Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa_kasia

Grudzień 2010 - reaktywacja

Polecane posty

Hej witam przyszłe mamusie.Dopisuje swój wiek do tabelki, płci jeszcze nie znam więc pozostaje ? Wolę się też nie nastawiać na chłopczyka lub dziewczynkę.U mnie samopoczucie dobre,chociaż ostatnio dokuczał mi jajnik,ale to ponoć normalne. .Kto...........................wiek............termin porodu......plec Pampusia......................26.............02.12.2010.. .......? maczek2..................... .34.............03.12.2010 .......chłopiec some......................... ..26.............05.12.2010. .........? karo31....................................... ..09.12.2010 .........? explosive.................. ...32............13.12.2010. .. ....chłopiec łe rety........................................ .16.12.2010..... ...chłopiec Kropka1111................. .29.............29.12.2010 .........? Natalia_1990.................20.............22.12.2010... .........? Minia85.................................... ....25.12.2010 . .........? evangeline....................25............. 27.12.2010. ..........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamuśki:) w końcu i ja czuję pierwsze ruchy. Nie są to jednak kopniaki ani wiercenie, raczej muskanie i raz czułam jak się przesuwało:)Nie wpisuje na razie do tabelki czy dziewczynka czy chłopiec, bo mam już mętlik w głowie. Co będzie to będzie. Marzy mi się dziewczynka, ale czuję,że tam jednak chłopak mieszka. Zobaczymy. Kto...........................wiek............termin porodu......płeć Pampusia......................26.............02.12.2010.. .......? maczek2..................... .34.............03.12.2010 .......chłopiec some......................... ..26.............05.12.2010. .........? karo31.........................31........... ..09.12.2010 .........? explosive.................. ...32............13.12.2010. .. ....chłopiec łe rety........................................ .16.12.2010..... ...chłopiec Kropka1111................. .29.............29.12.2010 .........? Natalia_1990.................20.............22.12.2010... .........? Minia85.................................... ....25.12.2010 . .........? evangeline....................25............. 27.12.2010. ..........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak poza tym to wczoraj po obiedzie strasznie bolał mnie brzuch, ale tak wysoko pod żebrami. Aż nie mogłam wytrzymać, przeszło mi po jakiś 10 minutach. Mam nadzieję, że to tylko dlatego, że może za dużo zjadłam, a już mam jakby mniej miejsca w brzuszku. Ciągle się boje,że coś będzie nie tak. Tym bardziej cieszą i uspokajają mnie ruchy dzieciątka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karo mnie tak samo bolal brzuch w niedziele, nie wiedzialam co sie dzieje i juz do szpitala chcialm jechac w nocy. wytrzymalam jednak do rana i polecialam do lokarza. na szczescie dr mnie uspokoila, zbadala i wszystko jest dobrze, poprostu wszystko sie rozciaga i przemieszcza. co do plci to mi dr w 15 tyg powiedziala, ze na 60% chlopak. 4 sierpnia ide na polowkowe wiec dowiem sie na 99% jesli ladnie sie ulozy :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe osoby 🌼 i uzupełniam wiek. Pampusia......................26............02.12.2010.. .........? maczek2..................... .34............03.12.2010 ..........chłopiec some......................... ..26........... 05.12.2010. ..........? karo31.........................31........... 