Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

JaTuska - jakby na mnie to trafiło - ale bym mocherom pokazała - te baby - po co chodza do kościoła, tam nie ucza agresji która pokazały w autobusie. Poza tym to tak sobie licze ze za dwa tyg juz wskoczy mi 5 m-c - ale fajowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Laseczki! Ciężko Was dogonić jak się zagląda na jakiś czas :) Ale z drugiej strony wiele ciekawostek do poczytania. Sorry, że nie będę bezpośrednio się do Was zwracać ale nie kojarzę jeszcze Waszych nicków :) Ja co do badań miałam ich już troszkę. Choruję na gruczolaka przysadki, więc do tego też muszę się w ciąży stosować. Morfologię i mocz już miałam dwa razy, za tydzień powtórka. Miałam też glukozę odczyn Coombsa i AFP. Wszystko jak do tej pory ok. Pytałam o jakieś witaminy ale mój lekarz póki nie ma drastycznych niedoborów odradza kompleksy witaminowe. Jest lekarzem raczej starej szkoły i mówi, że osobiście jest przeciwny tym nowinkom medycznym, a tego na półkach teraz bez liku, więc ja nic nie biorę. Usg już miałam dwa razy, ostatnio genetyczne i raz jak spostrzegłam plamienie to też na szybko usg aby zobaczyć czy wszystko ok. Co do ruchów to mi się wydaje, że czuję takie nieśmiałe, ale z kolei zawsze po prawej stronie. Też wagę własną mam ok 50 kg, więc może to prawda co piszecie, że przy szczupłej budowie się szybciej odczuwa. Co do kosmetyków to powiem Wam, że ja w pierwszej ciąży miałam problemy ze skórą- normalnie krem za kremem, balsamem lądował w koszu. Kosmetyki dla alergików takie apteczne tak samo- dosłownie nic. Wtedy po kolejnych próbach wpadła mi w ręce próbka jakiegoś kremu z Yves Rocher. Normalnie poczułam jakby mi kompres ktoś nałożył na skórę i ulga. Tak się zaprzyjaźniłam z tą marką, że od 6 lat nie testuję nic innego. Teraz także nie mam żadnych problemów-bardzo lubię te kosmetyki bo używając ich nie mam odczucia, że skóra mi się lepi i coś zostaje na powierzchni-wszystko się ładnie wchłania i pielęgnuje. Ja mam obecnie 14tc, usg zaplanowane na 2 grudnia- zastanawiam się czy będzie już widać płeć? Lekarz ma super sprzęt, więc może coś już tam się dopatrzy. Nie mogę się doczekać :) U mnie w otoczeniu słyszę o samych dziewczynkach, więc mam nadzieję, że i ja się doczekam. Mój synuś i mąż oczywiście pewnie chcieli by raczej chłopca :) Cóż....zobaczymy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENI wlasnie i tu czlowiek sie lapie za glowe. Po co biegac 7 razy w tygodniu do kosciola do spowiedzi co tydzien, tercjanki jedne ale pomocy od takiej zadnej. eh az sie krew gotuje. ann123 mi ten moj gin powiedzil, ze niekonieczne trzeba brac witaminy ale mozna, przy czym zadnych nie poleci, wiec pomogla mi wybrac babka z apteki, 2 opakowania w jednym a jednym 18 witamin + folic w takiej samej dawce jak do tej pory, a w drugiej omega 3 (fish oil itp) wielkie te piguły jak nie wiem, ale lykam dzielnie. ja na ostatnie usg jak jak jechalam to tak sie napalilam, ze poznam plec ze szok, bo podobno sprzet pierwsza klasa i lipa... ale to raczej z winy lekarza nie sprzetu. i musze czekac jeszcze ponad miesiac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie rację dziewczyny ,mnie też się zdaje ,że najbardziej bezduszne sa te stare baby,którym ja zawsze miejsca ustępowałam. Boziu jak dobrze,że już komunikacją miejską się nie poruszam:) JuTuśka ja dokładnie tak jak Ty liczyłam,że poznam płeć na ostatnim badaniu ,bo właśnie sprzęt tutaj super,ale niestety położna nawet nie miała zamiaru spróbować,od razu powiedziała,ze dopiero w 20 tyg:( Jesli chodzi o witaminy to ponoć można ich nie brać jeśli dostarczasz organizmowi tychże witamin w naturalny sposób. Tutaj witaminy dopiero się bierze po 3 miesiącu oraz omega 3-też takie ogromne piguły,że po przełknięciu mam wrażenie ,że mi dalej w gardle stoi,ale dzielnie połykam co wieczór:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylowa widzisz mamy tak samo, chyba nawet te same piguly