Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

Nassani na zaparcia polecam surowe owoce np. śliwki, jabłka, picie dużej ilości wody (2-3 l dziennie), pieczywo razowe, pełnoziarniste zamiast białego, kasze zamiast ziemniaków i ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drugie Szczescie mamy podobny termina ja na 27.03 i tez za tydzień mam badania usg.chciałabym przyspieszyc czas o 1.5 tygodnia.mam nadzieje że wszystko będzie wporzadku.zazdroszcze wszystkim mamom które maja to już za soba i wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj drugi raz poczułam! Po tym czwartkowym smyraniu była już tak długa przerwa, że myślałam ze może jednak się pomyliłam i to wcale nie były dzidziuchy, ale dzisiaj się powtórzyło! Nie porównałabym tego do motyli, ale bardziej do strumienia bąbelków. Dzisiaj bez wątpienia trwało to dłużej. W środę kończymy 14 tc :) A dzisiaj przeżyłam szok - pani ustąpiła mi miejsca w skmce, za co jestem jej niezmiernie wdzieczna, bo nadal bolą mnie plecy, a po całym dniu w pracy dają mi jeszcze bardziej popalić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRUGIE SZCZĘŚCIE - ja też mam takie bóle jakby szyjki... i nie wiem co one oznaczają... ale wogule kiepsko się czuję... bolą Mnie bardzo plecy, czasami się budzę w nocy :( chyba rosnę, nosze rozmiar xs/s i chyba przez to ze rosne mnie bola... i brzuch też mnie pobolewa... a zachcianki tez juz sa... spagetti...? kopytka z cukrem??? jabłko... kremówka... ale wiedeńska od MICHALSKICH :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drugie szczęście witam moją rówieśniczkę ;-) Nassani super że już czujesz dzieciaczki, a co do brania żelaza to niestety w pierwszej ciąży też brałam żelazo i na zaparcie niestety nie było rady. Ja brałam takie ilości ze przepraszam za szczerość, kolor stolca zawsze był czarny. Nawet po pierwszej takiej dawce pobiegłam do szpitala bo się przestraszyłam że coś nie tak z dzieckiem. Wyniki mam na granicy, więc podejrzewam że przy kolejnej wizycie też mnie czeka żelazo. A wątróbka owszem ma dużo żelaza ale nie z dzidziusiem w brzuchu.Doczytałam ;-) I dobrze że dziewczyny czuwają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi dzisiaj trochę kawa pomogła (lekarz pozwolił) i chyba fasolka z łagodnego burrito. A może to morele? Zawsze dużo piłam, a w ciąży nawadniam się chyba naprawdę za troje. A brzuszek naprawdę mam już spory, bez wątpienia ciążowy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidian
cześć dziewczyny ja też przyłączam się do waszego grona. Jestem w 11 tyg termin mam na 22 marca. Dziś miałam robioną przezierność karku, zdziwiłam się że tak wcześnie ale to chyba dobrze, gdybym wiedziała wcześniej pewnie bym się stresowała:) niepotrzebnie wszytko wyszło ok. Jestem po poronieniu więc ta ciąża jest dla mnie bardzo stresująca. Dziewczyny dziecko normalnie fika koziołki już!!! widzicie to na usg??byłam w szoku że taki ruchliwy już jest:)cudowne uczucie... ogólnie to czuję sie kiepsko bardzo dużo wymiotuję schudłam 3 kg w ciągu m-ca. Ale dzisiejsze usg wynagrodziło mi wszytskie za...ygane dni;) pozdrawiam mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lidian cieszę się że jest OK :-) Pamiętam jak w I ciąży ginek włączył 3D w 12 tc to buźka już była niemowlęca... Moje dziecie też było ruchliwe, że aż miło było patrzeć. Ja oprócz tych bóli w środku, które miewam czasami mam kiepskie