09.12.2010 ...........? explosive.................. ...32............13.12.2010. .. ......chłopiec łe rety.........................26............16.12.2010..... .....chłopiec Kropka1111................. .29............29.12.2010 ...........? Natalia_1990.................20............22.12.2010... ........? Minia85.................................... ..25.12.2010 . .........? evangeline....................25............27.12.2010. ..........? Widzę, że jednak poszczególne ciąże się tak bardzo nie różnią :) Bo ja miałam w piątek albo sobotę juz nie pamiętam dokładnie, takie uczucie jakby coś próbowało mi rozepchać żebra i jak tylko siadałam to była masakra ale przeszło i jest ok. W ogóle jak sobie przypomnę ile to rzeczy niepokoiło mnie od początku ciąży to... :o Jakieś inne objawy i myślałam czy to dobrze, jeden dzień udało mi się spędzić bez wymiotowania i też myślałam czy to oby na pewno dobrze czy coś jest nie tak, momentami czułam się jak histeryczka :D Ale widzę, że chyba każda kobieta tak ma :) Skoro już jesteśmy w tak miłym gronie to mam pytanko, czym smarujecie swoje brzuszki? Czy w ogóle czymś smarujecie? Bo od wczoraj wieczora skóra mnie jakoś dziwnie swędzi i zastanawiam się czy smaruje za mało i skóra potrzebuje więcej - ostatnio brzuszek troszkę mi urósł - czy to znowu alergia na kolejną oliwkę? :o Już przerabiałam dwie Johnsona i ja zdecydowanie nie polecam, obydwie są mocno perfumowane i wyszło mi od nich uczulenie, co w sumie mnie zdziwiło, bo pierwszy raz po jakimś kosmetyku wyszło mi uczulenie i to po takim który nie powinien uczulać, bo w końcu jest dla dzieci, a tu cóź :o Więc wysłali mi z Polski zwykłą oliwkę bambino i Nivea z olejkiem migdałowym, smarowałam się trochę bambino ale zapach jakoś mi przeszkadza, więc zmieniłam na nivea i znowu problem, spojrzałam w skład i też ma jakieś substancje zapachowe w sumie pachnie podobnie do johnsona więc sama nie wiem. Ponoć teraz polecają olejek ze słodkich migdałów ale tutaj nie mogę znaleźć, może więc znacie coś dobrego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny,miałam takie bóle w klatce piersiowej w pierwszej ciąży.Łapało mnie tak momentalnie,ciężko mi było oddychać a po ataku było mi zimno.Nie obyło się bez konsultacji z kardiologiem. Więc jakby co to pytajcie a najlepiej to umówić się na wizytę do lekarza, niech zbada serduszko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuszka na razie nie smaruje bo nie ma jeszcze co smarować,ale w poprzedniej ciąży smarowałam codziennie.He he maluszek bardzo to lubił i wypinał się do miejsca w którym masowałam ręką.Właśnie też słyszałam, że najlepiej smarować oliwką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie ten ból był raczej w okolicach dużo niższych, hmm ja to odczuwałam jako wpychanie się wątroby pod żebra :D oczywiście tak to chyba się nie działo ale było to zlokalizowane dość nisko. A problemy z sercem odczuwa się w całej klatce czy są zlokalizowane gdzieś w obrębie serca? Evangeline - a jak wyglądał Twój brzuszek po pierwszej ciąży? w sensie czy pojawiły się u Ciebie jakieś rozstępy? Jeśli nie to zazdroszczę :D Bo jakoś panicznie się ich nie boję ale wiadomo, że lepiej żeby się nie pojawiły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia_1990
Ja smaruję się kremem przeciw rozstępom z firmy Dax cosmetics z seri Perfecta mama. Muszę powiedzieć, że słyszałam o nim dużo dobrych opinii. Ale jednak nie smarowałam okolic pośladków i dziś zauważyłam, że w tamtych miejscach niestety rozstępy się pojawiły co mnie dziwi, bo mierząc się centymetrem nic mi nie przybyło w tych okolicach. Zobaczymy dalej jak krem sobie będzie radził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie, w pierwszej ciąży smarowałam brzuch wyłącznie oliwką bambino, też za bardzo nie odpowiadał mi zapach, ale oliwka była bardzo skuteczna- zero rozstępów. W tej ciąży postanowiłam zaszaleć i kupić coś bardziej pachnącego, kupiłam krem na rozstępy perfecta mama i niestety dostałam uczulenie, potem kupiłam oliwkę johnsona- i to samo. Była zdziwiona bo nie jestem żadnym alergikiem i nigdy nie miałam takiej wrażliwej skóry. Toteż wróciłam do oliwki bambino i skóra wróciła do normy, także pozostanę przy niej. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja smaruje sie od 2 miesiaca ciazy, smarujcie tez tyleczek no i uda bo te miejsca napewno sie troszke powieksza ;-)) ja uzywam fissan- http://www.domzdrowia.pl/40719,fissan-stria-massage-krem-na-rozstepy-100-ml.html tu link do niego i z rossmana na zmiane balsam i olejek z serii baby dream mama, kosztuja 9 zl i sa bardzo wydajne i mnie nie uczulily. Tak na marginesie dodam, ze jestem kosmetyczka i duuuuuzo rzeczy juz widzialam, mam tu na mysli kobiety po ciazach, ktore ratowaly swoje brzuchy. Potem to juz naprawde da sie malo zrobic, lepiej zapobiegac. Mam pytanko do was, czy uchna wam nogi?? Mi tak zaczely puchnac, ze porobilo mi sie mase pajaczkow na nogach. Lekarka przapisala mi ponczochy kompresyjne ale w te upaly to sie w nich stopie.... Zimny prysznic pomaga ale nie na dlugo :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I kolejny pochmurny dzień w Irlandii :o Widzę, że nie tylko ja zareagowałam tak na johnsona, czytałam jeszcze dzisiaj rano i ponoć uczula też małe dzieci równie często, a mi tak bardzo podobał się zapach tej oliwki, szczególnie pierwszej - nie pamietam nazwy ale jakaś niby ułatwiająca zasypianie, ehh no cóź. Na razie pozostaje mi Bambino, bo niestety żadnego z wymienionych przez Was kosmetyku tutaj nie dostanę, napisałam w topiku Mam z Irlandii, może komuś udało się znaleźć ten olejek migdałowy. A muszę uważać, bo tendencję do rozstępów niestety mam, więc smaruje się od kiedy tylko się dowiedziałam, że jestem w ciąży. Explosive - z puchnięciem trzeba uważać, bo mogą to być pierwsze objawy zatrucia ciążowego, szczególną uwagę powinno się zachować jeśli puchnięcie nie znika po nocy. Jeśli pojawia się wieczorem po całym dniu no to cóź, kolejny "urok" bycia w ciąży. Ciało jest cieższe i zatrzymuje się woda, a wyższe termperatury temu sprzyjają niestety. Na ostatniej wizycie lekarka uprzedzała mnie, że może się tak dziać, a wtedy najlepiej jak najwięcej czasu spędzać z nogami uniesionymi do góry, nie siadać z nogą na nodze i pić dużo wody mineralnej, ponoć napoje gazowane sprzyjają puchnięciu, bo lekko podnoszą cisnienie ale nie wiem jak to z tym jest, bo pije dużo gazowanej wody mineralnej i cały czas mam ciśnienie 90/60 z małymi odchyleniami w jedną albo drugą stronę. No i ostatnia rzecz o której mi mówiła to unikanie soli. Chodzenia w ponczochach jakoś sobie w tej temperaturze nie wyobrażam, chyba, że dodatkowo na to okład z kostek lodu :D Kurczę tak właśnie sobie uświadomiłam, że jeszcze troszkę i będziemy w połowie ciąży, w sumie Dziewczyny z początku miesiąca to są już jedną nogą w drugiej połowie :) A jeszcze niedawno siedziałam w łazience z testem :D A właśnie, jak powiedziałyście swoim Partnerom o ciąży? Czy może czekali z Wami na kreski na teście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łe rety niestety mimo smarowania mam rozstępy na brzuszku,jednak nie przeszkadzają mi one.Wg mnie krem Fissan jest do niczego, używałam na początku ciąży i nic nie pomagał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nogi mi na szczęście jeszcze nie puchną i mam nadzieję,że tym razem mnie to ominie.W pierwszej ciąży miałam z tym straszne problemy, przez co wylądowałam wcześniej w szpitalu.No, ale teraz rodzimy zimą to nie będzie takiego gorąca to i może nogi nie będą puchły.Oby... A jak tam u Was dziewczyny z kilogramami? Ile już na plusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, ja wiem o soli ale cholerka lubie slone rzeczy.... Na szczesci nozki puchna mi tylko jak sie za duzo nachodze. Co do gazowanych napojow, to takowych nigdy nie pije. No przed ciaza czasem cola light ale to sporadycznie, wody gazowanej nie lubie, pije tylko niegazowana. O ciazy powiedzialam mezowi jak tylko poczulam, ze jestem. Powiedzialam: chyba znowu nam sie udalo ( pierwsza ciaza stracona w styczniu w 7tc) potem zrobilismy dla pewnosci test no ale juz wiedzialam, ze wyjda dwie