Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa_kasia

Grudzień 2010 - reaktywacja

Polecane posty

witajcie! nie pisalam bo nic ciekawego jak narazie sie u mnie nie dzieje. Dzis zaczynam 20tc wedlug obliczen mojej gin. Dzidzia coraz bardziej daje mi znak, ze istnieje. Uwielbiam jak sie tak rusza. Choc nadal nie sa to mocne kopniaki tylko takie poruszenia ale to mnie bardzo uspokaja i ciaza staje sie przez to jeszcze bardziej realna. Jak tam wasze samopoczucie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, czyli zdania na temat rożka podzielone :D Ja chyba jednak nie będę kupować. Co do body to takie standardowe to rzeczywiście katastrofa, Maleństwo nie ma ani trochę stabilnej główki więc założenie na początku to męczarnia i dla dziecka i dla mamy ale ponoć natura matką wynalazków ;) Są body rozpinane z przodu :D Na allegro można dostać bez problemu: http://allegro.pl/item1153696720_body_rozpinane_dlugi_rekaw_r62_promocja.html Co prawda w Irlandii chyba jeszcze o tym nie pomyśleli, bo nigdzie nie znalazłam. Kaftaniki zapinane na napy z przodu również bez problemu można znaleźć, więc z częścią zakupów wstrzymam się do czasu przyjazdu do PL. Ostatecznie postanowiliśmy, że wracamy na początku września, więc czeka nas dłuuuga podróż. Pieluszek w mojej liście jest 7, w tym dwie flanelowe. Do podkładania na ramię kupię takie specjalne podkładki: http://professionallypersonalized.com/store/images/burp%20cloth.jpg wyglądają jak większy śliniak, a są o tyle fajne, że z jednej strony mają nieprzemakalną warstwę. A po tetrowych dość często okazywało się, że coś lekko przemokło i kończyło się nieprzyjemnych zapachem na ramieniu... Ja też planowałam robić zakupy później ale doszłam do wniosku, że jak będę kupować po trochu to mniej to odczujemy finansowo, a i z resztą nie wiem jak później będę się czuła. Jedynie wózek będziemy kupować jak najpóźniej, bo po co gwarancja ma uciekać skoro wózek będzie stał nieużywany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja jestem przeziębiona na całego. Lekarz przepisał mi Amotaks i mam nadzieję że za parę dni będę się czuła lepiej. Nos mam zatkany całkiem, spać w nocy nie mogę, gardło boli. No nieciekawie jest. Córcia też kaszle ale ona lepiej to znosi. Rożki miałam dwa bo mi się wydawało to takie oczywiste że musi być rożek. I wszyscy mnie w tym utwierdzali, ale w praktyce to się przydał przez kilka tygodni parę razy. Potem używałam je jako kołderkę dopóki nie zaczęła mi się rozkopywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem wam, zew niemczech wcale takich rozkow nie polecaja polozne, mowia, ze dziecko lepiej i szybciej uczy sie stabilizowac glowke bez jakichs usztywniaczyhyba sobei taki sprawie, siostra z reszta pewnie mi da, bo ma po swojej corci. No i jeszcze jedno co mnie bardzo nurtuje, otuz w niemczech polozne odradzaja codzienne kapiele noworodkow, np po porodzie zalecaja pierwsza kaiel po 3 dniach. Potem tez nie codziennie. Dodam, ze nie tylko niemieckie polozne ale polki tez, ktore sa tu poloznymi. Jak tam wasze doswiadczenie w tym temacie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny.I ja zaczynam dzisiaj 20 tydzień,ruchów jeszcze nie czuje,troszkę się tym martwię.Co do kąpieli niemowlaczka to ja swojego synusia na początku kąpałam co dwa dni a tak to przemywałam ręczniczkiem.Bałam się,że mały się przeziębi albo woda naleci mu do uszek.Nie trafionym zakupem były ręczniczki do wycierania po kąpieli,nawet takie specjalne z kapturkiem na główkę.Kupiłam więc duży ręcznik i spokojnie mogłam malca w niego owinąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jeśli można to dołączam do was dziewczynki. Zaczynam właśnie 21tydz, delikatne ruchy zaczełam czuć od 18 tyg, a teraz czuje coraz mocniej, ale tylko jak leżę siedze albo stoje :) W środe ide do gina i mam nadzieje ze mój mały bąbelek w końcu pokaże co ma między nogami :) Martwią mnie skurcze macicy, łapią mnie pare razy dziennie, brzuch wtedy twardnieje na kilka sekund i przechodzi. Oby tylko szyjka się nie skracała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia32
