Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Kasiulaaa s-ce - ja w sumie grubiutka do was jestem. Nie przytyłam w ciąży, schudłam ale wiecie co, już sama nie wiem czy to źle czy dobrze - jedni mówią, że dobrze, bo gorzej byłoby teraz przytyć mi 20 kg ( a niestety kobiety mające problem z otłością nie tyją tak jak wy 1 - 12 kg ale lecą z grubej rury - 20, 30). Ja przez te moje operacje, poniekąd dobre, ale przez nie przytyć nie mogę bo one są nastawione na chudnięcie - bez względu na stan. Więc moi lekarze mówią, że dobrze, że nie tyję bo otyłość jest większym zagrożeniem niż chudnięcie w czasie ciąży. Ale ten temat to już w ogóle przerobiłam ze sto razy. Słuchajcie ja jem ogromne ilości, Gdybym jadła to samo co teraz, nie będąc w ciąży byłabym już ogromnym słonikiem. Nie oszczędzam się, jem hamburgery ale też jem warzywka, brokuły, marchewkę, popijam to koktajlami owocowymi, o po prostu jem za trzech. I to na co mam ochotę, a miewam różne zachcianki - od sałatek, przez gotowaną wołowinę po big mac'i:) myślę że moja mała nie jest głodna. Oby:) jestem na minusie 6 kg ale nie ważę też mało jak na siebie bo mam niewiele ponad 80 kg. Kasiulaaa s-ce - jeśli nie miałaś USG 2D to w zasadzie nie miałaś robionego połówkowego, czyli nie oceniał lekarz anatomii płodu. Udaj się na takie badanie, niech zbada cię dobrze. Powinno się je wykonywać do 23 tygodnia ale myślę, że jeśli się spóźnisz nie bedzie przeszkody:) ...x... - ty zmierz sobie ciśnienie, bo faktycznie kobiety w ciąży mogą cierpieć na krwotoki z nosa ale niepokoi mnie twój ból głowy. To są dla mnie typowe dla wysokiego ciśnienia objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiulaaa s-ce czyli nie jestem sama :) Jak wrócisz z usg daj koniecznie znać co i jak. Ja jutro też zaczynam nowy tydzień ale 26:) Ale ten czas leci. Moje usg dopiero w środę, więc może wtedy dowiem się czegoś więcej :) Na połówkowym mała była większa, jestem ciekawa jak teraz to będzie wyglądało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) Te noce zaczynają być wkurzające - dzisiaj zasnęłam koło 4. Mnie na szczęście nic nie boli - Mała się wierci ale raczej mi to nie przeszkadza, chyba że przywali w pęcherz, po prostu mimo że czuję zmęczenie nie mogę zasnąć i już :(. Kasiulaaa powodzenia na tym usg, fajnie tak bobasa pooglądać :). Eni ja jestem przerażona swoją wagą. Przed ciążą ważyłam 49 kg przy wzroście 164 a w środę na wizycie już miałam 61 kg :(. Wczoraj się naczytałam ile to dziewczyny tyją w tych ostatnich miesiącach to się podłamałam na jakiej wadze ja skończę. Pocieszam się tylko, że jak się Mała urodzi to od latania wokół niej może mi jakoś ta waga spadnie. Na powrót do wyjściowej już nie liczę ale pewnego pułapu nie chciałabym przekroczyć. Mi poszło w brzuch, uda, pośladki i twarz mi się zaokrągliła. Najgorsze jest to, że mi apetyt wrócił - do tej pory trochę mi go brakowała więc nie wiem od czego tak tyłam to strach pomyśleć co teraz będzie :D. Grunt, że Mała rośnie ale kurcze nie musi mi tyle jedzenia zostawiać ;). jaTUSKA a Tobie dali coś przeciwbólowego ? Natalia Ty już tak wysoko masz te kopniaki ?? W każdym bądź razie ależ piłkarka Wam się szykuje :). Penelopa co do pozycji też właśnie o tym czytałam. Dlatego na noc staram się zawsze kłaść na lewym boku. Problem tylko w tym, że mi lewe udo cierpnie - idiotyczne uczucie. Kropko jak leżysz na boku to staraj się nawalić sobie coś pod nogi, no chyba że masz tą literkę C. Moja też na boku się buntuje i jak kiedyś wspominałam czuję jej kopniaki w łóżko przez co mam wrażenie, że ją przygniatam. Jednak jak unoszę nogi to i brzuch lekko się unosi, wtedy mam pewność że nic jej nie robię a że jeszcze troche poskacze to sie porusza chociaż ;). Staram się przyzwyczajać do tej bocznej pozycji, bo im bardziej ciąża zaawansowana tym plecy są gorsze i dla nas i dla maluchów. Gdzieś nawet czytałam, że jak się jest w szpitalu to niektóre położne krzyczą na te co za długo na plecach leżą bo nawet tętno płodu może spaść. Ile w tym prawdy nie wiem ale wzięłam to sobie do serca na wszelki wypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eni ja nie wiem ile mam dokladnie