Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monikadddd

Szczesliwe mamusie 2010 r

Polecane posty

Hej dziewczyny, dziękuję za wsparcie:)), dzis była drugi raz u mnie położna i powiedziałam jej, ze małemu oczko ropieje i kazała mi iśc z nim do okulisty bo to juz sie trochę ciagnie i te krople , ktore dostał w szpitalu nie pomagaja. To pojechalismy od razu dzis do okulistki a ona powiedziała,ze ma niedrozny jakis kanalik i dlatego mu sie ropa zbiera i powiedziała ze on to musi miec od urodzenia i się dziwiła,że w szpitalu nic z tym nie zrobili a przeciez lezelismy 2 tygodnie przez ta zółtaczke, a oni mu wtedy tylko jakies krople dawali do oczu a nie zbadali tego...jetsem taka zła na to, bo teraz jak mu nie przejdze to do poniedziałku to mamy jechac do Łodzi i będa mu przekłuwac te kanaliki...matko jak nie ta zołtaczka to teraz to oczko :((...ale jestem dobrej myśli... Monikaddd dobrze wpisałaś nasze dane :)) Co do kremu na odparzenia to ja tez uzywam bepanthenu a do ciała i twarzy Balneum baby krem- jest bardzo dobry na przesuszona skórę: mój mały miał strasznie sucha przez te naswietlania i w szpitalu mi kazali to kupic i powiem wam ,że jestem bardzo zadowolona po jednym uzyciu juz były efekty. Takie większe pudełko kosztuje ok 20 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no martita ja Cię doskonale rozumiem , co do siadajacej psychy - ja mam to samo wciąż nie mogę uwierzyć w to jak prawie 3- miesięczne dziecko może nie spać cały dzień - drzemki 2-3 takie max po 15 minut i tyle - dla mnie szok ja nie jestem w stanie czegokolwiek zrobić :( na rękach spokój - a o tym żeby sama poleżała można pomarzyć... teraz zajmuje się nią mąż ale płacze wiec uciekam mu pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teściarka mój zaczyna robić się taki sam,oczywiście nie śpi dalej,teraz znowu się bawi w łóżeczku,tak godzinę i będzie płakał bo będzie mu się chciało spać,ale ja na ręce nie biorę,jeśli już to na krótko,nie chce usnąć już nawet na nich,więc czekam az się uspokoi;oby to nie trwało długo bo zwariujemy;wyszłam nawet z nim na dwór,też się nie podobało eva ja małego zostawiam rozebranego codziennie jak leży pod karuzelą,podkład pod tyłek i sika sobie;przez cały dzień uzbiera się 3 godz,Bepanthem też nie pomaga,a ciało smaruje Sudopantenem,też jest super,mąka też była już w ruchu,bo te wszystkie pudry są zapachowe i nie podobały mi sie ;o nma jakby podrażniona tą skórkę tylko tam gdzie styka się z pieluszką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny tak jak pisałam małemu zeszły pryszczyki ale skórka została czerwona i dzis przyszła kolezanka i pow. ze to na 100% skaza białkowa !!!! jej ... az sie poryłam bo ona pow, ze moj mały ma strasznie tego duzo !!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1wute1
cześć dziewczyny, dawno mnie nie było, ale dopiero z majówki wróciłąm ;) przyznam, że nei cofałam się do tyłu aby wszystko przeczytać, bo starsznie dużo tu pisałyście ;) ale doczytałam o odparzeniach (chyba się nie mylę) i ja z doświadczenia moge poradzić nadmanganian potasu, czy jakoś tak, takie fioletowe tabletki do wody się wrzuca i one się rozpuszczają. Moja córcia kilka razy jak coś zjadła i dostała takiej parzącej biegunki to masakrycznie się odparzyła, aż ropka jej leciała z tych ranek i właśnie lekarz mi zalecił ten środek - jest REWELACYJNY, codziennie ją kopałam w tym przez kilka dni a potem sudocrem i nie było śladu po odparzeniu, i wiem, że takie maleństwa też można w tm kąpać, tlko daje się np. 1/4 tabletki (tak żeby woda była różowa, leciutko fioletowa) :) mam nadzieję, że napisałam na temat i pomogę:) pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikaddd-moj maly ma skaze od urodzenia juz ponad 2 lata,czy on jest czerwony po jedzeniu czy jak to u Ciebie wyglada?kolezanka jest przekonana?????zeby Cie w blad nie wprowadzila bo