samopoczucie, ciągle się smucę i złoszczę bardzo szybko. Cięzko ze mną wytrzymać - jak powiedziała moja mama... a dokładniej "nie wiem jak z Tobą wytrzymamy przez te 7 miesięcy", niemiłe. Brzuch też mam spory, u mnie widać było już od 8tc. Taką mam budowę a poza tym w drugiej ciąży ponoć szybciej widać. Wolałabym się jeszcze kamuflować, bo w pracy nie wiedzą. Jak wrócę z urlopu za tydzień muszę włożyć jakiś specjalny ciuch maskujący. A Wy już poinformowałyście swoich szefów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pracy powiedziałam chyba w połowie lipca jakoś. Jak się okazało bardzo słusznie, bo zaliczylam juz dwa L4. Obym tym razem przepracowała wiecej niż tydzień między zwolnieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki czy to normalne? ja nie czuje nic, jestem w 11 tc w sumie jutro zaczyna sie 12 tc, i nie mam objawow tylko powiekszone piersi i niskie cisnienie 100/60 troche sie martwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka87
Witam Was dziewczyny. A ja wróciłam z tego Zakopanego i szczerze to nie żałuję, bo troszke zmieniłam otoczenie i mniej o głupotach myślałam a to chyba najważniejsze. Już nie moge doczekac się wizyty u gina w następny wtorek......Teraz to nasz 10tc a mi ustępują mdłości rano jeszcze owszem mam ale juz dużo mniejsze, piersi tylko z boku bolą i też nie zawsze i nie ustępujące zmęczenie to poprostu jest koszmar ja bym tylko spała hehe. Mam nadzieje, że z moim Maleństwem wszystko wporządeczku choć chyba wolałąbym miec wiecej tych objawów by się nie martwić......brzuszek mi już urósł tzn my z męzem widzimy:) pozdrawiam Kobietki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka, niedługo pewnie w ogóle miną Ci objawy, a na pewno zmęczenie - trochę cierpliwości. Ja od jakichś dwóch tygodni czuję, że mogłabym gory przenosić :D Za to muszę się Wam poskarżyć. Moze nie należałam do najszczuplejszych, ale wcięcie w pasie miałam. Dzisiaj przyglądałam się sobie wnikliwiej i stwierdzam, że chyba się z nim pożegnałam, bo jedyne zwęzenie jakie mam to w okolicach żeber pod cyckami.... Dzieciaki tak się rozpychają, że oprócz wystającego brzucha do przodu, to jest on też dosyć szeroki. Pewnie stąd to nagłe rozstanie z talią ;) Chyba czas zacząć doceniać widok stóp dziewczyny, bo jeszcze troche i się lustrzycy nabawimy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ciężaróweczki:) czy wy też po całym dniu macie takie zmęczone stopy? bolą mnie jak diabli, ledwo chodzę, mam wrażenie jakby były spuchnięte i odparzone, a nie są:( może to dlatego że w pracy mam 8 godzin na stojąco. dokuczją mi mdłości, ale nie wymiotuję, muszę jeść częśto ale mało, bo inaczej podchodzi mi wszystko do gardła. W sumie to moja ciąża jest najmłodasza:) Więc wy macie już chyba to wszystko za sobą. Najgorzej jest kiedy z kims rozmawiam i nagle czuję za dużo śliny w ustach, podchodzi mi do gardła wszystko i musze przełykać i przełykać, że by nie puścić pawia:) Ciekawe co sobie ktoś o mnie myśli, bo pewnie minę mam w tedy nie tęgą:D co do wózków wielofunkcyjnych to opinie są różne, ale spacerówka na takim wózku jest praktyczna tylo jeśli chidzimy na spacery. Bo do bagażnika w aucie, ciężko taką wepchnąć. Tym razem mam zamiar kupić tylko gądolę, a potem przenieść się do spacerówki typu parasolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidian
a ja wogóle brzucha jeszcze nie mam, wrecz przeciwnie...chuda jestem jak szkapa przez wymioty i brak apetytu. lekarz stweidzil ze musze to przetrwac i tyle....Nadrobię:))a propo usg 3d: kiedy najlepiej zrobic, zeby juz fajnie bylo widac??myslicie o takim usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w 10 tc nadal nie mam apetytu, na żadne jedzenie nia mam ochoty, po prostu marzę o pojawieniu się zachcianek. Zaczyna mnie to męczyć, gdyby nie ciąża machnęłabym reką i nic nie jadła.W dodatku nie mam na dzis obiadu, a wracam dziś z pracy o 18, nawet nie mam ochoty na podgrzewanie obiadu z wcześniejszego dnia a co dopiero o gotowaniu, mąż mi pomaga ale on nie umie gotować. Kiedy u was pojawił się apetyt i zachcianki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do usg 3d to lekarz mi mówił że najlepiej w 20 tygodniu zrobic bo wtedy wszystko świetnie widać.ja zrobie takie usg.cena to 140 złoty a za zwykłe płace 70 zł. ja dzisiaj jestem sennan i głowa boli ale to przez pogode. miłego dnia mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na mdłości zaczęłam w końcu pić gorącą herbatkę z parzonego korzeia imbiru (obrany, drobno pokrojony, parzony pod przykryciem ok. 10 min. z odrobiną cukru) po czym z dnia na dzień robiło mi sie co raz lepiej. Co do USG to chyba nie będziemy się decydować ani na 3D ani na 4D, ale też słyszałam, że najlepiej zrobić je po 20 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie dolegliwości ciążowe mineły w 9 tyg i troche sie martwiłam czy wszystko ok, bo zaczełam czuć sie z dnia na dzien super, teraz wieczorami jestem zmeczona, ale to takie miłe zmęczenie :)puszek666 tez mam bardzo niskie cisnienie przewaznie 90/60, pozwałam sobie na jedną filizanke kawki, zeby lepiej sie czuć:)anka87 super ze odpoczełaś, taki resecik zawsze sie przydaje :) my jednak nie wybierzemy sie, z wawy to jednak daleko... a co do wózków to ja również zdecyduje sie najpierw na gondole a pozniej na spacerówke. lece dzisiaj kupic buty na niskim odcasie, bo w mojej szafie same szpilki a tu zimo sie robi i nie mam co włożyć na nogi :) jus29 ja dzisiaj zaczynam 15 tydzień i nadal nie mam zachcianek, jem bo wiem ze musze coś zjeść, więć moze u nas zachcianki sie nie pojawią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidian
dziewczyny a jak wasza glukoza?mi wyszła za wysoka trochę, muszę powtorzyc badanie. martwi mnie to trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lidian, moja była w normie, więc Ci nie pomogę niestety, ale pewnie wystarczy dieta, choć sama w sobie pewnie bedzie nieciekawa to lepsze to niż leki. elwir_a, ja 15 tc zacznę pojutrze, a zachciankę miałam jedną, za to ogromną - HOT DOGa musiałam zjeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam! ;) Ja narazie nadal nie bylam u lekarza... ehhhhh CZEKAM A WIZYTE! nie wiem co z dzieckiem... Tymczasem zaczynamy przygotowania do slubu ;),wszystko mnie przeraza... tyle zmian na raz... Trzymajcie sie cieplutko moje drogie brzuchatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina369
