Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa_kasia

Grudzień 2010 - reaktywacja

Polecane posty

To ja też. Termin mam co prawda na 29.11., ale myślę że praktyka wygląda tak różnie, że mogę tu popisać. Dziś mam usg, które mam nadzieję wreszcie powie czy to chłopczyk czy dziewczynka. Wcześniej się nie udało. Ruchy czuję od 18 tc. Świetne uczucie, choć ponoć później dzidzia tak potrafi kopnąć, że aż boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za przyjęcie:-) U mnie termin to 27 grudnia. Dziewczyna z nadzieją to zależy od dzidziusia bo niektóre są bardzo spokojne i mało ruchliwe a inne to rzeczywiście potrafią dać po żebrach heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za przyjęcie:-) U mnie termin to 27 grudnia. Dziewczyna z nadzieją to zależy od dzidziusia bo niektóre są bardzo spokojne i mało ruchliwe a inne to rzeczywiście potrafią dać po żebrach heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, Explosive dzięki za odpowiedz, chyba faktycznie najlepiej wiedzieć ze sie ma ta bakterie i zażądać antybiotyku dla siebie i dziecka przy porodzie. Podobno najlepiej działa penicylina - ale ja jestem na nią uczulona, no coż niech się lekarze wysilą! postaram sie nie martwić na zapas. Jeśli chodzi o ruchy dzieciaczka to jestem chyba jeszcze przed, tzn cos tam czuje ale to równie dobrze mogę być ja sama ;) nie chce pomylić dziecka z żołądkiem! więc poczekam na jakiegoś kopniaka :P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te pierwsze ruchy to jak trzepot skrzydel motyla w brzuchu....albo takie babelki, napewno juz cos czujesz tylko narazie nie wiesz ze to wlasnie TO :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia_1990
Mam termin na 22 grudnia według USG i na 8 grudnia według ostatniego krwawienia. Ten 22 grudzień wydaje się być bardziej prawdopodobny. Ruchów raczej jeszcze nie odczuwam. A czujecie czasami takie ciągnięcie brzuszka w dół? Dodam, że mój brzuszek jeszcze jest malutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to już poweekendowo... :) Witam nowe osoby 🌼 U mnie spokojnie, cały weekend leniuchowałam, niestety pogoda typowo irlandzka więc ze spaceru nici :) Jeśli chodzi o ćwiczenia no to rzeczywiście w Polsce teraz jest tak gorąco że zupełnie się nie dziwie :) Ja zastanawiam się tylko jak wytrzymam taką różnicę temperatur jak pojedziemy w sierpniu :o Bo mam wrażenie, że w ciązy i tak odczuwam wyższą temperaturę, może uda mi się przywieźć ze sobą trochę chłodu ;) Co do ruchów Maleństwa to ja niecierpliwie wyczekuje dnia, kiedy będzie je czuć jak się dotknie brzucha, bo jak na razie nie mogę się tym podzielić z Facetem i pozostają mu moje opowiadania :) A jeśli chodzi o brzuch, bóle i ciągnięcia itd. to więcej było w pierwszym trymestrze, czasami dość bolesnych, teraz czuje zdecydowanie mniej, chociaż pewnie to jeszcze nie koniec w końcu jeszcze "trochę" wszystko się musi porozciągać :D Moja lekarka jest zwolenniczką unikania niepotrzebnych tabletek więc u mnie w ruch poszedł magnez i z czystym sumieniem mogę polecić, bo działa! Tym sposobem uniknełam brania no-spy nawet przy silniejszych bólach, bo magnez działa rozkurczowo, przy czym wpływa na ciśnienie i je reguluje, a i Maluszkowi się też jest potrzebny. Jedna tylko uwaga, jeśli któras pokusi się o stosowanie, żeby kupowac taki bez witaminy b6, bo zazwyczaj magnez można kupić z tą witaminą - ułatwia jego wchłanianie, a czasami duże dawki są już w witaminach "ciążowych" i należy uważać żeby nie było jej za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
le rety z magnezem to masz racje, tez sobie biore, najbardziej lubie ten w musujacej formie do rozpuszczenia. no a co boli, to ja w pierwszym trymestrze mialam takie lekkie, no a teraz to mi moj maly daje popalic niezle! chcyba sie baaaaaaaardzo rozciaga i wije bo czasem az mi slabo sie robi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, zrobilam liste ale jest jeszcze nie do konca bo brakuje jeszcze danych, takze dopiszcie sie ;-))) Kto...........................wiek............termin porodu......plec Pampusia.....................................02.12.2010.........? karo31.......................................09.12.2010.........? Kropka1111....................................?..........................? explosive.....................32............13.12.2010.......chłopiec łe rety.......................................16.12.2010.......chłopiec Natalia_1990...............................22.12.201...........? Minia85......................................25.12.2010.........? evangeline..................................27.12.2010.........