na plusie - w domu sie nie waze tylko u poloznej a ide do niej za 10dni to napewno sie pochwale ile kg na plusie ale don't worry powoli sie kazda rozrasta w szerz... Kropeczko - ja upatrzylam sobie zestaw lozeczko z posciela w ktorym bedzie takze rozek usztywniony, mysle ze sie przyda i to bardzo bo bede na milion procent osrana ze cos zrobie malej lub zle ja zlapie. poza tym lekarze polecaja rozki, dziecko tak opatulone przypomina sobie ponoc zycie plodowe gdzie mialo raczej ciasno i cieplo. Napewno zakupie tez otulaczek z motherhood, duzo dziewczyn pozytywnie sie wypowiada na ich temat a koszt nieduzy bo ok 30zl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trelevinaaaa - ja właśnie też boję się tego podnoszenia małej. Takjak kiedyś wspominałam, praktykę z dziećmi to w piaskownicy miałam jak mi mama plastikową lalkę kupiła. Mój mąż ma większe doświadczenie, umie przebierać dziecko, mówi ze nie boi się kąpać czy nosić. Ja się chyba ze strachu popłaczę. Jak takiego malucha wziąć na ręce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dzisiaj gorszy dzień. Nic mi się nie chce. Chyba to przez pogodę, tak jakoś szaro i buro dzisiaj. Podejrzałam u kwietniówek taką stronę http://gratyzchaty.pl tam można znaleźć różne ubranka i to za darmo. Wiadomo, że są używane i czasem różnej jakości, ale może którejś przyda się ta strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pocieszajmy sie faktem ze jak dziecko pojawi sie na swiecie to wlaczy Nam sie taki instynkt ze wszystko bedziemy potrafily zrobic - poza tym jak nie my to kto :))) matka ma wszystko we krwi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to kupie takie usztywniane rozki:) ale to po 10 po wyplacie meza bo teraz splukani jestesmy:P jak bedziecie kupowac jakies wzory ladne to dawajcie linki:) kropeczko- cisnienie mierze sobie codziennie bo mialam problemy z cisnieniem przed ciaza no i wlasnie myslalam ze przy tym bolu glowy to wina cisnienia a tu szok bo cisnienie dobre dlatego troszsku sie zastanawiam co to zrobic. ale jak nie przejdzie ten bol i chwianie to pojde do rodzinnego w poniedzialek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...x... - w takim razie nie wiem co ci powiedzieć, może po prostu taki twój urok. Ja pamiętam że dwa miesiące temu tak strasznie przez dwa dni bolała mnie głowa. Nigdy mnie nie boli ale wtedy okropność to jakaś była:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny, ja przy pierwszym synku też tak mówiłam, że się boję, że zrobię mu krzywdę , przecież on będzie taki malutki. Tylko Wam się tak wydaje, nie będziecie miały żadnych oporów przed przebieranie, ubieranie itd. (zdarzają się wyjątki ale rzadko) tego nie trzeba się uczyć to się robi instynktownie, nawet nie będziecie się zastanawiały czy coś robicie źle. Więc nie martwcie się na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, znowu na chwilkę, ale od wczoraj nie opuszczała mnie temperatura 38 stopni. Nie miałam siły wstać z łóżka. Teraz mam 36.6 i musiałam wstać się umyć, za 2 godziny mamy USG. Witam nowe koleżanki. Po powrocie opiszę co i jak. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eni - co do wagi, hmmmm nie wiem czy jest się czym chwalić w moim przypadku ;). U mnie 7kg na +. przy wzroście wypasionego karakanka 165 cm to nawet sporo. Ale nie martwię się tym hehe będę się martwiła w czerwcu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj na kafe kroluja reklamy lidla mam ulotke w domu wiec o skarpetkach wiem - warto - ostatnio kupowalam dla malej to zaplacilam 4zl za malenkie pytki z gatty a tu wyjdzie 2,30 para wiec warrrrrrrto :D beda tez okrycia kapielowe :D za 29,99 z myjka w komplecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, bo robię sobie listę zakupów na zaś i tak się zastanawiam jaki rozmiar ręczników trzeba kupić dla malca ?? Chodzi mi o te z kapturkiem typowe dla dziecka. Lepiej wziąść 2 sztuki 76x76 czy może jeden taki a jeden już od razu 100x100 ?? Czy może jeszcze jakoś inaczej ?? Nie chcę przekombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha no właśnie i odnośnie tych skarpetek. Bo one są ciepłe z pluszu jak piszą to się zastanawiam, czy wziąść tylko 3 pary, bo nasze dzieciaki to wiosenne, czy może większa ilość się takich ciepłych przyda ?? Wiem, wiem ale mam problemy ;), ale wolałabym te zakupy z głową zrobić - to co niezbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weska napewno beda tez rozmiary dla wiekszych niemowlakow :) ja zapewne kupie i skarpetki i rajtki bo te fioletowe z miskiem na pupie wpadly mi w oko tylko wiekszy rozmiar - no wlasnie ino jaki :P 74? 