Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Witam! Dziewczyny ja bym prosiła, żeby któraś z Was dodała mnie do tabelki. Jestem ze Szczecina, mam 26 lat, poród na 22 kwietnia, 1 dziecko. Z góry dziękuję :) Dzisiaj wzięłam ostatnią tabletkę Duphastonu. Mam nadzieję, że już więcej nie będą mi potrzebne. Pozdrawiam Was Mamusie :) i witam nowe Koleżanki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczyny : ) Dawno mnie tutaj nie było, ale jakoś tak wyszło. Wg miesiączki wychodzi że to 12 tydzień już, wg USG ze 11. Nie wiem, którego mam się trzymać ?? Dziś piękna pogoda, aż kusi, by wyjść z domu :) Jeden spacer już zaliczyłam, po zrobieniu obiadku mam zamiar zaliczyć drugi, w końcu nie wiadomo kiedy znów będzie tak ciepło i pięknie :) Mnie już wszelkie dolegliwości minęły. Właściwie czasami się zpominam, ze jestem w ciązy. Brzuszek trochę się wydął, ale nie dużo :) Witam również nowe mamusie, widzę, że kwiecień będzie dość obfitym w maleństwa miesiącem : ) Ale wczoraj kuł mnie jajnik i to nawet dość mocno. Nie krwawię ani nic w tym stylu, ale tak kuło, że masakra. Nie wiem czy powinnam z tym lecieć do gina? Tym bardziej, że już teraz mnie nie boli, to chyba nie ma co głowy zawracać. Miłego dnia : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikołajka83 proszę bardzo :) wiosenna mama.....25......Małopolska......23.03.2011 ........3 jovita_m..........32......Brzeg..............01.04. .. ... ...2 anka87...............23....Wieliczka...........03.04. ...........2 (1 to mój Aniołek) katalana..........33......Warszawa......... 04.04. ..........2 ktosia1980........30......Toronto............04.04. .. .......2 monsoon...........30......Lublin...............04.04. ... ......2 minia80 .............30......Lublin..............04.04. ......... 1 aaaaaaanula83.....27.....Sokołów...........04.04. .. ... .. ..1 Martka77..........32......Wrocław..........04.04. ... .......2 basik1978..........32......HAJNÓWKA.......06.04. .... .. . ..2 Hawa2000..........36......niemcy............07.04. ... .. .....1 anka1976..........34......Bydgoszcz........07.04. .... . .....1 mamusia22.........22......W-Śl...............09.04. . ... .......2 kajusia99.........23......Żywiec.............10.04. . ... .......1 mama_kwietniowka..39......W-w............. 10.04. ..... .....1 aprils mother11....28......Lublin.............10.04. ......1 (2 aniolki) brestova..........26......J-bie...............11.04. . .. ........1 monis24...........24......Śląsk................11.04. ... .......2 szpilka85.........25......Konin...............11.04. . .... .......1 anitka75.........35......podkarpackie.....12.04. ..... ........1 2in1................27......szczecin..........15.04. ..........1 _agneszka_........28......W-wa............16.04. ..... .....1 A_B.................26.......Kielce............17.04. ..........2 justys1818........21......Żywiec...........15-20.04. .......1 evvvv...............28....Mikolowo..........18.04. ... .......1 Thelly ............ 26 ...... L. ................ 20.04. ......... 2 Pijawa2.............32 .....Olsztyn...........21.04. ........ 2 MagdaK29..........29......Poznań............22.04. .. .. .......1 Mikołajka83.......26......Szczecin..........22.04..........1 Limfa abominacji .... 23 ..... Lublin ..... 23. 04. ........ 1 calvadoss.........21.....Tczew..............25.04. ... ......2 Malina86.............24......Poznań............25.04. ..........1 mamuli.............31......Śląsk...............26.04. ..........2 hanio.k..............24.....Śląsk...............27.04. ........1 annjaa...............28......Gdańsk............03.05. ...........1 ENI_35..............35.....BIELSKO-BIAŁA.....05.05.