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, zrobilam liste ale jest jeszcze nie do konca bo brakuje jeszcze danych, takze dopiszcie sie ;-))) Kto...........................wiek............termin porodu......plec Pampusia.....................................02.12.2010.........? karo31.......................................09.12.2010.........? Kropka1111....................................?..........................? explosive.....................32............13.12.2010.......chłopiec łe rety.......................................16.12.2010.......chłopiec Natalia_1990...............................22.12.201...........? Minia85......................................25.12.2010.........? evangeline..................................27.12.2010.........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, zrobilam liste ale jest jeszcze nie do konca bo brakuje jeszcze danych, takze dopiszcie sie ;-))) Kto...........................wiek............termin porodu......plec Pampusia.....................................02.12.2010.........? karo31.......................................09.12.2010.........? Kropka1111....................................?..........................? explosive.....................32............13.12.2010.......chłopiec łe rety.......................................16.12.2010.......chłopiec Natalia_1990...............................22.12.201...........? Minia85......................................25.12.2010.........? evangeline..................................27.12.2010.........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, zrobilam liste ale jest jeszcze nie do konca bo brakuje jeszcze danych, takze dopiszcie sie ;-))) Kto...........................wiek............termin porodu......plec Pampusia.....................................02.12.2010.........? karo31.......................................09.12.2010.........? Kropka1111....................................?..........................? explosive.....................32............13.12.2010.......chłopiec łe rety.......................................16.12.2010.......chłopiec Natalia_1990...............................22.12.201...........? Minia85......................................25.12.2010.........? evangeline..................................27.12.2010.........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm więc może bóle drugiego trymestru jeszcze przede mną ;) U mnie niestety magnez jest tylko w tabletkach, a przynajmniej innego jeszcze nie znalazlam ale nie ważne jak :D ważne, że pomaga. Chociaż ostatnio mam jakiś etap uwielbienia bąbelków w napojach :D i na troszkę sobie pozwalam, więc taki magnez idealnie by pasował!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto...........................wiek............termin porodu......plec Pampusia.....................................02.12.2010.........? karo31.........................................09.12.2010.........? Kropka1111....................................?..........................? explosive.....................32............13.12.2010.......chłopiec łe rety..........................................16.12.2010........chłopiec Natalia_1990...............................22.12.201...........? Minia85.......................................25.12.2010.........? evangeline...................................27.12.2010.........? dopiszcie sie jak chcecie bo brakuje troche danych ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto...........................wiek............termin porodu......plec Pampusia.....................................02.12.2010.........? karo31.........................................09.12.2010.........? Kropka1111....................................?..........................? explosive.....................32............13.12.2010.......chłopiec łe rety..........................................16.12.2010........chłopiec Natalia_1990...............................22.12.201...........? Minia85.......................................25.12.2010.........? evangeline...................................27.12.2010.........? dopiszcie sie jak chcecie bo brakuje troche danych ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm więc może bóle drugiego trymestru jeszcze przede mną ;) U mnie niestety magnez jest tylko w tabletkach, a przynajmniej innego jeszcze nie znalazlam ale nie ważne jak :D ważne, że pomaga. Chociaż ostatnio mam jakiś etap uwielbienia bąbelków w napojach :D i na troszkę sobie pozwalam, więc taki magnez idealnie by pasował!