to latwo sie rozpoznaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tesciarka i martita ja tez tak mialam z Julą, że wcale nie spala w drugim miesiacu w dzien i powiem wam, że pisze to juz ktorys raz ale u mnie zadzialalo spanie na brzuszku w ciagu dnia- tak, żeby mozna bylo sprawdzac czy wszystko ok - usypiala mi na raczkach a ja ja odkladalam na brzuszek i spokojnie spala 2-3 godziny a jak ją odkladalam na plecki to po 15 minutach konczylo sie spanie...a ja byłam wykończona!!!!dzieki spaniu na brzuszku Jula ma tez sliczny ksztalt glowy, a nie ma splaszczonej z tylu jak wiekszosc dzieci od spania na plecach caly czas- nie wszystkie tak mają, ale ostatnio bylismy u znajomych i ich corka miala strasznie splaszczoną główkę- w zasadzie w jednej linii z plecami, a ja mam moze troche schizę na tym punkcie, ale bardzo zalezy mi na ladnym ksztalcie główki mojej Julci:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikaddd-moj maly ma skaze od urodzenia juz ponad 2 lata,czy on jest czerwony po jedzeniu czy jak to u Ciebie wyglada?kolezanka jest przekonana?????zeby Cie w blad nie wprowadzila bo to latwo sie rozpoznaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xnsnxsisidsdsd
ide do kolezanki na kawe jak dziecko bylo male to mu ciuszki i zabawke kupilam a teraz co kupic? Dziecko ma 9 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już po spacerku troszkę dłużej chodziliśmy po parku zaraz idę szykować kąpiel , mały troszkę już marudny , 1 wute 1 witaj po weekendzie mam nadzieję że wypoczęłaś , a ten nadmagnianan potasu ja też stosowałam ( kąpałam w tym mojego starszego synka jak miał odparzenia) ja również po porodzie podmywałam się wodą z rozpuszczoną tabletką i szybko mi się wygoiła rana dobra odezwę się później idę kąpać Mateuszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały usną i to w łóżeczku,nie nosiliśmy go;nie spał od 11.30,drzemał w aucie jak byłam nasolarium; z tym spaniem na brzuszku sprubuję,tylko jak go nanim uśpić?Przydało by się to mojemu małemu ze względu na tę głowkę,bo jużmu się robi płaska,a na boku spać oczywiście nie chce zty nadmanganianem też sprubóję,będę mu przemywać same jąderka;słyszałam już o nim,przemywa się nim też trądzik niemowlęcy,ale nie spróbowałam teraz sobie postanowiłamze będę małego uczyć spania w łóżeczku,zobaczymy czy wytrzymam 1 wute 1 witaj po weekendzie monikadd może to nie jest skaza,tylko cię tak nastraszyła ta koleżanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Martita- ja wlasnie tak robilam- czyli jak tylko usnela na pleckach- przekladalam na brzuszek- zreszta caly czas tak robie w ciagu dnia;) albo ona lubila usypiac na rączkach w takiej pozycji jak do odbicia ją nosiłam i ona zasypiała i wtedy ja odkładałam na brzuszek- to było początkowo bardzo trudne ale po jakimś czasie oboje z mężem nauczyliśmy sie to sprawnie robic i od tego czasu Jula śpi jak marzenie;) i jest dodatkowo bardzo wypoczęta i wiecznie zadowolona co też moim zdaniem jest zaasługą dobrego i głębokiego snu;) od czasu do czasu sprawdzam czy wszystko ok, ale teraz to juz jestem spokojna, bo spi tak juz 3 miesiąc i wszystko jest w porządku- a w nocy śpi na pleckach, żebym sie nie martwila;) a z tą głową to nie są żarty- głowka naprawdę robi sie plaska od leżenia na plecach;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki jak tam mineła wam nocka ? Mateusz po kąpieli zaraz zasnął obudził się o 23 na karmiłam go zasnął obudził się o 4 znów karmienie i zasnął o 5 i razem obudziliśmy się o 8 czyli nocka znów super ! cieszę się bo jak nocka zarwana to w dzień ciężko odpocząć , teraz z ranka troszkę marudzi , nie chce już leżeć ani w łóżeczku ani w wózku najlepiej jakby go nosić mały ciekawy świata najlepiej na rączkach (nie chce go za długo nosić na rękach ) miłego ranka !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1wute1
