli 24 tysiace złotych (a zrobiony za 4 tysiace) jest nie droższy a nawet tańszy niż te ronbione w Polsce. Nie wiem jak to tłumaczyc skoro we Włoszech ceny usług medycznych zazwyczaj śa o niebo wyższe niż w Polsce zazwyczaj 4 krotnie wyższe. Np. ceny wizyty lekarskiej prywatnie zaczynają się od 100 euro a u nas w Polsce od 100 zł około. To jak to jest że ceny operacji plastycznych w Mediolanie robione przez renomowanych chirurgów plastyków są równie lub niższe od tych w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Pana dr. Tomasz Klosa
Zapomniałam dodać, że zgadzam się z p. Dr. że najwazniejsze sa umiejętności operatora, tylko dlaczego tak często zdarza się, że lekarze na swoich stronach internetowych wystawiają zdjęcia "przed" i "po" których autorami sa zupełnie inni lekarze. Widziałam kilka stron lekarzy którzy maja dokładnie te same zdjęcia na swojej stronie. Jak juz wcześniej pisałam ja np byłam w Poznaniu w Mandala Beauty Clinic bo myśłaląm, że prezentowane zdjęcia na ich stronie są zdjęciami ich pacjętów a tak nie jest. Te same zdjęcia później widziałam w wielu innych miescach! również na stronach w stanach zjednoczonyhj! Te same zdjęcia pokazywał mi z reszta lekarz na wizycie w jego klinice i opowiadał o nich jakby to on sam zrobił te liposukcje a to już jest skandal! Uważam że poważny specjalista nigdy by tak nie zrobił. Dlatego w końcu zawierzyłam Brambilli i się nie zawiodłam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dr Tomasz Kłos
Do B. Jaga Przede wszystkim gratuluję udanego zabiegu i wyboru lekarza. Jak pisałem Max Brambilla to moim zdaniem lekarz genialny ,o ogromnej wiedzy i doświadczeniu. Pani stan po zabiegu świadczy o prawidłowej technice liposukcji, czyli operowaniu tylko w głebokiej warstwie tkanki tłuszczowej gdzie jest mało naczyń co skutkuje niewielkimi siniakami. Prosze pamiętać tylko , że siniaki nie są powikłaniem ale objawem ubocznym ,które znika po ok 2 tygodniach , siniaki więc nie świadczą o żle wykonanym zabiegu. Teraz odnośnie vasera. Jeszcze raz podkreślam, nie uważam że vaser jest urządzeniem idealnym. Jest to urządzenie bardzo dobre które skutecznie, efektywnie i bardzo bezpiecznie wspomaga odsysanie tkanki tłuszczowej i dodatkowo pozwala na ok 20% obkurczenie skóry nadoperowanym obszarem. O bezpieczeństwie urządzenia świadczyć może fakt iż w USA lekarze zaczeli używać Vaser do operowania w zakresie czoła , twarzy i szyi nie celem odsysania tłuszczu ale celem małoinwazyjnego liftingu lub jako narzedzie pomocnicze do odseparowania skóry przy liftingu tradycyjnym. Fajnie jest za Pani posrednictwem polemizować jak lekarz z lekarzem z dr Brambillą, dlatego chciałbym precyzyjnie wyjaśnić wszystkie wątpliwości tym bardziej , że niektóre uwagi Maxa świadcza o niepełnej wiedzy na temat tego urządzenia. W moim przypadku było dokłanie tak samo jak w przypadku drBrambilli Miałem juz chyba 6 urządzeń wspomagających liposukcje , lasery , bodyjet NIL , wibrację i inne. Wiedziałem że ultradźwięki od dawna były próbowane do wspomagania liposukcji i nie sprawdziły się. Więcej przed kilkoma laty sam posiadałem urządzenie UAL drugiej generacji i operaowałem nim ale zaprzestałem używania tego urządzenia ze względu na jego wady, zbyt dużą agresywność , małą efektywność odsysania i szerokie miejsce dostępu ok 1cm. Gdy zobaczyłem Vaser byłem więcej niż sceptyczny na myśl o jego zakupie ,tym iej że jak pisałem jest to urządzenie najdroższe na rynku 2-3 krotnie droże niż lasery i 4-5 krotnie droższe niż urządzenia wibracyjne. Postanowiłem jednak spróbować trochę na zasadzie -nic nie szkodzi spróbować. Urządzenie zostało nam więć udostępnione. