Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

Ja również brałam przez jakiś czas luteinę najpierw po pobycie w szpitalu miałam pod językowo i ta mi pasowała a po ostatniej wizycie u lekarza nie zauważyłam że przepisał mi dopochwowo,ale wykupiłam i kilka razy przyjełam ale jakoś dziwnie się czułam po niej i wogóle wyskakiwała cała parę minut po przyjęciu to na razie nie biorę na następnej wizycie jak powie że powinnam nadal przyjmować poproszę o tą pod język(chociaż nie jest przyjemna w smaku).Oprócz tego od początku ciąży zażywam witaminy feminatal800(35zł) ale już nie długo będe musiała zmienić na feminatal 400 dha (60zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No fakt ta luteina dopochwowa to nic przyjemnego... W ogóle nie cierpie lekow dopochwowych! Jak powiedziałam mężowi, że nie lubię sobie tam wkladać tabletki i jakoś się źle z tym czuję to zaproponował, że jeżeli mam problem to on mi chętnie pomoże zaaplikować tabletkę dopochwowo...taki jest uczynny :) ale tak poważnie to mam nadzieję, że nie będę musiała przyjmować lekow w czasie tych kilku miesięcy...strasznie się boję, że mogę się przeziębić i zachorować..To byłoby straszne! Bardzo jestem szczęśliwa że jestem w ciąży, dla mnie to okres wielkiej radości ale i za razem niepewności czy wszystko jest dobrze z dzidziusiem itd. Pewnie tez tak macie..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia1919 niestety biore Thyrosan na tarczyce i to dwie tabletki dziennie, tez miałam nadzieje na ciaze bez leków ale cóz jak trzeba to trzeba:) no i biore duphaston, wlaściwie od poczatku jak sie dowiedziałam a to ze wzgledu na krwawienia i poronienie pierwszej ciazy. Wlasciwie duphaston to to samo co luteina, z tym ze z tego co wiem to sporo droższy, za duphaston 20 tabletek place 40zł, a opakowanie starcza na tydzien bo biore 3 razy dziennie... szczęśliwa78 - fajny ten Twój mąż ;) a co do "bania się" to jak pisałam juz wczesniej boje sie codziennie, ale jedocześnie bardzo sie ciesze i staram sie zeby to radość dominowała:) i wlaśnie wróciłam ze spacerku, faktycznie piękna dzisiaj pogoda :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki!Czas się przyłączyć do grona"marcujących":)),spędzimy razem jeszcze 7 msc,więc mam nadzieję,że będzie milutko!Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam , ja również chciałabym przyłaczyć sie do waszego grona . I na początek , mam 32 lata i termin na 25 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do Was takie pytanie , moze któras z Was również cierpi na taka dolegliwośc . Od kiedy jestem w ciąży mam okropnie nieprzyjemny zapach z ust , zęby mam w doskonałej formie , nigdy przed ciąza nie miałam takiej dolegliwości . Moze wiecie skad to sie bierze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do Was takie pytanie , moze któras z Was również cierpi na taka dolegliwośc . Od kiedy jestem w ciąży mam okropnie nieprzyjemny zapach z ust , zęby mam w doskonałej formie , nigdy przed ciąza nie miałam takiej dolegliwości . Moze wiecie skad to sie bierze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczynki, nie bylo mnie dlugo ale powrocilam :-), zastanawiam sie czy jestem w 10 tygodniu ciazy - jak to sie w koncu liczy ??? ostatnia miesiaczke mialam 14 czerwca i z moich obliczen wynika ze to 10 miesiac a mama mi mowi ze 8 dopiero? Od dwoch dni troche sie martwie bo mam takie straszne bole macicy i klocia w niej ze czasem nie moge zrobic ani kroku, podobno to jest normalne ale jakos nie znalazlam na necie nic o takim przypadku :-( Jestem senna, nic mi sie nie chce, najlepiej to jakbym mogla na kanapie lezec calymi dniami :-) nawet na kompie nie chce mi sie siedziec ;-( ale mdlosci juz nie mam tylko puchna mi nogi i robia sie zylaki, pozdrawiam Was dziewczynki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka87
