Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Cześć kochane:) Ja w końcu zebrałam się i wstałam z łóżka. Okazało się, że bez antybiotyku ani rusz i od 2 dni łykam amoksiklav. Jest ciut lepiej, choć kaszel nadal potrząsa moim maluszkiem. Zawsze po takim ataku kaszlu dzidzia zaczyna się wiercić. Zresztą ostatnio wierci sie bardzo dużo i nie tylko wieczorem ją czuję...u mnie mija 22 tydzień. Na usg połówkowe wybieram się w piątek. M miał iść ze mną, ale okazało się, że zmyka mi do Warszawy:( mój brzuszek dość spory - 92 cm. Waga przez chorobę spadła odrobinę, ale nadrobię:) Calvados dbaj o siebie! Dobrze, że jesteś już w domku:) Agneszka napisz, jak tam po badaniach. Co do imienia, to wciąż nie mam pomysłu. Piszcie jakie macie pomysły, może coś zgapię:) Dla chłopaka podoba mi się imię Filip, Tomasz, Piotr, Robert, Adam...ale gdybym miała teraz wybrać, nie mogłabym się zdecydować. Dla dziewczynki Karolina, Hania...hmmm.... pewnie tak jak ostatnim razem, imię pojawi się w ostatniej chwili:) Ems, Leon jest ok, choć brzmi dość poważnie:) Jak czytałam o imionach dla dzieci to jest kilka rzeczy, które w zasadzie powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając imię maluszkowi. Podobno ważne, aby pasowało do nazwiska i nie powinno się też z nazwiskiem rymować. Jakieś tam badania potwierdziły, że łatwiej akceptujemy ludzi, którzy noszą proste imiona... Jest sporo artykułów w necie, ktore mogą byc dla nas inspiracją:) Jakos nie mogę przekonać się do imion zapożyczonych z innych języków. Tak samo jak imiona typu Wawrzyniec, Mścisław, czy Bożydar... Oj trudna decyzja:) Trzymajcie się zdrowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okasienka113
Czesc wszystkim kwietniowkom:) Po przeczytaniu tylu pozytywnych i optymistycznych wpisow postanowilam do was dolaczyc;) To moja pierwsza ciaza.. Wszystko jest dla mnie nowe... Nawet jeszcze jestem w szoku w zwiazku z tym co sie dzieje..I te obawy co do zdrowia maluszka..choc usg pokazuje,ze wszystko w porzadku.. Mam nadzieje,ze pomozecie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki Ja właśnie wyrobiłam swoją "normę" z robota na dziś. Mali mimo moich starań jednak zasnęli wiec pewnie w nocy będę miała radośnie. U mnie koniec 23 tyg. W piętek będzie leciał 24. Ruchy czuję już regularnie, tzn reglanie wieczorem i jak się najem słodkości. :) W czwartek idę na USG i jak i tym razem potwierdzi się córka to biorę się za ta wyprawkę tak na serio. Imiona? Wersje robocze to dla dziewczynki Karolinka, dla chłopca Gabriel. A jak się dzidzia urodzi to coś wybierzemy już na stałe, choć mnie się Karolinka bardzo podoba wiec myślę, ze jeśli córcia się potwierdzi to będzie Karolcia (teraz tak mówimy do dzidzi w brzuchu). Pozdrawiam Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po wizycie. Czuję niedosyt ;) Lekarz mnie tylko zbadał i sprawdził tętno maluszka. Dostałam skierowanie na usg 4d i mam je wykonać między 22 a 24 tyg. Zapisałam się na 15 grudnia. Zapłacę za nie 200 zł. Będą jaja jak się maluch zasłoni ;) Poza tym dostałam też skierowanie na test obciążenia glukozą. Na moje problemy z ukł. moczowym mam brać urosept. Chyba raczej nie powinien zaszkodzić maleństwu? Wychodzi na to, że od początku przytyłam 1,7 kg :> Justyś fajnie, że się odezwałaś i u Ciebie wszystko dobrze :) Gratuluję córeczki! Martka te imiona męskie też mi się podobają. Ale u nas praktycznie wszystkie są już w rodzinie i raczej odpadają ;) Jakuba o dziwo nie ma mimo, że to bardzo popularne imię. Ale za to bardzo by pasowało do naszego nazwiska :) Ja też myślę o Danielu i Dawidzie ale mojemu mężowi nie bardzo się podobają. Ewentualnie w grę wchodzi też Bartuś. Karolinka też mi się podoba :) Szkoda, że Twojego mężusia nie będzie. Ja też godzinę usg wybrałam