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów byłem bardzo mile zaskoczony, podobne opinie mieli inni lekarze w Kriocentrum. Dopiero wtedy zdecydowaliśmy się na zakup i musze przyznać chociaż zabrzmi to jak reklama , że nie żałujemy. Im więcej użuwamy tego urządzenie, tym większe możliwości odkrywamy, przede wszystkim w technice high definition czyli rzeźbienia ciała w pewnych okolicach Teraz kilka szczegółów do wypowiedzi Maxa 1. ultradźwięki w ogóle nie rozbijają tłuszczu, w przeciwieństwie do lasera- ultradźwieki działaja w środowisku płynnym powodująć powstawanie pęcherzyków które pęcznieją i rozpadają się ,co w skrócie mówiąć powoduje rozluźnienie tkanki i oddzienienie małych skupisk komórek tłuszczowych co radykalnie ułatwia ich odsysanie, dlatego tez po vaserze, jest mozliwy przesczep a po laserze nie 2. Fale rozchodza się wokół kaniuli bardzo precyzyjnie bo tak jak chcemy tutaj dr Brambilla po prostu nie zna dokładnie urządzenia Jest kilka rodzajów kaniul, Jesli działamy w małych , zwłokniałych obszarach to używamy kaniuli która 100% energii wypromieniowuje do przodu tak jak laser, w obszarach gdzie jest dużo miękkiej tkanki tłuszczowej to używamy kaniuli kóra 20% energii wypromieniowuje do przodu a 80% wokół , powoduję to wiekszą efektywność zabiegu. Są też kaniule pośrednie, także mamy duże pole do popisu. 3.vaser jako nowy sprzęt nie ma dostatecznie udowodnionego działania-wręcz przeciwnie Vaser to 3 generacja urządzen ultradźwiekowych udoskonalona i eliminująca błedy poprzednich generacji. Doświadczenie z ultradźwiekami w liposukcji to ok 20 lat podczas gdy w laserach ok 10lat.Vaser wykorzystuje falę ciągłą albo przerywana co skutkuję niewielkim obniżeniem efektywności przy redukcji o połowę dostarczanej dawki energii, która i tak jest chyba kilkanaści erazy mniejsza niż w laserze. Proszę mi wierzyć badań i prac o vaserze jest mnóstwo ,przynajmnie tyle jak nie wiecej niż o laserach. Jeszcze raz powtórzę zadaniem vasera nie jest w ogóle rozbijanie tłuszczu a tylko jego rozluźnienie dlatego tez podgrzanie tkanki wynosi kilkadziesiąt stopni C. Nie mogę zgodzić się ze stwierdzeniem, ze jesli nie znam przypadków poparzenia to może dlatego że jest to nowe urządzenie. Napisałem wręcz coś przeciwnego, znam z literatury przypadek poparzenia vaserem- jeden. Używam tego urządzenia na codzień imogę stwierzdić to jako praktyk , w medycynie wszystko jest możliwe ale oparzyć vaserem jest bardzo trudno . Tak jak znam przypadki przebicia powłok jamy brzusznej czy klatki piersiowej w takcie tradycyjnej liposukcji gdyż były one opisywane chociąż wydaje mi sie wręcz niemożliwe aby można to był zrobić Reasumując te przydługie wywody chciałbym podkreslić że nie jestem piewcą genialności vasera chę tylko wyjaśnic niejasności na jego temat. Co do cen to niewypada mi sie wypowiadać , powiem tylko że zgadzam sie w większości z Panią podobnie co do zdjęć pozdrawiam Tomasz Kło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość B. Jaga
Dziękuje uprzejmie za tak wyczerpujące wyjaśnienia. Przekaże wszystko bardzo skrupulatnie Maxowi - oczywiście na tyle na ile pozwala moja znajomość języka włoskiego. W tej chwili nie jestem 100% pewna czy słowa Maxa przetłumaczyłam i zapamiętałam w 100% zgodnie z jego intencją. Bardzo się cieszę, że vaser w Pana rękach dobrze się sprawdza. Miło słyszeć, że technologia postępuje w dobrym kierunku :-) Nie wykluczone, że i Max przekona się do tego urządzenia. Chętnie poinformuje Pana co na Pana słowa powiedział Max, ale domyślam się, że z pewnością spotkacie się panowie również niedługo na jakimś sympozjum medycznym i będzie miał Pan okazje podzielić się z Maxem doświadczeniem z używania Vasera. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dr Tomasz Kłos