lykamy :) a mam pytanko bo obie mamy usg 22 grudnia, chodzisz gdzies prywatnie? masz zamiar wczesniej isc gdzies indziej na usg, czy bedziesz czekac do 22.12? bo ja chodzilam do tej pory tez prywatnie i wypadalaby mi wizyta prywatna wlasnie jakies niecale 2 tyg przed ta w szpitalu. i nie wiem co zrobic. nie che miec zbyt duzo tez tych usg (nieby nie udowodnili szkodliwego dzilania, ale sami lekarze odradzaja zbyt czeste) Chociaz nie wiem czy wytrzymam tak dlugo :) A u Ciebie stylowa jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie;) ja dzisiaj mam fatalny dzien...od rana na nogach, non stop zgaga juz nie wiem co mam robic zeby zostawila mnie w spokoju... dzisiaj na zakupach z Mama - kupila 2pary spioszkow;p mowie jej ze to za wczesnie ale sie uparla bo sprawia jej takie kupowanie wiele przyjemnosci;p niech jej tam bedzie;p ;) dzisiaj dopadla mnie mysl na temat porodu... bozee ja nie przezyje ;o.... panicznie boje sie bolu...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czekoladowa - przezyłam ja najwięęęęęęęęęęęęęększa panikara w szpitalu, więc i TY dasz rade. bÓL SIĘ SZYBKO ZAPOMina, a WIDOK MALUSZKA po urodzeniu przysłania wszystko o czym nie chcesz pamietać. damy wszystkie rade. Poza tym w niektórych klinikach daja znieczulenia więc spoko-loko. Taka klinika np: ESCULAP W B-B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najbliższą wizytę mam 30 listopada - to będzie 16 tydzień. chcialabym juz wtedy poznać płeć... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wizytę w środę 24.11, ale nie sądzę, żebym poznała płeć, bo to będzie 16 tydzień i 3 dni, a lekarz mówił, że powie mi w 20 tygodniu, bo wtedy najpewniej...Postaram się więc nie nastawiać. Co do nieciekawych sytuacji w czasie ciąży, to też się niestety z tym spotykam. Ja akurat w pierwszej ciąży czułam się doskonale i nie potrzebowałam specjalnych przywilejów, ale zdarzyło się, że ktoś pod koniec ciąży ustąpił mi miejsca i to było bardzo miłe. Jednak widziałam i słyszałam od koleżanek o sytuacjach, które są po prostu nie do pomyślenia. Prośba o pierwszeństwo w kolejce (kiedy jest gigantyczny napis: "kobiety ciężarne obsługujemy poza kolejnością") lub ustąpienie miejsca wywołuje zbiorową agresję. Podobna sytuacja z wniesieniem wózka np. do autobusu. Dla mnie to był koszmar. Ludzie, gdy widzą matkę z wózkiem, natychmiast uciekają do innego wejścia/wyjścia. Nieliczni pomagali. Dlatego cieszę się, że mam już swój samochód... Mam pytanie: czy podróżujecie samolotem w ciąży? Zastanawiam się właśnie czy zaryzykować...Niby II trymestr najlepszy, ale mam pewne obawy. Porozmawiam z lekarzem na wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bunia ja mialam lot samolotem jak jeszcze nie wiedzilam, ze bylma w ciazy :) i wszytsko bylo ok, a teraz zastanawiam sie nad wizyta w pl ale nie wiem... naczytalam sie na ten temat sporo, ze jesli podroz nie jest zbyt dluga i meczaca itp to nie ma przeciwskazan. Ale sama nie wiem co zrobie. Daj znac co Ci powie lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_pelaga
ja lecialm w 13 tygodniu na wszystkich swietych, sam lot trwal 1 h i 40 minut, gorzej, ze potem mialam jeszcze 4 h busem i to mnie strasznie wykonczylo... teraz lete na swita, to bedzie 23 tc, lekarz powiedzial, ze nie ma przeciwskazan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, ja tez chce o ten samolot zapytać. Jak się czegoś dowiecie, to napiszcie, bo jak znam życie, to ja zapomnę. Jeżeli chodzi o przywileje dla kobiet w ciąży, to ja często spotykam się z życzliwością. Nie osobiście, bo u mnie jeszcze nic nie widać;-) W Piotrze i Pawle, gdzie robię zakupy kobiety w widocznej ciąży są obsługiwane poza kolejnością. Nawet, gdy taka kobieta stanie w kolejce, na przykład na stoisku z wędliną, to ekspedientka obsługuje najpierw ją. W kolejce do kasy też obserwuję, że klienci przepuszczają kobiety w ciąży. A może ja mam takie szczęście? A ta strona, co penelopa podlinkowała to