Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Mój mąż właśnie sobie piwko popija. Jeny jak ja bym się chciała napić!!!!!!! :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilia ja też ostatnio miałam ochotę na piwko z sokiem. Ja się śmieję i mówię do moich przyjaciółek, że może pod koniec roku sobie odbijemy, hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj już się chyba X nie doczekam ;-) Uciekam do męża. Napisałam post i oczywiście mi zniknął. Poczytałam trochę kwietniówki i normalnie masakra tam jakaś. Oby nas to nie spotkało. Dobranoc nocna zmiano :-) Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz jesttem:) musialam obejrzec juz 2 razy filmik nagrany:) wiec tak. na 100% jest parka:):):) jestem szczesliwa, widzielismy dokladnie bule jak to doktor okresil i jajeczka:P dzisiaj malutka pozowala mocno cipka:P Co do 4d to mielismy i mamy 2 zdjecia buzki i filmik . Jednak u nas to 3d/4d utrudnione bo duzo czesci ciala hehe wszedzie i mial lekarz utrudniony dostep i widzielismy tylko po buzkach i u malego lepiej:) ulozone sa na waleta hehe takie 69:P jeden glowka w dol a drugi w gore i na chwile obecna oczywiscie cc ale mowil ze to moze sie jeszcze kilka razy zmienic:)co do wymiarow to no niestety jest roznica w wadze znowu wieksza ale lekarz owiedzial ze najwaznejsze ze urosly i rosna i roznica jest proporcjonalna wiec sie nie martwic mam.Podaje Wam wymiary: wymiary Majeczki:): APTD- 6,7cm FL- 5,2cm BPD- 6,7cm TTD-7,1cm AU-21,7cm waga 939g:) wymiary Jasia: APTD-6,3cm FL- 4,5cm BPD-6,5cm TTD-5,8cm AU-19,1cm waga 766g:) Wyniki moje mam dobre, te leukocyty we krwi mowil ze to nic bo kobieta w ciazy ma do 15 ten wspolczynnik, w moczu tez ok ale mam dalej ta infekcje grzybiczna i dostalam clotrimazol globulki przez 7dni i masc clotrimazolum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
X ale fajnie, że potwierdziła się parka. Jak ja Ci zazdroszczę, ehh I widzę, że mała jest większa- sprytna dziewczyna :P Będzie miała przewagę nad braciszkiem po urodzeniu. Cieszę się, że u Ciebie i Twoich maluchów wszystko ok. Jak wynika z tego co napisałaś usg się podobało i najważniejsze, że masz pamiątkę, filmik z badania :) Ja już nie mogę się doczekać mojego badania i następnej płyty i zdjęć oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuskamaj- Bylam mega podniecona tym dzisiejszy badaniem no ale niestety u nas utrudnione hehe bo mowil ze przy blizniakach wylkapac ciezko no i mial racje ale buzki udalo sie zlapac. Bedzi emartwic mnie ta waga mimo wszystko bo synus powinien wiecej wazyc ale skoro lekarz powiedzial ze najwazniejsze ze rosnie i sprawdzal przeplywy i bylo ok to musze wierzyc ze po prostu synus edzie mniejszy i tyle. Niestety kolejna wizyte mam dopiero 22 marca a to dlatego ze akurat wyjezdza na wakacje i go nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj to chyba ja będę pełniła dyżur. Nie mogę spać :) Ale dzięki temu dokonałam trochę zakupów. Oczywiście, nasunęło się pełno wątpliwości, na przykład odnośnie wanienki, czy taką profilowaną czy nie, z leżaczkiem frotte, czy może odpuścić leżaczek. x-- super, że widziałaś Maluszki. I nawet nie wiesz, że mnie pocieszyłaś, bo dzisiaj odebrałam wyniki i