Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa_kasia

Grudzień 2010 - reaktywacja

Polecane posty

Gość kasia32
some gratuluje synka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to mozliwe?
czy to mozliwe? mam pytanie jest mozliwe abym byla w ciazy po owulacji pobolewaja mnie jajniki raz prawy raz lewy nie cilage ale to sie powtarza takie jaby ciaglniecie w dol nie czuje intensywnego bolu ale jednka daje mi znaki od 2 dni mam doslownie jakby sraczke sorki za stwierdzenie wczoraj mnie bolał brzuch za 2 dni mam dostac@ i tak zastanawiam bo nigdy takiego bólu nie mialam wiem wrozkami nie jestescie ale czy ktoras z was tak miala??? moze.. bo moga to tówniez byc przyczyny zbilzajacej sie @ noi piersi mnie strasznie bola od jakiegos mniej wiecej tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj byłam na wizycie kontrolnej, ale nie u mojej pani doktor prowadzącej i trochę się zmartwiłam. Pan doktor bardzo się dziwił, że nie czuje jeszcze ruchów dziecka ... ale zrobili mi ktg i serduszko słychać było bardzo wyraźnie, jednak jak zapytałam czy wszystko w porządku to doktor powiedział, ze nie jemu to oceniać i dowiem się wszystkiego na połówkowym USG tylko, że moja ginekolog wraca dopiero w połowie sierpnia więc USG będę miała pod koniec sierpnia a to już będzie po połowie, strasznie się martwię! Bo nie wiem co się dzieje. Musiałam to z siebie wyrzucić. Mam nadzieje, ze będzie ok. Some gratulacje!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, mi zaczyna sie w poniedzialek nowy tydzen, ostatnia miesiaczke mialam 8.03. a ty? Znalazlam jakis kalkulator ciazy i tez mi wyszedl jak u ciebie 20tc, no to moja dr chyba pijana byla jak liczyla mi tygodnie hehe :-)) ------>czy to mozliwe----- wiesz trudno powiedziec, czy rzeczywiscie jestes w ciazy bo wszytkie objawy, ktore opisalas moga tez wskazywac na zblizajaca sie miesiaczke. Najlepiej jakbys zrobila test ciazowy w dniu oczekiwanej miesiaczki. co do rozstepow moje mile to pewnie i tak wszystko juz jest w naszych genach zapisane. Moja mama nie ma ani jednego, a 30 lat temu sie wcale nie smarowala bo nie miala czym hahaha. Moja siostra sie smarowala i na brzuchu nie ma tylko ma kilka na wewn. stronie ud. Znowu moja przyjaciolka smarowala wszystko ( bo jej mama ma straszne rozstepy) smarowala dwa razy dziennie, roznymi kremami i spacyfikami i mastraszne rozstepy, ktore wylazly jej w 8 mies!!! Takze nie martwmy sie na zapas, co ma byc to bedzie, wazne aby dzieciaczki byly zdrowe!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natali, nie zamartwiaj sie na zapas!!!! Co za durny lekarz!!? Jak mozna ciezarna w takiej kropce postawic???? Zamieszczam tu link, przeczytaj go i napewno sie troche uspokoisz: http://www.ciazowy.pl/artykul,ruchy-dziecka-w-czasie-ciazy,1033,1.html Te lekarz to naprawde cymbal jakis!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję explosive. Troszkę uspokoił mnie ten artykuł, a do tego teraz jeszcze poczytałam sobie o tym lekarzu w internecie i okazuje się, że jest dobry, ale tylko jak się chodzi do niego prywatnie, a tak to olewa pacjentki. Ja byłam na NFZ... więc może chodziło mu o to żeby mnie do siebie ściągnąć na wizytę prywatną... Najlepiej trzymać się chyba po prostu jednego lekarza i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia32
Natalia dziwi mnie zachowanie lekarza poniewaz w tygodniu w ktorym jestes wcale nie musisz czuc jeszcze ruchow. Niepotrzebnie Cie tylko zdenerwowal dziad. tacy wlasnie niektorzy lekarze sa. Ale nie martw sie kochana, serduszko slyszalas a to najwazniejsze:)... zycze ci duzo wytrwalosci i nie martw sie takim glupim gadaniem bo to Ci nie pomoze...na bank jest wszystko ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia32
