Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 13 dzien cyklu

starania na marzec 2011 :)

Polecane posty

Gość nelly_mama
Ano właśnie, temat topiku to marzec, ale kiedy nam się uda to nie wiadomo niestety, bo jak widac, ciąży nie da się do końca zaplanowac :). Dlatego musimy miec dużo cierpliwości dziewczyny! Dzień cyklu, Ja też już nie mogę doczekac się wizyty u lekarza, kiedy to dowiem się co mi dolega w 100% i zacznę wreszcie leczenie. No i może moje miesiączki będą bardziej przewidywalne. Jeżeli Twoja konsultacja jest 10 dc to lekarz chce poobserwowac twoją owulację, fajnie masz bo będziesz wiedziała dokładnie kiedy nastąpiła i kiedy się starac :). No chyba, że w tym cyklu @ już nie przyjdzie, kto wie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
nelly_mama mam sie zjawic miedzy 10 a 16 dniem u niej niestety ona jest dostepna tylko w czwartki, wiec kiedy wypadnie czwartek w tym czasie miedzy 10 a 16 dc to pojde. no pewnie, jak juz mi cos dolega to trudno, nic na to nie poradze przeciez, najwazniejsze ze bedzie leczone!!! gin mi powiedziala zebym sie nie martwila bo ona mnie zaciazy - tzn sprawi ze sie zaciazymy ;) Twoj gin tez Was zaciazy - zobaczysz :) czekam na plamienia teraz wczesniej dostawalam plamienia w 28, 29 i 27dc - dzis moj 25dc, wiec jak sie plamienia nie pojawia to bede megaszczesliwa bo to bedzie znaczyc ze Luteina dziala :) a to znowu kroczek maly do przodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak sobie radzicie z mdłościami. Ja wczoraj miałam pierwszy dzien taki wymiotowałam od rana do 14 pozniej jakos przeszło. Poczytałam troche w internecie jak zapobiegac. No i dam rade bo mi naprawde pomogło dzis juz jest dobrze troche pomuliło rano ale to tylko tyle. A wiec zanim sie wstanie zjesc cos w lozku (ja zjadlam banana mozna tez sucharki np ) no i leżeć pozniej z 15 minutn nie wstawac za szybko nie zrywac sie. Muliło troche ale juz przeszło. No i pochwale sie jestem juz po pierwszym badaniu USG widzielismy z narzeczinym serduszko maleństwo ma dopiero centymetr i 7 tyg. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
zuzka23 gratuluje - swietnie ze Wam sie udalo ;) sama sie nie moge doczekac tych mdlosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelly_mama
Znalazłam kilka ciekawych informacji o witaminie B6: Doktor Abraham i jego współpracownicy wskazali jednoznacznie witaminę B6 jako najważniejszą substancję odżywczą, usuwającą objawy ZNPM. Abraham zbadał wpływ podawania witaminy B6 na poziom estrogenów i progesteronu w fazie lutealnej i okazało się, że spowodowała ona u niektórych kobiet wzrost poziomu progesteronu przy równoczesnym obniżeniu poziomu estrogenów.! Podawał on wspomagająco witaminę B6 czternastu kobietom z ZNPM i niepłodnością trwającą od 18 miesięcy do 7 lat. Po sześciu miesiącach kuracji jedenaście z tych kobiet poczęło dzieci. źr.Maryli Shanon oraz Przeciwdziała kobiecej niepłodności. Wraz z innymi witaminami z grupy B przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu rozrodczego. Pomaga w PMS-ie, depresji, dysplazji piersi. Umożliwia utrzymanie w równowadze hormonów i całego układu immunologicznego. Wydłuża drugą fazę cyklu - leczy tzw. niedomogę ciałka żółtego, jedną z przyczyn niemożności zajścia w ciążę. Faza lutealna powinna trwać ok. 14-16 dni. U niektórych kobiet długość ta wynosi 11-12 dni i nie uważa się, że jakakolwiek forma leczenia jest potrzebna (zależy to od wyników dotychczasowych prób zapłodnienia). Defekt lutealny objawia się w momencie, gdy druga faza cyklu trwa jedynie 10 lub mniej dni. Można go wykryć dzięki mierzeniu podstawowej temperatury ciała (może potrwać kilka miesięcy zanim odkryje się nieprawidłowość), USG dopochwowym wykonanym w celu ustalenia owulacji. Jedną z metod leczenia jest suplementacja gestagenna, inną witamina B6. Niektóre kobiety uważają, że przyjmowanie środka zmniejsza symptomy PMS. Szczególnie sprawdza się to u tych cierpiących na mastodynię (ból piersi), bądź mastalgię (ból plus obrzęk piersi). Witamina ułatwia wątrobie usuwanie nadmiaru estrogenów z ciała. Dodatkowo podnosi poziom progesteronu i asystuje w produkcji serotoniny, neuroprzekaźnika, który poprawia nastrój. Dzięki regulacji poziomu hormonów wpływa na poprawę skóry ze zmianami trądzikowymi. Szczególnie pomocny jest tu przy wypryskach przed menstruacją czy menopauzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Mam pytanie.