Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

witam wszystkich ja dzisiaj jade na pessar masakra jak ja nie chce a boje sie jak niewiem. mamobartka- kup sobie sok z zurawiny dziala odkazajaco a urinal chyba tez nie zaszkodzi ale dla pewnosci zapytaj farmaceute.ja bralam urinal na zapalenie pecherza ale lekarz mi przepisal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim! Mój biedny kręgosłup położył mnie do łóżka i nie chciał tak długo wypuścić. Dzisiaj udało mi sie jakoś wstać.Na szczęście to nie dysk,bo jak mi wyskoczył to przez trzy dni nie mogłam podnieśc nogi nawet o 2cm. Dzis wieczorem jade do ortopedy,zobaczymy co powie Brzuchy macie fantastyczne. Acha i jeszcze wiadomośc dlawszystkich "grubych".W pierwszej ciązy przytyłam,uwaga...............36kg.Jadąc autobusem do pracy nie mogłam sie przecisnąc dalej niż na pierwsze siedzenie :-) Pocieszone ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane! Nie było mnie chwilkę, no może ze trzy dni...już nawet nie wiem odkąd powinnam nadrabiac zaległości.No nic zrobię to za chwilę.Teraz chciałam Wam powiedzieć, że byłam u lekarza m.in na usg 4d.Mała waży 1420g jest odwrócona główką w dół i co najważniejsze z SERDUSZKIEM wszystko ok, a tak się bałam.Mamy piękne trzy fotki naszej Emilki, a koszt wizyty (za usg 40 minutowe) 50 zł :) Dziś idziemy do mojego lekarza prowadzącego na wizytę.... Pozdrawiam wszystkie piękne brzusie i ich lokatorów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i zrobiłam trochę zakupów wyprawkowych na allegro...w końcu.... brakuje mi tylko wózka, kosmetyków, leżaczka i jeszcze paru drobiazgów... Teraz czekam na kuriera :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry wszystkim !! :D u Was tez tak szaro i ponuro? u mnie właśnie pada śnieg z deszczem ;/ no i jest ciemnawo.... nic mi sie nie chce oczywiście :P czy to prawda że nie powinnyśmy jeść wedzonych ryb?? bo ja właśnie zjadłam wedzoną makrele :P betty to pochwal sie co kupiłaś!!! co do brzuszka mojego to może tak tylko wyszedł a w żeczywistości czuuje że jest wielki ... ;( jakoś tak od mniej wiecej 3-4 dni czuje sie źe wyglądam WIEŚNIACKO :p w tej ciąży ;/ Andzia mam nadzieje że wyniki beda dobre daj znać jak juz wr ócisz!!! sonka też bym sie obawiała takiego krążka ale kuzynka męża miała i mówiła ze założenie nie należy do przyjemnych ale ból nie jakiś straszny !!!wiec nie martw sie chwile to potrwa włoży Ci :P i po sprawie !!! mamobartka sok z żurawiny jest dobry bo wypłukuje bakterie ( w sumie urinal też może być ale najpierw moze spróbuj sokiem bo urinal też jest na bazie żurawiny tyle że sok mi akurat nie smakuje )jesli nie pomoże to spróbuj urinal albo idź do lekarza aha no i wit c pomaga rano i wieczorem weż sobie po 2 tabletki nie pamietam co ona tam robi ale tak mi lekarka powiedziała :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja w piątek przezyłam szok :( Na usg wywszło że mój maluch waży tylko 1200 g w 30 tyg a miał byc taki duży. Na usg 3d widzieliśmy tylko małego marsjanina. Wyszło tragicznie!!!! Hmm tak się zdenerwowalśmy że poszliśmy na kolejne usg dzień póżniej, a tam jeszcze lepiej. Nie 30 tyd a 28 :( mały waży 1400g i lekarz zobaczył że łożysko mi wapnieje. I weż tu zrozum o co im chodzi. Boję sie że coś robie nie tak, może za mało jem. Nie wiem :( Termin porodu mi się przeciąga o 2 tygodnie. Czy to możliwe?? Namówiłam męża żeby zrobic troche