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brestova, te kłucia to pewnie rozciągające się wiązadła macicy, czyli normalka. No chyba, że masz zaparcia? Bo ja w tamtym tygodniu dowiedziałam się, że u mnie te kłucia powodowane są właśnie tym. A jaka jest prawda, licho wie. ja tam się bardziej skłaniam do tych wiązadeł jednak. Grunt, że nic złego się nie dzieje. Jak Ci będzie to bardzo dokuczać, to łykaj nospę i do łożeczka odpocząć trochę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to dobrze, jest się uspokoić. Manson - dzięki Ci : - ) No zaparcia miałam, ale teraz pożeram ogromne ilości jabłek, więc nie mam z tym problemu :-) Ładny dziś dzień : -)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikołajka 83 widze że jesteś ze Szczecina gdzie chodzisz do lekarza prywatnie czy gdzieś do przychodni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Wszystkie. Kilka godzin temu wyszłam ze szpitala. Mieli mnie przyjąć w czwartek- byłam od rana na czczo, u dwóch ginów powiedzieli mi, że mnie przyjmą o każdej porze dnia i nocy, tak więc spokojnie pojechaliśmy z mężem po jego pracy po 16.00, nawet się zwolnił, ale niestety nie przyjęli mnie w tym dniu tylko w następnym ponieważ nie miałam krwawienia. Kazali przyjść w piątek o 8.00. Tak więc w piątek przyjechaliśmy o tej 8.00, przyjęli mnie do szpitala dopiero o 11.30, były już w międzyczasie 3 takie same bądź podobne zabiegi. Mój był ok. godz. 12.00. Okazało się, że jest duże prawdopodobieństwo zaśniadu i to było powodem, że miałam puste jajo płodowe i fakt, że karmiłam piersią do tej pory spowodował, że miałam jakby niedożywione czy jakoś tak łożysko. Niestety tym razem się nie udało:( Leżałam aż do dzisiaj bo zabieg robił ordynator i tylko on miał zadecydować o moim wyjściu, a nie było go w weekend. W ogóle mnie nie zapytali o to, że mi dali leki na zatrzymanie karmienia i dopiero jak się wykłóciłam to je odstawili, bałam się, ze nie mam pokarmu, ale synek w sobotę i niedzielę zjadł normalnie, ale jednak będę i tak musiała odstawić karmienie ze względu na podejrzenie o ten zaśniad, ale szkoda, że mi tego od razu nie powiedzieli tylko większość lekarzy mnie chwaliła, że to dobrze, że będę karmić bo się macica obkurczy, ordynator co innego, ale dobrze, że mi w końcu wytłumaczył. W ogóle koleżance obok, która też miała wyjść w tym samym dniu w trakcie zabiegu lekarz zrobił krwiaka, bo kaszlnęła a oni wyjątkowo nie związali nóg i on ją wziernikiem dziabnął, miała krwiak wielkości kajzerki na wardze sromowej. Ja po tym zabiegu i przed tak płakałam, że na drugi dzień nie mogłam oczu otworzyć tak mi opuchły. Teraz powoli dochodzę do siebie. Pozdrawiam Was. Będę czasem Was podglądać jak tam Wasze maluszki i Wy się sprawujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha,... wiosenna mama.....25......Małopolska......23.03.2011 ........3 anka87...............23....Wieliczka...........03.04. ...........2 (1 to mój Aniołek) katalana..........33......Warszawa......... 04.04. ..........2 ktosia1980........30......Toronto............04.04. .. .......2 monsoon...........30......Lublin...............04.04. ... ......2 minia80 .............30......Lublin..............04.04. ......... 1 aaaaaaanula83.....27.....Sokołów...........04.04. .. ... .. ..1 Martka77..........32......Wrocław..........04.04. ... .......2 basik1978..........32......HAJNÓWKA.......06.04. .... .. . ..2 Hawa2000..........36......niemcy............07.04. ... .. .....1 anka1976..........34......Bydgoszcz........07.04. .... . .....1 mamusia22.........22......W-Śl...............09.04. . ... .......2 kajusia99.........23......Żywiec.............10.04. . ... .......1 mama_kwietniowka..39......W-w............. 10.04. ..... .....1 aprils mother11....28......Lublin.............10.04. ......1 (2 aniolki) brestova..........26......J-bie...............11.04. . .. ........1 monis24...........24......