Witam Was Dzewczyny!! Dołanczam do Was kochane marcóweczki. Termin z okresu mam na 26 a z wielkości dzidzi na 1 kwietnia ale wydaje mi sie że urodzi się napewno w marcu hehe. Kochane ja ogromnie sie ciesze z tej ciąży choc strasznie boje się. Moją pierwszą ciąże straciłam w 14 tc okazało się, że serduszko mojego Maleństwa nie bije od 12tc.......to był 15 marca koszmar nie da sie o tym spokojnie mysleć i mówić...... W tej ciąży(drugiej) krwawiłam i lekarka w szpitalu stwierdziła, że puste jajo ale poszłam do innego lekarza prywatnie. Dostałam duphaston 2 razy dnia i kazał czekać tydzień mówił, że nadziei nie robi ale trzeba dać szanse a nie robic zabieg. Po tygodniu okazało się, że moje Maleństwo zyje że jest serduszko......przepisałm mi dodatkowo luteine 2 razy dnia dopochwową. I narazie jest wszystko wporządeczku odpoukać...... Mam pytanie do Was które też bierzecie luteinke dopochwową czy macie zwiększone upławy takie białe??Bo ja mam i nie wiem czy się juz martwić czy nie...Jak z Waszymi objawami ciąży??Mnie mdli ale już mniej piersi troszke bolą ale nie jakoś bardzo. Jestem pełna strachu to koszmarne uczucie bac się o swoje dziecko w łnie czy dalej mu bije serduszko.....a;e może będzie dobrze. Jestem dobrej mysli bo przeciesz mój Aniołeczek czuwa :)Pozdrawiam i dziękuje żemogłam się tak wypisać:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja też biorę luteine i mam taką białą wydzielinę później myślę, że to normalne. Ja też się cały czas martwię o moją dzidzie chyba każda przyszła mamusia czuje taki strach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki i bezproblemowej ciąży życzę :)) onaaaa78 czytałam że kobiety w ciąży czesto maja problem z dziąsłami który moze prowadzić do paradontozy, objawia sie ona na poczatku nieprzyjemnym zapachem z ust, wiec warto wybrac sie do stomatologa:) puszek666 jestes w 9 tyg i 4 dniu, twoja mam zapewne liczy od dnia owulacji wówczas ciaza jest o około dwa tyg modsza, lekarze licza od ostatniej miesiaczki, wiec Twoje wyliczenia sa poprawne. Pobolewania i kłucia ja mam również, ale to tak jak piszesz normalne, a do 10 tygodnia równiez lezałam i pachniałam bo nic mi sie nie chciało, ale z dnia na dzień mam coraz wiecej sił, więc poczekaj jeszcze troszeczke i bedzie lepiej:) anka87 kilka z nas również przeszło ten koszmar, teraz jestesmy dobrej myśli, bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka87
elwir-a ja oczywiście też jestem dobrej myśli nie opuszcza mnie ona :) grunt to pozytywne myślenie:) To w takim razie nie martwie się tymi upławami. Co do nieprzyjemnego zapachu z ust to ja też taki mam ...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny robiłyście badanie na Toksoplazmoze ???? mi lekarz nie zalecił teraz się martwię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia :)
ja robiłam toxo i to badanie jest płatne u Mnie 70 zł, jak chcesz to idz do byle jakiego laboratorium niech Ci pobiorą krew i zrobią:) a skierowania od lek. nie musisz mieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwir_a mam nadzieje ze to nie jest paradontoza , zeby mam wyleczone w 100 % ale troszke sie przestraszylam ta choroba. Kurcze nigdy nie mialam problemow z zebami . I jeszcze dziewczyny Wy tez macie takie uparczywe wzdecia ??? Moj M mówi ze juz ze mna dluzej nie wytrzyma w jednej sypialni bo sie udusi ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie nowe Marcówki:) Zapraszamy do tabelki . Kasia1919-Toxo jest badaniem dodatkowym(płatnym)ale warto zrobić.Czytałam tutaj że część dziewczyn