krechy. W ten wieczor wypilismy wino, zapalilam ostatniego papierosa....a na drugi dzien zadzwonilam do ginekologa umowic sie na termin. Ja przytylam juz 7kg!!!! ale mi wszyscy mowia, ze nic nie widac tylko brzuch, ale ja czuje bo mi sie cholerka uda ocieraja jak sukienki nosze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Kobietki, Ja na razie ok 4kg na plusie ale jaksię robi ten upał to nie chce mi się jeść i ostatnio na wizycie u gina miałam spadek wagi. Brzucholek już wystaje :) Explosive tez mi się wydaje że w uda mi poszło.... Co do testu ciążowego, dość mocno zaczął boleć mnie brzuch a skoro @ się nie pojawiła postanowiłam zrobić test. Druga kreska była taka blada że tatuś stwierdził że nic z tego, dopiero kuksaniec mu otworzył oczy ;) Jeżeli chodzi o kremy na brzuszek to na razie nawilżam balsamem i oliwka, ale zbliżają się moje imieniny i siostra zapowiedziała że mi coś już bardziej zaawansowanego przyniesie :) patrzyłyśmy na mustellę, maja teraz nawet fajne promocje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem z rozstępami nie da się wygrać. Można je zmniejszyć ale jak ktoś ma tendencję to nic nie pomoże. Ja w pierwszej ciąży smarowałam się dwa razy dziennie i brzuch mi popękał dwa tygodnie przez porodem. A już się cieszyłam, że pozostanę nienaruszona. Być może gdybym wcale się nie smarowała to byłoby ich dużo więcej, ale jednak nie dało się ich uniknąć. Teraz często zapominam o smarowaniu, no i trochę mi się nie chce. Pewnie mi ich przybędzie. Szkoda mi trochę mojego brzucha, ale niestety nie będę miała już ciała nastolatki i trzeba się z tym pogodzić. explosive ja przytyłam 3,5 kilo i niby poszło w brzuszek ale tak samo mi uda zaczęły obcierać o siebie. Nie lubie tego uczucia. Niedawno się go pozbyłam bo zimą schudłam 4 kg i miałam wagę jak z liceum, a teraz znów uda się robią jak kiełbaski ;) Jutro chyba będę miała USG i być może dowiem sie jakiej płci jest nasze dzieciątko. Fajnie byłoby mieć parkę ale dziewczynki też są kochane i nie będę zawiedziona jak będzie druga córeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej ja natomiast wiedziałam,że jestem w ciąży zanim miałam dostać@.Dzień po spodziewanej kupiłam test i wyszły dwie kreseczki.Wieczorem pokazałam wynik mężowi,przytulił mnie zadowolony.Na drugi dzień kupiłam jeszcze jeden test dla pewności.U mnie na razie z kg na zero.Przytyłam dwa kg ale schudłam.Oj w pierwszej ciąży przytyłam duuużo,mam nadzieję,że tym razem będzie mniej na plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewangeline a ty masz chłopczyka czy dziewczynkę w domu? Ile ma latek jeśli mogę spytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia_1990
Ja przytyłam ja na razie około 2,5 kg no i właśnie mam identyczny problem z udami, ale widzę, że to normalne. To może nie będę się tym tak bardzo przejmowała:) Co do wieści o ciąży to zrobiłam test w 3 tygodniu i nic nie wyszło więc zawiedzeni, że kolejna próba nie udana, ale okresu jak nie było tak nie było więc stwierdziłam, że zrobię jeszcze jeden test ( w 7 tygodniu) i w końcu wyszły dwie grube krechy:) Narzeczony był w pracy, a ja już ze szczęścia nie mogłam wytrzymać więc zadzwoniłam i przez telefon mu powiedziałam:D hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam podobnie jak Natalia, pierwszy test nic nie wykazał, ponieważ nie pojawiała sie jednak miesiączka, zrobiłam drugi test i tu pojawiły się dopiero 2 kreseczki. O wyniku testu powiedziałam mężowi przez telefon. Mało romantycznie, hahaha. Co do wagi: 3,5 na plusie. Brzuszek coraz większy. Największy wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia32
