Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość notme
Gdyby nie egzaminy eksternistyczne może bym popełniła ogromny błąd w życiu.Przez to matematyka stała się pasją (o czym w życiu bym nie pomyślała) i w tym kierunku się będę na pewno krztałcić. Bez problemu w 4 miesiące opanowałam materiał z całego LO i zaliczone na 92%. Gratuluję tym co zaliczyli ipowodzenia na maturze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w komputerach siedzę od 2 roku życia. A moim pierwszym komputerem był commodore 64. Później amiga, p2, p3 itd. ---------------- Idąc na studia informatyczne mam zamiar rozwijać się w tym kierunku. Ale najpierw matura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Myslicie, ze jest sens zadzwonic do mojego OKE i spytac kiedy beda wysylac wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że warto zadzwonić, przecież nic się nie stanie. A może powiedzą, ci czy zdałaś. Większość OKE wysłała już wyniki świadectwa będą wysyłać pod koniec miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Dzwonilam i jednak wyniki w moim OKE beda 29 listopada. Jesli chce to moge osobiscie po nie przyjechac, a jesli to jakis problem dla mnie to moga mi poczta wyslac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz tam jechać i się dowiedzieć lub niech c**przyślą. Ale nawet jak dziś nadadzą na pocztę, to jest piątek w sobotę i niedziele nie pracuje poczta, więc list będziesz mieć poniedziałek/wtorek. Jak pojedziesz, to będziesz wiedzieć dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
No w sensie, ze za tydzien jechac, bo wynikow wczesniej mi nie przedstawia niz 29 czyli rowno za tydzien. I chyba zdecyduje sie na opcje zeby pojechac. Bo i tak strasznie stresuje sie czekaniem na wyniki, a wiedząc, ze list juz wyslali to przez weekend jeszcze bardziej bym sie stresowala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czego polecacie się uczyc z historii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam poprawkę z fizyki się boję bo będzie ciężko, napisałam zaledwie na 10% a szczerze mówiąc Fizyka była bardzo trudna patrząc na arkusz. Nie wiem z czego się uczyć, myślałam że na dopa napiszę a tu taka niespodzianka straszna. Fizyka jak dla mnie była dosyć trudna, z czego się najlepiej przygotować ? czy te testy są zawsze takie trudne z Fizy czy w lutym może trafi się łatwiejszy test ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten test z października nie był bardzo trudny. 10% to 5 punktów. Jest to mało. Ja uzyskałem 27punktów czyli 54%. Na łatwiejszy test bym nie liczył. Ale nie wiem jakie pytanie opracuję CKE. ---------- Poćwicz sobie obliczanie okresu sprężyny i okresu obrotu np. tarczy. Ruch jednostajnie przyspieszony/opóźniony. Jak z tą szyszką trzeba było obliczyć czas spadania z drzewa. wiec na szyszkę działała grawitacja czyli 10m/s2 a wysokość wynosiła 20m. Czyli czas wynosi 2s. Energia kinetyczna i potencjalna. Też tej szyszki, to razem te dwa zadania dawały 5 punktów. Oraz okres sprężyny kolejne 2p. Mamy już 7 punktów. Do tego, co to jest dyfrakcja, załamanie światłą i rozchodzenie się go w ośrodkach np. w próżni ok. 300 000 km/s a w wodzie ok. 200 000 km/s. I mamy kolejne 2 - 3 punktów. Czyli razem od 9 -10 punktów. Interferencja, to kolejny punkt - w zadaniu potwierdzenie falowości rozchodzenia się fal świetlnych. Albo protony i neutrony izotopu radu, kolejne "darmowe" 2 punkty. Czy zadanie, w naszym układzie słonecznym gwiazdą jest? ------------------- Trochę nauki i dało radę uzbierać te 15 punktów. A zadanie z radem wystarczyło odjąć od 224 - 88.| 88- protony , 136 - neutrony. -------------- Jak masz jakieś pytania, to pisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, wg mnie ten test był łatwy z fizyki, zamknięte zadania to były podstawy podstaw, i naprawde jak już egzaminowany napisał na łatwiejszy bym nie liczył, najważniejsze to znać ruchy, potrafić obliczyć moc, prace, i ogarnąć zadania z elektryki i elektrostatyki, tyle powinno bez problemy wystarczyc na zaliczenie. Ja z fizyki miałem 56%, rozwiązując zadania zamkniete, to z jabłkiem, elektryka, i cos tam jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze sobie przestawiłem i zamiast, że to była szyszka w odpowiedzi pisemnej napisałem, że gruszka ma energię 2J i gruszka ma czas spadania 2s. Ale, to chyba nie było brane pod uwagę, bo ja wychodziłem trochę po za wymogi zadania. -------------- Moim zdaniem, nie liczył bym na niższy poziom. Ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
