Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

olcia zovirax intensive typowy na opryszczkę i metronidazol. Zaczynałam od pierwszego. Przeszło po paru dniach. Ale sama nie wiem czy to dzięki tej maści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanio wiem,czytałam że tak się dzieje, ale nie sądziłam że to takie dziwne uczucie :D normalne mam rozwiązane nogi ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki! Dostałam skierowanie do szpitala, bo wyszedł mi za wysoki cukier :( Czy którejś z Was wyszedł również za wysoki wynik tego badania? Jaką macie postawioną diagnozę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny ;) koniec weekendu to koniec egzaminów... Wczoraj miałam dwa i dziś kolejne dwa, ale udało mi się wszystko pozaliczać ;p a przed jednym, to taka fajna babeczka co wykłada powiedziała mi, że wyczytała w necie, że to bujda z tymi myszami i już sie nie boi więc lepiej żebym coś umiała ;p uśmiałam się, bo do tej pory dwa zaliczenia cudem zdałam bo nic nie umiałam a ona powiedziała, że nie chce by ją myszy zjadły więc mi zalicza ;p widziałam poruszony temat snów przez którąś... mi tylko na początku ciąży śniło się, że urodziłam i mama mi powiedziała, że za wcześnie tak od razu po porodzie iść na spacer z takim maleństwem ale ja nie patrzac na nic poszłam. i na tym spacerze z wózka wyskoczył mi pies!!! (urodziłam psa) który uciekł pod samochód i szczekał na wszystkich... to był jakiś koszmar, bo obudziłam się przerażona, ze takie pierdoły mi się śniły... I później nic aż do dzisiaj. Budzik miałam nastawiony na 5:45, żeby się wyrobić na zajęcia, ale zbudziłam się pół godziny przed czasem, bo śniło mi się, że leżałam w szpitalu i ktoś mnie zawołał, by pokazać, że ktoś urodził szczeniaka i ukazał mi się obraz twarzy 8-śmio letniego dziecka z resztą ciała psa ;/ nie wiem co ja mam z tymi psami... mam nadzieję, że psa nie urodzę ;p poza tym dziękuję za dostęp do galerii... już dodałam fotki. Jakoś po niedzieli postaram się zrobić zdjęcia z brzuszkiem to na pewno wstawię bo chyba tylko ja nie mam ;p I w ogóle ostatnio wyczytałam w internecie, że dziecko może miec dwuczłonowe nazwisko po obojgu rodzicach jeśli każde ma inne. Nie mam ślubu z ojcem dziecka i nie planuję go brać a bardzo bym chciała żeby nasza Zuzia miała moje nazwisko a chłopak, by jego... to jeszcze nie przesądzone, ale rozważam taką opcję, bo będzie to zapewne nietypowo brzmieć ;p co Wy na to? czy to głupi pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam dziś listę wyprawkową i listę rzeczy do szpitala...jak coś mogę wstawić :) Można wtedy indywidualnie ją pozmieniać. Aha nie pisalam tylko na niej ilosci poszczegolnych ubranek bo ja akurat mam wszystko nawet nie wiem czy w nie wiekszej ilosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B to ja poproszę o zamieszczenie listy.Praktycznie nic jeszcze nie mam, więc przyda się:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WYPRAWKA KĄPIEL Wanienka Stelaż 2 reczniki z kapturkiem Leżaczek termometr do wody SPANIE: Łóżeczko Materacyk Prześcieradełko 3 szt. Śpiworek Ochraniacz na łóżeczko 2 kocyki 1 rożek 1 przewijak komoda na ubranka dziecka karuzela do łóżeczka UBRANKA Kaftaniki Body z krótkim, długim i bez rękawów Śliniaczki 2-3 szt. Czapeczka 2 szt. Skarpetki Rajstopki Pajacyki piżamki Pajacyki welurkowe