@ opoznia mi sie 30 dni,ciaza niestety wykluczona,zrobilam 6 testow i nic.Czy w tym czasie wystepuja dni plodne?Czy dopiero po @ dojdzie do nastepnej owulacji??Pozrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forum strona glowna
Nelly bardzo ciekawe to co znalazlas! pamietam ze brwalam kiedys B6 na tradzik... Główne źródła witaminy B6 w pożywieniu to mięso, ryby, drób, jajka, mleko, drożdże, warzywa (kapusta, groszek zielony, kalafior, marchew, szpinak, ziemniaki, fasola), zboża (kiełki pszenicy), soja, orzeszki ziemne, orzechy włoskie, pestki dyni, pestki słonecznika, banany, napoje energetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forum strona glowna
Vigour wydaje mi sie ze jeszcze nie skonczyl Ci sie poprzedni cykl niestety pierwszy dzien kolejnego cyklu zaczyna sie w dniu @ a jaki jest powod ze tak dlugo spoznia ci sie @? bylas u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
Nelly_mama a czemu wzielo Cie na szukanie info na ten temat? interesujace co napisalas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelly_mama
Dzień cyklu, Wzięło mnie bo pomyślałam sobie, że może ja też mam niedomogę ciałka żółtego i w związku z tym krótką fazę lutealną. Poza tym to szukałam ogólnych informacji na temat wyregulowania poziomu hormonów w organizmie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
aaaa rozumiem :) kurcze, ja nie moge szukac czegokolwiek, bo jak tylko znajde cos co moze byc przyczyna nieplodnosci to zaraz widze u siebie objawy, paranoja jakas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojecia dlaczego mi sie tak opoznia @ Bylam pewna ze to ciaza:)Staramy sie o dzidziusia.Cykle zawsze bardzo regularne.No ale testy to wykluczyly niestety:(Jestem umowiona do lekarza,termin dopiero przyszly tydz.Mieszkam w UK tu sluzba zdrowia niesty nie nalezy do naj. lekarz siedzi przy kompie i wstukuje twoje objawy a pozniej wyskakuje mu co ewentualnie moze ci dolegac,,hmm zalosne "NORMALNIE RULETKA"rzadko kiedy natknelam sie na dobrego lekarza czy to dla mnie czy dzieci wiec chyba niebawem odwiedze mojego lekarza w Pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
Vigour ja tez mieszakm w uk :) w manchester dokladnie wiem jak to wyglada dlatego chodze tutaj do Polskiej Kliniki, tzn zaczelam i bede kontynuowac odplatnie na konsultacje z ginekologiem a gdzie Ty mieszkasz? i pytanie, czy kiedykolwiek bylas w tych centrach zdrowia seksualnego i planowania rodziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jak milo:))))Dokladnie Wrexham czyli niedaleko:) u nas nie ma Polskiej przychodni wiec moze sie wybiore do Manchesteru:)Podaj tylko mi adresik prosze .Nie kochana nie bylam bo nigdy mi to nie bylo potrzebne.Mam juz dwoje dzieci:)Ale polecam bo ponoc na bardzo dobrym poziomie,znajoma chodzila .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
Vigour aaa Walia - jezdze tam do Wrexham - przyjaciolka tam mieszka :) http://www.green-surgery.com/ ja tez nigdy nie bylam. ale chyba zostane na razie w zielonej przychodni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje:)Napewno odwiedze ta przychodnie.Tak ogolnie to sluzba zdrowia mie sie nie podoba.Ale jesli chodzi o porod i opieke to PIERWSZA KLASA:)Ile Ty sie slonce starasz o dzidzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamWĄTPLIWOŚĆI
