Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monikadddd

Szczesliwe mamusie 2010 r

Polecane posty

amerrrka-gratulacje z okazji przyjscia na swiat malego martita,eva-jest "troche" tych waszych brzdacow-sporawe chlopaki wysrosna... dobena-ciesz sie ze Oskar kolek kochana nie ma,mala przez pierwsze 5 tygodni codziennie od 21 do 24 wyla i zanosila sie z bolu cala sina,bez przerwy, maluszek sie meczyl ja nie wiedzialam co robic....bujasz ,przytulasz a tu nic.nic nie pomaga jakis koszmar.....brzuszek troszke poboli(moze cos zjadlas i mu nie spasowalo) a dobrze ,ze sie malec z kolka nie meczy.... tesciarka-skad ja znam te krzyki niemilosierne w supermarketach....ja teraz wchodze tylko z nosidelkiem i spokoj mam na h zakupow bo mala nie wie gdzie oko zachaczyc tak kolorowo....za to oczy musze miec dookola bo Marcel kocha uciekac miedzy polkami-a przy kasie mam w wozku 2 razy wiecej rzeczy niz kupilam....wszystko co mu pasuje wklada nawet nie wiem kiedy wszystko nadrobilam...poczytalam...ide jesc dzieci spia.....dobranoc Wam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zahaczyc mialo byc....dlaczego wszystko wysyla mi sie podwojnie....be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja oczywiście od rana na nogach,dzisiaj mały wstało 5 zjadł i do 7.30 zabawa,teraz usną ale nie wiemna ile bo o 8.00 powinien jeść, u mnie już dywany na dworze,teraz będę się brała za sprzątanie,obiadek wczoraj sobie zrobiłam,szaszłyczki,więc mam spokój wczoraj w końcu dostałam okres i mogę rozpocząć brać tabletki,uff... fajnie zaskoczyła mnie moja waga,wyciągłam z szafy spodnie które kupiłam w tamtym roku o tej porze,ale w nich nie chodziłam bo były bardzo dopasowane,ateraz są super:-dzisiaj ładna pogoda więc znowu spacerki nam się udają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny ja oczywiście ledwo chodzę nocka ciężka (po tym szczepieniu mały dostał wysoką gorączkę prawie 40 stopni , dopiero po 3 czopku i letnich okładach gorączka spadła ale prawie nic nie spał) maritta to super że wchodzisz w spodenki Mój Mały znów marudzi , cieszę się że małemu te pleśniawki już prawie zeszły, a co do wadi to prawda klocuś z niego ale tylko przy cycusiu i teraz już mu pomału wprowadzam nowe smaki ,Miki to zakupy z twoimi maluszkami to niezły wyczyn pozdrawiam idę sobie słabą kawkę zrobić ,miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam.....szaszlyki tez bym zjadla martita..... eva-dobrze,ze teraz spokoj ze szczepieniami na dluzszy czas.... dzis czekaja mnie generalne porzadki niestety i....koszenie trawy w ogrodku ....be,...tak zaroslo ze malt na slizgawke ledwo co wchodzi....wiec zaczynam sprzatanie....co jakis czas zajrze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki masz rację dobrze że na jakiś czas spokój chociaż on tylko teraz po tym szczepieniu dostała gorączkę te wcześniejsze przechodził w porządku, ja dziś wybieram się na zakupy do centrum (spacerkiem 20 minut mam do centrum) ostatnie zakupy przed wylotem, dobrze że dzisiaj rano nie musiałam iść do szkoły bo od dzisiaj i kolejny cały tydzień mają wolne ., mogliśmy rankiem troszkę odespać nockę., Mały najedzony grzecznie się bawi a ja idę pranie rozwieśic,pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) Nocka na szczescie dobrze, brzuszek go bolał wieczorem i szybko mu przeszlo na szczescie :) kolek nie ma ale ma wzdecia wiec podaje mu sab simplex albo infacol bo jak raz na noc nie dałam to byla masakra eva jak czytam o tej gorączce to az sie boje :O za tydzien ide na szczepienie. Napisz co podajesz na ta gorączke to tez sobie kupie tak na w razie co. Biedny maluszek :( a my wstalismy o 8 (Oskar sie obudził juz o 7 ale udało mi sie go troche przetrzymac), teraz sobie spi na dworze a ja sprzatam, wkoncu raz na jakis czas trzeba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobena ja mam z Polski czopki dla maluszków efferalgan (czopki) koszt zależnie od aptek 6-8 zł , działają też na przeziębienia ,przeciwbólowo i na gorączkę Na szczęście teraz już ok , ale bałam się że przy takiej wysokiej gorączce mógł mu się zwarzyć pokarm (a wcześniej jadł) ale na szczęście wszystko było w porządku Infacol mojemu Mateuszkowi też pomaga i nawet bardzo szybko na niego działa. Deszczyk u nas pada więc na zakupy moźe później też biorę się za sprzątanko i obiadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobena moźe super Oskarek przejść szczepienie tak jak pisałam Mateuszek wcześnie przechodził ok, tylko teraz ale zawsze dobrze mieć pod ręką środek jakby co;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My wróciliśmy z dworku,mały 2 godz tam spał,teraz je;ja już prawie posprzatałam jeszcze podłogi wypastować muszę miki mój ogódek też wypadało by sksić:-) eva-biedny maluszek,dobrze ze już po wszystkim, dobena ja też małemu kupiłam te czopki co eva,ale póki co się nie przydały na szczęście;też podaje Infacol do mleka i też jest spokój z brzuszkiem monikadd jak tam bioderka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jestem...narazie polowa zrobiona....najgorsze to,ze dzieci niezabardzo mi pomagaja...nawet przeszkadzaja....