Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

no co wy, to ja nie wiedziałam że można mrozić, to dla mnie super wiadomość aż mały Michaś podskoczył w brzuchu, bo ja ciągle studiuję i będę go musiała zostawiać z tatusiem, martwiło mnie to mleko koleżanka ma miesięczną córkę i jeździ ze mną na zjazdy i jest strasznie nerwowa bo uda jej się trochę odciągnąć świeżego mleka ale ta mała to zjada zanim my zdążymy do szkoły dojechać i musi ją karmić sztucznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udało się wcisnąć do lekarza i dał mi skierowanie na Aspat i Alat. także w poniedziałek zrobię badania:) no i polecił dietę wątrobową puki co więc zaraz zabieram się do czytania co i jak z nią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej majoweczki! Oj widze ze skrobiecie od rana:) Wczoraj towarzyszylam x w nocy myslalam ze pozniej zasne ale dupa o 4:30 jeszcze nie spalam po 5 moze zasnelam ale juz o 6 maz mnie obudzil bo do pracy wstawal i oczywiscie nie moglam zasnac po 8 zasnelam spalam godzine i stwierdzilam ze nie bede sie meczyc zrobilam sniadanie i lezalam az do teraz.Jestem przymulona i zle sie czuje, mam nudnosci i nic mi sie nie chce ja nie wiem jak x wytrzymuje ta bezsennosc masakra. Tez ogladalam DDTVN o tej wyprawce oni naprawde bardzo malo podali w tej wyprawce a my tak sie przygorowujemy.Co mnie zdziwilo nie polecaja nawet odrazu kupowac laktatora bo nie wiadomo czy bedzie potrzebny. Ale ja jestem tego zdania ze chce miec przygotowane wszystko a nie jak bedzie potrzebne bede latac i szukac. Zamrozeniu mleka tez slyszalam ostatnio nawet cos ogladalam na ten temat.Mozna zamrazac i przetrzymywac nawet do 6m-cy chociaz powiedzieli ze takie mleko nie ma pozniej takich wartosci energetycznych jakby dziecko potrzebowalo.Bo wiadomo jest ze taki maluszek potrzebuje innych niz taki 6 miesieczny.Dlatego mowili ze najlepiej do tygodnia przetrzymywac takie mleko w zamrazalce. Widze ze ostatnio czesto juz sie pojawia temat czy po porodzie sobie poradzimy.Hmm ja juz tez jestem przerazona i coraz bardziej z tym szpitalem i ze tego jezyka nie znam.Mam takie mysli ze szkoda gadac same pesemistyczne i nietylko zwiazane z dzieckiem porodem itd Ale bede musiala sobie jakos poradzic. Dzisiaj nic mi sie nie chce ale juz sie ruszam mam taki balagan ze trzeba sie wziac za niego a pierwsze co to sama musze sie ogarnac bo w pizamie jeszcze siedze:) potem na zakupy i jakis obiad.Dzisiaj wymyslilam sobie zapiekanke z warzywami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nitka1984 Te twoje linki nie dzialaja z twoimi danymi jak w nie wchodze otwieraja mi sie moje profile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jaki laktator polecacie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tapetowanie wre:D to zależy czy chcesz ręczny czy elektryczny. ja na początek polecam zwykła gruszkę za 5zł, żeby zobaczyć czy się w ogóle da radę. niektóre kobietki mają problem i nie potrafią tego obsługiwać. kuzynka ma ręczny tommie tippie i była zadowolona, ale to wydatek prawie 100zł, więc ja na razie nie kupuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje pisareczki ;-) Znowu pół godziny musiałam czytanie nadrabiać ;-) Penelopko ja też mam obawy jak to będzie po porodzie. Myślę też o samym porodzie no i o zdrowiu dziecka. Niby wszystkie parametry są ok, lekarz nie widzi nic niepokojącego, ale przecież to może być różnie. Więc chyba tego na tą chwile boje się najbardziej. KasiaGJ wysłałam Ci zaproszenie na NK ;-) nitka1984 ja też nie mogę wejść w podane przez Ciebie linki. Muszę się wziąć za sprzątanie, ale mi się nie chce. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dawno juz nie pisałam, ale mam nadzieje że może jeszcze mnie pamietacie. Podczytuje Was, ale na regularne pisanie brakuje mi niestety czasu. Byłam ostatnio na wizycie w szpitalu, ale miałam do czynienia tylko z położna (irlandzka rzeczywistość). Niestety mam jakieś bakterie w moczu wiec bede musiała miec podany antybiotyk w czasie porodu. Czy któraś z Was też to ma?? Poza tym wszystko w porzadku. Czuje sie juz tylko taka duża i niby przytyłam tylko 4kg ale mam wrażenie że brzuchol wiekszy niż przy pierwszej ciaży. No i czasami mnie poblewa szczególnie jak za duzo ponosze moją córke w ciagu dnia. Kropeczko - podczytujac ostatnio trafilam na Twojego posta na temat operacji i chciałam Ci tylko napisać że naprawde podziwiam Cie za to że potrafiłaś "wziąść sie" za siebie i zdecydować na operacje zamiast tylko uzalać na swoją otyłość i tyć dalej. Pozdrawiam wszystkie majówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopa- a jaka tapetke ostatecznie wybralas? Co do pokoju to my bedziemy tapetowac za rok , teraz tylko odswiezalismy farba i sprzatalismy graty a troche ich bylo. Pamietacie moze pisalam Wam o mojej bratowej co ma fisia na punkcie czystosci itd. wkurza mnie tego nie jedz, tego nie pij itd? to ona jak jej powiedzielismy ze bedziemy tapetowac pokoj dla maluchow zaczela o syfie pod tapetami ze sie cos zbera, ze to nie zdrowa dla malych dzieci itd.:/ wkurzajaca osoba, a ja oczywiscie szybko ja skrocilam i powiedzialam ze to nasz pokoj i nasze dzieci i one beda mialy tapety i normalne zycie:) trevelinka- to bedziesz niedaleko mnie w takim razie bo tylko 25km:) ja byc moze dzis tez bede w Pile wlasnie u mojego lekarza:) A Ty rodzinke masz tu w okolicach czy cus? pristina- dobrze ze tak szxybko dostalaa skierowanie na te badania:) trzymam kciuki za dobre wyniki. cv- Ty biedulko niewyspana. Ja tez nic nie spalam znowu ale naprawde juz sama nie wiem jak moj organizm tak moze i wytrzymuje. Boli mnie od tego glowa, cisnienie mam niskie ale spac ciagle nie moge. Dzisiaj Kochana sobie odespisz tylko nie wchodz na nocna zmiane bo juz zostaniesz i znowu nie zasniesz:) eni- a co juz wybralas na allegro, pochwal sie:) Emilia- Jak Ci sie nie chce sprzatac to nie sprzataj hihi:P ale wymyslilam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Gonia. Ja miałam bakterie w moczu, ale już teraz dostałam na nie antybiotyk. A przy porodzie to dostała moja koleżanka ale miała stwierdzonego paciorkowca z wymazu z pochwy. W poniedziałek będę sobie robiła kolejne badania, to się okaże czy antybiotyk faktycznie pomógł. Bo jak badałam mocz po 7 dniach przyjmowania antybiotyku to wtedy efekt był. A teraz znowu trochę czasu minęło i sama się boję co mi tam wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No faktycznie X teorię mi rzuciłaś na temat sprzątania ;-) Ale trochę muszę ogarnąć, bo jutro niestety mam wizytę teściowej u siebie :-( A dzwoniłaś do tego lekarza w sprawie tego zapalenia czy jeszcze nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilia- o 14 bede dzwonic. No jak tesciowa ukochana to sprzataj :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
x - kochana nie mam tam rodziny - maz ma cos do zalatwienia w Pile a ze to sobota to wole sie z nim przejechac niz siedziec w domu z tesciowa :D hehe 25km to baaardzo bliziutko :D Penelopa - tapetujesz pokoj dla malego?? wrzucisz zdj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzucę, ale jak już będzie wszystko ready, w sensie łóżeczko zasłonki itd. czyli myślę niebawem. tapetę wybrałam tą w paski biały, niebieskie zielony... zdjęcie trochę oszukane bo okazało się, że na jednej rolce jest jeszcze duży kawałek niebieskiego, boję się, że będzie bardzo pstrokato. tak to jest z kupowaniem na allegro.ale nic juz z tym nie zrobię. ewentualnie mogę zerwać:P:D pogoda do bani jakaś, nic się nie chcę. siedzę i się obijam bo za wiele to im tam nie pomogę, a poza tym śmierdzi klejem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raczej tapetuję jego kącik bo łóżeczko będzie w sypialni. może kiedyś zmienimy mieszkanie na większe 3 pokojowe? ale to byśmy potrzebowali ok 50tyś:o potem trzeba będzie przeprowadzić się do dużego i zostawić pokoik małemu.. zobaczymy.. na razie jak dla mnie to lepiej, będę mieć go bliżej siebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...x... poki