Śląsk................11.04. ... .......2 szpilka85.........25......Konin...............11.04. . .... .......1 anitka75.........35......podkarpackie.....12.04. ..... ........1 2in1................27......szczecin..........15.04. ..........1 _agneszka_........28......W-wa............16.04. ..... .....1 A_B.................26.......Kielce............17.04. ..........2 justys1818........21......Żywiec...........15-20.04. .......1 evvvv...............28....Mikolowo..........18.04. ... .......1 Thelly ............ 26 ...... L. ................ 20.04. ......... 2 Pijawa2.............32 .....Olsztyn...........21.04. ........ 2 MagdaK29..........29......Poznań............22.04. .. .. .......1 Mikołajka83.......26......Szczecin..........22.04....... ...1 Limfa abominacji .... 23 ..... Lublin ..... 23. 04. ........ 1 calvadoss.........21.....Tczew..............25.04. ... ......2 Malina86.............24......Poznań............25.04. ..........1 mamuli.............31......Śląsk...............26.04. ..........2 hanio.k..............24.....Śląsk...............27.04. ........1 annjaa...............28......Gdańsk............03.05. ...........1 ENI_35..............35.....BIELSKO-BIAŁA.....05.05.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jovita_m trzymaj się cieplutko,całym serduchem jestem z Tobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovita trzymaj się Kochana! 2in1 ja chodzę prywatnie do dr Pietrzyka. On przyjmuje na Jedności Narodowej. Świetny lekarz :) szczerze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovita_m ja odebralam dzis wyniki i u mnie co prawda nie zasniad ale kosmki nosza cechy zwyrodnienia to cos pochodnego kazal mi zrobic beta hcg jesli jest ujemna to super bo w zaden sposob nie wskazuje na zasniad jesli nie musze czekac az spadnie.Boze skad to sie bierze dziewczyny...dzis mijaja 2 tygodnie od zabiegu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania487
Bgiiii no ja też nie wiem, ale to nic, dostalam tylko skierowanie na jakies badania, nawet dokladnie nie znam nazwy, ale cos co jest normalne, i musze zrobic. Długo mnie nie było, ale jakoś tak wyszło.... Mam jeszcze prośbę czy dopiszecie mnie do tabelki?? Bo juz tu troszkę jestem, a nawet nie jestem dopisana. Mogę poprosić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eterno ja mam wyniki odebrać za niecałe 2 tygodnie nie wiem też skąd się to bierze... będąc w szpitalu nasłuchałam się tylu różnych wersji, że pisałabym i pisała, najciekawsza z nich, w której coś jest to ta, że obecnie mamy bardzo dużo chemii w żywności- wszystko jest naszpikowane hormonami, że dziewczynki wcześniej dorastają i w ogóle jest masa dzieci albo właśnie z jakimś defektem albo właśnie w ogóle się nie rodzi :( Naprawdę, ja nie wiedziałam, że łyżeczkowanie jest bardzo często przeprowadzane, a leżąc w tym szpitalu każdy opowiadał, że sam miał co najmniej raz i mieli kogoś z rodziny też co miał ten zabieg. W ogóle straszne czasy nastały. Najważniejsze teraz, żeby u Was było wszystko okej. Widziałam tyle słodkich bobasków narodzonych, jejciu jakie to piękne, ja będę się starać jak najszybciej będę mogła, bo macierzyństwo to najpiękniejsze co może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovitko, przykro mi. Nie pojawiałaś się...miałam złe przeczucia. To rzeczywiście okropne, że tak wiele kobiet ma do opowiedzenia taką smutną historię. Trzymaj się cieplutko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovita_mmusimy byc dobrej mysli wiem ze teraz jest bardzo ciezko przeszlam ten pierwszy czas strasznie ale ostatnio jest jakby lepiej mniej placze ale smutek mnie nie opuszcza bedziemy sie jeszcze cieszyc maciezynstwem zobaczysz😘dla Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovita mnie również bardzo przykro :( Eterno ma rację! jeszcze będziecie cieszyć się macierzyństwem! Wszystko przed Wami! Głowka do góry! trzymajcie się kochane! 