Sweterek / bluza Kombinezon sukienka HIGIENA Oliwka dla dziecka Płyn do kąpieli Sudokrem / linomag / bephanten Chusteczki nawilżone (pudełko) Wata Gaziki jałowe / płatki kosmetyczne Sól fizjologiczna Spirytus (płatki ze spirytusem) Proszek do prania / płyn do prania Nożyczki do paznokci / obcinak Szczoteczka do włosów Termometr elektroniczny Termometr do wody Patyczki bezpieczne Gruszka do nosa Pieluszki tetrowe ok. 14 szt. Pieluszki flanelkowe 10 szt. Pieluszki pampers New born KARMIENIE Wkładki laktacyjne Laktator Butelka 250 ml. 2 szt. Butelka 125 ml 2 szt. Szczoteczka do mycia butelek Smoczek uspokajający Lancuszek do smoczka Smoczek do plynow (0-3 m) Torebki na pokarm Smoczek do mleka (0-3m) Termoopakowanie Sterylizator parowy Podgrzewacz Poduszka do karmienia SPACER I PODRÓŻ: Wózek Fotelik do samochodu 0-13kg Adapter do fotelika Torba Parasolka (później) Folia przeciwdeszczowa do wózka JA Bella Mama 3x10szt Podkłady poporodowe Majtki jednorazowe 6szt. Wkładki laktacyjne Tantum Rosa Krem na brodawki Lewatywa Osłonki na piersi Herbatki na laktacje Herbatka z liści malin (przyspieszają i ułatwiają rozwieranie szyjki macicy) Olejek z wiesiołka tabletki (przyspieszaja i ułatwiają rozwieranie szyjki macicy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZPITAL Dla Siebie: - wygodna nocna bielizna umożliwiające karmienie piersią (3 sztuki); - szlafrok, skarpetki, klapki; - biustonosz do karmienia piersią; - dwie paczki zwykłych jednorazowych pieluch; - przybory toaletowe, w tym stosowany dotychczas preparat do higieny intymnej; - dwa ręczniki ( kąpielowy i zwykły); - ręczniki papierowe; - picie - telefon komórkowy; - rzeczy, bez których nie wyobraża sobie Pani spędzenia czasu w Szpitalu; Dla Dziecka: - dziesięć pieluszek tetrowych i paczkę jednorazowych; - dwie czapeczki - cztery pajace - cztery body - dwie pary skarpetek; - kocyk lub śpiworek (rożek); - ręcznik; - mały jasiek przydatny przy karmieniu; Dla Ojca (dotyczy porodów rodzinnych): - wygodne ubranie na zmianę; - buty na zmianę (klapki, kapcie); - coś do jedzenia; - aparat fotograficzny; Niezbędne dokumenty: - dowód osobisty; - zaświadczenie o opłacaniu składek zdrowotnych - NIP własny i NIP pracodawcy - karta przebiegu ciąży + wyniki badań z okresu ciąży: 1. Usg wykonane około 36 tyg. ciąży 2. Ostania morfologia i badanie ogólne moczu 3. WR 4. HBS 5. Grupa krwi przeciwciała 6. Posiew z kanału szyjki wykonane około 36 tyg. ciąży 7. Inne istotne dokumenty medyczne, np. wyniki konsultacji specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki.Na razie kolekcjonuję listy.Trochę tych rzeczy jest.W końcu i ja będę musiała zabrać się za zakupy, pewnie na allegro głownie.Trochę tego wszystkiego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przy pierwszym zakupiłam az 40 tetrówek-pomimo ze mały był na pampersach-po co tyle --niewiem!!! przy 2- 20szt z tetry 4 kolorowe i 2 flanelki-koorowe super sprawa do pierwszego prania-chyba taki ciulowy gatunek-białych uzyłam z14 dokładnie a reszta lezy do dzis-fakt ze w miedzy czasie jak np jechałam na szczepienie to po drodze kupowałam kolejna nowa pieuszke bo z tego stresu zapominałam zabrac z domu;-) teraz zakupiłam na allegro 7 białych 4 kolorowe plus 2 flanelki-bo 6 białych nówek zostało po Fabianku-flanelki sprawdzały mi sie jako reczniczek-tzn na