też mam podwyższony poziom leukocytów, a wizytę dopiero we wtorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak X wierzę, że z bliźniakami jest o wiele trudniej. Moja mała nie chciała się pokazać, a ostatnio zasłaniała twarz rączkami i niestety nie udało nam się jej zobaczyć. A teraz to nie wiadomo, czy będzie widać bo prawdopodobnie główka jest już za nisko :( Natomiast o synka się nie martw, bo skoro lekarz powiedział, że rośnie i jest wszystko w porządku, to tak musi być. A później pewnie i tak będzie siostrę szantażował, hehe A ja już powoli idę do łóżeczka, bo coś mi się chce spać. Może uda mi się przespać chociaż z pół nocy :) To majóweczki do jutra,papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julietta- nie bedzie sama bo ja sie na razie nigdzie nie wybieram hehe:) No tak mi mowil moj lekarz ze te normy podane obok sa ogolne a dla kobbiet w ciazy sa inne i ja mam w tej chwili cos 13 a on mowil ze norma dla nas jest do 15. Szukam wlasnie u nas takiej rozpiski co kiedys wstawialyscie ile dzieci waza w poszczegolnych tygodniach, takie normy od do i nie moge znalezc:( za duzo piszemy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuskamaj- Wierze ze bedzie ok, bedzie tez pewnie chwilami niepokoj ale dam rade. Martwie sie ze wizyta dopiero za miesiac bo mialam miec co 2tyg. a tu dupka bo on wyjezdza. Idz sie poloz Kochana i zycze milych snow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
X-- mam 12, 6 , a już martwiłam się , że jest coś nie tak, ale co mnie pocieszyło, to wzrost hemoglobiny :) A luteinę nadal bierzesz? Mi na ostatniej wizycie obiecał, że powoli będziemy ją odstawiać. mamuskamaj-- dobrej nocy :) Właśnie zadzwoniła do mnie siostra ze Stanów, że jutro idą wybierać wózek. Nie wiem, czy przyzwyczaję się do jego kształtów, bo wydaje mi się taki dziwny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadlam na chwilke zobaczyc jak tam nocna zmiana sie miewa? :) ...x... - o czytam, ze juz po badaniu i Majeczka z Jasiem łądnie rosna - super :) Julietta - mi tez podskoczyly leukocyty ale to normalne w ciazy, tak samo normalne jak spadek hemoglobiny takze bez stresu Nie doczytalam calego dnia co pisalyscie ale widze ze poruszacie temat karmienia...no ja juz pisalam dlaczego laktator elektryczny a nie reczny...a to jest jeden z powodow...jesli wydaje sie Wam ze porod naturalny jest bolesny to jestescie w bledzie :) bo porod to mały miki przy bolu cyckow przy zastoju albo obgryzionych do krwi brodawkach...ja jestem z tych matek co po miesiacu sie poddala z podawaniem cycka i wcale nie ze wzgledu na brak pokarmu tylko na ten bol...ale dzieki laktatorowi jak juz pisalam karmilam corcie jeszcze pol roku, moim mlekiem i tylko moim ale z butli. A jak macie na tyle cierpliwosci zeby przez kilka miesiecy odciagac recznym...no coz...