Hej dziewczyny. można dolaczyć . mam termin na 14 marca:):):) bede samotną mamą. ale jestem bardzo szczesliwa z fasolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puszek666 - ja też nie ma jakis wielkich objawów ciaży. Owszem, budzę sie w nocy na sikanie (ale jem dużo owoców, więc zawsze możnaby na to zwalić), czasem jestem bardzo senna wieczorem (ale to też można zwalić np. na pogodę), ale ogólnie nie wymiotuję, plecy mnie nie bolą, nie mam zawrotów - a na pewno jestem w ciaży :-) Niekóre tak po postu maja, każda kobieta moze inaczej przechodzić ciążę. Ktoś pytał o sposoby na zaparcia - jak nie śliwki suszone, to może świeży sok z marchwi (np. te tzw. jednodniowe), albo maślanka. Ja jem chleb razowy, dużo warzyw i owoców - nie jem słodyczy, białej mąki - wykupkowuję sie zawsze rano po wstaniu i czasem jeszcze w ciagu dnia - wiec problemów niet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze tak sobei mysle w sprawie zaparcia - jak juz absolutnie nic nie podziala, to moze by tak zmieszac kefir z ogorkiem kiszonym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agawa_Agawa dobre te sposoby :))) ogórki z kefirem na pewno podziałają :) hihihihihi malina369 jasne że możesz dołaczyć, dopisz sie do tabelki :) dziewczyny złaziłam sie okropnie i co butów nie kupiłam, nic mi sie nie podobało, a jak juz to cena była taaaaaaka, a za buty na kilka misiecy nie chce wydawać majątku .... ale kupiłam 4 pary majtek w H&M i większy stanik, bo cycki zaczeły mi sie wylewać :) teraz miseczka D, mąż sie ucieszy :) wicie co mam dzisiaj bardzo bodry humor:) miłego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agawa_Agawa, ja zanim zaczęłam brać żelazo, to tez nie miałam problemów, a teraz pomalutku chyba się wszystko reguluje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra wiadomość dla Nassani i innych cierpiących mamuś,od 14tc możemy smarować plecki Voltarenem-maść,bo tabletki zakazane.Wczoraj mąż dotransportował mnie do mojego ginekologa i jestem zdecydowanie spokojniejsza.Tzn w szpitalu nie mogli mnie zbadać (nie było mowy abym się ulokowała na fotelu) i zrobili mi usg,ale p.doktor powiedziała tylko DZIECKO ŻYJE.Wczoraj miałam normalne usg,z dzidzią wszystko w porządku,Dostałam leki przeciwbólowe i nawet wstałam do łazienki SAMA.Na usg wyszedł mi termin na 28lutego,ale nigdy nic nie wiadomo więc zostaję z marcówkami(dobrze mi z Wami ;-) )Dowiedziałam się jeszcze że z pewnością w ciąży trafię jeszcze na oddział z powodu dyskopatii i dużej wagi,a muszę przyznać że już teraz jestem mocno puszysta.Kobietki ja nie mogę się połapać jak to się liczy,tzn OM miałam 24maja,wczoraj zaczął się 14tc,termin na 1marca(z usg 28lutego).Jak to możliwe,ze część z was zaczyna 15tc???Jestem zielona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dani_83
witajcie ponownie, cały czas sledze wasze wypowiedzi - dobrze jest miec bratnie dusze :) moj stan na dzien dzisiejszy - 10t2d i w czwartek moja druga wizyta - nie moge sie doczekac :) dziewczyny powiedzcie mi tylko czy wy tez czujecie sie tak bezobjawowo - ja jak rano wstaje - mogłabym góry przenosic, a w pracy - wulkan energii, tak naprawde tylko czasem łapią mnie wieczorne mdłosci, sennosc+ lekko odczuwam nabrzmiałe piersi, czasem naprawde sie zastanawiam czy wszystko ok skoro objawów brak... zdarza mi sie tez np. ze jedna piers pobolewa mnie troszke bardziej- tez tak macie? a tak przy okazji obecnie jestem przeziebiona i dzis na urlopiku - jakie leki stosujecie jesli was dopadnie bol gardła i katar? jest tyle roznych opinii na ten temat ze nie wiem co myslec - obecnie stosuje apap - na goraczke, pije wapno +biore tabletki homeogene 9 - myslicie ze to nie zaszkodzi - troche jestem przewrazliwiona na tym punkcie ;) a tak poza tym to was wszystkie dziewczyny serdecznie pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×