Witam Dziewczynki. ja mam dzisiaj o 16.30 usg polowkowe... zobacze swoj skarb i zobaczymy czy lekarz potwierdzi plec:)... Explosive dziwne sa te nasze rozbieznosci w tygodniach. ja dzisiaj koncze 20 tydzien. jutro jest pierwszy dzien 21 tygodnia. czy twoja pani doktor na pewno dobrze Ci policzyla tygodnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
explosive ja ostatnią miesiączke tez miałam 8.03 i jutro zaczynam 21 tydzień , termin mam na 15 grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Bettinka!! zapraszamy do naszego grona :-))) ostatnia miesiaczka 7 marca, to i tak w obliczeniach kalkulatorem porodu nie wychodzi za chiny 13.12. Ja cykli nigdy nie mialam 28 dniowych, tylko miedzy 30 a 50 dni. MOja lekarka wyliczyla pewnie jakos w przyblizeniu termin porodu. Ja mialam najpierw na 19.12. ale w ksiazke ciazy mam wpisane 13.12. Doszlam do tego jak oni to licza!!! Dzwonilam do poloznej!! Wiec jak ja mam dzis 20 + 2 dni to juz jest to skonczony 20 tydzien i zaczynam 2 dzien z 21 tygodnia ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w suwaczek wpisalam date ostatniej miesiaczki itd, no i suwaczek sam mi tu wylicza dni i tygodnie ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nigdy nie mialam cykli co 28 dni tylko zaczynaly sie od 40 w porywach co 60. Dla mnie ta ciąża to i tak jest cud :) staraliśmy sie prawie rok o dzidzie, prolaktyne mialam 84 przy normie 23 i zaszłam w ciąże, wyobraźcie sobie moja mine jak zrobiłam test ciążowy :) a raczej 4 hehe zeby sie upewnić Teraz dzidzia daje o sobie znać coraz mocniej :) i jestem bardzo szczęśliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to tak jak u mnie ciazy cud! Ma to prawie 5 lat sie staralismy, 4 IUI, potem HSG.... z reszta opisalam tu juz moj przypadek na ktorejs stronie, wiec nie chce sie powtarzac, zeby nie zanudzac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) u mnie też 21 tydzień. Dzidzia rusza się coraz częściej, bardzo mnie to cieszy. Rozglądam się w necie i czytam o wyprawkach. Zacznę pomału kompletować, mniej odczuje to finansowo jeżeli zrobię to stopniowo. Oczywiście już nie mogę się powstrzymać przed oglądaniem tych wszystkich ciuszków. Poza tym teraz dobrze się czuję i jeszcze mam ochotę latać po sklepach. Myślę , że w listopadzie to już raczej nie będę miała siły. O rożkach też słyszałam, że dla dziecka lepiej bez. Ale z drugiej strony jak ktoś jest nieporadny to bezpieczniej podać dziecko w rożku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, gdzieś mi wątek umknął :) u mnie 19tydzień, ruchy czuję już od miesiąca, teraz praktycznie codziennie i to mocno. Nawet dwa razy miałam sytuację, że w nocy maleństwo nie dawało mi spać. Aż się martwię, co będzie później :) zakupy powoli robię, żeby nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę- zaczęłam od ubranek. A w większe gabaryty zaopatrzę się wrzesień/październik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj bettinka :) Dziewczyny mam pytanie, czy macie jakieś takie kłujące skurcze?! hmm.. nie wiem jak to określić, bo odczuwałam je jakby gdzieś w dole macicy i w nocy zastanawiałam się czy nie jechać do szpitala, nie bolały, po prostu je czułam ale wystraszyłam się, że może szyjka się skraca czy coś, a tutaj w czasie normalnej wizyty nie badają ginekologicznie, bo uznają to za niepotrzebną ingerencje :o Co dziwne czułam je tylko kiedy leżałam i sama nie wiem co to. Teraz już jest ok, w nocy wzięlam jeszcze dodatkowy magnez ale zastanawiam się czy jechać teraz, bo coś się dzieje, czy na razie się wstrzymać i ewentualnie jechać jak znowu się pojawią?! Czy to może po prostu skurcze Braxtona-Hicksa? Mały rusza się normalnie tak jak wcześniej, w czasie tych skurczy też chwilami broił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łe rety... ja również co jakiś czas mam takie kłucia w dole brzucha, ale po bokach. Mój gin mówi że to normalne, rozciąga się macica. Jak mocno boli to można wziąść