życze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja luteine biore do konca ciazy, tak mi powiedzial. odstawic nie moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tigero- no mnie przekonalas i dzis mnie lekarz w tym utwierdzil ze szczegolnie przy blizniakach nie bedzie latwo karmic wiec kupuje na pewno elektryczny i bede odciagac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na poczte wyslalam Wam sciage co moze jesc mama karmiaca a jakich potraw czy napojow powinna unikac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tigero-- witaj. A jakiej firmy laktator polecasz? Na temat karmienia piersią nie chciałam pisać, żeby nikogo nie straszyć, ale tez miałam przeboje. Poranione brodawki i przez miesiąc walczyłam z temperaturą. Już miałam skierowanie do chirurga, ale pomógł antybiotyk, a po miesiącu zanikł pokarm. Dlatego gotowa jestem zainwestować w ten elektryczny, bo wiem, jak ważne jest ściąganie pokarmu. Mi nie pomogły babcine sposoby , pierś czerwona, spuchnięta i gorąca. Do dzisiaj mam w tym miejscu zrost, który boli mnie na zmianę pogody, czy przed okresem. Ale na pocieszenie powiem, że było to 15 lat temu, teraz pewnie nikt by mi nie dał tak się męczyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julietta - ja mam ten Aventa IQ bo generalnie jestem wierna tej firmie bo dobrze mi sie sprawdzila przy corci, wiem ze trzeba tylko sprawdzic czy do danego laktatora pasuja butelki ktorych chcemy uzywac, bo latwiej jest wkrecic od razu butelke i potem podac dziecku niz przelewac z pojemniczka w butelke, no ale to juz kwestia wygody. Ponoc dobry jest tez ten z firmy Medela ale nie mam z nim doswiadczenia choc slyszalam pozytywne opinie. No powiem Ci, ze mnie tak nastraszono tym bolem piersi ze szlam za rada kolezanek i poloznych i nie zaluje...raz tylko zaczynal mi sie zastoj i jak polozna przyszla to powiedziala ze musi mi to rozmasowac a ja mam zagrysc zeby...jezu wylam jak kojot :O jak mi robila ten masaz ale wiedzialam ze trzeba i wtedy ona wlasnie pytala czy mam laktator elektryczny bo zaraz po masazu kazala mi sciagnac wiekszosc pokarmu...jakby doszlo do zastoju, to zaraz szybko by poszlo zapalalenie, goraczka...nie nie dziekuje ;) A Ty sie widze nacierpialas :( no to 🌻 teraz juz wiesz czym to "pachnie" ja tez wiem, ze zrobie wszystko aby temu zapobiec no i nie stracic pokarmu. A liste moge tu wkleic, tylko troche dluga jest :P Ściągawka karmiącej mamy NAPOJE Pij bez obaw: wodę mineralną niegazowaną, słabą herbatę lub bawarkę, herbaty owocowe i ziołowe, kawę bezkofeinową albo słabą, normalną, soki owocowo-warzywne, kompoty, jogurty naturalne, kefiry, maślanki Unikaj: napojów gazowanych (zawierają dużo cukru a bąbelki w nich zawarte mogą powodować kolki) MLEKO i PRZETWORY MLECZNE Jedz ostrożnie: jogurty naturalne, kefiry, maślanki, mleko zsiadłe, sery białe (mogą wywoływać reakcje alergiczne) OWOCE Jedz bez obaw: banany, brzoskwinie, jabłka, maliny , jeżyny, porzeczki, agrest, soki, dżemy, jogurty, galaretki z tych owoców Uważaj na: truskawki, poziomki, cytrusy (uczulają) gruszki i pestkowce, np. śliwki, morele, czereśnie, wiśnie (niekiedy mogą powodować bóle brzucha i kolki) owoce suszone (konserwowane chemicznie) soki, dżemy, jogurty i galaretki z tych owoców WARZYWA Jedz bez obaw: ogórki, buraki, marchewkę, ziemniaki, kapustę pekińską, kukurydzę, pietruszkę, koperek, soję, szpinak, młodą fasolkę szparagową, dynię, kabaczek, cukinię, wszystkie rodzaje sałat Uważaj na: cebulę i czosnek - mogą zmieniać smak mleka; cebula powoduje wzdęcia kapusta, kalafior, groch, fasola, brokuły, bób - mają właściwości wzdymające i mogą powodować kolki u dziecka pomidory i seler - zawierają silne alergeny paprykę, chrzan, pory, grzyby PIECZYWO jedz zwłaszcza ciemne i pełnoziarniste Uważaj na: pieczywo z konserwantami KASZA, RYŻ, MAKARON wybieraj zwłaszcza te pełnoziarniste jedz kilka razy w tygodniu JAJKA ugotowane, zarówno na miękko jak i twardo 2-3 razy w tygodniu Uważaj na białko jest bardziej alergogenne niż żółtko RYBY jedz najlepiej morskie (ugotowane lub pieczone) dwa razy w tygodniu Unikaj: surowych ryb, np. sushi konserw rybnych i ryb marynowanych MIĘSO Jedz bez obaw (dwa razy dziennie): mięso białe (drób, mięso z królika) chudą wieprzowinę, jagnięcinę (kilka razy w tygodniu) mięso grillowane lub duszone Unikaj: tłustych wędlin, mięsa smażonego, cielęciny i wołowiny (jeśli dziecko ma skazę białkową) SERY jedz ostrożnie, są ciężkostrawne Uważaj na: sery pleśniowe pikantne sery i twarożki w przypadku skazy białkowej u dziecka wyeliminuj produkty mleczne, ale musisz wtedy pamiętać o przyjmowaniu preparatu wapniowego TŁUSZCZE Używaj bez obaw: - masła (tylko i wyłącznie; nie stosuj żadnych substytutów), oliwy z oliwek oraz oleju rzepakowego (najlepiej niskoerukowego) Unikaj: smalcu i oleju arachidowego SŁODYCZE możesz jeść w ograniczonych ilościach Uważaj na: miód, czekoladę, kakao, mak ORZECHY uważaj zwłaszcza na orzeszki ziemne i pistacjowe; zawierają silne alergeny, mogą wywoływać nawet reakcje wstrząsowe ALKOHOL wódka i inne wysokoprocentowe alkohole są zabronione możesz sobie pozwolić na kieliszek wina czy małą szklankę piwa od czasu do czasu PRZYPRAWY i DODATKI Przyprawiaj bez obaw: świeżymi ziołami, koperkiem, natką pietruszki, szczypiorkiem, majerankiem, kminkiem, innymi łagodnymi przyprawami ziołowymi Uważaj na: barwniki, konserwanty, słodziki polepszacze oraz inne sztuczne dodatki do żywności paprykę, pieprz, chilli, musztardę, ocet (mogą powodować bóle brzucha i kolki), majonez, ketchup sól i cukier (w dużych ilościach) PRODUKTY ZALECANE W CZASIE KARMIENIA PIERSIĄ: 1.Produkty zbożowe: -pieczywo jasne czerstwe -razowe żytnie i pszenne bez dodatków ziaren 2.Mleko i produkty mleczne: -mleko słodkie i zsiadłe(nieprzekwaszone) -ser twarogowy -ser topiony jeśli nie ma uczulenia na mleko i jego składniki 3.Jajka 4.Mięso, wędliny, ryby: -mięso chude:wołowina,młoda cięlęcina,chudy schab, kurczaki -ryby:dorsz, leszcz, płastuga, sola -wędliny:chuda szynka, polędwica, chuda kiełbasa, szynkowa, parówki odtłuszczone 5.Tłuszcze: -masło -oleje roślinne: sojowe, rzepakowe, słonecznikowe -oliwa z oliwek -śmietanka 6. Ziemniaki: -gotowane i w postaci puree 7. Warzywa: -marchew -buraki -dynia -szpinak -warzywa z wody oprószone mąką z dodatkiem świerzego masła bez zasmażek na surowo: -marchew -zielona sałata -pomidory bez skórki 8.Owoce: -jabłka -owoce jagodowe: maliny,porzeczki czarne, jagody w formie przecierów i soków 9.Cukier i słodycze: -cukier -dżemy bez pestek -przetwory owocowe z dowolnych owoców -kompoty -galaretki 10.Przyprawy: tylko łagodne -sól -sok z cytryny -cukier -koperek -wanilia 11.Zupy: -kleiki -krupniki z dowolnych kasz -zupy owocowe przetarte -zupy warzywne czyste( pomidorowa,barszcz) -zupy zagęszczane zawiesina z mąki-bez