🌼 Dziewczyny muszę stwierdzić, że odkąd biorę Mg z B6 praktycznie minęly mi mdłości...już nie robi mi się aż tak bardzo niedobrze jak długo nie jem...zresztą czytałam, że vit B6 jest właśnie dobra na mdłości! Dzisiaj miałam pobieraną krew. Jutro będę miała wyniki...aż jestem ciekawa jakie będą tym razem... Ale mamy dzisiaj piekną pogodę! Aż chce się żyć!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie kwietniowe mamy, dlugo sie nie odzywalam,ale tyle sie dzieje.W miedzyczasie bylam na 2 usg,wszystko na razie ok.Haribo,bo tak wyglada na zdj.,jest starsze o 2 dni niz wychodzi to z terminu ost.mies.Serduszko bije.Termin ostatecznie potwierdzony na 20.04.Prosze mnie ewent.dopisac to tabelki,juz w niej bylam,ale ktos potem musial skopiowac nie ostatnia wersje i mnie nie ma :( Niemcy ,1 dziecko. Przykro mi z powodu tych ktorym sie nie udalo.Powoli planujemy,przyzwyczajamy sie do tej mysli,ze tyle sie zmieni i tu nagle nic z tego.Nie wiem czy faktycznie chemia ma na to wplyw i czy zawsze tak bylo,tylko po prostu tak szeroko sie o tym nie mowilo..Ostatnio 2 moje znajome tez stracily dzieci,w tym jedna juz w 4 mc.Na kolejnej kontroli wraz z mezem chcieli poznac plec i okazalo sie ze serduszko nie bije.Smutne to.....Tak naprawde tez boje sie robic naprawde smiale plany ,nie mowie juz o zakupach,mimo ze wczesniej wleilam dluga lite zakupow(to raczej dla oszacowania kosztow,zeby psychicznie sie powoli przygotowac)Boje sie rozczarowania ,czekam...Jestem dobrej mysli,ale jak widac nigdy nic nie wiadomo..pozdrawiam wszystkich serdecznie i mimo wszystko cieplutko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka87
Jovita i eterna bardzo mi przykro i dokładnie wiem co teraz przeżywacie pół roku temu byłam w tej samej sytuacji. Trzymajcie się dzielnie kochane. Co do usg genetycznego to byłam dzisiaj i wyszło nam wszystko dobrze z czego jestem niezmiernie szczęśliwa. Maluszek machał rączkami a nóżki miał skrzyżowane hehe. Ma 6cm, żołądeczek, przewód moczowy, 2 półkule, kość nosową, przezierność karku 1,50mm piękny widok. Oby tylko dalej było wszystko wporządeczku. Takie usg trwa ok 15minut jest wykonywane przez brzuch. Rozumiem dziewczyny Wasz stres sama sie bardzo denerwowałam.........trzymam za Was i maleństwa kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny przykre wiadomosci eterno jovita trzymajcie sie dziewczyny ja w marcu przezyłam puste jajo podejrzenie zasniadu czekanie na wyniki histo straszne .badania wskazywały na zasniad a w badaniu histo wyszło ze jedynie zwyrodnienie a to nie zasniad-wyszłam obronna reka a i mimo to potem bhcg spadało mi przez około do 2 miesiecy zanim były upragnione 3 wyniki 0. dziewczyny takze głowa do gory bedzie wszystko dobrze ja za was trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczyny :) Anka87 dlaczego miałaś robione USG genetyczne? Przepraszam, że pytam, ale myślałam, że takie USG jest robione tylko w wieku powyżej 30 lat, a Ty młodziutka jesteś. Kurcze jaka ja zielona jestem w tych sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka1976