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ja dzisiaj pierwszy raz po porodzie spałam pod rząd z 6 godzin, bo wieczorem sciągnęłam mleczko i w nocy mąż wstał i nakarmił synka:) Ale już nad ranem obudzilłam się sama z tęsknoty do niego i nie mogłam spać, piersi pełne mleka aż się przelewało a synek śpi bo najedzony:) To go wzięłam takiego śpiącego do łóżka i chociaż się troszkę przytuliliśmy i tak spaliśmy do kolejnego karmienia:) Ja cenami tych szczepionek jestem przerażona, szczerze mówiąc. Jeszcze te takie obowiązkowe to też myślę, że wezmę te 6 w 1 ale zastanawiam się nad tymi dodatkowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znowu z małym na dworze,on kocha tak spać,troszkę z nim pojeżdziłam po dużych dziurach i zasną;ja po pracy,teraz siedzę i się opalam;wczoraj byłam jeszcze na solarium,na nowym łóżku z super brązujacymi lampami i jest efekt,już jestem fajnie opalona a teraz jeszcze się "dobiję" słoneczkiem:-0 miki powodzenia w sprzątaniu,moze maluchy w końcu usną? amerrka te szczepionki są drogie,tyle tylko że to wszystko jest rozłożone w czasie;na pneumo i meningo-koki można zaszczepić póżniej,na rota zresztą tez; ' ja szczepie na rotawirusy teraz bo takie maluchy cięzko przechodzą bigunki,mogą się nawet odwodnić i wyladować w szpitalu:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy te czopki mozna stosowac u dzieci ponizej 3 miesiaca, bo wlasnie cos nie moge znalezc informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje,dziekuje....gdybym tylko byla gdzies w poblizu to mialabys problem-hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniec...mniej wiecej....reszte zostawie ukochanemu niech tez sie troche porusza....trawnik nalezy do niego tez.....widze ze slonce swieci w polsce ostro dzis....w prognozie mowili ze dojdzie o 27 stopni....u nas szaro ale jeszcze nie pada ....zaraz podworko mnie czeka...jutro pepkowe u znajomych wieczorem nie wiem jak Marcel on zawsze tak sie drze jak do kogos idziemy ale to pol biedy bo jak ktos przychodzi do nas to placze caly czas...nie wiem co to bedzie ja podobno wyroslam z tego jak mialam 4 lata....jeszcze 2? zwariuje chyba......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amerka- co do szczepien to juz gdzies pisalam o tych dodatkowych- co z nimi robie, a ja wzielam 6w1 i jestem bardzo zadowolona. Płace 175 zl (ceny sa różne)za jedna dawke- teraz sa 3 co 6 tygodni i przynamniej mala nie jest kłuta wiecej niz raz. Dodatkowych nie bralam bo na razie nie ma po co moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teściarka
no u mnie też dziś słoneczko :) rano dziś brakło mi sił i płakałam sobie razem z Igą :( tak jej się ulewało że ją 3 razy przebierałam..tak się umęczyła że potem poszłyśmy na dwór i pospała sobie troszkę :) ja w tym czasie latałam jak poparzona żeby troszkę ogarnąć i obiad zrobić...z przerwami ale zdążyłam eva ja też współczuję tych przygód szczepiennych - wiadomo że to dla dobra maleństw ale tak muszą się nacierpieć :( dobena - ja też stosuję sab simplex i myślę że działa - a kupiłaś je w Polsce?? ja podaję 2x dziennie po 7-8 kropli - my też borykamy się z różnymi niestrawnościami ;/ myślę że to wina niedojrzałego układu pokarmowego - Iga urodziła się w 35 tc mam nadzieję ze to się ustabilizuje anika ja myślałam też że rota nie jest groźny, ale jak seryjnie dzieci w miojej okolicy trafiały do szpitala i spędzały po 2 tyg z powodu biegunki to stwierdziłam że nie będziemy ryzykować za 1 szczepionkę 6w1 i 1 na rota zapł chyba 495zł szok!! ale ja na szczepionki przeznaczyłam becikowe i moje pieniążki pzu z tytułu ur. dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak czytam i nie moge uwierzyc w te koszta.....to jakas parodia....skad tu brac te pieniadze,z nieba nie spadaja.