nospę. Niestety nie jestem lekarzem, jak Cie to bardzo martwi to najlepiej zapytać lekarza. Będziesz spokojniejsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łe rety... ja mam takie dziwne skurcze łapią na kilka sekund i przechodzi ale brzuch wtedy mam twardy i tez sie martwie o szyjke, jutro ide do gina to dam Ci znać co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadzwoniłam do mojej lekarki, bo na wizytę trzeba czekać przy odrobinie szczęście conajmniej jeden dzień i powiedziała, że niestety tak będzie coraz częściej, więc mam się nie przejmować. karo31 - dobrze wiedzieć, że nie jestem sama :) Moja lekarka jest przeciwnikiem no-spy bo nie jest obojętna dla Malucha i poleca magnez. Więc zgodnie z jej zaleceniem 1 tabletka dziennie więcej :) Byłam też na spacerze i wpadłam do sklepu z ciuszkami dla Maluchów, przybyło nam dzisiaj skarpetek i mamy już całe trzy pary ;) Do tego dwie pary niedrapek i pierwszy śpioszek z czapeczką :D Co prawda nie wiem ile spioszków kupić w rozmiarze 56, bo raczej Mały długo tego nie ponosi, chociaż może się mylę, bo ja nie jestem jakoś szczególnie wysoka, tak samo mój Facet więc może się okazać, że Mały będzie naprawdę mały. Jak to było z Waszymi Maluszkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettinka - pewnie też Ci powie, że to normalne i cóź przejdzie w grudniu :D Dzisiaj zaczęłam się nawet zastanawiać co jest nienormalne i wychodzi mi, że dobre samopoczucie :o Bo jak nie brzuch to piersi... Jak nie piersi i brzuch to zgaga. Ale każda opinia jest cenna szczególnie, że to pierwsza ciąża więc ciągle gdzieś się pojawiają wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez dzis kluje, az musialam przybierac rozne pozycje co by przestalo. Mi sie wydaje, ze to normalne, dzidzia pewnie na cos tam naciska, na jakis nerw i wtedy to tak kluje. Co do badania "od dolu" to ja mam takie co wizyte, mam tez robione usg dopochwowe, wtedy oglada moja ginekolog szyjke macicy i ja mierzy, patrzy czy jest zamknieta. Co wizyte jest robiony wymaz, mierzone ph pochwy. Jedynie nie uzywa wziernika. Nie wiem kto wymyslil, ze to jest niepotrzebna ingerencja? Przeciez musza lekarze sprawdzic czy tam na dole tez wszystko gra, maluszek jest chroniony i przez takie badane bedzie. Gdyby tak bylo to seks w ciazy bylby tez zabroniony. Wiec ja nie widze zadnego zagrozenia w badaniu wewnetrznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
explosive - ja też tego nie rozumiem, bo przecież często się zdarza że szyjka się skraca albo rozwiera i są problemy. Z resztą Minia85 wspominała, że czasami to nie ma objawów więc naprawdę nie wiem jak oni tutaj rozpoznają takie przypadki... :o Nie tylko to mnie dziwi, pamiętam jak na początku miałam krwawienia i brałam duphaston, wiadomo stres niesamowity i strach o Maleństwo więc zapytałam polskiej gin. co mam zrobić jeśli np będzie dziać się coś niepokojącego w nocy i jakże zdziwiła mnie odpowiedź jaką usłyszałam, że mogę jechać do szpitala ale tam najwyżej zrobią mi usg i powiedzą czy serduszko bije i w żaden sposób nie pomogą, bo nie ratują ciąży przed 20 tygodniem, nie podają duphastonu czy luteiny, więc gdybym była skazana tylko i wyłącznie na irlandzką opiekę to niestety prawdopodobnie już nie byłabym w ciąży albo dawno wrócilibyśmy do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podbnie jest w niemczech, do 12 tc tez nie przejmuja sie za bardzo. Moja lekarka-niemka dala mi w pierwszej(straconej) ciazy utrogest-to tez jest progesteron z tym ze naturalny, bo duphaston to syntetyczny. Jak krwawilam to tez bylam dwa razy w szpitalu w nocy i mi usg robili dopochwowo mimo ze krwawilam- za pierwszym razem serduszko bilo, za drugim juz nie i potem tylko lyzeczkowanie bylo. W tej ciazy moja ginekolog od razu zbadal mi poziom progetseronu we krwi i przepisala 600 mikrogramow progesteronu w globulkach, czyli po 2 globulki 3 razy dziennie bralam do 12 tc ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja też miałam kłucia w boku jakieś dwa tygodnie