wieczorną aby mąż był ze mną. Mam nadzieję, że też mu nic nie wypadnie... A jezeli chodzi o Leona to coraz częściej słyszę, że rodzice wybierają to imię. Miałam pradziadka Leona :) Ems-13 najważniejsze to aby Wam się to imię podobało. Ja jestem raczej zwolenniczką popularnych imion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej okasienka ja tez niedawno dolaczylam do tematu. Milo ze jeszcze ktos jesze jest nowy. Co do Leona nie spodziewam sie ze wszystkim bedzie sie podobac, moj partner nie jest Polakiem wiec z nazwiskiem nie bedzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agneszka, ja też mam nadzieję, że na usg połówkowym to już się nie uda mojemu maluszkowi ukryć...choć nic nie wiadomo;) M jest przekonany, że to chłopczyk...ja przekornie, że dziewczynka:) Zawsze chciałam miec córeczkę. Udało się za pierwszym razem, więc teraz będę zadowolona z obu "wersji" :) Wracając jeszcze do imienia. Moim zdaniem ważne jest, aby można było ładnie zdrobnić imię. Moja Martynka, dopóki nie poszła do przedszkola była Tysią:) No i pomimo, że podobają mi się imiona typu Aleksandra, czy Katarzyna...nie chciałabym, aby moja córka całe życie była Kaśką, czy Olką. Ale noc za oknem...brrrrrr...we Wrocławiu zapowiadają na czwartek śnieg:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Babeczki!!! Ja też zasmarkana, kaszlę, ciągle coś mnie w gardle drapie. W dodatku boli mnie cały łuk szczękowy przez cholerną ósemkę. Muszę ją wyrwać zaraz po ciąży.Przez kilka dni tylko płukałam, ale niestety guzik pomogło, więc od wczoraj pryskam bioparoxem. Na szczęście w ciąży dozwolony. U nas leci 22 tydzień, mały często daje o sobie znać, jak np. leżę na plecach i oglądam tv to kładę sobie pilota na brzuchu. Jak mały fika, to pilot śmiesznie podskakuje :D A w brzuszku bez zmian od dwóch tygodni 83 cm. Calvadoss dbaj o siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe kwietnióweczki :) Co do imion, to u nas prawdopodobnie będzie Antek. Ja mam w ogóle ogromny dylemat z imieniem dla chłopaka, bo żadne mnie nie przekonuje w 100%. A Antek w miarę pasuje i mi i mężowi. Więc jeśli nic nas nie oświeci przez najbliższe 4 miesiące to chyba tak już zostanie. Jakbym miała mieć córeczkę, to problemu by nie było, no chyba, że na które się zdecydować, bo podoba mi się wiele kobiecych imion. Na liście mieliśmy Kalinę, Igę, Milenę i Ninę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja przekornie jakoś wybrałam imie dla synka choć usg pokazało dziewczynkę-to pomimo tego jakoś nie dociera to do mnie-jesli lekarz potwierdzi w piątek ze to dziewczynka to będzie Lenka lub Lilianka-jesli pokarze kolejną parę jajeczek-będzie Natanek-lub Natanielek a w domku mam juz Alanka i Fabianka wiec moze i Natanka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdziłam swój brzuch - 83 cm, 21 tydzień waga na plusie około 3-4 kg (ale niestety dzisiaj objadłam się ciastem, jutro pewnie będzie więcej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okasienka113
..termin mam na 22 kwietnia:) święta wielkanocne jakoś wtedy wypadają.. Przykro mi z powodu zakatarzenia itp objaw chorób kobietek.. Ja jak na razie zdrowa..siedzę cały czas w domu... Musiałam pójść na zwolnienie.. gdyż pracuję w laboratorium...praca cały czas na nogach..także nie dałabym rady..