dostała skierowanie od lekarza rodzinnego.U mnie się nie udało. onaaaaa78-polecam espumisan łykam codziennie i pomaga.Już nie czuję się jak balon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Ja też marcówka.. Jak się wpisać do tabeli ? Gdzie ona jest? Dzisiaj mialam straszne zatwardzenie, aż się popłakałam... Podobno to niestety częste w ciąży... Masakra! :( Miałyście juz ten problem? Jak soobie z tym radzić? Staram się jeśc dużo owoców, pic dużo wody a tutaj taka niemiła niespodzianka... Ja też sobie robiłam toxo i płacilam za to badanie 70 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fonia29
Witam Ja także jestem marcóweczką. Z jednej strony szczęśliwa ale z drugiej pełna obaw ponieważ będzie to nasze trzecie dziecię. Chciałabym do was dołączyć ;-) Jeśli chodzi o toxo to moim zdaniem to badanie się należy. W każdej ciąży robiłam i było to bezpłatne. Postaram się w poniedziałek wyciągnąć od koleżanki zakres wszystkich badań dla nas jakie powinny być wykonywane obowiązkowo. Mam to w wordzie więc przekopiuję. pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczęśliwa78-tabelka stania tabelka jest na str.29.Niestety nie wiem jak się dopisać,prosiłam dziewczyny żeby mnie wpisały. fonia29-jakie duże są twoje dzieciaczki? Je tez bym chciała mieć troje:) zobaczymy co z tego wyjdzie.O drugie dzieciątko staraliśmy się ok.2lat.W pierwszej ciąży miałam EH gestozę,jeżeli teraz też wystąpi to na trzecie się nie zdecyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do wasz jeszcze pytanko może któraś miała też taki problem. W badaniu moczu wyszły mi dość liczne bakterie ale gin nic nie wspomniał aby to miało być czymś niepokojącym oraz nic na to nie zalecił. Natomiast lekarz ogólny mówił, że spokojnie mogę sobie kupić herbatkę urosan aby przeczyścić te bakterie. Miałyście może taki problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i jeszcze jedno mam bardzo niskie ciśnienie :/ bo gin kazał mierzyć i wychodzi zawsze ok 100/60 .... czy to powód do niepokoju? Ja troszkę jestem panikarą ale nie wiem...sama co myśleć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam niskie ciśnieni-najczęściej 100/50-a mierze kilka razy dziennie.Lekarz mówi że ok.Przypomnę tylko ze w trakcie pierwszego porodu miałam 170/110 dlatego teraz muszę często mierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fonia29
moje dzieciaczki już spore ;-)) 14 i 11 lat .Tak nam się trafiło to trzecie szczęście.Pierwsze rodziłam jak miałam 20 lat, więc to jest jak najbardziej świadome. jeśli chodzi o ciśnienie to też pytałam o to gina bo strasznie w głowie mi się kręci,ale powiedział że takie niskie u kobiet w ciąży jest prawidłowe. jeśli chodzi o leki, to lepiej gina się poradzić niż internisty. Jeśli on nic na twoje wyniki nie powiedział to znaczy że dobrze jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super mieć jeszcze takiego trzeciego dzidziusia :) mi też się zawsze podobała trójeczka. Mam 24 lata i to moja pierwsza ciąża ale jeśli w przyszłości mi warunki finansowe pozwolą to napewno chce mieć 3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fonia29
nie Kasiu, mam dwóch chłopców ;-)) druga miała być dziewczynka ale jest wspaniały syn, ale o trzecie i o siostrę chłopaki to nawet list do Mikołaja wysłali. Mam nadzieję że wyprosili i będzie dziewczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh ale kochani :) no mi się też marzy dziewczynka :) zaś mój mąż liczy, że to będzie chłopak. No ale jako, że to pierwsze dziecko to nie jest, aż tak istotna płeć dzieciaczka wiadomo, że najważniejsze jest zdrówko. Trzymam kciuki za twoją córcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×