co do spania dziecka w różnych pozycjach... moja córcia ani razu nie spała na brzuszku, próbowałam ją tak układać ale po prostu tego nie lubiła,k płakała wtedy, więc stwierdziłam, że nie będę jej na siłę tak kłaść, ja sama nie cierpię spać na brzuchu;))) tak więc moje dziecko od noworodka śpi na pleckach, ale przez to właśnie musiałam pilnować tej główki, teraz ma 1,5 roczku i nie ma spłaszczonej, ale to dlatego, że podczas jej snu co jakiś czas obracałam jej główkę raz na prawo, raz na lewo, po tyle samo minut, a czasami spała z prostą główką... to fakt, że nie wolno tego zaniedbać.. ja też widziałam dzieci z takimi płaskimi głowami i wcale ładnie to nie wygląda;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was.....ja neptyk....mala darla sie w nocy bo brzuszek bolal...poszla spac o 22-wstala o 2,potem usnela o 4-wstala o 6.30 i usnela o 8....i kiedy ja wlasnie wskakiwalam pod koldre...zeby pospac z drugiego pokoju uslyszalam "mama pic"....i kurde spalam moze ze 4 h....a dzisiaj mialam isc o children centre i na zakupy ale chyba nici z tego bo wszystko mnie boli i oczy same sie zamykaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was.....ja neptyk....mala darla sie w nocy bo brzuszek bolal...poszla spac o 22-wstala o 2,potem usnela o 4-wstala o 6.30 i usnela o 8....i kiedy ja wlasnie wskakiwalam pod koldre...zeby pospac z drugiego pokoju uslyszalam "mama pic"....i kurde spalam moze ze 4 h....a dzisiaj mialam isc o children centre i na zakupy ale chyba nici z tego bo wszystko mnie boli i oczy same sie zamykaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) nocka oki. Miki- no to sie nie naspałas :) Bylismy dzis u pediatry no i mały ma skaze ale nie wiadomo od czego i ma ta ciemieniuche wiec ta luszczaca sie skórka na czole i koło oczkow to tez ciemieniucha :( jeden wielki plus to moj mały ma 6 tyg i wazy... 5700g !!! mysle ze pieknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahahahahaha
monikaddddd>>> jako lekture polecami ci slownik ortograficzny kobieto. jak mozna sadzic takie byki??? oczkow, jak mrowkow kurwa :O nizly tluscioch musi byc z tego twojego dzieciaka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!U MNIE NOCKA SUPER MAŁY WSTAŁ TYLKO RAZ,Z RANA TEŻ POSZEDŁ SPAĆ I ZNOWU USNĄ W ŁÓŻECZKU,TROCHĘ POPŁAKIWAŁ ALE USNĄ,TERAZ TEŻ GO TAK USYPIAM I POWIEM WAM ŻE ZNOWU TAKMI SIĘ UDAŁO!MOŻE NIE CHCIAŁ JUZ SPAĆ NA RĘKACH?ON MA DOŻY PROBLEM Z ZAŚNIĘCIEM,JAK JUĄ USNIE TO ŚPI,TYLKO NIE MOZE USNAĆ,MOZE JEST NERWOWY? EVA SUPER ŻE NOCKA MINĘŁA DOBZE MIKI MOŻE W DZIEŃ BĘDZIE LEPIEJ:-) CO DO GŁÓWKI JA TEŻ MAŁEMU OBRACAM,ALE ONNIE CHCE I TAK ZAWSZE ODKRĘCA JĄ NA DRUGĄ STRONĘ,ALE MUSZĘ SIĘ ZA TO WZIĄŚĆ BO TO NAPRAWDĘ BĘDZIE BRZYDKO WYGLĄDAŁO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) nocka oki. Miki- no to sie nie naspałas :) Bylismy dzis u pediatry no i mały ma skaze ale nie wiadomo od czego i ma ta ciemieniuche wiec ta luszczaca sie skórka na czole i koło oczkow to tez ciemieniucha :( jeden wielki plus to moj mały ma 6 tyg i wazy... 5700g !!! mysle ze pieknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mala to powiem wam miala splaszczona glowe z jednej strony.Tak upodobala sobie lewy bok,ze caly czas sie kladla na lewym i w dodatku ucho jej sie odginalo..wygladala slodko ale troche komicznie....wkoncu zaczelam ja przekrecac na drugi bok codziennie po pare razy a ona dalej swoje,przytrzymywalam ja kocykiem,kladlam walki zeby sie nie odwracala nic nie pomagalo i tak przez miesiac....w nocy co sie budzilam to miala glowe na swojej ulubionej stronie i przekrecalam....syzyfowa praca miesiac sie staralam ...bez efektow a glowka coraz bardziej plaska....ale pewnego dnia jak jej ulozylam na drugim boku cala noc tak przespala i teraz odwraca sie tylko na ta"moja" strone...uwielbia spac na tym boku...i wreszcie glowka jest prawie okragla i caly czas sie polepsza....a