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny,po długiej przerwie melduje sie.Musialam nadrobic troche stronek:)jestem po usg,21 tydzien z maluchem wszystko ok wazy juz 420 gram:)chlopczyk bedzie:)ruchy dzidziusia czuje,chociaz nie regularnie,tz czasem caly dzien fika czasem kilka kopniakow na dzien:)ja tez ciagle walcze z bakteriami w moczu,ale w moim przypadku to moze byc spowodowane lekkim odwodnieniem przez meczace mnie wciaz wymioty!sam dr sie dziwi,ze tak dlugo mnie trzyma:(bylam juz u gastrologa ale ten zrobil usg stwierdzila ze wszystko jest ok,gastroskopie mi odradzil.ponoc jest jakis maly % kobiet które mecza sie bardzo długo z powodu wymiotów,no cóz wszytko przetrzymam aby mój maluch byl tylko zdrowy.pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B ale Ci fajnie !!! :) Rób rób zakupki :) Później nam się pochwalisz co kupiłaś ;) Na pewno mają tam cudne ubranka :) Calvadoss dużo zdrówka. Uważaj na siebie.Najważniejsze, że już jesteś w domku. Martka i Monsoon współczuję tego przeziębienia. Wam również dużo zdrówka życzę! Mam nadzieję, że choróbsko Was szybko opuści. Mi na szczęście przeziębienie przeszło po 2 dniach. Mam chyba jakiś cudowny miód ;) Witaj okasienka113 :) Ja zawsze chciałam pierwszą córeczkę. Teraz nastawiłam się na synka ale w głębi serducha dalej mam cichą nadzieję na tą córcię :P Ale jeśli okaże się, że będzie synuś to i tak będę przeszczęśliwa :) Najważniejsze aby dzidziuś był zdrowy. Ditta dostałam dzisiaj paczuszkę i wszystko jest w porządku :) A Twoja doszła? aprils mother11 a bierzesz może Mg z B6? Ja jak zaczęłam brać to wszelkie nudności minęły. Mam pytanko do dziewczyn, które brały Urosept. Ile razy dziennie lekarz kazał Wam brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawy temat z imionami.Wbrew pozorom nie jest to taka prosta sprawa jakby mogło sę wydawać. Ja byłam dzisiaj z M w kinie na bajeczce 3D Zakochany Wilczek:).A co tam.Trzeba się przyzwyczajać:D.A swoją drogą fajna była:). Trochę zmęczyłam się ale dzidziuś kręci się intensywnie to chyba podobało mu się:). Życzę zdrówka wszystkim Kwietnióweczkom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_agneszka_ ja urosept biore 3x2,mozna tez kupic żurawit wogóle żurawina jest bardzo dobra na uklad moczowy,i duzo duzo pic. z magnezem spróbuje,bo nie bralam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki aprils mother:) bo w ulotce pisze 3x2 a ja mam brac 3x1. Zuravit też właśnie łykam. Mam nadzieję, że pomoże. Ja muszę też zakwaszać mocz, bo bardzo często mam obojętny a to wiadomo sprzyja rozwojowi bakterii. Apropos Mg mi lekarka poleciła Magne B6. Biorę po jednej dziennie. Są fajne bo powlekane. W ogóle to dzisiaj miałam rekordowe ciśnienie przed wizytą 132/80i bardzo wysoki puls :P Aż pielęgniarka zapytała mnie czy się teraz czymś denerwuję. A mnie po prostu zmęczyło dotarcie do centrum medycznego i pewnie standardowo syndrom białego fartucha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie kwietnióweczki a zwaszcza nową-okasieńkę.calvados weszcie w domku miło słyszeć.i ja mam niedosyt po wczorajszej wizycie -nie miałam usg ponieważ w czwartek mam połówkowe w poradni genetycznej i nie warto było robić-lekarzowi oczywiscie bo ja tam mogę patrzeć nas dzidzię codziennie.posłuchałam tylko serducha i tyle ,wszystko inne w porzo więc poczekam do czwartku.jesli chodzi o imię to zdecydowaliśmy się na weronikę-jesli jej przez ostatni miesiąc nic nie wyrosło między nóżkami hi hi.martwię się wczoraj bo wczoraj miałam straaaaszną biegunkę skręcło mnie z bólu i nie mogłam z wc zejśc-pierwszy raz mnie tak mi sie stało ze z bólu łzy mi leciały piłam colę i jadłam kakao bo słyszałam że to pomaga ale mi nie- i o pierwszej w nocy umęczona skapitulowałam i wziełam 1 paracetamol i 1 stoperan.i zasnęłam wreszcie.ale teraz mam wyrzuty sumienia.dzidzia kopie i niby ok ale i tak się boję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agneszka - i jak ubrania, jesteś zadowolona? Moja przesyłka powinna być jutro. Po długim oczekiwaniu i licznej korespondencji ze sprzedawcą... Wkurzyli mnie strasznie, nie wiem czy wystawię im pozytywa tym razem. Anka - dobrze że wzięłaś "wspomagacze". Biegunka i Twoje wycieńczenie są zdecydowanie