Witam Was Dziewczyny czy moge sie przyłaczyc? fajnie ze topik reaktywowałyscie... lubilam tamten poczytac ale niemile pomaranczowe wszystko zepsuly. jestem w 20 tyg. ruchy czuje od konca 15 tygodnia. teraz to sa juz dosc solidne kopniaki:) termin mam na 14 grudnia, mam 32 lata a w brzuszku moim mieszka prawdopodobnie chlopczyk 27 mam polowkowe usg i lekarz potwierdzi plec:) jesli moge to prosze o dopisanie mnie do waszej tabelki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Kasiu w naszym gronie!! Widze, ze masz termin dzien po mnie :-) Ty jednak piszesz, ze jestes w 20tc ja bylam u dr w poniedzialek i mi napislama w karcie ciazy, ze jestem w 19+1 dzien. Dziwne, jak oni to licza?? Czy moze mi moja lekraka zle liczy?? Co do naszego topiku to jest przyjazny dla wszystkich, czy osoba jest czarna czy pomaranczowa, obojetnie ;-)) Pampusia......................26............02.12.2010.. .........? maczek2..................... .34............03.12.2010 ..........chłopiec some......................... ..26........... 05.12.2010. ..........? karo31.........................31........... 09.12.2010 ...........? explosive.................. ...32............13.12.2010. .. ......chłopiec kasia32.......................................14.12.2010...........? łe rety.........................26............16.12.2010..... .....chłopiec Kropka1111................. .29............29.12.2010 ...........? Natalia_1990.................20............22.12.2010... ........? Minia85.................................... ..25.12.2010 . .........? evangeline....................25............27.12.2010. ..........?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry wszystkim mamusią:) ja mam już 3 kg na plusie. Ogólnie jestem duża, brzuch mam już duży. Nogi mi puchną strasznie, w taki ukrop to od razu sie powiększają o rozmiar. Przed ciążą ciągle chodziłam na obcasach. Już w drugim miesiącu musiałam sobie odpuścić i przerzucić się na baletki:) Z obcierającymi udami mam to samo, najpierw sie załamałam, ze już taką foką jestem. Koleżanki mnie jednak uspokajały że to normalne, ciąża, pogoda i sukienki. W spodnie się nie wbijam i nie mam zamiaru, a podrażnioną skórę smaruje w razie potrzeby sudocremem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) juz jestem po usg no i chłopak będzie :) co do puchniecia to niestety zauwazylam u siebie taką tendencje w czasie upałów..mam nadzieje że to nie to zatrucie ciążowe (wogole co to ?) a smaruje brzuszek caly czas masłem oliwkowych ziaji, tak jak reszte.. zobaczymy co z tego wyjdzie. Myślicie że naprawde specjalistyczne kremy mogą pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do balsamów, to ja stosuje zwykłą oliwkę i balsam z baby dream na zmianę. Pewnie i tak będę miała rozstępy, ale może dzięki temu mniejsze. Test ciążowy robiłam tydzień przed spodziewaną miesiączką, wyszła bladziuchna kreska. Mąż nie uwierzył. Dopiero po tygodniu jak zrobiłam test ciążowy z krwi zaczął wierzyć że jesteśmy w ciąży:) Nie wiem ja Wy dziewczyny, ale ja mam alergie na balsamy i kremy przeciwsłoneczne. Właśnie walczę z wysypką. Przed ciążą oczywiście nie miałam żadnych problemów ze skórą, a teraz proszę, mój organizm zwariował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
some gratuluje synka. Też już bym chciała wiedzieć, ale mam usg dopiero 19 sierpnia następne. Ale i tak idę dziś na zakupy to pewnie coś upoluję i dla maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki :) ja narazie (odpukać) nie mam żadnych nowych problemów ze skórą.. ale wizja rozstępów mnie trochę przeraża.. zwłaszcza że do samego końca nie wiadomo czy się to nie pojawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia32
explosive u mnie kazdy nowy tydzien ciazy zaczyna sie od srody czyli dzisiaj mam 19 tygodni i 2 dni ale na kazdym usg jakie mialam robione wychodzi 4 dni do przodu czyli dzis jest moj 19 tydzien i 6 dzien:).... stad ten moj 20 tydzien kochana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia32
zapomnialam podziekowac za mile przyjecie i wpis do tabelki:) BARDZO DZIEKUJE!!!!!!!:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×