explosive ja ostatnia miesiaczke mialam 9 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia, ja też sie powtórzę, - durny lekarz. Po pierwsze odczuwanie ruchów to sprawa indywidualna. Bo jedna te same ruchy uzna za ruchy jelit albo nic, a inna powie, że ją dziecko kopie. Może masz tylko bardzo delikatne, niewyczuwalne dla ciebie. Ja przy pierwszej ciąży ruchy poczułam dopiero na pocz. 6 m-ca. Także olej sobie tego durnotę. Pamiętaj, dziecko żyje i bije jego serduszko !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny.Some - gratuluje.Witam też nowe mamusie.Pampusia mam synusia.Marzy mi się skrycie dziewczynka ale wole się nie nastawiać.Czy to będzie chłopczyk czy dziewczynka będę kochać tak samo.Mam takie pytanie do was dziewczyny.Czy robiłyście test Papp-a? Bo ja tym razem nie robiłam i trochę się tym martwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coz to jest test Pappa ? i po czym poznac ze ruchy dziecka sa zbyt gwatlowne ? teraz mi artykul namieszal :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejnana
Hej dziewczyny, Termin mam na 03.12 (wg USG). Napisałam, bo nurtuje mnie jedna rzecz i fajnie by było gdyby któraś z Was mogła napisać czy też jej się to zdarza. Otóż od jakichś 3 miesięcy męczy mnie trzymanie moczu w sytuacji kichania bądź kasłania. Żadna z lektur nie przewiduje tej dolegliwości tak wcześnie. Mieśnie KEGLA też ćwiczę, może mało konsekwentnie, ale staram się zawsze kiedy sobie o ich istnieniu przypomnę. Czy macie podobne dolegliwosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejnana
Oczywiscie miało być "NIE trzymanie moczu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robilam test PAPPa w 12 tc i te genetyczne z pomiarem faldy karkowej. prawdopodobienstwo downa i tych innym syndromow wyszlo niewielki jak na moj wiek. Falda karkowa wyszla 1,4. Evangeline nie martw sie, ze nie robilam bo niepotrzebnie tylko. Ryzyko zwieksza sie po 35 roku zycia, a najbardziej o 40. tu link dla some: http://www.genetyka.hg.pl/test_PAPPA.htm Co do gwaltownych ruchow to pewnie takie sa juz w koncowych miesiacach, jak dziecko juz sie nie za bardzo w brzusiu miesci. Choc moge sie mylic. Najlepiej to za duzo nie czytac, ufajmy swoim instynktom i przeczuciom oraz dobrym lekarzom :-) ----hejnana witaj! powiem ci, ze nie cwicze wcale miesni kegla...musze chyba zaczac. To, ze popuszczasz troszke moczu to normalne, rzeciez dzidzia jest coraz wieksza i potrzebuje coraz wiecej miejsca w twoim brzuszku, a wszystki inne organy musza mu troche miejsca ustapic. Wiec niektorym z nas bedzie dzidzia bardziej na zoladku "siedziala" a innym na pecherzu, a jeszcze innej bedzie z zeber zabawke sobie robilo hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejnana - moim zdaniem też to jest normalne, tym bardziej, że każdy dzidziuś już teraz układa się w innym miejscu może Tobie już uciska delikatnie pęcherz i dlatego tak się dzieje. Ja zauważyłam, że teraz częściej siusiam i jak miałam robione ktg to właśnie serduszko było najbardziej słychać tuż nad wzgórzem łonowym czyli być może dzidziuś właśnie powoduje ucisk na pęcherz i u mnie;) Ale jak masz duże wątpliwości to może lepiej zapytać lekarza przy następnej wizycie;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejnana - moim zdaniem też to jest normalne, tym bardziej, że każdy dzidziuś już teraz układa się w innym miejscu może Tobie już uciska delikatnie pęcherz i dlatego tak się dzieje. Ja zauważyłam, że teraz częściej siusiam i jak miałam robione ktg to właśnie serduszko było najbardziej słychać tuż nad wzgórzem łonowym czyli być może dzidziuś właśnie powoduje ucisk na pęcherz i u mnie;) Ale jak masz duże wątpliwości to może lepiej zapytać lekarza przy następnej wizycie;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was, po krótkim zaginięciu wróciłam ale irlandzki internet chyba mnie wykończy :o Witam również nowe osoby 🌼 Muszę