recznik kładłam flanelke i tak zawijałam na chwikę by oszuszyc maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam i czytam i chyba czas najwyżyszy zabrać się za te zakupy...nie mam jeszcze nic oprócz wanienki i ciuszków odziedziczonych po kimś,czas sie zbliża a ja jakoś utknęłam w miejscu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej;) Nie bylo mnie wczoraj, miałam gości. Dzis też i już posprzątałam i odpoczywam:) Widze, ze szykujecie już wyprawkę do szpitala. My przymierzamy się do kupna łóżeczka, wanienki i komódki na ubranka. Ciuszków już troche mam, ale i tak czeka mnie wyprawa po wielkie zakupy. póki co mam sesje i sie ucze. tematy połoznicze oczywiście, przynajmniej cos na czasie:) Co do krwawienia, to każde sa niepokojace w ciazy, ale np. po stosunku moga pojawić sie tzw. krwawienia kontaktowe i wtedy nie jest to jakiś szczegolny powód do obaw- to krwawi szyjka. Najlepiej powiedziec na wizycie lekarzowi, ale nie każde krwawienie oznaczac ma teraz porod przewczesny:) A jesli chodzi o bole, to faktycznie te o miesiaczkowym charakterze moga byc niebezpieczne. Jesli boli w okolicach jajnikow, to raczej więzadlo obłe macicy i znak, że macica sie powieksza. Ale takie bóle to raczej na poczatku ciąży. Za 2 tyg. idziemy na usg 4d. Robiłście już takie pamiatkowe zdjęcia?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamusia... powiedz tej pani, ze z tymi myszami cos jednak jest. Mój Łukasz od poczatku ciąży sie smial, ze myszy mu nie straszne bo mamy kota.... a tu niespodzianka - nornica zamieszkala w naszym samochodzie. Kompletnie nie wiem skad tam się wzięła... ale jest to żywy przyklad na dzialające przesądy. :) Bylismy dziś w panetarium, dziewczynom ze Ślaska polecam (bo nie wiem czy gdzies jeszcze w Polsce jest) - dzidzi napewno spodoba sie przyciemniona sala i spokojna muzyka. Tylko lepiej wziąć poduszke pod plecy bo jak patrzylam dluzej w górę to po chwili kręgosłup zaczął mnie okropnie bolec. Będziecie kupowac mate edukacyjną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajna ta lista tylko troszkę długa i uważam że nie wszystko potrzebne... zapewne dużo rzeczy pomocnych, ale np. po co stelaż do wanienki czy przewijak... nie wyobrażam sobie przewijania czy przebierania dziecka na łóżeczku czy komodzie natomiast na łóżku. mi z pewnością będzie łatwiej i wygodniej, ale to tylko moje zdanie. Z tymi butelkami to też wg. mnie troszkę przesada, bo za dużo ich. to nie to, że się czepiam, bo absolutnie nie, ale ja osobiście uważam, że równie dobrze obejdę się bez wielu rzeczy... zapewne nie ja pierwsza i nie ostatnia. To moje pierwsze dziecko i chciałabym, żeby miało wszystko jak najlepsze i w ogóle ale jak obserwowałam znajome już mamy to one nie miały nawet połowy tego co ja już teraz i równie dobrze dawały radę bez tego. Na pewno jeśli ktoś ma za dużo pieniędzy to może pokupować dosłownie wszystko, ale czy to nam się naprawdę WSZYSTKO przyda? Tak się zastanawiam, bo nie chciałabym nakupować zbędnych pierdółek, które później będą leżały nieużywane tylko dlatego, że nie pomyślałam, czy faktycznie są mi takie niezbędne... poza tym chciałam się pochwalić, że w mojej rodzinie szykuje się kolejna dzidzia ;p wprawdzie to kuzynka będzie miała dzidzię, ale zawsze to już raźniej jak więcej maluchów w rodzinie... ;) szkoda tylko że kolejność nie