Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Z wosu, godzine przed egzaminem jak czekałem w aucie to w google wpisalem "wos powtorzenie do matury" i tam przegladałem i czytałem, WoS to jeżeli ktoś ma ogólną wiedze z TV, neta, ogląda wiadomości, to nie powinno być problemu żeby zdać. Z PP dosłownie nic sie nie uczyłem, PP to jest wg statystyk i ogólnej opinii najłatwiejszy egzamin, i szczerze mówiąc spokojnie na 3 można to napisać biorąc pytania na logike.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@egzaminowany, wysyłałeś może razem z tym podaniem o mature skan dowodu osobistego ? bo coś wcześniej widziałem że Wiolaaaa9393 zostawiała w swoim oke skan, i teraz nie wiem jak to jest u nas, a wysłałem to już wczoraj własnie bez skanu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@misza93 Szczerze powiedziawszy mi też brakło czasu na wos i PP. Wolałem się uczyć matematyki, biologii oraz historii. -------- A, co do stronki będzie nowa szata graficzna. Ta stronka jest tylko "testowa" dodam jeszcze materiały z matematyki, oraz po co najmniej jednej części do chemii oraz fizyki. A, co do reszty przedmiotów będą wskazówki. Może jeszcze materiały będą z TI. Chociaż tam lepszy byłby filmik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11. Osoba dopuszczona do egzaminów eksternistycznych przeprowadzanych przez OKE, która zamierza w danym roku szkolnym przystąpić do wszystkich egzaminów wymaganych do uzyskania świadectwa ukończenia liceum ogólnokształcącego oraz do egzaminu maturalnego, składa deklarację (załącznik 1a) dyrektorowi OKE właściwej ze względu na miejsce zamieszkania, nie później niż do 31 grudnia 2013 r. Świadectwo ukończenia liceum ogólnokształcącego osoba ta przedkłada dyrektorowi szkoły, w której będzie zdawać egzamin maturalny, niezwłocznie po otrzymaniu tego świadectwa. 12. Osoba składająca deklarację wstępną i/lub ostateczną (załącznik 1a) otrzymuje od dyrektora szkoły jej kopię z potwierdzeniem przyjęcia. Czyli wypełniam deklarację 1a http://www.oke.jaworzno.pl/index.php/content/category/20/106/183/ Wysyłam ją do OKE, czekam na potwierdzenie i przydzielenie szkoły w której do 7 lutego załatwiam całą resztę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadzwoń sobie do OKE w Jaworznie, ja i egzaminowany też do tego OKE należymy i nam powiedzieli że musimy wypelnic i wyslac formularz zgloszeniowy dla osob ktorym szkole zlikiwodowano lub przekształcono, do tego kopia swiadectwa, nie musi być potwierdzona. link: http://www.oke.jaworzno.pl/images/stories/File/Matura/m_formularz_zgloszenia_1.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadzwon do swojego OKE, z góry założyłem że należysz pod Jaworzno, a przecież możesz być gdzieś indziej, głupi błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja także Jaworzno. U mnie będzie pewnie inaczej ponieważ resztę egzaminów będę zdawał dopiero w lutym, zaraz będę dzwonił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Creative009
Dzieki. Wlasnie odebralem list z OKE i jestem dopuszczony, wiec juz wybieram przedmioty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dopuścili mnie do sesji bo jeden egzamin mam jeszcze do zaliczenia. Orientuje się ktoś do którego można składać wniosek o zwolnienie z opłat za egzamin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do 31 grudnia, tak samo jak zadeklarowane przedmioty, z tym że nie wiem jak jest jezeli nie zwolnia Cie z oplat czy ten termin platnosci jakos przedluzaja, wiec lepiej wyslij to jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje za szybka odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do 31 grudnia, ale lepiej wcześniej. Aby sobie zostawić chociaż jeden dzień na opłacenie tych egzaminów. Podobnie jak z deklaracja przedmiotów oraz deklaracją maturalną. Jeszcze jedna wniosek o zwolnienie z opłat składamy razem z deklaracją przedmiotową oraz wszystkimi załącznikami. ------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marika111
Witam, Jestem tutaj nowa i byłabym wdzięczna za odpowiedź w sprawie jednego pytania. Chciałabym się zapytać o stronke tych egzaminów eksternistycznych, bo nie mogę znaleźć. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź i pozdrawiam oraz gratuluje zdania egzaminów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W stopce. Na dole wypowiedzi. Stronka jest w fazie testów, oraz nie długo będę zmieniał szatę graficzną oraz dodam nowe materiały z kilku przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaTrz
Witam. Mi zostały dwa przedmioty na luty. Do kiedy mam złożyć deklaracje przedmiotów które piszę, i zwolnienie z opłat za te egzaminy? Mam ciche wrażenie, że do 31 grudnia? i tak samo deklaracja maturalna? i gdzie wysyłam temat na ustną z polskiego? aa, i czy mogę zmienić to miejsce zdawania egzaminów, czy znów muszę zdawac w tym samym miejscu co w pazdzierniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaTrz
Dobra, wyczytałam że do 30 listopada miałam złożyć sam wniosek o dopuszczenie.. no nic, złoże go dzisiaj może mi się uda, ale musicie mi powiedzieć czy ja mam znów zalączać ksero dowodu i świdectwo skoro jestem w ich bazie danych z sesji jesiennej? oni to wszystko odsyłali, więc mają ksera i tak dalej :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wniosek o dopuszczenie składasz raz, do konca lipca/listopada, pozniej już tylko do końca sierpnia/grudnia deklaracje przedmiotow i zwolnienie z oplot/potwierdzenie wplaty, deklaracje na mature tez do konca grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wniosek o dopuszczenie składasz raz. Na sześć sesji egzaminacyjnych oraz możesz wnioskować o dodatkowe dwie. Następnie do końca grudnia składasz, deklarację, wniosek o zwolnienie z opłat(jak się ubiegasz o zwolnienie z opłat), oraz deklarację maturalną. Z deklaracją w przypadku osoby, która zdaje jeszcze egzaminy eksternistyczne, najlepiej zadzwonić do OKE i się zapytać co i jak. --- Ja znów dziś dzwoniłem do OKE i pani mi powiedziała, że w przyszłym tygodniu mi przyślą deklarację maturalną oraz pismo, w którym mi wszystko punkt po punkcie wyjaśnią. Gdzie co i jak złożyć. ------- W przypadku twoim może być przykładowo forma taka, że będziesz musiała złożyć np. pismo do dyrektora OKE informujące, że chcesz zdawać maturę pod warunkiem zdania egzaminów eksternistycznych w lutym. Może każą ci złożyć tak jak mi formularz, a oni ci wyznaczą szkołę, lub napiszę, że wyznaczą ci szkołę jak zdasz wszystkie egzaminy czyli w marcu. Oraz każą ci złożyć deklarację maturalną, na razie bez tematu. -------- Ciężko coś konkretnie napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmikii
mam pytanie o tą deklaracja dla absolwentów których szkoła macierzysta została zlikwidowana... ( oke Jaworzno) co wpisaliście tam gdzie pisze jaką szkołe ukończyliście? i czy ta deklaracja jest dla wszystkich? Tzn czy jeśli ja jeszcze nie mam świadectwa bo jeszcze zdaje w lutym to też mam to wysłać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@mmikii, ja tam wpisałem "egzaminy eksternistyczne", a czy jest dla wszystkich to musiałbyś sobie tam zadzwonić, bo szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Wcześniej już pisałem że w ogóle byłem zaskoczony że trzeba coś innego wysłać niż standardowa deklaracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jaki temat mieliscie na polskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prosze napiszcie bo zdaje w lutym i chcialbym wiedziec czego mniej wiecej sie spodziewac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy władza jest przekleństwem czy błogosławieńśtwem. Wybierz i uzasadni odwołując się do wybranych lektur. Coś takiego dokładnie nie pamiętam. ------------- A przygotować się, przedmiot jest "szeroki". Bardzo dużo lektur, wierszy itd. W każdym bądź razie dużo nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DariaTrz
chodziło mi o to, że ten wniosek o dopuszczenie do egzaminów w ogóle w sesji zimowej to do kiedy był termin? bo wyczytałam że do 30 listopada, reszte wiem jak z tymi deklaracjami o maturę i tak dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wniosek o dopuszczenie do egzaminów składasz raz. I to wszystko. Nie przed każdą sesją. Jak już zdawałaś egzaminy, to nie składasz wniosku o dopuszczenie do egzaminów eksternistycznych po raz drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy będzie strona którą tworzysz Egzaminowany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam, widzę że strona powstała, to zapytam kiedy będzie więcej wskazówek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×