się pochwalić, że mój Mały od dwóch dni kopie tak silnie, że w końcu wczoraj Tata poczuł pierwszego kopniaka :) W końcu, bo tyle się biedak nakopał a tu ciągle nic. Z badań dodatkowych na razie robiłam tylko przeziorność karkową, w zasadzie tutaj jej nie robią u młodych kobiet ale my zrobiliśmy u polskiej lekarki, tak dla własnego spokoju, wszystko wyszło ok. Natalia - Siostra mojego Faceta poczuła ruchy dopiero w 25 tygodniu, więc nie ma się czym przejmować, niektórzy lekarze mówią, że zależy to od masy ciała ale Dziewczyna jest szczupła jak patyk więc to chyba nie do końca prawda. explosive - Z tym liczeniem tygodni to jest dziwnie, bo mi polska gin liczy, że jeśli jest np. 19 tygodni i 3 dni to liczy jako 19 tydzień, bo bierze pod uwagę te tygodnie które się skończyły, a irlandzkie położne powiedzą, że jestem na początku 20 tygodnia :o Ja miałam jeszcze na początku ciąży przeboje z tygodniami, bo jedni liczyli tygodnie od miesiączki a drudzy od poczęcia i efekt tego był taki, że przez jakiś tydzień chodziłam zdenerwowana, bo nie wiedziałam czy to, że nie było serduszka na ostatnim usg jest normalne, czy znaczy, że z Maleństwem coś jest nie tak :o Ktoś pytał o zatrucie ciążowe - chyba some :) więc proszę bardzo http://podsercem.webpark.pl/ciaza/gestoza.htm Ale nie ma powodów żeby jakoś specjalnie się tym zamartwiać, ważne żeby kontrolować ciśnienie raz dziennie, jak jest ok, to jest ok. hejnana - http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/nietrzymanie-moczu-w-ciazy_35424.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A planujecie już jakieś zakupy dla dzidziusia lub macie coś kupionego czy jeszcze się wstrzymujecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wczoraj byłam na USG i niestety nie poznałam płci, ale poza tym wszystko jest w porządku. Za ok 10 dni mam się jeszcze zgłosić bo dzidziuś ustawił sie kręgosłupem w górę i nie dało się obejrzeć twarzyczki i serduszka. Może wtedy się uda podejrzeć. hejnana ja też od dłuższego czasu popuszczam w czasie kichania i kaszlu ale nie przejmuję się tym. W ogóle w drugiej ciąży jestem o wiele spokojniejsza o większość rzeczy. Mam nadzieję że przy opiece nad maluszkiem też tak będzie. natalia ja już nie szaleję z zakupami dla dziecka. Mam prawie wszystko po córci a w rodzinie jest półroczny chłopczyk i już mi obiecali że w razie czego to dostaniemy rzeczy po nim. W pierwszej ciąży zrobiliśmy wyprawkę w ósmym miesiącu choć kusiło mnie żeby zrobić to wcześniej ale nie było takiej potrzeby. Teraz to właściwie tylko jakieś spanie dla starszej córci musimy zorganizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczęta, Chyba się utopię w tych upałach! Wole lato od zimy i nigdy nie przeszkadzały wysokie temperatury ale to lato na długo zapamiętam :) płyne! Widzę że nie tylko mój maluch robi psikusy i pozwala się podejrzeć ;) swoją drogą mam dobry ubaw jak u mnie się rodzina podzieliła i prowadzą dyskusje kto się urodzi, chyba niedługo zrobią zakłady na kasę hehe Ja jeszcze nic nie kupuję, myślę że dopiero pod koniec ciąży zrobimy zakupy za jednym zamachem. No ale oczywiście trochę sobie szperam w internecie :) Jeśli chodzi o kichanie to ja mam problem jeśli przed kichnięciem się nie schylę albo w ogóle nie skulę. Jak tego nie zrobię to tak mnie zakłuje/pociągnie w pachwinach że aż gwiazdy widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupilam jak narazie taki spiworek do spania, nie moglam sie oprzec, taki sliczny. Jutro kupujemy lozeczko i komode z przewijakiem. Ciuszkow jeszcze nie kupuje bo nie wiem na 100% jeszcze plci, z tym musze poczekac do 4 sierpnia... u mnie po upalach w nocy byla starszna burza i sie ochlodzilo ale jest przyjemnie tak 22 stopnie dzis bylo, z reszta ma tak zostac do poniedzialku. Ja tez wole lato niz zime ale w tym roku to wolalabym