odwrotna, bo bym miała wyprawkę a tak pewnie ja będę musiała odstąpić swoją ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki. Fajnie, że wkleilas listę potrzebnych rzeczy- zawsze to łatwiej:) Niedobrze tylko że tyle z nas ma problemy i musi leżeć i nasze grono niestety ciągle sie powiększa:( Też planuje niedługo zacząć kupować rzeczy na Allegro i też pewnie id tego sprzedającego co polecacie. Pytalam Was czy może któraś spotkała się z wózkiem cr-v firmy baby boom. A może wymyśliłam sobie jakiś wynalazek? Widziałam parę opinii w internecie i właściwie wszystkie były pozytywne. Mam nadzieję, że po środowej wizycie lekarz pozwoli mi jechać i kupić wózek:) Dobrej nocy Wam życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamusia stelaż pod wanienkę to naprawdę dobra sprawa chyba że masz gdzie postawić wanienkę żeby nie myć dzidzi w zgięciu bo kręgosłup na dłuższą mete tego może nie wytrzymać, a tak myjesz dziecko wyprostowana, ale to moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotka - trzymaj się, kolejna idziesz do szpitala, ale plus taki że będziesz pod stałą opieką. A_B - super że wkleiłaś listę. Taka lista to tylko zarys dla każdej z nas, wiadomo, trzeba samodzielnie dostosować do własnych potrzeb, bo jedna nie będzie chciała sterylizatora a inna przewijaka, no ale mając taką bazę łatwiej stworzyć swoją listę. Ja na przykład na swojej mam dodatkowo ceratki pod materac, kosz na pieluchy czy kołyskę. Kupiłam też pudełko na smoczek, zamiast spirytusu octenisept, no ale to drobiazgi. Co do listy rzeczy do szpitala - warto dowiedzieć się czy czasem czegoś jeszcze nie trzeba zabrać do tego swojego, bo w niektórych szpitalach naprawdę wszystkiego brakuje, a w innych wręcz przeciwnie - są kosmetyki czy ubranka szpitalne dla dzieci. Może to głupie pytanie, ale czy podkłady poporodowe to takie większe podpaski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamusia ja mam stelaż do wanienki zakładany na wanne aby się nie schylać, przy pierwszym dziecku wkladalam wanienke do duzej wanny i bylo dla mnie to bardzo niewygodne - siadał mi kręgosłup przy tej pozycji, znowu w pokoju kąpanie też odpada bo zawsze woda gdzieś się wylała. Przewijak kupuję albo twardy na łózeczko albo miękki, jeśli miękki to do kładzenia na np. podłodze lub łóżku lub po kąpieli na pralce do ubrania dziecka (mój synek uwielbiał sikać w czasie orzebierania :) a przewijak zawsze chronil przed zalaniem). I tak jak pisalam wczesniej to jest MOJA lista nie musicie z niej korzystac zreszta napisalam ze do indywidualnego dostosowania, ja mam butelki tak jak napisalam w liscie bo siostra kupila mi zestaw z Avent bo bardzo korzystnej cenie a ja niestety po 2 tyg wracam do pracy dlatego tez mam napisany laktator. Nie musicie tez kupowac chusteczek mokrych w pudelku - dla mnie to super wygoda (zreszta niektore mamusie wola za kazdym razem myc dziecko pod biezaca woda), zresztą tak samo jak pieluszek pampers tylko tetre :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ditta piszac podklady poporodwe mam na mysli podklady jak do przewijania dziecka...czasami w nocy podczas spania może nam się ubrudzić pościel, ale mozna tez spac na takim w okolicach terminu porodu jesli ktoras sie boi zalania wodami plodowymi....to oczywiscie jest dodatek. Jako wieksze podpaski wpisalam bella