hej dziewczynki ... wiem, że wy te pierwsze chwile niepewności macie już za sobą, więc mam do Was pytanie. Dwa miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, miesiąc temu normalnie miałam okres ... a teraz "okres" dostałam "w terminie" tylko trudno to nazwać okresem trzy plamki na krzyż czy to może być zwiastun ciąży któraś z was tak miała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze to byc oznaka ciazy ale moze na to wplywac rowniez wiele innych czynnikow.Wiec najlepiej zrobic test ciazowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamWĄTPLIWOŚĆI
dopiero o 18 kończę prace ... jeszcze 2 dni temu myślałam, żę mój okres się rozkręci... a ty nic ... bardzo chciała bym żeby to była fasolka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamWĄTPLIWOŚĆI
dopiero po 18 kupię test ... już nie mogę się doczekać :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
Vigour 3 cykl tylko ale dwa poprzednie starania byly intensywne a ten bez staran - bo od tego cyklu dostalam do stosowania Luteine, wiec nawet nadzei nie mialam ze sie uda w tym cyklu - ale to dobrze, bo nie bede tak bardzo roczarowana ;) mam konsultacje u gina w przyszlym cyklu - miedzy 10 a 16 dniem cyklu , zobaczymy co mi powie, czy teraz beda szanse czy nie w cyklu 4 czy 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
mamWĄTPLIWOŚĆI oj kichana, wiekszosc z nas tutaj siedzi bo sie jeszcze nie zaciazyla.. dalej tkwimy w niepewnosci... kiedy nam sie uda! powdzenia dzisiaj w testowaniu i daj znac jaki wynik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamWĄTPLIWOŚĆI
wiem wiem ... dam znać dziś lub jutro :) powodzenia kobitki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm...3 cykle nawet intensywne moga niestety nie przyniesc oczekiwanego rezultatu.Ja przy corci 7 miesiecy staran z czego 5 miesiecy opsesyjnych staran(tak moge to dzis okreslic wtedy to bylo niby normalne dla mnie wkoncu ponad wszystko pragnelam zobaczyc 2 upragnione kreski na tescie)wkoncu odpuscilam i chyba sie odblokowalam bo po 7 cyklu sie udalo.Zycze Tobie zeby te 2 upragnione kreseczki pojwily sie jak najszybciej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
Vigour pierwszy cykl byl obsesyjny, drugi juz spokojniejszy a teraz 3 to juz w ogole ale niestety niby spokojna jestem generalnie, bez wariacji ale w niedziele mi psycha siadla zupelnie i wylam doslownie caly dzien... emocje w koncy wziely gore.. a dzisiaj czuje sie normalnie, nie moge sie doczekac wizyty u gina kolejnej - mamy obserwowac czy bedzie owulacja - co mie bardzo cieszy, bo jesli nie mam to mozna bedzie to szybko probowac naprawic ;) no i jestem pelna nadziei ze w koncu sie uda! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! mam pytanie spóźnia mi się okres 2 dni jest to 31 dc i boli mnie podbrzusze tak jak bym miała już okres pierwszy dzień co jakiś czas, ale często raz mocniej raz słabiej. nie wiem czy jestem w ciąży bo test robiłam w piątek i był negatywny piersi bolą mnie od 2 tyg miałam wtedy też bóle podbrzusza i kłucie jendego jajnika tez 2 tyg. temu jenak wszystko mineło został tylko mocny ból podbrzusza. temp pod językiem 37.0 czy miał ktoś też mocny ból brzucha a jednak była ciąża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
atrams no niby bol podbrzusza mowi o tym ze sie macica powieksza... powtorz test, albo jak mozliwosc to zrob sobie bete :) z bety bedzie wiadomo na 100% ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale czy ten ból jest mocny? bo u mnie tak co 30 min raz słaby, a drugie 30 min mocny ból. boję się, że mogę być w ciąży i że ten mocny ból źle wróży?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzien cyklu
bole brzucha moga tez swiadczyc, jesli jestes w ciazy o zagrozeniu ciazy... neistety nigdy nie bylam w ciazy wiec nie wiem:( musisz wykluczyc albo potwierdzic ciaze z tego co czytalam na necie to lekarz na bole brzucha we wczesnej ciazy daje nospe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×