Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość aaangellikaa
Pytanie do ludzi którzy zdawali egzaminy z GEOGRAFII i JĘZYKA POLSKIEGO teraz w Październiku.Czy możecie powiedzieć jakie były pytania ?? Będę pierwszy raz podchodziła w lutym z tych przedmiotów i fajnie było by wiedzieć z czego mniej więcej się przygotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boberrrek
Geografia była prosta. Pytania są pomieszane każde z innego działu także coś przypomnieć sobie musisz. Nie wiem czy to tak działa w tych egzaminach, ale w lutym nie zdałam historii teraz w październiku ją poprawiałam i była bardzo prosta także może z geografią będzie podobnie tyle, że teraz wypadnie na ten trudniejszy egzemplarz, ale nie wiem czy takie coś ma na to wpływ także to tylko moje doświadczenie i niekoniecznie musisz się tym sugerować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@boberrrek No nie wiem czy extra. :P Skoro kazali dodać oświadczenie o dochodach domowników to trzeba będzie to też załatwić. O ile się nie mylę to wygląda to tak: sumujesz dochody domowników i wynik dzielisz przez ilość osób z którymi mieszkasz, ze sobą włącznie. Sesiii to ma jakąś humanitarną tą OKE - do zwolnienia z opłat wystarczyło zaświadczenie o statucie bezrobotnej, wyniki dostała jako chyba pierwsza z nas tutaj oraz o ile dobrze mniemam telefonicznie dowiedziała się o zdaniu(jak ja wczoraj dzwoniłem w tej sprawie to pani szybko mnie spławiła, że telefonicznie nic się takiego nie dowiem). :D Mnie, osobie podlegającej pod OKE Poznań nie przeszkadza to że świadectwo trzeba będzie odebrać osobiście, do ich siedziby mam dosłownie kilka kilometrów, dosłownie troszkę dłuższy spacer rowerowy. :P @aaangellikaa Pobaw się z zadaniami zawierającymi mapkę, czyli np. trzeba podać jakąś górę czy nazwę jeziora z mapki dołączonej do arkusza - to jest na przykładowym arkuszu egzaminacyjnym a także na każdej maturze z geografii jaką sobie rozwiązywałem. :) A teraz... :) czas się pochwalić :D Doszedł do mnie dopiero dziś list z wynikami z egzaminów, które zdawałem w sesji jesiennej i tak: PP: 5 (42 pkt/50) TI: 5 (41 pkt/50) WOS: 5 (43 pkt/50) A teraz w lutym będę zdawał geografię, biologię oraz chemię. Dwa pierwsze przedmioty ubóstwiam, przy chemii zastosuję zasadę "zzz"(czyli zakuć, zdać zapomnieć). :P Przez dwa miesiące trzeba będzie przerobić cały licealny marteriał z w/w przedmiotów, ale po dzisiejszym liście mam dodatkową motywację i jakoś to się ogarnie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemuś gratuluje;p Tak wiem, że mam bardzo miłe oke. Ale wiem, że w innych też się czasem to zwolnienie udaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi870
aaangellikaa W Październiku były m.in. takie pytania na geografii: wymianić 3 korzyści z posiadania zbiornika wodnego na rzece, napisać jak hinduizn i islam wpływa na życie wyznawców, podać przyczyny powstawania osówisk i wymienić 3 skutki. Było zdjęcie Maczugi Herkulesa na wyż. Krakowsko-Częstochowskiej i trzeba nyło podać nazwę rodzaju skały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaangellikaa
No pięknie :( właśnie kończymy materiał z geografii w mojej szkole gdzie się uczę z zakresu egzaminów eksternistycznych i żadne z powyższych tematów nie przerabialiśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@aaangellikaa To jakieś dzikie masz te kursy(nazywanie ich szkołą jest dalece niepoprawne). :P Takie rzeczy jak rodzaje skał, geografia fizyczna Polski czy religie świata to podstawowe podstawy i muszą cie ich nauczyć. Ja wspomagam się jeszcze "Vademecum matura" z każdego przedmiotu, wydawnictwa Operon i tam jest to i reszta. ;p @sesiii Dziękuję i wzajemnie gratuluję ocen. :P Co do OKE, to jednak ja wolę swoje siermiężne po ręką od przejeżdżania niemal ćwierci kraju. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweterek12
a mi to sie juz nic nie chce ;P jak w lutym zdalam tez mialam motywacje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boberrrek
Aaangellika!! Rzucaj ten niby kurs przygotowujący do egzaminów i ucz się na własną rękę dużo lepiej na tym wyjdziesz oni tylko zdzierają z nas kase ! Przynajmniej tak jest w Katowicach ! Wytrzymałam niecały semestr i podziękowałam...Zapłaciłam 500zł i dalej miałam pusty łeb! Wydaj tą kasę lepiej na jakieś repetytoria albo korepetycje z konkretnego przedmiotu, albo najlepiej je przebalanguj lepiej na tym wyjdziesz niż na kursie eksternistycznym !:] Pozdrawiam:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@boberrrek Zawsze to jakieś alternatywne wydanie kaski. :P Jednak ja na swoje kursy nie mogę narzekać. Wszystko mam ładnie pogrupowane na kolejne tygodnie a poziom merytoryczny jest na naprawdę wysokim poziomie. Do tego w całości sponsoruje mi to UE, i bardzo dobrze bo bym musiał położyć na to dobry samochód(np. cinquecento czy poloneza :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popieram olewaj kursy! Uczyłam się sama i bez ani godziny korków(bo ich nie lubię) i zdałam ze średnią pow. 4;). Dużo pracy i systematycznośći.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blblb