mama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, Kamusia, dzieci uwielbiają siusiać w czasie przewijania - przewijak super sprawa. można też położyć na łóżku - dodatkowo podwyższone boki - też dobra rzecz, szczególnie jak się dziecko już mocniej wierci, a trzeba po coś sięgnąć dalej. ale faktycznie większość list wyprawkowych posiada sporo rzeczy nie do końca niezbędnych. w każdym razie czasem warto się wstrzymać do czasu porodu i przeżyć chwil parę z dzieckiem - zawsze można dokupić, jak czegoś brakuje, a zawsze to lepiej, niż kupować rzeczy których się nigdy nie użyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, że list wyprawkowa została mi przybliżona, dziękuję A_B :) nie chciało mi się szukać swojej sprzed trzech lat ;) A tę tylko dostosuję do siebie. Na szczęście nie wszystko muszę kupować, niektóre rzeczy już mam. A_B pisała w liście wypr. o gruszce do noska - przy pierwszym dziecku kupiłam gruszkę i aspirator do nosa Nose Frida (firma Marimer oferuje b.podobny). W każdym razie - gruszkę tylko raz spróbowałam i wyrzuciłam, a aspiratora po dziś dzień używam przy Córci. Dla nowego dziecka kupię drugi, nowy. Szczerze polecam ten produkt. Gruszką nie mogłam niczego wyciągnąć z noska, aspirator nigdy mnie nie zawiódł. Bardzo pomocna jest tantum rosa tuż po porodzie. Tylko jest jeden problem - jak to sobie "zaaplikować" w szpitalnej toalecie, po każdym sikaniu? Przy pierwszym porodzie położna poleciła zabrać ze sobą do szpitala butelkę-spryskiwacz do kwiatków, malutką. To było świetne rozwiązanie. W butelce rozrabiałam z wodą tantum rosa i elegancko mogłam spryskiwać intymne miejsca. Było to wygodne i praktyczne. teraz zrobię tak samo. Maść Bephanten jest doskonała zarówno na pupę dziecka, jak i na zmasakrowane bolące sutki mamy. I co ważne - nie ma konieczności zmywania go z sutków przed przystawieniem dziecka do piersi. To tyle ode mnie. Może komuś przydadzą się te wskazówki. Przy pierwszym dziecku nie miałam stelaża do kąpieli - owszem, bolały czasem plecy. Ale teraz też wątpię, abym go kupiła... Zawsze można dokupić później. Przewijaka też nie miałam - malutkie dziecko przebierałam w łóżeczku, czasem na łóżku (wyżej wygodniej zawsze, szczególnie jak maleństwo leży i gaworzy do nas). POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B fajnie, że zamieściłaś listę, zawsze to mniejsze ryzyko, że się o czymś zapomni :) Kawał dobrej roboty! awa666 dla mnie ten wózek co piszesz Cr-v firmy baby boom bomba! Bardzo solidnie wygląda i przypomina tą ramą Mutsy. Cena ok., fajowy! Thelly - Twoje wskazówki też bardzo pomocne, szczególnie dla osób takich jak ja, czyli raczkujących w temacie. Zastanawiam się ostatnio ile to nowości jeszcze usłyszę/przeczytam, bo niemal codziennie jestem zaskoczona czymś nowym, o czym pojęcia nie miałam, a co na pewno się przyda! :) Wczoraj złożyłam zamówienie u sprzedawcy Sklep--Myszka link do jego gadżetów: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=19243422&order=p&change_view=1 Zamówiłam, ze względu na pieluchy. Na przyszłotygodniowe zajęcia w SR oprócz ciuszków mamy zabrać pieluchę jednorazową i będziemy ćwiczyć na lalkach. Ciekawe jak nam wyjdą potyczki :) Poza tym jak czytam, to pieluchy nas początku idą jak świeże bułeczki (może nie najszczęśliwsze porównanie), więc warto je mieć w nadmiarze :) Wczoraj dostałam książkę Pauliny Holtz http://www.empik.com/luska-na-planecie-dziecko-nieporadnik-swiadomego-rodzica-holtz-paulina,prod58988495,ksiazka-p i oderwać się nie mogę :) A za oknem jakby słońce chciało wyjść? Wiosna? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuśki! A_B dzięki wielkie za listę! Ja osobiście nie wyobrażam sobie, żeby nie mieć komody z przewijakiem albo stelaża pod wanienkę. Mój kręgosłup raczej by nie wytrzymał z ciągłym schylaniem się. Dziewczyny, które są w szpitalu TRZYMAJCIE SIĘ DZIELNIE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dołączam do Thelly - do tantum rosa świetny jest spryskiwacz, właściwie jeszcze lepiej taki fryzjerski (bo mniejszy i w kosmetyczce się mieści): http://allegro.pl/miracle-spryskiwacz-do-wody-aluminiowy-rozpylacz-i1391915328.html no i... suszarka do włosów. Po każdej wizycie w toalecie najpierw opłukać miejsca intymne wodą, później - tantum rosa i na końcu osuszyć suszarką do włosów, wtedy nie trzeba dotykać np papierem toaletowym (który się haczy o węzełki szwów itd). wszystko goi się błyskawicznie! do mnie dziś dotarła paczka z art. higienicznymi - wpakuję już sobie do torby i niech stoi :) poza tym wyjeżdżam za ok 3h do Warszawy na studia, więc do zobaczenia za kilka dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thelly super wskazowki jedyne co dla mnie nie jest fajne to ta frida ale wiem ze duzo osob sobie ja chwali dla mnie nie nie i jeszcze raz nie. Duzo rzeczy dostalam np. ten stelaz do wanienki mam akurat na wanne - taki mi dala ciocia :) Pomysl z tantum rosa - swietny, akurat tantum dostaje od siostry wiec nie musze kupowac :) tak samo rogal do karmienia - samej by mi bylo szkoda ok 80zł placic za to. Szczerze polecam pić te herbatki z lisci malin i brac w tabletkach olejek z wiesiola tak od ok 38 tc - u mojej siostry bardzo sie to sprawdzilo, w czasie porodu szyjka bardzo szybko sie rozwierala i oczywiscie mniej boleśnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:)ból zelżał na tyle ze sama pomalutku chodzę po mieszkaniu,na tyle że sama zrobię herbatę i samodzielnie korzystam z toalety a to dużo jak dla mnie:) ja mam pytanie do doswiadconych mam-chodzi mi o to że jak mam planowane cc to czy będzie mi potrzebne w szpitalu to samo co do porodu sn?i jeszcze jedno z gatunku głupich-sorki-zastanawia mnie jak wyglada ciało tuż po porodzie-tzn czy na wyjście ze szpitala wziąść ubrania zprzed ciąży czy ciążowe?przepraszam ale nie wiem,nie widziałam kobiety zaraz po tym jak wróciła ze szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka jest taka prosta zasada - na wyjście ze szpitala najlepiej wziąć ciuchy w ktorych chodzilas w 5 miesiącu :) Dodatkowo kiedy ma sie CC (tak jak ja mialam) wane abys miala ciuchy krote nie beda uciskac brzuszka - moga to bys luzne spodnie dresowe itp. Po cc jest potrzebne dokladnie to samo co po sn no moze np. oprocz tantum rosa itp.Oczywiscie krawwienie po cc jest takie samo jak po sn. Aha - zapytaj sie jak jest u ciebie w szpitalu. U mnie bylo tak ze jesli chcialam miec zalozone szwy rozpuszczalne musialam sama je kupic - wtedy nie musialam przychodzic dodatkowo na sciaganie tylko swietnie same sie rozpuscily.Teraz zapytam sie na wszelki wypadek jak jest np. z ran przy sn jesli jest zszywana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×