zasmażek 12.Potrawy mięsne i rybne: -gotowane -duszone bez uprzedniego podsmażania -pieczone w folii -potrawki -pulpety 13.Potrawy z mąki i kasz: -kasze gotowane na sypko -budynie z kasz z dodatkiem mięsa,warzyw i owoców -leniwe pierogi 14.Sosy: o łagodnym smaku -zaprawiane zawiesiny z mąki i mleka -koperkowy -cytrynowy -jarzynowy -pomidorowy -waniliowy 15.Desery: -kompoty -kisiele -musy -galaretki z dozwolonych owoców 16. Napoje: -mleko -kawa zbożowa z mlekiem -herbata -sok pomidorowy -napój z owoców dzikiej róży. PRODUKTY NIEZALECANE W CZASIE KARMIENIA PIERSIĄ 1.Produkty zbożowe: -każde pieczywo świeże -grube kasze ęczak, gryczana 2.Produkty mleczne: -przetwory mleczne przekwaszone -sery żółte -homogenizowane 3.Mięso, wędliny, ryby: -mięso tłuste: baranina, wieprzowina, gęsi, kaczki -ryby: węgorz, halibut -tłuste wędliny: baleron, mięso peklowane, wędzone 4.Tłuszcze: -śmietana zakwaszana -słonina -boczek -łój wołowy i barani -margaryny twarde 5.Ziemniaki: -frytki -ziemniaki smażone -pyzy -placki ziemniaczane 6.Warzywa: -wszystkie odmiany kapusty -papryka -szczypior -cebula -ogórki -rzodkiewka -chrzan -warzywa z zasmażkami -warzywa konserwowane octem 7.Owoce: -wszystkie owoce niedojrzałe -gruszki -śliwki -czereśnie -agrest -suszone owoce -orzechy 8.Suche strączkowe zabronione wszystkie 9.Cukier i słodycze: -chałwa -czekolada 10.Przyprawy: ostre przyprawy: -ocet -pieprz naturalny -musztarda -papryka -wszystkie pikle 11.Zupy: -kapusniak -ogórkowa -fasolowa -grochowa -zupy na wywarach z kości -zaprawiane zasmażkami 12.Potrawy mięsne i rybne: -smażone, duszone i pieczone w sposób konwencjonalny 13.Potrawy z mąki i kasz: -smażone -kluski kładzione 14.Sosy: -wszystkie na zasmażkach ostre: -chrzanowy -majonezowy -grecki 15.Desery: -pączki -faworki 16.Napoje: -kawa naturalna -mocna herbata -kakao czekoladowe -wszystkie alkohole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję-- już wkleiłam:) Butelki tak na wszelki wypadek kupiłam z Aventa, to myślę, że będą pasować. Masz rację, wycierpiałam się, dlatego wiem, co to znaczy i będzie to podstawowy zakup. Sprawdzę ceny w moim mieście, a potem na allegro. Mam jeszcze problem z wanienką, bo nie wiem jaką kupić. Musi być na stelażu, a wybór nie jest taki prosty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...x...lista dluga ale przydatna, warto ja sobie przyswoic. Na szczescie tak rygorystycznie jst tylko na poczatku ...powiedzmy okolo 1 miesiaca potem mozna pomalu wprowadzac pojedynczo wszystkie pokarmy, chciciaz ja jej sie trzymalam przez prawie 3 miesiace ...katorga ale dzieki temu moje +16kg zniknelo po 4 miesiacach calkowicie :D Julietta40 - ja pamietam ze za moj laktator dalam ponad 500zł wtedy a teraz sa juz za 300zł z groszami, ale ten IQ jest fajny bo mozna dostosowac tempo odciagania do potrzeb, tzn jak piers obolala to owlniej i delikatniej a jak juz sie zachartowały to mozna ustawic na szybko, wtedy sciaga mnie delikatnie ale za to w ekspresowym tempie. A co do wanienki to juz tu byly toczone dyskusje nie raz ;) Ja z mojej subiektywnej strony powiem Ci, ze kup najzwyklejsza ale ze stelazem, najlepiej sie do niego przymierz w sklepie, bo musi byc na takiej wysokosci zeby sie