Prosze pozdrowić Maxa Brambillę i podziękować ode mnie za bardzo ciekawe wykłady na temat estetyki narządów płciowych któe wygłaszał chyba rok temu w Polsce Podobnie ciekawe były jego badania i współpraca z radiologami w przypadku zabiegów z Macrolane o których mówił w Barcelonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Dt.Tomasza Kłosa
Szanowny Panie Doktorze , dziękuję za tak dużo informacji na temat liposukcji , ja miałam wykonywany zabieg urządzeniem slim lipo przez Dr.Tadeusza Witwickiego na brzuchu , odessał mi 3,5 litra tłuszczu ,bardzo obawialiśmy się czy skóra po tak dużym ubytku tłuszczu obkurczy sie , bralismy pod uwagę abdominoplastykę ,po pół roku od zabiegu byłam w tamtym tygodniu na kontroli , żadnej plastyki brzucha nie trzeba robić , skóra obkurczyła się znakomicie ,sam lekarz był zachwycony, mówił ze slim lipo to urządzenie które na dzień dzisiejszy daje najbardziej spektakularne efekty według niego , a podobno pracował na więszości urządzeń do liposukcji dostępnych na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu...
Co może Pani powiedzieć o zabiegu slim lipo? Czy miała Pani długo obrzęk? Są jakieś nierówności? Jak przebiegał zabieg? Poleca Pani lekarza? Dziękuję za wszelkie informacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cherry89
Ile mniej więcej trzeba chcieć zrzucić (cm) żeby to miało sens? Czy 7 cm w udzie to już mogę się decydować czy raczej może inną metodą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Dt.Tomasza Kłosa
po zabiegu slim lipo miałam obrzęk około 2 tygodni , chodziłam 2 tygodnie w ubranku , potem chodziłam na masaże ręczne , zabieg polecam w 100% , nie mam efektu obwisłej skóry . Lekarza polecam też 100% ,jest chirurgiem plastykiem z ogromnym doświadczeniem , przemiłym człowiekiem , ma swoją asystentkę z którą pracuje , po zabiegu mogłam dzwonić do nich o każdej porze , nierówności nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmnich
UWAGA do WSZYSTKICH FORUMOWICZEK, Jeżeli jesteście w jakikolwiek sposób poszkodowane przez panią K.Turczyńską z Sulęcina proszę o kontakt michal.mnich@gmail.com Nie jest i nigdy nie była lekarzem o specjalziacji chirurgii plastycznej/estetycznej tylko medycyny pracy i epidemiologii. W jej sprawie właśnie zakończyło się postępowanie i Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej postawił jej zarzut narażenia mnie na utratę zdrowia i życia, gdyż bez Dokumentacja jest dla WAS do wglądu Nie róbice u niej żadnych zabiegów, tylko od was pieniądze wyciągnie. Proszę was o kontakt, jeśli czujecie się poszkodowane michal.mnich@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do B Jaga
Czy ultradzwieki nie są precyzyjne w rozbijaniu tkanki tłuszczowej? To tylko VASER daje możliwość robienia zabiegów High-Definition...., czyli np. zrobienia "kaloryfera" na brzuchu.. Patrz: http://www.google.pl/search?hl=pl&q=vaser+high+definition&rlz=1R2SKPB_plPL395&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1440&bih=710&wrapid=tlif134374196936310&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=FOAXUM61MY3esgaXuYCYAQ Czy jest zbadany naukowo: 1. Bond L.J., Cimino W.W. Physics of Ultrasonic Surgery Using Tissue Fragmentation: Part II, Ultrasound in Medicine and Biology 1996; 22:101-118. doi:10.1016/0301-5629(95)02022-5 | PMID: 8928307 2. Cimino W.W., Bond L.J. Physics of Ultrasonic Surgery Using Tissue Fragmentation: Part 1, Ultrasound in Medicine and Biology 1996; 22:89-100. doi:10.1016/0301-5629(95)02021-7 | PMID: 8928320 3. Cimino W.W. The Physics of Soft Tissue Fragmentation Using Ultrasonic Frequency Vibration of Metal Probes, Clinics in Plastic Surgery 1999; 26:447-461. PMID: 10549443 4. Cimino W.W. Ultrasonic Surgery: Power Quantification and Efficiency Optimization, Aesthetic Surgery Journal 2001; 21:233-240. doi:10.1067/maj.2001.116006 5. Cimino W.W. Ultrasound-Assisted Lipoplasty: Past, Present, and Future, Liposuction: Principles and Practice, Editors M.A. Shiffman, M.D. and A. Di Giuseppe, M.D., Springer-Verlag, Berlin, Germany, 2006, p. 225-228. 