Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

dzis to tak na szybkosci was czytam i zaraz uciekam, tyle dzis do zrobienia :) dzis o 18.30 wizyta u gina juz sie doczekac nie moge :) milego dzionka mamuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;) Pieluchy wielorazowe ---> dobry, ekologiczny pomysł. No i może ekonomiczny - nie wiem, nie przeliczałam ;) Moim zdaniem, na pierwsze dni i tygodnie najlepsze będą zwykłe, jednorazowe pieluchy, a to dlatego że dzidziuś na samym początku robi kupkę po każdym karmieniu, czyli średnio co 3 h - łatwo obliczyć, że schodzi ich około 8 na dobę --> nie wiem, czy nadążyłybyście prać te wkłady czy całe pieluchy. Może potem lepiej by się sprawdzały. Mnie na początku bardzo podobał się ten pomysł ale i tak zostaliśmy przy pampersach i tak jest dla nas najwygodniej. Co do imion ---> dla dziewczynki baaaaardzo podoba mi się Hania, ale M. baardzo stanowczo się sprzeciwia :( I myślę że nie ma szans na to, by się zgodził zwłaszcza po historii z imieniem Remi ostatnio. Do samego porodu nie było między nami zgody co do imienia. Remi był dla mnie jedyną opcją, za to M. kategorycznie powiedział NIE. No i tak jechaliśmy na porodówkę. Jako że poród był dość długi i skomplikowany (poród wywoływany, 34 h, próżnociąg i kleszcze), już po wszystkim jak wjechałam na salę gdzie czekał M z malusieńkim ubranym już synkiem, jak go zobaczyłam po tylu godzinach porodu to tak się rozryczałam, że zbiegły się pielęgniarki i zaczęły dopytywać co się stało? W końcu stwierdziły: aaa, emocje... i wyszły. M. pokazał mi wtedy Synka i powiedział: ''To nasz synek, Remigiuszek''!!! :D Tak więc myślę, że tym razem będzie trzymał emocje na wodzy i nic z tego ;););) hehe.. Co do ruchów - w poprzedniej ciąży czułam dość późno, bo gdzieś w piątym m-cu, a w tej ciąży już czułam ruchy!! Jak czułam po raz pierwszy, to myślałam że sobie wmawiam, że to moja wyobraźnia, ale czułam je już w sumie kilka razy, więc...to już jest TO :) Jak byłam wtedy na pierwszym u czy drugim usg, to widziałam na monitorze szalejącego i kopiącego malutkiego człowieczka a nic przy tym nie czułam. Pytałam lekarza nawet, czy to napewno jest obraz z MOJEGO brzucha :D Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, dopóki pamiętam.. Jak długo bierze się kwas foliowy i witaminy, przez całą ciążę? Ja biorę cały czas, lekarka powiedziała żeby brać, tylko właśnie zapomniałam ją zapytać czy to tak do końca już czy jak? I jeszcze jedno pytanie, może głupie... Ale chyba mogę posmarować się samoopalaczem w ciąży co? :P tak myślałam już o ślubie, weselu, że taka przezroczysta to żal się zrobi:P no bo solarium odpada, zresztą i tak nigdy nie chodziłam i nie zamierzam. Ale samoopalacz może by przeszedł, co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasica19
kwas gdzieś czytałam że do 3 miesiąca ciąży . a witaminki pewnie całą ciążę ,najwyżej mogą się zmienić odpowiednio do wieku ciąży. co do samoopalacza to nie wiem,ale sądzę że i tak zdrowiej to ,niż solarium. chyba że lubisz sok z marchwi,to pij .moja koleżanka kiedyś piła sok taki ,tylko że litr dziennie i trochę przesadziła wi wyszła sama jak marchweka. ale w grani19cach normy to można pic i daje efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, też miałam taką koleżankę, sama się pomarańczowa zrobiła po jakimś czasie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ad888888888 moze zrob sobie na slub opalanie natryskowe? jestem kosmetyczka, sama wykonuje w gabinecie taki zabieg, 100% bezpieczenstwa stosowania u ciezarnych, juz wiele mamulek z brzuszkiem opalalam przed ich wielkim dniem i zawsze efekt byl super. Samoopalacz nie da Ci takiego efektu, napewno wyjda gdzies smugi, plamy i zacieki.. z reszta nie rozprowadzisz preparatu rowno na plecach (no chyba ze ktos Ci pomoze) Z reguly koszt zabiegu siega kolo 70-80zl robisz go dzien przed slubem i git Polecam !