za bardzo nie sginac bo strasznie plecy bola. Podkladki i gabki to tylkoo siedlisko bakteriii wiec sobie odpusc. Jak sie bedziesz bała na poczatku zeby mały sie niewyslizgnal to wlozysz na dno pieluszke tetrowa i bedzie git ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma nikogo na nocnej zmianie to ide buszowac na allegro:P dobranoc dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tigero super ta lista dla mam karmiących muszę sobie ją skopiować :) X gratulacje parki, super, że wszysko jest w porządku nie martw się o Jasia na pewno jeszcze przerośnie Maję :) dzisiaj chyba jestem osamotniona na nocnej zmianie :) spać nie mogę a tak starsznie chce mi się jeść z ledwą biedą sie powstrzymuję przed zejściem do kuchni. Mąż sobie smacznie chrapie - a ja wzięła sobie laptopa do łóżka i chyba zaraz za radą X pobuszuję na allegro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej dziewczeta :-) ja juz nie spie :-) mąz pojechał do bydgoszczy na uczelnie a ja sama (tesciowa od kilku dni poza zasiegiem - 600km ode mnie w Krynicy w sanatorium - zapomnialam sie pochwalic z radosci chyba) Bardzo sie ciesze X kochana ze z Twoimi maluszkami wszystko dobrze :-) i jak fajnie ze parka bedzie :-) naprawde super - co do karmienia jesli bedziesz miala pokarm to u Ciebie ten laktator bedzie niezastapiony - napewno dobra inwestycja :-) ja dopiero po porodzie bede sie decydowac - bo jak dupa z karmieniem to po kiego wala mi laktator ;P a przesylki z allegro expresowo dochodza wiec nie bedzie chyba klopotu :P tigero - cos nas zaniedbujesz ostatnio :/ kropeczka - tigero wkleila liste co wolno a czego nie - wiec lepiej sie zaprzyjaznij a o smazonym mysle nie ma mowy przy karmieniu bynajmniej na poczatku.. pewnie dzisiaj bedzie zerowy ruch.. :/ no ale bede zagladac :) buziolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Nawet się wczoraj nie pożegnałam, ale syn miał ciężki dzień i przyszedł pogadać. Mam nadzieję, że Maksymilian też będzie takim chłopcem jak mój obecny. Ma wady, jak każdy, ale też dużo zalet. Można z nim pogadać na wszystkie tematy. Mam nadzieję, że się nie zmieni :) Tigero- dziękuję za rady:) X- mi luteina wypłukuje sód z organizmu, znowu mam go mało, dlatego pewnie chce mi ją odstawić. Może zamieni na inny lek. Dzisiaj czekają mnie odwiedziny rodzinki, mąż zrobił śniadanie i pojechał na zakupy. Zaraz zadzwonię do mamy, by przyszła na kawę. Jak dobrze, że mieszka blisko mnie, bo przynajmniej mam z kim porozmawiać, gdy pozostali są w pracy lub szkole. Teściową też mam super, ale mieszka w innym mieście :) Znów mama- świetne rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewcyny:) Nitka- biedulo spac nie moglas, ja tez buszowalam po allegro dzisiaj sobie. wyspij sie w dzien:) Julietta- na pewno Maksiu bedzie wspanialym chlopakiem:) Trevelinka- tewsciowa wyjechala to szalej kobito:P Buziaki dla Was i milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny w ten piękny słoneczny dzień :) Ja tylko wpadam się przywitać i zaraz zmykam na zakupy. Widzę, że nocna zmiana działała, zresztą jak zawsze :) Kilka wpisów musiałam nadrobić. A teraz życzę spokojnego ranka i do później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×