jakaś dziwna jest. Jak wpisuję swoją datę urodzenia, to mi się wyświetla "Chinka mająca 30 lat, zapłodniona w 7 miesiącu księżycowym...". A co ma do tego Chinka mająca 30 lat? Ja nie mam 30 lat, ani nie jestem Chinką;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znów_mama - na tym Twoim usg - super widac maluszka - i chyba to dziewczynka - taki delikatny profil ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrobiłam serniczek na zimno - potem jeszcze galaretka i mniam. Lubicie kuchcic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ENI ja wrecz nienawidze gotowac grrr ;p wlasnie mysle co na obiad i az mnie skreca bo nie dosc, ze nie lubie gotowac to kompletnie nie mam apetytu i wszytsko w siebie wmuszam. za to lubie ciasta piec, najrozniejsze mniam. Po reszta moj S. za slodyczami to jak dziecko wiec zawsze musi cos byc. mam swietny przepis od kuzynki na nieziemsko pyszne ciasto i jutro rano zabieram sie za robienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eni - mam nadzieję, że 23 listopada się dowiem:-) jaTUŚKA - podziel sie przepisem;-) Ja uwielbiam gotować, ale z pieczeniem mam problem. Placek drożdżowy i torty na śmietanie to jedyne słodkości, jakie robię. O przepraszam, jeszcze pierniczki i rogaliki:-) A sernik bym sobie zjadła, mniam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, napisałam przez pomyłke pod swoim starym nickiem - Takasuka Znów_mama powstał jak zaszłam w ciążę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to 'ciasto' co jutro bede robila to jest bez pieczenia :) jesli chesz to znajde przepis i napisze. zazdrosze tym co lubia gotowac, ja nie lubie i nie potrafie. a nie potrafie bo nie lubie - maslo maslane :) ja robie raczej jakies wynalazki zapiekanki, sosiki, devolaje itp. chociaz ostatnio jakos tak mnie naszlo na bigosik, albo golabki...hmm moze jutro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów mama dobre to było z tą Chinką,się uśmiałam ,że aż córka przybiegła z drugiego pokoju zapytać o co chodzi:D A moje zdjęcie USG jest praktycznie identyczne,w którym tygodniu robiłaś? JaTuśka ja faktycznie nie chcę iść na dodatkowe USG przed wyznaczoną datą 22.12,mam obawy ,że to za często,choć chętnie chodziłabym co tydzień. Postanowiłam,że jeśli nie uda mi się dowiedzieć w grudniu jaka płeć to wówczas pójdę na dodatkowe. Na dodatkowe też pójdę,jeśli mi państwowo nie zrobią jeszcze USG po tym 20 tygodniu,bo ponoć tu jest tak,że jeśli nie ma specjalnych wskazań do USG po 20 tyg. to go nie robią:( Jeśli chodzi o gotowanie to ja się ostatnio bardzo opuściłam,bo mąż jej w pracy,córka w świetlicy,a ja nie mam apetytu,ani na nic chęci. Jeśli chodzi o ciasta,to nie przepadam,ale mąż lubi i chciałabym mu czasem sprawić taką niespodziankę,niestety umiejętności mi brak:( Ostatnio spróbowałam-katastrofa,ciasto się nie zlepiło:( Więc JaTuśka poproszę o przepis bez pieczenia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co odbiło mi dziś:D Zobaczyłam na forum tutejszym dziś łóżeczko-kojec,takie śliczniutkie było,używane,ale jak nówka-z przebierakiem,dwustopniowym punktem materacykowym,moskieterą ,na kółeczkach i stwierdziłam że je chcę,no więc zadzwoniłam ,zamówiłam,a potem... zadzwoniłam do męża który.... wybił mi ten pomysł z głowy:( Ale mi głupio było:( bo musiałam dzwonić i odkręcać zamówienie,ale wstyd:( Ale mąż ma rację-co jak co ,ale na kojec to my czas jeszcze mamy,nie mówiąc ,że jego cena na polskie pieniążki wynosiła ok 350 zł bez materaca,a w Polsce kupię prześliczny,jeszcze ładniejszy za ok 200 zł z materacem. Wiecie co ja potrzebuję chyba zacząć kupować,choć obiecałam sobie ,że zacznę styczeń,luty,a już mam chętki na wózek,bo taki śliczny widziałam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec prosze oto przepisik :) CIASTO BEZ PIECZENIA '3 BIT' 1 duze opakowanie herbatników 2 budynie smietankowe mleko kostka masla/margaryny 2 galaretki cytrynowe masa krowkowa (z puszki) 30% smietanki kremowki