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto...........................wiek............termin porodu......plec Pampusia......................26.............02.12.2010.. .......? karo31.........................................09.12.2010 .........? Kropka1111....................................?.......... ................? explosive.....................32............13.12.2010... ....chłopiec łe rety..........................................16.12.2010.... ....chłopiec Natalia_1990...............................22.12.201..... ......? Minia85.......................................25.12.2010. ........? evangeline...................................27.12.2010.. .......? Nie jestem zapaloną zwolenniczką tabelek dopóki nie urodzą się dzieciaczki a mamusie nie zaaklimatyzują się na stałe, ale skoro znalazłam się na pierwszym miejscu to uzupełniam :) Tabelki trochę rozjaśniają jeśli na topiku jest sporo osób ale u starych grudniówek to już było strasznie tłoczno. Większość pojawiła się jeden raz, wpisała i tyle ich widziano a tabelka robiła się jak książka telefoniczna. Troszkę mnie też śmieszyło robienie oddzielnych rubryk na płeć jaką się przeczuwa i jaka faktycznie wyjdzie na USG. No ale co kto lubi. Na moim drugim topiku odgrzewamy teraz tabelki żeby wiedzieć komu składać życzenia na drugie urodziny, więc jednak są przydatne. Ja ruchy czuję już od kilku tygodni a od ok 2 tyg. już takie konkretne. Dziś nawet zauważyłam jak mi brzuch podskoczył, więc niedługo pewnie i mąż będzie się cieszył. Niestety tak jak w pierwszej ciąży dzidzia upodobała sobie mój pęcherz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o boze co ja za balagan tu zrobilam!!!! masakra, okazywalo mi caly czas, ze serwer nie dostepny i wysylalam te tabelki, a teraz tu jest kogel mogel!!! bardzo was przepraszam kobietki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia_1990
Kto...........................wiek............termin porodu......plec Pampusia......................26.............02.12.2010.. .......? karo31.........................................09.12.2010 .........? Kropka1111....................................?.......... ................? explosive.....................32............13.12.2010... ....chłopiec łe rety..........................................16.12.2010.... ....chłopiec Natalia_1990...............20...............22.12.201..... ......? Minia85.......................................25.12.2010. ........? evangeline...................................27.12.2010.. .......?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia_1990
Dziękuję troszkę się uspokoiłam. Pierwsza ciąża chyba najtrudniejsza. Tym bardziej, że staraliśmy się o maleństwo pół roku. Teraz zamiast się zamartwiać powinnam coś zrobić by nie stresować siebie i dzidziusia. Tylko, że nie zawsze to jest takie proste. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto...........................wiek............termin porodu......plec Pampusia......................26.............02.12.2010.. .......? karo31.........................................09.12.2010 .........? explosive.....................32............13.12.2010... ....chłopiec łe rety..........................................16.12.2010.... ....chłopiec Kropka1111....................................29.12.2010 ................? Natalia_1990...............20...............22.12.201.... . ......? Minia85.......................................25.12.2010. ........? evangeline...................................27.12.2010.. .......? To i ja się dopisałam. Ostatnio Kropek miał pępowinę między nogami i nie dał się podejrzeć, wiec na razie jest kinder niespodzianka. Mam nadzieje że się ujawni na usg połówkowym (mam 6/08).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o masz! nie wpisałam wieku. Kto...........................wiek............termin porodu......plec Pampusia......................26.............02.12.2010.. .......? karo31.........................................09.12.2010 .........? explosive.....................32............13.12.2010... ....chłopiec łe rety..........................................16.12.2010.... ....chłopiec Kropka1111..................29.............29.12.2010 ................? Natalia_1990...............20...............22.12.201.... . ......? Minia85.......................................25.12.2010. ........? evangeline...................................27.12.2010.. .......? (urodziny mam w sierpniu wiec jeszcze jestem przed 30..........)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia_1990