pamietam ja niedawno odczuwałam 'lekki dyskomfort' nie bylo to tak straszne ale bylo lekkie swedzenie i pieczenia i jak bylam w szpitalu poiedzialam o tym lekarzowi i NA PODSTAWIE STARYCH BADAN wypisal mi Clotrimazole - jedna globulka, tylko na jeden raz i Trimethoprim - antybiotyk 2 razy dzinnei przez 5 dni i jak reka odjal. Juz po tej globulce rano nic nie czulam. A z tego co kojaze wlasnie to o identycznej nazwie sa chyba kremy i globulki w polsce - a wczoraj napisala tu ktoras dziewczyna, ze nie mozna tego stosowac bo przechodzi przez lozysko ??? ale ja sie lekarza pytalam i powiedzila mi, ze to calkowicie bezpieczne dla mnie i dla dziecka - wiec on chyba wie lepiej. mam nadzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa Na pewno ten kacik dla malego bedzie cudny jak skonczycie to wrzuc fotki:) Mi sie tez podobaja tapety ale nie na calych scianach tylko raczej tak dekoracyjnie ale narazie zdecydowalismy sie na malowanie tylko.Na szczescie wszedzie juz po remoncie wiec teraz tylko czekamy. Potrzebuje tylko pulki na sciane do powieszenia na najpotrzebniejsze rzeczy dla smerfika i moze 2, 3 pluszaki zeby bylo widac ze to jego kacik:) mam jeden pokoj narazie do dypozycji wiec jakos musze rozwiazywac problem ze jest malo miejsca. X No mam nadzieje ze dzisiaj zasne szybko to taka padnieta jestem i specjalnie nie bede robila drzemki to uda mi sie zasnac.A Ciebie to ja bede caly czas podziwiac w ogole wydaje mi sie ze Ty na tym topiku przez to ze nie sypiasz i te dwa maluchy nosisz to jestes naszym pupilkiem:9hehhe Chyba zgodzicie sie dziewczyny prawda??:) A ja wlasnie zabieram sie do przegladania ciuszkow malego napisze sobie ile czego mam sztuk a potem napisze sobie co mam kupic za jakies 2 tygodnie jade do Polski chce byc dobrze przygotowana zeby nie tracic czasu co jeszcze potrzebuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszecie o obawach it ja niedawno chodzilam w takim dobrym nastroju, ze az sama bylam w szoku i teraz pomury znow powrocil. martwie mnie kompletnie wsztko, a najbardziej to, ze nie zmienilismy jeszcze mieszkania a juz na gwalt musimy!!! nie ma innego wyjscia, jak nie znajde nic do konca lutego to musze zaplacic czynsz za marzec za to obecne mieszkanie i kolejny miesiac tutaj... normalnie plakac mi sie chce. a nie moge liczyc na pomoc kompletnie nikogo. moj do pracy a ja z zalatwianiem wszystkiego zostaje sama ehh i zlosci mnie nawet to, ze nie moge sobei pozamawiac pierdółek na allegro tak jak Wy, a tez bym chciala ;( tyle fajnych linkow podajecie, tyle rzeczy moglabym zamowic. robie liste i niedlugo wysle do pl moeje mamie, zeby mi pokupowala i wyslala jedna paczka, a tak sama chcialabym to zrobic. A TERAZ JESZCZE NA POWAZNIE POTRZEBUJE WASZEJ RADY od kad w szpitalu lekarze tak zaczeli komentowac, ze mam za maly brzuch zaczelam sie mierzyc i pierwszy raz 3 tygodnie temy i pomiary powtorzylam dzis by miec porownanie i... w ciagu 3 tygoni przytylam tylko 1 kg i przybylo mi tylko 1 cm w obwodzie (na wysokosci pepka). i teraz juz to ja sie zaczynam martwic, a raczej panikowac! czy to faktycznie nie za malo??? nie mam pojecia ile powinnam przytyc, ile przybrac. Nadal mieszcze sie w swoje dzinsy (to chyba tez nie dobrze). Dziewczyny jak to jest u Was? wiecie moze ile Wam dochodzi kg i cm w ciagu 3 tyg. Moze ja juz panikuje ale tak mnie nastraszyli Ci lekarze, ze trudno o tym nie myslec. Boje sie, ze Maly moze faktycznie sie nie rozwija nie rosnie prawiidlowo. moze powinnam znow isc prywatnie na usg nie czekac do tego 9 marca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuśka mi się wydaję, że wszystko jest OK, po prostu jesteś bardzo drobnej budowy, ile Ty ważyłaś przed ciążą? choć 50kg będzie??? więc nie dziwota, że powoli przybierasz na wadze i w obwodzie. nie wiem, może się nie znam.. nie martw się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cv my remont robiliśmy niecałe 2 lata temu, ale ścianę chciałam zmienić bo była czekoladowa, chciałam