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobena ja mam czopki eferalgan 80 mg i one są od 3 miesiąca zapytaj w aptece na pewno jest coś dla mniejszych dzieciaczkow Amerka to super sobie pospałałaś aż ci zazdroszczę Nam zakupy się udały Mateuszek przez ten czas sobie słodko spał , teraz zjadł deserek i rozmawia z małpeczką., U nas pogoda w kratke raz słonko za chwilkę deszczyk ale ogólnie to ciepło jest Tesciarka biedactwo z Iguni tak się muszą te maleństwa nacierpiec. Miki udanego pępkowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja mam teraz chwilke wolnego, bo mały poszedł na dół do babci (mieszkamy w jednym domu, my na gorze a rodzice na dole) :) Kropelki Sab implex sprowadziła mi znajoma z Niemiec, bo w Polsce niestety sie nie spotkalam jeszcze zeby był dostepny. Choc szczerze mowiac nie jest dla mnie jakąś rewelacją i w porównaniu do infacolu to chyba jest to samo. Z tym plusem dla infacolu ze jest łatwiejsze podawanie (praktyczna pipetka) Tesciarka Ty podajesz bardzo malutko, w ulotce jest 15 kropli przed kazdym karmieniem, wiec ja daje ok 10, w nocy przed kazdym karmieniem a w dzien co drugim. Nie przejmuj sie ze czasem nie masz siły... ja czasem tez tak mam a zwlaszcza rano jak po kiepskiej nocce musze wstac rano wczesnie bo mały choc jak ja powinien byc niewyspany jest pełen zycia, po czym znow zaczyna marudzic. Ale wystarczy ze sie do mnie usmiechnie a to jeszcze nie jest takie łatwe mija mi zlosc ;) u nas dzisiaj był upał niesamowity, Oskarek prawie caly dzien spedził na dworze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) dzis bylismy na bioderkach wszystko oki :) nastepna wizyta w 4 mies. dziecka :) mufff jeden problem z głowy :) potem bylismy u babci :) i jeszcze zajechalismy na zakupy :) mały spał 3 godz!!! w centrum :) napisze cos wiejej bo teraz czasu nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczęta!My zbieramy się do kąpieli,dzisiaj Igor cały dzień spędził na dworze yeraz trochę marudzi ale już niedługo pójdzie spać amerrka w kwietniowym 'Maluszku' jest wszystko o szczepieniach,są ceny i dawki teściarka u nas też sporo dzieci chorowało i prawie wszystkie lądowały w szpitalu:-(takzeja nawet się nie zastanawiam,niedługo będe też szczepić na pneumokoki;biedulka Igunia musi tyle znieść ale oby do 3-ego miesiąca i bedzie lepiej eva super że zakupy się udały miki udanej imprezki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monikadd to super że już po tych badaniach i że również tobie zakupy się udały , ja tez juz biorę się za kąpanie małego póżniej się odezwę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my juz dawno po kapieli i oskarek spi. Nie wiem co mu sie stalo, ale od 3 dni musze go najpierw ukołysac na rekach i dopiero zasypia, inaczej jest jakis nerwowy. Moze to dlatego ze spedza czas przed kapiela u babci i jest troche rozkojarzony bo nowe miejsce itp... któras z was tez takie cos zauwaza u swoich maluszków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my już po kapieli,maly spiod godziny,mam nadzieje że w nocy wtanie tylko raz bo ja ide jutro do pracy. monikadd to dobrze ze wszystko ok dobena ja nie zauwazyłam zmiany u małego jak wraca od babci,jest tam w każdą sobotę z tatusiem i to dla niego całkiem nowy dom;może dlatego że on inazej nie uśnie niż na rękach i trzeba kołysać:-) miłej nocki,jutro zajżę dopiero wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martita Twoj synek jest tylko tydzien starszy od mojego i juz tak ladnie spi w nocy? zazdroszcze, ja nie bylabym w stanie isc do pracy :O dobranoc, zycze spokojnej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesciarka- nie chcialam po prostu pisac drugi raz tego samego- moja pani dr powiedziala, że rotawirusów jest w sumie 8 a szczepionka chroni tylko przed 1 z nich, wiec zaszczepienie tez nie daje gwarancji...wiec my zaufaliśmy jej, a jest to jedna z najlepszych pediatrów w Krakowie, wiec poi prostu jej ufam. Pneumokoki bede robila po 1 roku- wtedy jest dopiero wiecej kontaktu z innymi dziecmi i juz sa chyba tylko 2 dawki. A moja Julka wam powiem, że na samej piersi a po 3,5 miesiąca ważyła już 7 kg!!!nie wiem dlaczego z niej sie taki slonik zrobil:( no ale nie mam problemu z tym, czy sie najada;) a widac nawet i z niewielkich piersi mozna malucha utuczyc;)pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój już też śpi , więc ja też gorąca kąpiel i do łóżeczka ;miłej nocki dobena wydaje mi się ze Oskarek jest rozkojarzony i troszkę zagubiony maluszki lubią (zauważyłam po moich synkach) spokój ,znajome otoczenie stałe godziny kąpieli,jedzonka ,swoje łóżeczko; marita miłego dnia w pracy miłej i spokojnej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×