Już się nie mogę doczekać jak będziemy za kilka miesięcy z każdą z Nas przeżywały poród:D A tak ogólnie to jak wasze samopoczucie na tym etapie ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ja nowa tu jestem więc postanowiłam sie przywitać :) Moje maleństwo zaczeło ostatnio fikołki robić i mam coraz mniej spokoju :P prześmieszne uczucie :) DZisiaj mam usg więc może w końcu poznam płeć... Może więc dopiszę się do magicznej tabelki: Kto...........................wiek............termin porodu......plec Pampusia......................26.............02.12.2010.. .......? karo31.........................................09.12.2010 .........? explosive.....................32............13.12.2010... ....chłopiec łe rety..........................................16.12.2010.... ....chłopiec Kropka1111..................29.............29.12.2010 ................? Natalia_1990...............20...............22.12.201.... . ......? Minia85.......................................25.12.2010. ........? evangeline...................................27.12.2010.. .......? some...........................26.............5.12.2010..........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj some :-)) wpiasalam cie na drugim miejscu, bo jest chronologicznie ;-))) Kto...........................wiek............termin porodu......plec Pampusia......................26.............02.12.2010.. .......? some...........................26.............05.12.2010..........? karo31.........................................09.12.2010 .........? explosive.....................32..............13.12.2010... ....chłopiec łe rety.........................................16.12.2010........chłopiec Kropka1111..................29..............29.12.2010 .........? Natalia_1990.................20.............22.12.2010............? Minia85........................................25.12.2010. .........? evangeline....................................27.12.2010...........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oops nie zauważyłam :)) a powiedzcie mi.. czy wy tez zauważyłyście, że od pewnego momentu dziecko stało się bardziej ruchliwe? bo ja 2 tyg temu jeszcze nic nie czułam (chyba) potem tak wieczorami troszke.. a od 2 czy 3 dni ciągle się wierci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no some ty juz jestes dlej niz ja wiec czujesz juz wiecej i czesciej. ja pierwszy "trzepot skrzydel motyla" poczulam w 15tc a terza ruchy staja sie bardziej wyczuwalne i troche inne niz jeszcze tydz temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, to i ja się dopiszę. Wcześniej byłam tylko podtczytywaczką z braku czasu na pisanie. Teraz też niestety nie mam dużo wolnego czasu, ale mam nadzieję, że czasem coś skrobnę. Mam 34 lata. To moja druga ciąża. Mam już synka 17 m-cy. Termin mam na 3. 12.10. Ruchy czuję od ok.2-3 tygodni. Najpierw były bardzo delikatne, teraz coraz częściej i intensywniej. Pozdrawiam wszystkie grudniówkowe mamusie. Kto...........................wiek............termin porodu......plec Pampusia......................26.............02.12.2010.. .......? maczek2......................34.............03.12.2010 .......chłopiec some...........................26.............05.12.2010. .........? karo31.........................................09.12.2010 .........? explosive.....................32..............13.12.2010. .. ....chłopiec łe rety.........................................16.12.2010..... ...chłopiec Kropka1111..................29..............29.12.2010 .........? Natalia_1990.................20.............22.12.2010... .........? Minia85........................................25.12.2010 . .........? evangeline....................................27.12.2010. ..........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj explosive:) tak, tak już po 30-ce. Ale dla pocieszenia powiem ci, że po 1 ciąży moje ciało wygląda dużo lepiej niż kiedykolwiek. Mam nadzieję, że i tym razem natura będzie łaskawa. Życzę tego wszystkim dziewczynom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×