zakupów dla malucha. Mamy łóżeczko, materacyk, pościel, fotelik, wanienke, prześcieradła i troche ubranek. Dziewczyny jak coś wiecie na temat tych różnych terminów to piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betty to na prawde nie dużo zapłaciłaś za usg 4d ja jak byłam w 22 tygodniu to za badanie ktore trwało okolo 40 minut zapłaciłam 250 zł !!!!!!!!!!! a dostałaś jakąs dokumentacje z tego badania , płytke ze zdjęciami lub filmikami ?? ja jak zrobiłam to badanie u mojego lekarza prowadzącego to zapłaciłam dodatkowo 80 zł do ceny wizyty ale nie dostałam dokumentacji i podczas badania nic nie mówił nie tłumaczył ;/ tak tylko sprawdził "dla siebie" czy jest oki i na końcu powiedział ze wszystko dobrze ale mnie to nie satysfakcjonowalo i poszłam do jakiejś kliniki i tam wszystko mi pokazał lekarz i komentował i całą dokumentacje dostaliśmy :) no tylko właśnie że te 250 zl zapłaciłam ;/ ale w sumie nie żałuje bo normalnie to mój M nie chodzi ze mną na kontorle bo jest na denegacji wiec jak już pojechaliśmy na to badanie to przynajmniej raz mógł być przy usg i wszystko zobaczyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzebr a nie zapytałaś lekarza co to oznacza że ci łóżysko wapnieje ?? moze przeczytaj gdzieś co to znacyz bo ja pierwszy raz sie z czymś takim spotykam !!! no jesli chodzi o te terminy to to jest różnie bo np. przeważnie termin jest obliczany z OM i wtedy zakłada sie ze owulacja była ok 14 dnia a np. jest tak u mnie że ja wiem że owulacja była nie 14 a 19-20 dnia cyklu co daje 5-6 dni opóźnienia jesli chodzi o wiek dziecka!! czyli termin wg OM jest na 20 marca a według własnych przypuszczeń (:P) o te 4-5 dni później !!! a pozatym termin moze sie przesunąć w zależności od dojrzałości ( rozmiarów) dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwapnienie łożyska tzn że się łożysko starzeje i trzeba niby uważać żeby wczesniej nie urodzić. Nie wiem zawału dostane. Co do terminu to z pierwszego i drugiego usg wychodził 25.03 a tu co nagle 5.04 ??? A z okresu to 19.03. Na litośc boską jak daleko ma to sie przeciągnąć??? zamiast się skracac to sie wydłuża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murzynek...mamy zdjęcia i moglibyśmy mieć filmik tylko ciapa zapomniałam dać lekarzowi pendriva...ale to chyba dlatego,że martwiłam się czy to serduszko Emilki jest po dobrej stronie czy też nie...(bo podczas ostatniej wizyty była taka groźba)...Byliśmy już drugi raz u tego lekarza...jest miły, wszystko tłumaczy i pokazuje...no i usg trwa 40 min....a i jest cierpliwy bo nasza Misia nie chciała buźki pokazać to walczył tak długo aż udało się uchwycić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betty no kupiłaś tego troche :) powiem Ci że ten kocym amm jest taki sobie bardzo cienki i taki troche "szmaciany" powiedzmy że na cieplejsze dni z tych chłodniejszych :P i te zwierzatka są tylko w rogu wiec jak rozlożysz to na całym kocyku pusto a tylko w rogu np. zabka ja sie troche zawiodłam jak już przyszedł po na zdjeciach na alegro bardzo mi sie podobał!!! za to ten kocyk bardzo mi sie podoba http://allegro.pl/tanio-bobas-kocyk-z-mikrofibry-aplikacja-i1402845683.html !!!!! śliczny jest!