6. Cimino W.W. VASER-Assisted Lipoplasty: Technology and Technique, Liposuction: Principles and Practice, Editors M.A. Shiffman, M.D. and A. Di Giuseppe, M.D., Berlin, Germany, 2006, p. 239-244. 7. De Souza Pinto E.B., Federico R., et. al. Lipomioplasty with VASER: A New Approach to Body Contouring, Innovations in Plastic and Aesthetic Surgery, Editors M. Eisenmann-Klein and C. Neuhann-Lorenz, Springer-Verlag, Berlin, Germany, 2008, p. 433-442. 8. Di Giuseppe A. Breast Reduction with Ultrasound-Assisted Lipoplasty, Plastic and Reconstructive Surgery 2003; 112:71-82. www.plasreconsurg.com | PMID: 12832879 9. Di Giuseppe A. Mastopexy (Breast Lift) with Ultrasound-Assisted Lipoplasty, Liposuction: Principles and Practice, Editors M.A. Shiffman, M.D. and A. Di Giuseppe, M.D., Springer-Verlag, Berlin, Germany, 2006, p. 254-257. 10. Di Giuseppe A. Ultrasound-Assisted Lipoplasty for Breast Reduction, Liposuction: Principles and Practice, Editors M.A. Shiffman, M.D. and A. Di Giuseppe, M.D., Springer-Verlag, Berlin, Germany, 2006, p. 415-424. 11. Di Giuseppe A. Ultrasound-Assisted Lipoplasty for Face Contouring with VASER, Liposuction: Principles and Practice, Editors M.A. Shiffman, M.D. and A. Di Giuseppe, M.D., Springer-Verlag, Berlin, Germany, 2006, p. 245-253. 12. Di Giuseppe A. Ultrasound-Assisted Lipoplasty: Physical and Technical Principles, Liposuction: Principles and Practice, Editors M.A. Shiffman, M.D. and A. Di Giuseppe, M.D., Springer-Verlag, Berlin, Germany, 2006, p. 229-238. itd itp. Jeśłi chodzi o Maxa B., którego również mam przyjemność znać...Jeśli oszczędza na zakupie drogiego urządzenia, niech znajdzie inne argumenty, choć szczerze mówiąc brak rozsądnych... Pozdrawiam Fan VASERa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaka lipo...
moze jednoczesnie ujedrnic skore,bo brzuszek i boczki chce zrobic.tyle tego jesta ja bez doswiadczen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj miałam zrobione slim lipo na nogi. Zabieg był bolesny- już same napełnianie moich nóg płynem było okropne. Po powrocie do domu było w porządku przez pierwsze 2h po czym zeszło znieczulenie.. Całą noc strasznie mnie bolało a ketonal zdawał się nie dawać większych rezultatów, same nogi natomiast ciekły na potęgę. W tej chwili już jest lepiej z wysiękami ale chodzić prawie nie mogę (gdy chodzę bardzo boli), nogi są strasznie spuchnięte i odrętwiałe (nie mam w nich prawie czucia dotykowego). Mam nadzieję, że to minie szybko i nogi będą ładne gdyż na tą chwilę strasznie żałuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich, zdecydowałam się na zabieg liposukcji jednocześnie postanawiając ułatwić pozostałym wąchającym się Panią/Panom życie i założyć krótkiego bloga opisującego moje odczucia dzień po dniu od momentu zabiegu do momentu zakończenia rekonwalescencji. Serdecznie zapraszam http://liquorice.piszecomysle.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo fajny pomysł z tym blogiem :) ja dodatkowo jeszcze polecam pooglądać sobie filmiki na youtube, zwłaszcza te z doktorem Osuchem. bardzo dobry polski specjalista, rozwiewa masę wątpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×