spac przez to nie moglam....uffff glupot jeszcze sie naczytalam o jakis kaskach,pierolach tylko ludzi strasza.... monikaddd-jak to maly ma skaze nie wiadomo od czego,nie rozumiem?a malucha masz sporego:) martita-widze ze lozko dziala jakis dziad sie wklecil tam wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mala to powiem wam miala splaszczona glowe z jednej strony.Tak upodobala sobie lewy bok,ze caly czas sie kladla na lewym i w dodatku ucho jej sie odginalo..wygladala slodko ale troche komicznie....wkoncu zaczelam ja przekrecac na drugi bok codziennie po pare razy a ona dalej swoje,przytrzymywalam ja kocykiem,kladlam walki zeby sie nie odwracala nic nie pomagalo i tak przez miesiac....w nocy co sie budzilam to miala glowe na swojej ulubionej stronie i przekrecalam....syzyfowa praca miesiac sie staralam ...bez efektow a glowka coraz bardziej plaska....ale pewnego dnia jak jej ulozylam na drugim boku cala noc tak przespala i teraz odwraca sie tylko na ta"moja" strone...uwielbia spac na tym boku...i wreszcie glowka jest prawie okragla i caly czas sie polepsza....a spac przez to nie moglam....uffff glupot jeszcze sie naczytalam o jakis kaskach,pierolach tylko ludzi strasza.... monikaddd-jak to maly ma skaze nie wiadomo od czego,nie rozumiem?a malucha masz sporego:) martita-widze ze lozko dziala jakis dziad sie wklecil tam wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki- moze zle napisałam ma plamki na policzkach, dekoldzie, skroniach i jak pediatra zobaczyła to pow. ze cos musiałam zjesc a ze jadłam ostatnio i ogorka i sie skusiłam na kiełbaske z grila wiec moze cos z tych rzeczy ? ... aj to co tu jesc !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha rozumiem....no nic trzeba obserwowac....to wlasnie najbardziej meczace jest przy karmieniu cyckiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja najbardziej ubolewalam na wigilii jak na stolestalo tyle jedzenia-bigosy,pierozki,ciasta...itd...a ja przez csala kolacje zjadlam tylko barszczyk i to jeszcze nie z uszkami a zpierogami bo w uszkach kapusta byla a mala miala kolki przez pierwsze 6 tygodni.....serce mi sie krajalo,ze wszyscy jedli az im sie uszy trzesly a ja jak wrobelek...dziub dziub..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas od rana pada....nigdzie nie ide bo sily nie mam znajomi przyjada o 13 to chociaz malym sie zajma....bu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej koleżanki :) faktycznie jak noc jest nieprzespana to cały dzień z głowy... Iga po wczorajszych grymasach usnęła po 8 więc już jej nie budziliśmy i o 1 było jedno karmienie a o 5 drugie :) teraz posłuchała Ciebie Aniko i ułożyłam ja do snu na brzusiu, trochę się powierciła ale śpi - zobaczymy jak długo bo to już drugie podejście -n poprzednie było na boczku ;/ w niedzielę wyruszamy na komunię do Piotrkowa - aż się boję... Ale najwyzej po obiedzie do domku uciekniemy, poza tym będą tam moi rodzice to będzie miła kto nosić ;p monika - faktycznie skaza to jakiś problem ale najważniejsze że wiadomo co to jest :) a może ty dużo produktów mlecznych zjadasz i stąd nietolerancja... ale wszystko na pewno będzie ok :) aha anika mam nadzieję że nie bedziesz zła ale odszukałam link do Twoich foteki oglądnęłam je sobie - wiem że to prywatna sprawa - przepraszam ale Twoja Julcia jest słodka sliczniotka i na wszyatkich zdjęciach taka pogodna i uśmiechnięta - SUPER DZIEWCZYNKA!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tesciara- ja nie jem nabiału :( nic.. kiedys tonami jadłam a teraz jak sie urodził Ksawery to nie. Czasami smietane do czegos dodam i to wszystko :( Anika- ja tez pare razy zagladałam na wasze zdjecia :) super Julcia :) i mamusia tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez chce obejrzec jak wy to robicie....beeeee ANIKA pokaz zdjecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×