80? taki zeby na jesien byly :))))) no majowki ktore maja dzieci napiszcie ile ma 4-5mczny babel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadam na szybkosci bo musze leciec dalej w miasto - niestety! :( pozniej zasiade na dluzej natalia kochana prosze Cie bardzo opisz mi dokladnie jak Cie to bolalao i gdzie i jak zdiagnozowali to u Ciebie bo mi sie wydaje, ze mamy chyba to samo - tylko u mnie czeski film bo co lekarz to wiekszy duren. polski tylko mi powiedzial, ze to moga byc wiazadla i miesnie spowodowane kopniakami w podżebrzu (u mnie tylko z prawej strony) i tym, ze zawsze bylam chuda i nigdy ale to nigdy nie chudlam i nie tylam i moj organizm nie jest przyzwyczajony i sobie nie radzi. Dali Ci jakies leki czy cos??? Uwazaj na siebie Słonce \ do pozniej papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trelevinaaa no właśnie mam ten sam problem - kupiłabym na zapas i rajtki i skarpety ale za chiny pana nie wiem jaki rozmiar w takim razie. Doświadczone mamuśki czekamy na pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Co do tych kopniaków wysoko to my mamy od kilku dni, w sumie zdziwiona jestem nieźle, bo kopie sporo nad pępkiem i trochę się boję o żebra:) a to dopiero 23 tydzień;] Co do wagi słyszałam, że dziewczyny z niedowagą przed ciążą muszą przytyć więcej (ja ważyłam przed 59 kg przy wzroście 176 a teraz 64 kg puki co) koleżanka z kolei jest niska i na początku ciąży schudła, zaczynała od 60 a teraz jest już 71 kg, więc nie wiem jak to w praktyce wygląda jednak:) Strasznie bolą mnie żebra, prawie w ogóle już nie siedzę dlatego mało co piszę tutaj ostatnio;/ Co do nie wysypiania się to masakra... staram się na lewym boku zasnąć (oczywiście zanim zasnę mijają 4 h ...) zasypiam w nocy i potem nieprzytomna o 9 wstaję:) ale to pewnie wszystkie mamy:) takie uroki ciąży;) Coraz częściej chciałabym, żeby mała była już na świecie, to dziwne uczucie nawet jej jeszcze nie widziałam ale już jestem zakochana i normalnie tęsknie:)) Pozdrawiamy wszystkie mamy i brzuszki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czuję dalej baaaardzo niziutko. ten otulak kąpielowy w lidlu kupię na pewno. super!i śliniaczki tyż:D http://siatkicentylowe.edziecko.pl/ tu jest siatka centylowa, tylko trzeba pamiętać, że dziewczynki rozwijają się trochę inaczej niż chłopcy. ja myślę, że bąbel mający 5 miesięcy nosi ubranka gdzieś w granicach 70cm plus minus oczywiście. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny moim zdaniem moja mała kopie już oczywiście w pępek, ale ... zależy jak się ułoży. np. teraz okłada mnie w podbrzusze. Wczoraj kopała pępek ale jeszcze nie była aż tak daleko jak żebra... Najdalej to pępek i ja to bardzo kontroluję bo chce by była duża i silna. Na wysokości pępka ale nie w żebra - jestem w 23 tygodniu, może moja mała nie rośnie... Teraz już się zdenerwowałam. PANIKARA ZE MNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa dzięki za te tabele, trochę rozjaśniają sprawę :). Co do ruchów to u mnie jak wiatr zawieje ;). Mała póki co jest ułożona pośladkowo i potrafi mnie nieźle skopać na dole - czasami aż się boję, że aż za nisko kopie (czasem wrażenie jakby mi pochwę skopała :) ). Nad pępkiem też ją czują, zwłaszcza z boku - nie wiem czy to rękami tak czy co. Ogólnie na badaniu wyszło, że dno macicy mam dwa palce nad pępkiem i jak patrzę na te boczne kuksańce to by się zgadzało. Po żebrach jeszcze nic nie czuję, tylko tyle że siedząc czuję się dyskomfortowo jakby mi żebra w brzuch właziły ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropka ja weszłam w 27 tydzień, jak byłam w Twoim to też mi się raczej na pępku kończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×