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nooo... myślałam nad tym, ale czy gdzieś w okolicach mojej wsi można coś takiego zrobić... wątpię :( conajmniej 20 km pewnie trzeba będzie szukać od mojego miejsca zamieszkania.. Dzień przed ślubem bym nie dała rady raczej, bo za mąż wychodzę w niedzielę 26.12. Czyli drugi dzień świąt;) w pierwszy dzień wszystko pozamykane, ewentualnie w piątek, w wigilię, może gdzieś będzie czynny jakiś salon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He,hej :) ad888888 z kosmetykami w ciązy wyczytałam że trzeba zwracać uwagę czy zawierają witaminę A,jeśli tak to nie używać Oj ,ja dziś słaba. Myślałam że złe samopoczucie już za mną,bo jutro wskakuje 13 tydzień,ale niestety. Byłam w pracy i nagle się źle poczułam: zimno mnie obleciało,później przeraźliwie spać mi się zachciało aż w końcu zaczęło mi się kręcić w głowie. Zwolniłam się z pracy,przyszłam do domu i usnęłam na 3 godziny:( Trochę mnie to zmartwiło,bo tak jeszcze nie miałam,pocieszcie mnie proszę,że w ciąży to nie jest anormalne :) Jeśli chodzi o pieluszki,to ja pamiętam ,że tego pierwszego,najmniejszego rozmiaru u mojej córeczki zużywałam 120 szt pampersów ,a później zawsze przeznaczałam miesięcznie 120 zł na nie,jednak mimo tego zostanę przy pieluszkach wielorazowych,bo ja za leniwa jestem na to babranie się z wielorazowymi ;) A huśtawki i wszelakie dzidziusiowo-mamusiowe udogodnienia mam zamiar tym razem kupić,ponieważ przy mojej córusi było krucho z kasą i nie mogłam sobie na takie luxusy pozwolić,więc tym razem wypróbuję ich z ogromną przyjemnością:D Zresztą dziewczyny pamiętajcie,że można tego typu rzeczy odkupić za dużo mniejsze pieniążki :) Przepraszam bardzo za tabelkę,już poprawiam: elcia1984.........Ela..........25......Londyn............ .......01.05 ad888888........Ada..........22......Pszczyna............ ....01. 05 annjaa............Ania.........28......Gdańsk........... ........03.05 PaulinaKiss.......Paulina......23.....Kraków............ .......04 .05 kaka80............Kaśka......30....... Kraków..................05.05 ENI_35.........ANETA........35....BIELSKO-BIAŁA......... ....05.05 Znów_mama......Alicja.......32........Poznań........... ......06.05 bunia3...........................30........Toruń........ .. ........08.05 Asiula1381........Asia.........28........Skarżysko...... .......08.05 jaTUŚKA...........Marta.......23........Londyn.......... .......09.05 Kankuun...........Dorota.....32........UK.............. ........12.05. masterek28........Ania........27........Bielsko-Biała.. .......12.05 patixxx...........Patrycja....23........Belgia........... ........13.05 asia76............Asia...........34........Poznań....... .. .......18.05 Trelevinaaa.......Ewelina......26........kujawsko-pom ......19.05 Agnes.............Agnieszka....27........Szwecja......... .....20.05 penelopa kruz.....Ania.........26........śląskie.................21 .05 aleksandria88.....Olka.........22........Ruda Śląska...........23.05 Migrena73.........Monika.......37........Warszawa........ ...24.05 Lorien............Beata........23..........Kraków....... .........25.05 Pigula1111........Edyta........31........USA............. ........28.05 maryla86 .........Maryla.......24........Zachodniopomorskie.30.05 moniasky80........Monia........30........Mazury.......... .....30.05 Justynka_87.......Justyna......23........Nad morzem.........31.05 Stylowaa...........Ania.........30......Chorzów/Islandia......21.05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym sokiem z marchwi to chyba też trzeba uważać, ze względu na dużą zawartość beta-karotenu, który jest prowitaminą witaminy A. Ale szczerze mówiąc, to nie wiem, czy taka ilość może zaszkodzić, czy też nie. Co do witamin, to wydaje mi się, że najważniejsze są w drugim trymestrze, bo wtedy najwięcej dzidziuś rośnie. Chyba że kobieta mocno wymiotuje w pierwszym trymestrze i jej dieta jest bardzo uboga, to wtedy warto wspomóc się dodatkową suplementacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello mamulki Ja dzis jestem taka jakas niewyraźna. Niewiem czy mnie mdli czy coś mi się chce czy nie. nawet jak się położe to źle mi jest. Chyba koniec sielanki i czas poczuc ze się jest w ciąży. EEEEEch. M. mnie ciągnie na kolacje w miasto a mi sie nawet nie chce o tym pomyślec....bleeeeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozwolcie mamuski ze i ja sie dolacze;) elcia1984.........Ela..........25......Londyn............ .......01.05 ad888888........Ada..........22......Pszczyna............ ....01. 05 annjaa............Ania.........28......Gdańsk........... ........03.05 PaulinaKiss.......Paulina......23.....Kraków............ .......04 .05 kaka80............Kaśka......30....... Kraków..................05.05 ENI_35.........ANETA........35....BIELSKO-BIAŁA......... ....05.05 Znów_mama......Alicja.......32........Poznań........... ......06.05 bunia3...........................30........Toruń........ .. ........08.05 Asiula1381........Asia.........28........Skarżysko...... .......08.05 jaTUŚKA...........Marta.......23........Londyn.......... .......09.05 Kankuun...........Dorota.....32........UK.............. ........12.05. masterek28........Ania........27........Bielsko-Biała.. .......12.05 patixxx...........Patrycja....23........Belgia........... ........13.05 asia76............Asia...........34........Poznań....... .. .......18.05 Trelevinaaa.......Ewelina......26........kujawsko-pom ......19.05 Agnes.............Agnieszka....27........Szwecja......... .....20.05 penelopa kruz.....Ania.........26........śląskie.................21 .05 aleksandria88.....Olka.........22........Ruda Śląska...........23.05 czekoladowa91...Angelika.... 19........Szczecin..............24.05 Migrena73.........Monika.......37........Warszawa........ ...24.05 Lorien............Beata........23..........Kraków....... .........25.05 Pigula1111........Edyta........31........USA............. ........28.05 maryla86 .........Maryla.......24........Zachodniopomorskie.30.05 moniasky80........Monia........30........Mazury.......... .....30.05 Justynka_87.......Justyna......23........Nad morzem.........31.05 Stylowaa...........Ania.........30......Chorzów/Islandia ......21.05 Dzis normalnie caly dzien przespalam...ogolnie spiochem jestem...ale zeby caly dzien w lozku ;O cos zle sie czulam i apetytu 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy. Ja dziś kompletnie rozbita od rana, ale dlatego, że w końcu pożegnałam pieska, męczył się strasznie w nocy, nie mógł siedzieć, leżeć, najmniej bólu mu sprawiało chodzenie, więc całą noc krążył bez celu, zataczał się i upadał, jak w końcu udało mu się zasnąć