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja własnie posprzątałam Natali w półce z ubrankami i troche sie znowu nazbierało do odłozenia, takie prace jak porzadkowanie w półkach mnie ostatnio odstresowuje.....i mam chwile dla siebie i swoje przemyślenia a ostatnio brakuje mi spokoju psychicznego... Teraz siedze i pije kawe i jemy z babcia lody z bitą śmietaną W sumie nei mam juz co robić wiec dzis leniuchuje cały dzień Betty - noo niezłe zakupy i śliczne :) mzebr - hmmm no nie fajnie znalazłam takie cos.... Zwapnienie łożyska to powstanie złogów wapnia na jego powierzchni i jest objawem jego „starzenia się. Istnieje kilka przyczyn takiej sytuacji. Jedna z nich to ciąża przenoszona, gdzie dochodzi do naturalnych procesów niewydolności tego ważnego organu. Inna sytuacja to przebyte w ciąży infekcje matki, które mogą, ale nie zawsze muszą, dawać tego typu objawy lub choroby współistniejące z ciążą (nadciśnienie, cukrzyca). Niestety, dosyć częstym powodem przedwcześnie powstających złogów wapnia w łożysku jest palenie papierosów w okresie ciąży. Najważniejsze to wiedzieć o tym, że taki problem się pojawia i w zależności od wieku ciąży wdrożyć odpowiednie postępowanie.Jeśli jest to ciąża po terminie porodu i istnieje podejrzenie o przenoszeniu, to wykonuje się w warunkach szpitalnych tzw. test oksytocynowy mający na celu stwierdzenie stopnia wydolności łożyska, obserwując czynność serca płodu w zapisie KTG, po wywołaniu czynności skurczowej macicy poprzez podłączenie roztworu oksytocyny. Czasem, przy sprzyjających warunkach położniczych lub w sytuacji, która tego wymaga , indukuje się (wywołuje) poród, ale tylko wtedy, jeśli istnieją wskazania. Nie należy podejmować takich decyzji dla wygody pacjentki ani personelu.Jeśli ciąża jest przed terminem porodu i stwierdza się w badaniu USG złogi wapnia, to w zależności od stopnia zwapnienia łożyska i przepływów łożyskowych (ocenionych także w USG), a także wieku ciąży i dojrzałości dziecka, podejmuje się odpowiednie działanie - od częstszej oceny zapisu KTG lub badania kontrolnego USG w wyznaczonym terminie, poprzez wykonanie testu oksytocynowego, a w razie niepokojących objawów wynikających z opisanej diagnostyki, rozwiązania wcześniejszego ciąży.Nie każdy rodzaj zwapnienia łożyska świadczy o jego niewydolności, ale powinien być sygnałem do wzmożonej kontroli ciąży i wdrożenia odpowiednich procedur Więc ogólnie chodzi o to ze łozysko sie starzeje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć ! ale macie fajne brzuszki - takie słodkie kuleczki :) teraz musze wyjść ale jak wróce to wkleję moje, to się trochę wyleczycie z kompleksów , bo serio macie małe :) mzebr, z tym łożyskiem to niezbyt brzmi, ale zupełnie nie wiem co znaczy, a waga dziecka podobno nie ma nic wspólnego z tym czy dużo jemy czy mało :) raczej na Twoim miejscu popytałabym bym w rodzinie jakie dzieci się rodziły no i w rodzinie faceta też, bo może macie tak w genach że dzieci są drobniejsze, ale tak serio to nie wiem czy ta waga 1400 to aż tak mało ... sonka, trzymaj sie :) Andzia, trzymamy kciuki za badania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm tylko że ja mam juz dwie córki i obydwie ważyły po 4300g więc zdębjałąm przy tym. W 21 tyg lekarz mówił ze min bedzie 4kg a tu mówi ze daj boże 3500. Nie wiem co mam myslec, mąż baranieje i sie bardzo denerwuje. Pcha we mnie jedzenie jak w tucznika żeby mały był zdrowy a ja jeszcze troche to zwarjuje bo ile mozna jeść. Co do zwapnienia to nie mam cukrzycy ani nadciśnienia ale przechodziłam po świetach przeziębienie i to ostre. Nie wiem jutro drałuje do szpitala ( mam tam położną) i niech zrobią mi usg na patalogii. Zobaczymy co tam powiedzą. Martwie się bo moja mama przez zwapnienie łożyska urodziła wczesniej i nie uratowano brata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betty, gratulacje zakupów :) wszystkie wiemy jaka to radość :) puszek, biedactwo , jak macie piętrowe mieszkanie to pomyślcie nad komunikacją - może zacznijcie używać krótkofalówek, czy elektronicznej niani , bo kurcze jak Ci sie coś stanie , to wygląda na to że facet moze zorientować sie dopiero po kilku godzinach ... a tak będąc w innym miejscu w domu , będzie Cie słyszał jakby co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mzebr - Moją kolezanke ginek straszył ze dziecko małe....ze jak bedzie 2800-3000 to bedzie dobrze....a urodziła 3600 :) :) :) więc uszy do góry....jedynie tym łożyskiem bym sie martwiła ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki! mzebr wydaje mi sie ze 1400 gr w 30 tc to jest normalna waga, nie martw sie, napewno wszystko sie wyjasni, pojdz do poloznej i niech zrobi usg. basilek - musimy pomyslec o komunikacji, nie wiedzialam ze tak mnie ta wanna zassa :-) ja sie martwie bo od 2 tygodni nic nie przytylam, brzuch mi sie zwiekszyl o 1 cm.... betty zaszalalas z zakupami :-) boli mnie kregoslup, strasznie, wogole sie nie wyspalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) fajnie mi się spało:) Ilosia podziękuj Twojemu M:) Wózek dodaje mi pazura? tez nie wiem o co chodzi, hiihi:) Mamabartka witaj! napisz cos wiecej o sobie! Andzia trzymam kciuki za wyniki! Sonka pamietaj co Historynka napisala. To nic nie boli! Ja tez marcówka to ja juz jestem cichutko,ze mi uda urosły:) Betty strasznie się ciesze,ze wszystko z Emilką dobrze!:) Mzebr leć jutro do lekarza i niech Ci ejszcze raz robia usg i wszystko wytlumacza. Fajnie,ze zrobiliscie juz zakupki:) a co do wagi moja kolezanka w 39 badz 40 tyg nie pamietam urodziła synka z wagą troszke większą niż 2500. Betty fajne rzeczy:) nie wiem ale kurna jem zupe mleczną znowu.. chyba mi bije:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie mozę nie wiem dokładnie ale wydaje mi sie że waga nie jest aż tak strasznie ważna ...najważniejsze aby dzieci były dobrze rozwinięte i zdrowe a wage mogą nadrobić po urodzeniu !!!! przynajmniej moze łatwiej pzrejdą przez dziurkę :P jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murzynek masz racje. Puszek ja nie lubie tego ogladac... wkurza mnie ta baba:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuethe - Mnie tez ona wkurza.......taka madralińska..... Głowa mnie cos pobolewa....i najchętniej bym sie przespała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuethe - szczerze to mnie tez ta baba wkurza, nie zachowuje sie jak matka, zero w niej czulosci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe. M powiedzial,ze nie mam na to patrzec bo ta baba jest porypana. Z Mezem sie rozeszli bo On juz mial dosc kamer w domu a Ona nie i dupa. Jakie te dzieci beda pozniej jak od malego kamery za nimi lataja? wole nawet o tym nie myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi przekaze mu:) waga chyba dobra moja kruszyna ma 1255gram i gin mowil ze ksiazkowo rozwinieta wiec chyba jest ok jak na ten tydzien. a co do terminow to niewiem bo mi sie przestawil ale tylko o 3 dni do przodu z 23 na 20 marca wiec mala to roznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×