hej dziewczynki-przede wszystkim jovitko dla ciebie ciepłe słowa otuchy-trzymam kciuki za ciebie i mam nadzieje ze szybko dojdziesz do siebie i zaczniesz staranka o swoje wymarzone maleństwo. a ja wczoraj miałam usg genetyczne-wiek ciąży 12tc i 3 dni ,ma 56 mm ,serduszko 157 ud/min,przezierność 2,1mm kość nosowa jest,kosmówka na ścianie przedniej ilosc płynu owodniowego prawidłowa.na zdjęciu wygląda jakby tarł rączką zaspane oczy:):)a tak poza tym schował się w najdalszym kąciku odwrócił plecami i za nic nie chciał się pokazać -skończyło się na usg waginalnym.trochę się martwię bo ania87 ma nieco inne wyniki-pytałam czy wszystko dobrze ale powiedzieli mi tylko ze mam poczekac na wyniki krwi.4 październik:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka1976
brestova-mnie tez nawet dosc czesto boli jajnik-i to tak jakby mnie skurcz łapał nie mogę się przez chwilę ruszyć i musze czekać az puści.najczesciej jak gwałtyownie zrywam się z krzesła lub przewracam sie na drugi bok w wyrku.i na usg nie wyszło nic niepokojącego i wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aprils mother11
Hej dziewczyny,czy płaciłyście za usg genetyczne,czy mialyście w ramach programu na fundusz nfz?Ja mam co prawda skierowanie,ale jak wczoraj dzwoniłam to pani mi powiedziala,ze nie wiadomo czy bedę mila refundację,wskazanie to glownie wiek i choroby genetyczne w rodzine??Tak czy inaczej wybieram się,tylko chcialam sie zorientować jak to było u was?Ja rozpoczynam 12 tydzien i dzisiaj już nie wymiotowałam,trochę mi niedobrze ale i tak o wiele lepiej sie czuję:))I jeszcze ostatnie pytanie,czy to naprawde tak długo trwa tz jakies 30-45 minut?jedna z was napisala o 15 minutach,a ja wszedzie czytam ,ze to tak dlugo.pozdrawiam w ten słoneczny dzien,biore pieska i ide na spacerek:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam usg prenatalne 1 pazdziernika powiem jak wyszło i ile trwało ciekawe ale pewnie zapłace za to badanie ale lekarz podobno kazdej swojej pacjentce robi to usg wiec niewiem w sumie czy wskazanie jest konieczne.jaki koszt niewiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Co do USG przesiewowego zwanego takze genetycznym to akurat wczoraj rozmawiałam o nim z moim lekarzem. Robione jest zawsze w okolicach 13tyg. ciąży - jest to najlepszy czas.Robione jest głównie w kierunku zespołu Downa, zespołu Edwardsa i zespołu Patau u płodu. Ile trie wa? Dokładnie tyle ile... zechce dziecko ;-) Chodzi oto, ze lekaż musi dokładnie uchwycić fałd skórny na karku dziecka a jak wiadomo nasze po pierwsze - fasoli nie zawsze ułozone są tak jakbyśmy chcieli a po drugie - własnie wtedy zaczynaja sie wiercić jak nigdy. USG to wykonuje sie najczęściej przez powłoki brzuszne ale nieraz trzeba pomóc sobie sondą dopochwowa własnie ze względu na powyższe. USG to jest refundowane z nfz ale naprzykład w zabrzu musiałabym zapisać się na nie... jakies trzy miesiące PRZED ciążą. Ja to usg robię 2 pażdziernika za 120 zł. ... i dane do tabeli bebetka 77 lat 32 (jeszcze ;-) Zabrze 14 kwiecień 1 dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Co do USG przesiewowego zwanego także genetycznym to akurat wczoraj rozmawiałam o nim z moim lekarzem. Robione jest zawsze w okolicach 13tyg. ciąży - jest to najlepszy czas. Robione jest głównie w kierunku zespołu Downa, zespołu Edwardsa i zespołu Patau u płodu. Ile trwa? Dokładnie tyle ile... zechce dziecko. Chodzi oto, ze lekarz musi dokładnie uchwycić fałd skórny na karku dziecka a jak wiadomo nasze fasolki po pierwsze - nie zawsze ułożone są tak jakbyśmy chcieli a po drugie - właśnie wtedy zaczynają sie wiercić jak nigdy. USG to wykonuje sie najczęściej przez powłoki brzuszne ale nieraz trzeba pomóc sobie sondą dopochwową, własnie ze względu na powyższe. USG to jest refundowane z nfz ale naprzykład w Zabrzu musiałabym zapisać się na nie... jakies trzy miesiące PRZED ciążą. Ja to usg robię 2 pażdziernika za 120 zł. ... i dane do tabeli bebetka77 lat 32 (jeszcze) Zabrze 14 kwiecień 2011 1 dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×