na chwilę, to szczerze miałam nadzieję, że się nie obudzi więcej, najlepiej by było tak dla niego, ale walczył do końca, rano decyzja - do weterynarza, nie ma sensu psa męczyć. No i już sobie leży pod krzaczkiem, tam, gdzie zawsze szczekał na wszystko co się rusza i wkurzał wszystkich ;) jego miejsce ulubione... Tak to nic nowego, przeziębienie powoli chyba mija, choć dziś co chwilę ryczę, więc nos wciąż zakatarzony. Ale kaszel mniej męczy, tyle dobrze. Tak na chwilę wpadłam, miłego wieczoru 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ad88888 - smutne z tym pieskiem, ale jak trzeba to trzeba - po co maja się zwierzaczki meczyc. Ja tez kiedys podjełam taka dycyzje tylko ze z kotem, bo dostał FIV - to odpowiednik AIDS. ech... A dzis nowy dzień mamuśki. Bardzo dobrze się czuję, 360 st. obrót w przeciwieństwie do soboty. A co u WAS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha - analizowaliśmy imiona z kalendarza - bo najlepiej. Dla chłopca mój M. chce Jan(jasiu, janek) - oj nie nie nie, Jakub, Miłosz. hmmmmmmmm Dla dziewczynki Laura, Hania, Blanka - wogóle jakies takie inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, co do imion to mój W. uparł się na Jędrzeja. Mnie się nawet podoba, ale boję się, że będą go przezywać Jądruś. No i nie wiem. Dziewuszka miała być Tola, albo Lena, ale z usg raczej chłopiec. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ad888888 kwas foliowy do 12 tygodnia, aczkolwiek mnie został jeszcze cały listek i lekarka pow., że mam brać aż nie skończę opakowania, do tego feminatal do końca ciąży, a nawet i dłużej bo przy karmieniu też się go bierze:) odliczam dni do środy:D właśnie dziś dzwoniłam, żeby się upewnić na którą godzinę mam być:) samopoczucie super, obeszło się bez mdłości, 13 tydzień zaczęty, kurcze jak ten czas leci, niedawno się dowiedziałam, a tu już zaraz drugi trymestr:) Ja już o imionach pisałam, dla dziołszki bez zmian będzie Laura, dla chłopca nie wiem, może Adaś?podoba mi się Aleks, Maksymilian, ale mojemu M. niestety nie:( Pogoda pod psem, dobrze, że jest w miarę ciepło:) 3maj cie się;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JĄDRUŚ - buhahahahahah nO TO JUZ WIESZ - NIE DAWAJ TAK DZIECKU NA IMIĘ. Chociaz moj stawia na Jaśka - buagahahahha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja też już coraz lepiej się czuje, a już jutro zobaczę maluszka na usg:):) Co do imion to u nas jak będzie dziewczynka będzie Marika Anastazja, natomiast jak będzie chłopczyk to będzie Jakub Mateusz. pierwsze imię dla córeczki wybrał mój T. drugie ja:) Co do imion dla syna było na odwrót 1 ja a drugie T. A jak tam u Was samopoczucie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorien - fajnie ze jutro zobaczysz maluszka - ja dopiero 1 grudnia mam wizyte. Ale czas tak leci ze zleci to szybciutko. Brzuszek mi podskoczył troche , waga też na 62 kg. Tak więc 4 kg do przodu. czas na zmiene ubrań, bo do jeansów juz nie wchodze aby spokojnie zapiąc guzik i nie uciskać brzucha. A wy jak tam z wagą? Ile na plusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie schudłam 2 kilo...ale chyba teraz już zacznę przybierać na wadzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie zwymiotowałam całe śniadanie ;/ a już myślałam, że koniec z wymiotami.ehhh ja nic nie przytyłam na razie ostatnio na wadzę było 0,5kg na minusie. ale brzuch już odstaje..