bardziej niebezpieczne niż tabletka paracetamolu. Dużo pij żeby uzupełnić straty Co do uroseptu - brałam kiedyś 3x1. Szybko pomaga, mimo że to lek bez recepty (brałam na zapalenie pęcherza, jak nie miałam czasu iść do lekarza po receptę na furagin). Ostatnio skończyła mi się żurawina w tabletkach, muszę kupić i znowu brać. Strasznie dużo już tych tabletek mi się nazbierało do łykania, prenatal, żelazo 2x dziennie, magnez 3x dziennie, czasem nospa, rutinoscorbin... Może zamiast żurawiny w tabletkach zacznę pić herbatę żurawinową i sok, to chyba lepsze rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę magneB6 od początku 3x1, a teraz w związku z bolami brzucha 3x2. Nie wiem czy taki urok ciąży czy też magnez to wspomógł ale ani razu nie wymiotowałam. Odnośnie imion to narazie obstawiam Gabrysię i Witka ale wszystko może sie zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem juz po pierwszych zakupach - sa tu takie sliczne ciuszki :) jak tylko wroce do PL to porobie zdjecia i wrzuce na galerie. niedlugo klade sie spac, jestem strasznie zmeczona choc jest u mnie 22.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta ubrania w porządku. Jestem zadowolona :) Nawet fajne te kolorki co wzięłam. Jak skończę brać ten Zuravit to chyba też przerzucę się na herbatki. Anka nie zamartwiaj się, Ditta ma rację. Teraz dużo pij. Kiedyś czytałam, że witamina B6 spełnia szczególną rolę w zapobieganiu mdłościom . Tak dowodzą badania naukowe. W wielu artykułach czytałam też o tym, żeby brać Mg B6 gdy planuje się zajście w ciążę aby zapobiec późniejszym nudnościom. Miłej nocki dziewczynki! Do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okasienka113
Witajcie Anka1976 i _Agneszka_ oraz pozostałe ciężaróweczki:P Dzięki za miłe przyjęcie. Ja też mam pierwsze zakupy ciuszków za sobą..nie było tego dużo bo 6 szt. ale..po prostu nie mogłam się powstrzymać :) To takie słodkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie znam plci, ale czuje, że bedzie dziewczynka. Czekam na usg polowkowem Co do imion to stanowczo podobaja mi się tylko klasyczne, ponadczasowe, takie ktore pasuja i do babci i do malego dziecka i nie zwracaja uwagi, nie sa na fali mody ostatnich lat. Dlatego dla dziewczynki mamy wybrane Katarzyna, dla chlopca jeszcze nie ma decyzji, ale w gre wchodzi Andrzej lub Tomek. W domu mamy już Piotrusia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny,szkoda że mnie ominęło kilka stron,ale mam dość dużo zajęć. dziś idę na usg i znów świruję, bo zastanawiam się czy wszystko ok z małym.tu gdzie mieszkam płci mi nie powiedzą,więc skan tylko po to żeby sprawdzili czy synek dobrze się rozwija w sumie płeć znam,ale chciałabym potwierdzić ;) ale już niedługo, za 25 dni lecę do Polski,i pójdę na usg prywatnie,żeby mi już płeć potwierdził lekarz. rozważamy z mężem zamianę na większe mieszkanie ;) zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pochwalę się zdjęciem prawie dorosłego człowieczka :D i napiszę co i jak. ruchy też czuję,najczęściej jak się kładę,jak zjem -nir tylko słodkie, tylko wogóle jak coś zjem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zamiast 26 ide dzis na wizyte bo 26 lekarz ma urlop-wiec przeniesli mi na dziś-po powrocie streszczę co i jak-mysicie ze dziś w równym 21 tyg zrobi mi usg połówkowe czy za wczesnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny własnie wróciłam ze szpitala ,niestety nie odbyło się bez poleżenia kilku dni...moja dr przestraszyła się ze ten brzuch tak bolał i twardniał i wysłała na obserwację.ale na szczęście z dzidzią wszytsko oki...dziś mi się zaczął 20 tydzień,dzidzia waży 380gram no i dowiedziałm się ze będzie SYNUŚ!!!!!naszczęście szyjka zamknięta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×