26% matma chemia 26% i fizyka 20 :/ :P ale co tam te pare procent się musze douczyć. powiedzcie mi jak wypełnić te deklaracje maturalną bo nie mam tematów prezentacji a trzeba go podać w deklaracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blblb
sesii ja miałem zaświadczenie o byciu bezrobotnym i papierek o zarobku ojca i musiałem połowe zapłacić ;/ 850 plus dojazdy 600 przez cały kurs ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wpisujesz tematu deklaracji, to wypełniasz dopiero jak pójdziesz do wyznaczonej szkoły. Ja na dojazdy+nocleg około tysiąca wydałam;/eh, ale się opłaciło. Życzę powodzenia w następnej sesji;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweterek12
Sesi a skad mam ta deklaracje wziac?:* no w lutym te dwa poprawie!!musze!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boberrrek
Pytanko jeszcze mam związane z maturą:) Jak to jest z tymi przedmiotami dodatkowymi na maturze? Chciała bym sobie dobrać dwa biologie i geografie, ale jeśli ich nie zdam, a obowiązkowe zaliczę to co wtedy? Matura oblana? Te niezdane przedmioty maja na coś wpływ oprócz tego, że nie za dobrze będą wyglądać na świadectwie maturalnym?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boberrrek
Yhym:) Czyli jednak zaszaleje i wezmę sobie dodatkowe co to dla nas taka maturka skoro już napisaliśmy tyle egzaminów eksternistycznych:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boberrrek
Yhym:) Czyli jednak zaszaleje i wezmę sobie dodatkowe co to dla nas taka maturka skoro już napisaliśmy tyle egzaminów eksternistycznych:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już w poniedziałek idę wszystko ostatecznie wypełnić. Na 99% z dodatkowych zdaje: angielski rozsz, pl rosz, historię rozsz;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zabuszka
Właśnie mnie tez interesują te dodatkowe przedmioty, mozna je w koncu nie zdać czy nie ? Bo odpowiedź sesii jest dla mnie troche niezrozumiała :P Jeśli nie zdam dodatkowych , czy matura jest wciaż uwazana za zdaną ? Czy automatycznie oblewajac jakiś przedmiot matura jest oblana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karabudna
Musisz zdać podstawowy polski, jerzyk obcy, matematykę i jednen przedmiot dodatkowy na poziomie podstawowym. Reszte możesz oblać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@zabuszka Oczywiście, że można ich nie zdać. Jak sądzę Sesiii miała na myśli to, że jeśli ktoś wybiera dodatkowy przedmiot to jest do niego tak przygotowany, że zdanie owego jegomościa jest "proste jak matura". :P Co do zdania/niezdania przedmiotów dodatkowych i wpływu niezdania dodatkowych na ogólny wynik matury, to mój brat, tegoroczny(były już) maturzysta rzekł, że jak zdasz obowiązkowe a nie zdasz dodatkowych które sobie dobrałaś to maturę masz zdaną tylko świadectwo będzie nieelegancko wyglądać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehh;p Wytłumaczę swoją wypowiedź: Nie można NIE zdać dodatkowego przedmiotu ponieważ bez względu na wynik i tak zostanie on uznany za zdany;p... Próg 30% liczy się tylko przy obowiązkowych. Nawet jeśli przedmiot dodatkowy napisze się na 24 % to nadal można go wliczać w rekrutacjach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jak sie nie zda dodatkowego
To cała matura jest uwazana za zdaną, ale ten przedmiot nie. No i wliczanie 24% do czegoolwiek... No sory :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Podobnie jak w poprzednich latach egzaminy z przedmiotów dodatkowych nie będą miały wpływu na zdanie egzaminu maturalnego, ale ich wyniki będą odnotowywane na świadectwie dojrzałości. Dla tych egzaminów nie określa się progu zaliczenia." Z aneksu dotyczącego matur- cke. I tak uczelnie czasem liczą przedmiot dodatkowy bez względu na wynik. UAM na 99% liczy. UWM np. nie liczy, uczelnie same decydują o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweterek12
dziekuje sesii ;** oj z ta maturka to sie zobaczy jeszcze co dodatkowo hi hi ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BajBajHawaje
Własnie wypełniam deklaracje maturalną i mam kilka pytań 1. mam wpisywać temat prezentacji ? 2. zakreślić ze to deklaracja wstepna czy ostateczna? 3. Pkt 2. Mam tam wpisać wszystkie przedmioty które chce zdawać? czyli np. Polski - rozszerzony, angielski - rozszerzony biologia - rozszerzony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×