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ad888888 - współczuję utraty pieska, rozumiem Cię doskonale :( Rok temu po 12-stu latach pożegnałam swoją sunię :( Trzymaj się 🌼 Co do imion - pisałam już, że dla dziewczynki Hania (dla mnie innej opcji nie ma, hehe..) a dla chłopca nie wiem, podoba mi się Igor ale mojemu M. jak łatwo się domyślić - nie bardzo :( Rano brzucha nie mam, za to wieczorem, po całym dniu - jest z przodu mała piłeczka :) U nas pada całą noc i cały ranek, cały czas deszcz bębni w okna. Jest pochmurno i ...ciemno. Niezbyt optymistycznie. Dobra wiadomość jest taka, że jutro idę do fryzjera :D Hurrra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie wspominam, jak 2 lata temu też przyłączyłam się do majowego topiku będąc wtedy w ciąży z synkiem :) czas tak szybko leci - minęła ciąża, minął poród i pierwsze miesiące - teraz biega koło mnie 18-sto miesięczny szkrab a ja przezywam wszystko od początku :D Nie uwierzycie, ale na topiku Maj 2009 jesteśmy na 1177 stronie i wciąż regularnie piszemy! mam nadzieję, że na tym topiku też tak będzie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,hej Penelopa czy 13 tydzień to już nie drugi trymestr? Bo ja już bym chciała móc mówić ,że jestem w drugim:D Ja ostatnio wiecznie niewyspana,przez co strasznie rozdrażniona,pożarłam się przez telefon z moim,później się popłakałam,a później się pogodziliśmy,boziu jakie to męczące :) Ja bym bardzo chciała mieć chłopczyka,ale czuje że to dziewczynka,więc dla niej mam już imiona-Natalia Sigrun,choć z tym drugim będzie problem,bo moja mama dostaje palpitacji serca jak je słyszy i zażyczyła sobie ,żebym na drugie dała imię po jednej lub drugiej babci-porażka-Sabina bądź Urszula :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stylowa przecież to Ty i Twój partner decydujecie o imionach Waszego dziecka a nie babcie i cała reszta rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorien no niby jak się uprę to zostanie Sigrun,ale wiesz, jak potem mam słuchać tego niezadowolenia. No ale zobaczymy,do porodu jeszcze trochę zostało,więc może się dogadamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa fajna ta stronka:) Kurcze jeszcze tydzień,no dobra damy radę;) Ja jutro na badanie prenatalne:) Trzymajcie kciuki za dobre wiadomości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ad888888-bardzo mi przykro z powodu pieska. Wiem co czujesz, bo parę lat temu musiałam uśpić z podobnych względów ukochanego spanielka:( Muzyka Bobasa, to bardzo fajna sprawa. Mój synek uspokajał się przy tej muzyce jak był malutki. Teraz też lubi posłuchać. Co do imion, to pewnie, tak jak przy pierwszym dziecku, zdecydujemy się w ostatniej chwili. Ja chciałam zawsze mieć Tymoteusza, ale mój mąż się nie zgadza. Podobnie jak Penelopie, podoba mi się Aleks i Maksymilian, ale tu też mąż jest przeciwny. Co do dziewczynki, to wspólnie podoba się nam Patrycja, ale jeszcze będziemy myśleć. Rodziny na razie nie wtajemniczamy, bo poprzednim razem każdemu się coś nie podobało, komentarzy i propozycji było mnóstwo. Nie wszystkim podobało się też imię dla naszego synka: Norbert, ale tak zostało i teraz nikt sobie nie wyobraża, żeby miał na imię inaczej. Poza tym u nas problemy zdrowotne: mój 2-letni synek od piątku ma biegunkę, narzeka bardzo na ból brzucha, do tego w sobotę i niedzielę wymiotował. Praktycznie nic nie je, ale za to dużo pije. Humor ma dobry, gorączki nie ma. Nie wiem czy to znów jelitówka. Ja zaczęłam 14 tydzień + 1 dzień i myślałam, że moje mdłości się skończą, a tu czuję się cały czas źle: w piątek znowu wymiotowałam. Miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×