chlodniejsze lato.. moja dzidzia dala mi rano tez fajnego i mocnego kopniaka :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej.Już myślałam,że nikogo dzisiaj tu nie zastane.He he ja tam też nic na razie nie kupuje bo cały wielki karton ciuszków mam po synusiu.Jeszcze nie w głowie mi zakupy,myślę tylko o dzidziusiu,żeby było wszystko w porządku i żeby maleństwo było zdrowe.Wizytę mam dopiero 10 sierpnia a już bym pobiegła do lekarz zobaczyć co z dzidzią.Widzę dziewczyny,że i tak macie robione jakoś częściej usg niż ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I w końcu w Irlandii jest ciepło :D Ehh tak się zarzekałam, że wcześnie i ciuszków dla Małego nie będę kupować, a dzisiaj się nie powstrzymałam ;) Kupiłam śliczny niebieski sweterek i bluzę, do tego mięciutki kocyk. I w zasadzie stwierdziłam, że chyba powoli co jakiś czas będę stopniowo kupować nowe rzeczy, muszę tylko znaleźć jakąś listę. W sumie są już Mamy na forum, może poradzicie co się Wam przydało, a co było kompletnie nietrafionym zakupem?! I w jakiej ilości? Bo w internecie jest sporo list, każda w innych ilościach i ciężko samemu stwierdzić co i jak, a nie chciałabym wysyłać Faceta tydzień po porodzie na zakupy, bo ten czas można lepiej wykorzystać :) I jeszcze jedno pytanie do wkrótce podwójnych Mam :) Czy zamierzacie kupować rożek? Bo ja w sumie mam spore doświadczenie z małymi dziećmi więc nie boję się, że będę się obawiała je trzymać tak samo mój Facet i nie wiem czy jest sens w kupnie. W domu zimą też będzie na pewno ciepło więc zawinięcie w gruby kocyk na pewno starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny,ale tu dzisiaj pustki.Co do rożka to nie używałam przy pierwszym dziecku i teraz tez nie zamierzam kupować.Zresztą dziecko szybko wyrośnie z takiego rożka,myślę,że jeżeli już to kocyk będzie lepszy, ale to tylko moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi rożek był bardzo przydatny. Na początku dziecko jest bardzo słabe, nie ma silnych mięśni, "przelewa sie" i takie usztywnienie w rożku pomaga utrzymać na rękach. Polecam też kupno przynajmniej 10 zwykłych tetrowych pieluszek (bo na początku dziecko dużo ulewa). A tak poza tym to przy pierwszej ciąży wszystkie zakupy zrobiłam dopiero na koniec 8 m-ca (taka schiza, żeby niczego nie zapeszyć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i oczywiście polecam kupno dużej ilości pampersów i dobrej jakości chusteczek nawilżających do wycierania pupki, bo na początku dzidziuś często wydala smółkę nawet 8 razy dziennie albo i częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś na raty dopisuję :) a co do ubranek, to cieżko polecić, bo sama wiem że dopiero w "praktyce" poznaje się w co najlepiej ubierać malucha. Ja na początku nie cierpiałam ubierać w body, bo ciężko je założyć ( zwłaszcza jak ktoś nie ma praktyki a dziecko takie malutkie) chociaż body są takie ładne, to wolałam kaftaniki na guziczki i do tego śpiochy. Ale to trzeba samegmu sprawdzić w czym najwygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm... mówiąc szczerze mam dwójkę dużo młodszego rodzeństwa siostra 5 lat brat 3 pół więc jeśli chodzi o ten rożek, mama miała do każdego z dzieci 2 i bardzo się przydały a do tej pory używamy czasami jako kołderki po prostu;) wystarczy wyjąć wkład kokosowy;)... no właśnie ja też się zastanawiam co lepsze czy body czy kaftaniki... niby też miałam styczności z maluchami, ale dziecko się dość często przebiera więc wolała bym aby dla niego było też wygodniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejnana
Dzięki dziewczyny, mimo, że strasznie z tego powodu nie świrowałam, to jakoś mi raźniej, że nie tylko ja jestem "niezdarna". A w książkach jeśli już temat popuszczania się pojawi to w okresie połogu.... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×