misza93 i egzaminowany to jedna i ta sama osoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to pole obowiązkowe
może ktoś napisać czego uczyć się na matmę ? dla mnie jest ona najtrudniejsza, a wiedzę mam ledwo z gimnazjum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha nie, nie wiem skąd ten pomysł, widocznie mamy podobne zdanie, z tym że egzaminowany na tym forum jest dużo dłużej ode mnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolkako
polecacie repetytorium maturzysty z grega z historii? moge sie z niego uczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@gość Jest, to poniżej komentarza. I na tym skończę. ------------- Ja się uczyłem z Wikipedii. I innych materiałów w internecie. Wszystko, co potrzeba można znaleźć w internecie, ale to trwa. Ogólnie, uważam, że wszystkie materiały czy to w internecie czy podręczniki do nauki historii w LO lub inne publikacje na pewno nie zaszkodzą. -------------------------- Jeśli chodzi o historię, to nie była trudna i można było łatwo uzbierać 15p. --------- Jeśli chodzi o matmę, to tylko mrciupi (youtube) i matemaks. Nic więcej nie potrzeba. Może jeszcze zeszyt i długopis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dassap
Dla jednych fizyka będzie łatwa, dla innych nie. Nic nikomu nie pomoże, pisanie tutaj, jaki według mnie był poziom tego egzaminu, bo jest to pojęcie względne. Jak czujecie, że jest słabo z fizyką, zadania nie wychodzą, to postarajcie się posiedzieć przy niej dłużej. Ważne jest żeby zrozumieć teorię, to pomaga przy zadaniach. Przyswojenie sobie wzorów, żeby wiedzieć co do czego, przekształcanie ich. Oczywiście wzory będę na karcie dostępne podczas egzaminu, ale chodzi o to, żeby się w nich orientować. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja napisałem, że fizyka była łatwa, dlatego że porównałem ją do arkuszy maturalnych poziomu podstawowego. ------------ I to już nie jest pojęcie względne. Ale nie ważne. Osobiście z tych wzorów prawie nie korzystałem. A jak skorzystałem, to mnie zmyliło przy mikro amperach i zamiast 0,1 dałem 0,01 czyli straciłem punkty. A drugi raz skorzystałem przy energii potencjalnej. I napisałem Epot zamiast Ep. Myślę, że nie miało to większego znaczenia. Trzeci raz jak skorzystałem, to było właśnie przy zadaniu z okresem sprężyny. I już więcej nie korzystałem z tych wzorów. --------------- Więcej korzystałem z kalkulatora i brudnopisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Moim zdaniem (osobie, ktora nie lubi fizyki i nigdy jej nie rozumiała) to fizyka też była łatwa. I takie zdanie będę mieć, obojętnie czy zdam czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekasz jeszcze na wyniki. Ja osobiście byłem fizyki w miarę pewny(tzn. 15p.). ----------- Ale jak się spotykam z takimi opiniami, że ktoś przyszedł na egzamin praktyczne bez nauki i jeszcze nie chodził do LO oraz dużo nie pamięta z gimnazjum. To raczej nie uda się takie osobie zdać. Jest tam dużo teorii, która trzeba znać i są pytania z bardziej z chemii jak to z radem. Czy światło jest falą mechaniczną/elektromagnetyczną? Albo to pytanie z diamentem, było łatwe był podany współczynnik załamania. ------ Z tą szyszką, to akurat proste było ale ja musiałem napisać gruszka. Na szczęście nie wzięto tego pod uwagę. Ale samo zadanie było proste i można było "ratować" się wzorami. Ale jak ja kilkadziesiąt takich zadań rozwiązałem, to bez problemu. ----------------- Ogólnie ciesze się, że dostałem pewną tróję z egzaminu 27 punktów i jak już pisałem wcześniej, egzaminy eksternistyczne to już dla mnie historia fajna, ale historia. ------------ Teraz całą swoją energię kieruje na maturę. Oczywiści będę tutaj na forum jeszcze do października, ale ja pójdę na studia, to już nie będę miał czasu. Zrobię tą stronkę dla innych, aby też mogli zdać te egzaminy i dalej się rozwijać. Osobiście uważam, że nie zdawać matury po egzaminach eksternistycznych, to błąd. Nawet jak ktoś nie pójdzie od razu na studia, to i tak matura się może przydać w przyszłości. ----------- Dobra rozpisałem się. Może nie będziecie się na mnie gniewać o taki monolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolaaaa9393