cukier puder wiorki, czekolada * 2 budynie ugotowac w jednej porcji mleka, kiedy wystygnie dodac do wczesniej zmiksowanego masla i galaretki cytrynowej (rozpuszczonej w jedenj szkl wody i lekko ztezalej) *wykladamy na herbatniki smarujemy masa krowkowa ukladamy herbatniki * 30% smietanke kremowke ubijamy z cukrem pudrem (do smaku) i dodajemy tezaca galaretke cytrynowa. wykladamy na herbatniki i posypujemy wiorkami kokosowymi i czekoladowymi (badz starta czekolada) poczekac az sie zastygnie i zajadac PIsania troche jeste ale robi sie latwo i przyjemnie :) ______________________________________ albo zrob kajmak - tego sie nie da zepsuc KAJMAK 1 margaryna 1 szkl cukru 1/2 szkl wody 3 lyzki kakao 20 dkh mleka w proszku 1 paczka wafli *zagotowac wszystko procz mleka. do wystudzonej masy dodac mleko, wymieszac, przelozyc wafle SMACZNEGO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaTuśka brzmi fajnie,spróbuję,ale dopiero w przyszłym tygodniu,bo przede mną 3 dni pracy,tylko skąd ja wezmę tę masę krówkową,to będzie problem,a masz pomysł czy by to można zastąpić? Chyba już się powinnam pożegnać,bo mój zaraz zawładnie komputerem-ma nową grę:D To jakby co to dobrej nocki wszystkim życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja z innej beczki jak u was ze śluzem ja od wczoraj 15 tydzien i cały czas sporo mam śluzu. Czy tak bedzie do końca ciąży??? Miałam dać znac jak ciocia po cesarce ok dziś wyszła do domu a malutka Amelia chce żyć tak mówią lekarze przymuje leki aby zaczeła przybywać to bedzie dobrze. Mam taką nadzieje !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Macie racje z tymi starszymi babciami co tak potrafia dogryźć kobietą w ciąży. Ja nie mogę tego zrozumieć.... same były kiedyś matkami też nosiły dzieci pod swoim sercem i powinny wiedzieć i zrozumieć inne kobiety w ciąży. Nie raz widziałam jak starsze osoby przeważnie kobiety biegły do autobusu i pchały się na chama po to by zająć sobie miejsce w autobusie. Są stare i myślą że im się wszystko należy... nie zwracają uwagi na to, że niekiedy i młoda osoba może się źle poczuć czy być chora... Nie raz się spotkałam też z takim przypadkiem na własnych doświadczeniach.. mój brat jest chory nie może stać w autobusie a kilka razy zdarzyło mu się oberwać od starszej kobiety że nie ustąpił jej miejsca, a ta kobieta była w butach na obcasie i wymalowana i jechała tylko 1 przystanek..... Ja zawsze ustępowałam kobietą w ciąży, kobietą i mężczyzną z dzieckiem na rękach i starszym (rozlatującym) się staruszką, zawsze też ustępowałam jak ktoś poprosił mnie o to bo się źle czuł. Ale teraz nie ładnie mówiąc wykorzystuje to, że jestem w ciąży i siedzę. Ale prawdą jest to, że prędzej miejsca ustąpi mężczyzna niż kobieta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jatuska - kurcze ale Ci zazdroszcze tych ruchow dzieciaczka, mi bardzo tego brakuje, normalnie to jest mega wspaniale uczucie, hihi milka- super ze amelcia ma szanse ze bedzie ok, a jeszcze chcialam zapytac o Twoja polozna, jak sie nazywa? jak cos to ja mam namiary na pania kowalczuk - super babeczka - pod wzgledem osobowosci, doswiadczenia i umiejetnosci, a jezeli chodzi o doktora Wyd... to mojego taty znajoma miala tez podobna sytuacje do twojej cioci - po badaniu niby wszystko ok, wracala do domu od tego wlasnie lekarza i wody jej odeszly, dzieciak zaczal sie rodzic na ulicy - karetka ja zabrali, dziecko urodzilo sie w 6 miesiacu (nie pamietam jaki to jest tydzien) i w koncu w lodzi w centrum matki i noworodka uratowali tego dzieciaka ale pol roku tam spedzili a ona dojezdzala tak codziennie i swoje mleko sciagniete dawala.... teraz wszystko jest super, po wczesniactwie nia ma sladu!!!! dzieciaczek ma ponad rok buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ja Was tak niesmialopodczytuje tylko...a chcialam zaoytac Znowu_mama- czy Ciebie prowadzi doc Pietryga? Pozdrawiam Was wszystkie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×