ją trochę rozjaśnić, zrobić bardziej kolorowo, teraz się zastanawiam czy z tym nie przesadziłam, bo zerkam do pokoju i aż mam oczopląs od tych pasków ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki penelopko :) nom wazylam niecale 50... zazdrosze Ci bardzo tego urządzania pokoiku :) Wrzuc jakies fotki na nasza @ to zobacztmy te paseczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie tu nagle cisza zrobiła!podgladam was od rana ale nie mam czasu napisac wziełam sie od rana za sprzatanie a na dodatek mojej corci zaczeły sie ferie wiec urwanie głowy mam dzisiaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W końcu doczytałam wszystko :) Dzisiaj byłam na zakupach, oczywiście musiałam odwiedzić dział dziecięcy, mimo że ciuszków już nie potrzebuję to wypatrywałam czy cosik mi nie wpadnie w oko, ale w końcu się opamiętałam. Kupiłam za to kocyk polarkowy taki cienki dla malutkiej :) Także cieszę bardzo, bo już dawno nic nie kupiłam dla Zuzi mojej. A dzisiaj jakoś jak wróciliśmy z zakupów to strasznie mi się chce spać i jakaś taka zmieszana chodzę. Mężulek pojechał już do pracy także teraz będe miała trochę spokoju to może się zdrzemnę. U nas znowu zima za oknem, aż by się chciało aby wiosna już przyszła i ptaszki świergoliły- nawet mogą mnie budzić z samego rana :p Tigero ja też wkręciłam się w pamiętniki wampirów, także witaj w klubie. Tylko wyczekuję wtorku i następnego odcinka. W internecie nie chcę oglądać następnych, bo później będę za bardzo do przodu :P a nawet ostatnio zastanawiałam się czy nie kupić w empiku trzech książek, na podstawie których nakręcono ten serial- miały być w promocyjnej cenie za niecałe 70 zł. No coż jeszcze zdało by się dzisiaj poodkurzać w pokoju, ale nie wiem czy dam radę- może to z pogody i chęci wiosny ja już mam tak mało siły- sama nie wiem. Czasami po prostu się nie poznaję. Zawsze pełna energii i pomysłów, a teraz, ehhh Pozostało czekać do maja i zbierać siły dla naszych maluszków. Normalnie już nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaTuska Ja tez mysle ze wszystko jest wporzadku z tym przybieraniem i cm w obwodzie.Przed ciaza bylas drobnej budowy wiec nie dziw sie kochanie ze nie masz ogromnego brzuchola. Ja przed ciaza wazylam 62 kg przy wzroscie 170cm.Moj brzuchol rosnie ale jak porownuje sobie tabelke z dziewczynami to tez mysle ze jakos malo u mnie teraz waze 71kg i mam 101cm w obwodzie a jestem prawie w 28 tc. Mysle ze tez nie ma reguly na to ze co miesiac tyle samo przybieramy bo np.ja w ciagu swiat w ciagu 3 tygodni przytylam 4,5 kg a teraz jakos wolno waga wzrasta w styczni przez 3 tygodnie przytylam 0,5kg, od ostatniej wizyty minelo 18 dni przytylam 0,6 kg.Mierzyc nie mierzylam sie regularnie wiec nie wiem ale jak stworzylismy tabelke mialam 99cm. Mam kolezanke ktora przed ciaza tez byla drobniutka nosila rozmiar 36 w kazdym razie jak zaszla w ciaze to schudla chyba z 5kg i potem praktycznie do 6 miesiaca nie widac bylo jej brzuszka, mialam wrazenie ze moj jest wiekszy nie bedac w ciazy oczywiscie.A urodzila corke 3500g ja nie wiem gdzie ona ja miala:) Brzuszek do samego konca miala malutki. Moj wrocil z pracy ide mu obiad przygotowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuskamaj- odpoczywaj Kochana, mezus do pracy to pospij a nie sprzatac bedziesz:) przyjdzie wiosna to zobaczysz jak wszystkie energii dostaniemy. jatuska- Tez mysle jak penelopa, ze wszystko u Ciebie ok. Ty jestes poprostu bardzo szczuplej budowy i inaczej przybierasz na wadze a maluszek sie wierci tzn. ze wszystko dobrze:) nie zamartwiaj sie bo kazda z nas jest inna. Co do lekarza to dzwonilam i kazal przyjechac mezowi po recepte dla mnie ale nie wiem co mi zapisze. Troche mnie zdziwilo ze bez badania no ale widocznie skoro mam za tydzien wizyte to wtedy mi zbada a teraz da cos bezpiecznego ale pomocnego:) jakby nie bylo to lekarz i musze mu ufac troche bo inaczej to bym nic nie brala co mi karze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×