Egzaminowany, ja lubie czytać Twoje wypowiedzi na temat egzaminów. Więc ja się nie pogniewam. . . Ja po wyniki jadę osobiście 29 listopada, więc wieczorem w piątek dam Wam znać czy zdałam czy też nie. Najbardziej obawiam się historii i troche biologii i geografii (chociaż geografii najmniej z tych trzech). Bardzo chciałabym zdać, bo poświęciłam dużo czasu na naukę. Jednak jeśli czegoś miałabym nie zdać to raczej tylko coś z tych 3 przedmiotów. . Historia generalnie nie miała jakiegoś mega trudnego poziomu, ale ja historii nigdy nie lubiłam, nigdy nie rozumiałam, nigdy nie potrafiłam jej się uczyć. Mimo, że poświęciłam najwięcej czasu na ten przedmiot to obawiam się najgorszego. . A jeśli ktoś przychodzi na egzaminy kompletnie nieprzygotowany i z dość duża przerwą w edukacji (a miałam takie osoby na egzaminach), to dla mnie to jest totalna głupota. . Do matury też podchodzę. Bo nawet jeśli jakiegoś przedmiotu nie zdam teraz to napiszę go w lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
egzaminowany fajnie sie ciebie czyta, napewno wielu osobom przydaly sie twoje wiadomosc****ozdrawiam i powodzenia na studiach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr893
Skonczyla mi sie umowa w szkole oke wyslalo mi wniosek o przedłużenie teraz zeby go wyslac musze podpisac nowa umowę w szkole czy nie jest to konieczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr893
Skonczyla mi sie umowa w szkole oke wyslalo mi wniosek o przedłużenie egzaminow bo oblalem matematykę mój ostatni egzamin e teraz zeby go wyslac musze podpisac nowa umowę w szkole czy nie jest to konieczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, że przychodzenie na egzamin nieprzygotowanym jest to co najmniej nieodpowiedzialne. Swego czasu ja się też obawiałem biologii, najbardziej ze wszystkich przedmiotów. Ale poszło dobrze. ---------- Na razie to myślę o maturze bez matury nie pójdę na studia. Jeśli wszystko się uda, to od października 2014 będę miał dużo zajęci i już tak często nie będę wpadał tutaj na forum. --------- "musze podpisac nowa umowę w szkole czy nie jest to konieczne ? " Nie rozumiem o jaką umowę chodzi. Jeśli chodzi o OKE, to wg. nowych przepisów można wnioskować o przedłużenie zdawania egzaminów o dwie sesje. O żadnej umowie nie ma nic. Może troszkę jaśniej to napiszesz. ** Ale o przedłużaniu sesji raczej mało wiem, z racji tego, że z egzaminami uwinąłem się w dwie sesje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To moze inaczej zeby zdawac egzaminy to musze mieć papierek ze jestem zapisany do ck efekt zory czyli do mojej szkoly ? Czy nie jest mi to potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr987
To moze inaczej zeby przedluzyli mi o dwie sesje to musze mieć papierek ze jestem zapisany do ck efekt zory czyli do mojej szkoly ? Bo problem w tym ze w październiku skonczyla mi sie,umowa z ck efekt i czy konieczne jest podpisanie nowej zeby zdawac egzaminy Czy nie jest mi to potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to są egzaminy eksternistyczne? To sobie odpowiedzmy na to pytanie - egzaminy zewnętrzne. Nie nie musisz być zapisany na żaden kurs eksternistyczny. Czy to do firmy X czy Y lub Z. ------- To są egzaminy eksternistyczne i może na nie przystąpić każda osoba z ulicy. Pod warunkiem spełniania określonych wymagań. Np. egzaminy z zakresu liceum(posiadania przy sobie): - oryginał świadectwa ukończenia np. gimnazjum. - ksero dowodu (ale może panie w OKE by skserowały) i złożenie wniosku, do pobrania w siedzibie OKE lub ze strony internetowej. -------------- Oczywiście większość z nas wysyła to pocztą. Ale ja tylko dałem taki przykład. ---- Nas nie zgłasza żadna szkoła. Czy prywatna firma, która oferuję liceum w rok. I twierdzi, że kończą się zapisy cały rok. Składasz tylko wniosek do OKE o przedłużenie zdawania egzaminów. A najlepiej, to zadzwoń do OKE i zapytaj się czy musisz składać z jak zmieniło się rozporządzenie, to nie przedłużyli ci z 4 sesji do 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilo90
Hey, myslicie ze po 5 latach przerwy mam szanse zdać wszystko w jednym podejsciu? Raczej dużo nie zapomniałam, bo mam mlodszą siostre,,,ale nie ogarniam matmy, fizy i chemii? zdaże do lutego jak teraz już przysiade? Do końca grudnia musze podac przedmioty, a chciałabym już to mieć z głowy. \nawet jak czegoś nie zdam to będę miała obraz tego wszystkiego,,,,pomocy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×