temu. Akurat byliśmy u znajomych daleko od domu, z noclegiem i też sobie myślałam co będzie jak mi nie przejdzie. No ale naprawdę takie dolegliwości są bardzo częste i w pierwszej ciąży miałam to samo tylko bardziej się przejmowałam. Ale mimo to każdy ból jest niepokojący dla matki. łe rety moja córcia jak się urodziła to miała 51 cm długości i rozmiar 56 był na nią wręcz za duży ale nie kupowałam mniejszych bo długo nie trwało zanim do niego dorosła. A potem nosiła go do 3-go miesiąca więc chyba długo. Ale to zależy od dziecka i od rozmiarówki ubranek. Często są takie same a na metkach dwa-trzy rozmiary różnicy. Moja jest drobniutka. Niedawno miała drugie urodziny a ubranka nosi przeważnie na pół roku. Nawet ma kilka na rok i jeszcze są dobre. Zapomniałam przywitać nowe dziewczyny. Witajcie :) Nie jest nas za dużo, ale tym łatwiej się połapać kto kim jest. Na starych grudniówkach to już nie kojarzyłam nikogo. Może jeszcze ktoś dołączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehh... czyli wszędzie to jakoś kuleje. Służba zdrowia w pl też nie jest super ale zawsze bezpieczniej wiedzieć, że można liczyć na pomoc. Pampusia - to Twoja córeczka była prawdziwym Maleństwem! :) No cóź kupię parę, jak będą za małe to najwyżej zostawimy na przyszłość bo planujemy drugie dziecko (za parę lat oczywiście ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tych ukłuć to też czasami czuje a najbardziej właśnie w dole brzucha, ale uspokoiłyście mnie tymi wypowiedziami:)... ja teraz bardziej się martwię tym, że z kim nie rozmawiam to w 20 tygodniu czuje ruchy dziecka bardzo dobrze a ja nic, ale może mój organizm jest inny:) 5 sierpnia mam wizytę to mam nadzieje, że pani ginekolog mnie uspokoi;) Co do ciuszków to też już mam trochę tylko, że ja kupuje wszystkie na 62, ponieważ u mojego narzeczonego w rodzinie wszyscy jak się rodzili to byli ogromni około 58cm nawet jego siostra miała 61cm!! tak więc przypuszczamy, że i teraz może tak być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Byłam dziś u gina i powiedział,że wszystko z szyjką jest ok i ze te skurcze macicy muszą być przez ruchy maluszka. Mój ma glowe na dole to pewnie sie tam wypina na mamusie heh kazał mi jesć no spe i magnez z wit B6 Miałam także usg połówkowe, wszystko w porzadku, dzidzia rośnie zdrowo waży 360g i ma 18cm, no i pokazał co ma między nogami -armata byla czyli bedzie synuś :) jutro wybieramy sie na wczasy, mielismy jechac nad nasze morze ale ze wzgledu na pogode wybieramy sie do Bułgarii , lekarz nie mial przeciwwskazań także odpoczne przez grudniem :) pozdrawiam, buziaczki dla was, odezwe sie po powrocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny.Wczoraj miałam też takie kłucie i bardzo się wystraszyłam bo nie wiedziałam co jest grane.Dobrze,że możemy się tu powymieniać doświadczeniami.Wiem teraz,że podobnie jak ja,macie takie kłucia,uspokoiło mnie to. Natalia nie jesteś sama.Ja też nie czuje jeszcze ruchów, a wizytę mam dopiero 10-tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia,widzę,że mamy termin na koniec grudnia,także musimy jeszcze poczekać na jakieś kopniaki.I na nas przyjdzie pora.A tak poza tym to jesteśmy już na półmetku,ale ten czas leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny, czsto czytam forum a teraz postanowilam sie Was zapytac o pewien niepokojący objaw. Otóz jestem w 17 tygodniu i bola mnie jajniki z obu stron jak leze,nie jest to silny bol ale dokuczliwy i ciagnacy. Bardzo prosze o odpowiedz czy Wy tez sie z tym spotkalyscie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łe rety , nie doczytalam góry. Tez masz takie bole w nocy. Powiedz, w ktorym jestes tygodniu? Napisalam smsa do lekarza i odpisal ze moga wlasnie w tym okresie ciazy wystepowac takie bole,napisalam mu,ze w nocy utrzymuja sie dlugo i tylko jak leze na plecach nie dokuczaja. Zapewnił,ze jest wszystko dobrze,ze to normalne na tym etapie. Z reszta wczoraj bylam na wizycie i nie mial zastrzezen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×