Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Nie wiem czy wiecie - pisze tutaj miedzy innymi do JATUŚKA i innych majóweczek które mieszkają w Angli. Tak jak pisałam przyszła mi paczka z Angli od siostry moje m , i przysłali mi kosmetyki z Oilatum płyny do kapieli , kremy do suchej skóry itp. Okazuje się że w Angli są za darmo !!! Lekarz wypisuje receptę na te kosmetyki , i ma się je za Darmo z apteki. Przysługuje oczywiście ileś opakowań danego produktu na miesiąc - ale wystarczająco tyle ile się zużyje przy takim maluszku. Wiec dziewczyny warto o to zapytać lekarza , i korzystać z tego tym bardziej że produkty z Oilatum nie są tanie!!! A u nas w Polsce dalej zacofanie u nas nigdy nie będą chyba dawać za darmo ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny melduję się tylko, że jestem i u mnie wszystko w porządku. Niestety nie dam was rady nadrobić, Ta przeprowadzka mnie wykańcza, a wiadomo w naszym stanie za dużo robić nie można, a ja chcę być przy wszystkim, żebym potem wiedziała co i jak i gdzie. Jak przyjeżdżamy spać to ja już nawet nie mam siły na komputer. Pozdrowienia mamuśki i mam nadzieję, że się niedługą odezwę i znowu będę z wami 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej majówki:) Ja dzis po pracy i pysznych plackach ziemniaczanych,które zrobił mój mężuś,normalnie byłam zachwycona. Napomknęłam mu ze bym zjadła takie placuszki,a on zakasał rekawy i zrobił:)Także najedlismy sie z Natanielkiem ,było pyszne:) U mnie troche lepiej,jeszcze czasem mnie mdłości chwytaja z nienacka,ale to juz nie ma porównania do tego co było wczesniej,tylko troszkę jestem niespokojna,chciałabym mieć te badania zrobione i wiedzieć na pewno czy jest wszystko wporządku czy nie,no niestety,to nie ten kraj. A z nowych stałych dolegliwości (hi hi fajnie to zabrzmiało) to bolą mnie plecy,praktycznie juz cały czas,a najbardziej w nocy. na lewym boku źle ,na prawym też niedobrze,najlepiej to chyba na plecach ,a tyle co przeczytałam ,że Penelopa pisała ,że to niezdrowa pozycja,a ja przy niej jako tako daje radę:( Weska kwiatka robisz tak,że piszesz kwiatek w środku takiego nawiasa [ ];) Emilia ja juz mam 7,5 kilo na plusie,co tydzień pół kilo do kilograma więcej,a w poprzedniej ciaży przybrałam 8 kilo 9 tygodni później niz teraz:) A sutki mnie nie tak że swędzą,ale czuję jakieś dziwne mrowienie,są bardziej znów wrazliwe na dotyk Kasiulaa ale trafiłaś na dupka lekarza,przynajmniej wiesz ,że postapiłaś słusznie nie chodząc do niego. Fajnie,że mąż stanał w Twojej obronie,chciałabym widzieć mine tego idioty jak usłyszał troche prawdy o sobie. Mi tez znajomi dowieźli jeszcze ciuszki dla małego i oilatum-szkoda ,że nie wiedziałam,że nie musieli płacić Annja moja tesciowa-położna przypuszczajac,że mam za mało żelaza doradzała mi jedzenie watróbki,wiec gdyby była zabroniona to na pewno by o tym wiedziała,nie rozmawiałysmy o ilości jakiej mozna spozywać,bo ja zamknełam temat wątróbki szybko,bo bardzo jej nie lubię. No ale wiesz-ile ludzi tyle opinii. ale żelazo zawieraja czerwone warzywa i owoce-tak czytałam,Emilia doradza sok z buraków na który ja tez sie zdecyduję Emili 10 kuruj sie ,zyczę szybkiego powrotu do zdrowia Ajć te plecy-ani stać ,ani siedzieć ,ani leżeć ojoj:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wklejam tabelke ze zmienionym imieniem mojego malucha: NICK..........IMIĘ........WIEK......MIASTO..............TER MIN/PŁEĆ 1. elcia1984.........Ela..........25......Londyn............... ...........01.05 2. ad888888........Ada..........22......Pszczyna............... ........01.05 3. Aniołek81.......Mariola.......29.......łódzkie........... .............01.05 4. Kasiulaaa s-ce...Kaśka.......22......Sosnowiec....................... 02.05/ Julka 5. annjaa............Ania........28........Gdańsk............. ...........03.05/ (Blanka) 6. natalia256.......Natalia.......24........Toruń............. ............03.05/ (Laura) 7. PaulinaKiss.....Paulina........23.......Kraków............. ...........05.05 8. ENI_35...........ANETA........35....BIELSKO-BIAŁA.......... ......03.05/ (MILENA) 9. kaka80............Kaśka.......30.......Kraków............. ............05.05 10.weska............Marta.......27.....Szczecin.......... ..............05.05 11.Znów_mama.....Alicja........32........Poznań........ ...............06.05 12.tigero.............Natalia......33.......Poznań...... .................07.05/ (Tymon) 13.bunia3..........................30........Toruń...... ...................08.05 14.Asiula1381........Asia.........28........Skarżysko... .................08.05/ (Borys v Franek) 15.jaTUŚKA...........Marta.......23........Londyn....... ..............09.05/S 16.Kankuun...........Dorota......32........UK............ ..............12.05/S 17.masterek28........Ania........27.......Bielsko-Biała. ................12.05/ (Jasio) 18.mamuskamaj.....Arleta.......24........Lubin........... ..............13.05/ (Zuzia) 19.patixxx...........Patrycja.....23........Belgia....... ................13.05 20.justz..............Justyna......26..........UK........ .................15.05/S 21.milka78.........................33........Kraków..... ..................15.05/ (Maciej) 22.kaasiaa76........kasia.........34.......Mikołów..... ..................16.05 23.k_m_b.............Monika......27.......Wrocław....... ..............16.05/C 24.aleksandria88.....Olka........22......Ruda Śląska....................17.05/C 25.Ada1982...........Ada.........28.......Bydgoszcz......... ...........17.05/ (Julia) 26.ania2011.......................27.......Warszawa...... ...............17.05/S 27.asia76............Asia..........34........Poznań..... ..................18.05 28.Trelevinaaa.......Ewelina......26......kujawsko-pom... ..........19.05/C 29.missrossini........Karolina.....29.......Gdynia....... ..............19.05/ (Mikołaj) 30.Gonia............................31.......Irlandia.... ...................19.05 31.Agnes...........Agnieszka......27........Szwecja...... ..............20.05 32.Emili10............Emilia........30........Łódź.... ....................20.05/ (Dominik-?) 33.wiolasek_81......Wiola.........29.......lubelskie..... ..............20.05 34.penelopa kruz.....Ania.........26........śląskie................... ..21.05 35.Stylowaa........ ..Ania.........30......Chorzów/Islandia...........21.05/ (Nataniel) 36.bartolenka......Marzena.......30......Bielsko-Biała.. .............22.05/ (Lenka) 37.fauletka..........Wioletta................ok.Tarnowa.. ...............22.05/S 38.Kooralinkaa......Kornelia.......21.........Ch-ce...... ...............22.05/S 39.Agnes71.................Aga........26.......Wrocław.. ..........23.05/C 40.Emilia_83...........Emilia..........27........Wielkopo lskie...........23.05/ (Adrian) 41.czekoladowa91...Angelika........19......Szczecin...... .. ...........24.05 42.Migrena73.........Monika.......37........Warszawa..... .............24.05 43.JOLA1237...........Jola.........27.........Wrocław... ...............24.05/ (Mateusz) 44.majowe_szczescie....Aneta....22......lubuskie......... .............24.05/ (Karolinka) 45.Dosia255............Dorota.....27....Waterford/Irlandi a...........24.05/ (Amelia) 46.Lorien..............Beata.......23..........Kraków... ...............25.05/ (Kubuś) 47.#stokrotka#........Monika.....29.......dolnośląskie. .................25.05 48.Pristina86...........Natalia......24.....Gdynia/Gdańs k.............26.05/ (Zuzia/Majka) 49....x..................Ania.......22........wielkopolsk a...............26.05/C i S 50.nitka1984..........Anita........26........Krosno...... ................26.05/S (Szymon) 51.ladyrowerro........Edyta......31........USA........... ..............28.05 52.Madziulka777.......Magda....20.......k.Sanok.......... . ................28.05/S 53.maryla86 ........Maryla......24.....Zachodniopomorskie.........30.05 54.moniasky80........Monia......30........Mazury............ ...........30.05 55.Piga999...........Justyna......26......Bielsko-Biała. .................30.05/ (Milena) 56.Justynka_87......Justyna......23.......Nad morzem................31.05/S (Jaś) 57.2010/2011............................................. ................................../C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylowa- niestety ja tez mam potworny bol plecow, kilka dni spokoju i znowu. chyba juz taki urok ciazy. dzis mam straszne bole i juz nie wiem jak lezec bo w kazdej pozycji mi zle. kasiula- fajnie ze w koncu doczekalas sie tej paki dla Julki:) ja bym siedziala i co chwile ogladala to samo hihi:P koralinko- oszczedzaj sie przy tej przeprowadzce i jak tylko sie skonczy to wracaj do nas na biezaco:) wlasnie zastanawiam sie co by tu zjesc. jakis konkret ale co?:P lody juz byly hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..........IMIĘ........WIEK......MIASTO.............. TER MIN/PŁEĆ 1. elcia1984.........Ela..........25......Londyn............... ...........01.05 2. ad888888........Ada..........22......Pszczyna............... ........01.05 3. Aniołek81.......Mariola.......29.......łódzkie........... .............01.05 4. Kasiulaaa s-ce...Kaśka.......22......Sosnowiec....................... 02.05/ Julka 5. annjaa............Ania........28........Gdańsk............. ...........03.05/ (Blanka) 6. natalia256.......Natalia.......24........Toruń............. ............03.05/ (Laura) 7. PaulinaKiss.....Paulina........23.......Kraków............. ...........05.05 8. ENI_35...........ANETA........35....BIELSKO-BIAŁA.......... ......03.05/ (MILENA) 9. kaka80............Kaśka.......30.......Kraków............. ............05.05 10.weska............Marta.......27.....Szczecin.......... ..............05.05 11.Znów_mama.....Alicja........32........Poznań........ ...............06.05 12.tigero.............Natalia......33.......Poznań...... .................07.05/ (Tymon) 13.bunia3..........................30........Toruń...... ...................08.05 14.Asiula1381........Asia.........28........Skarżysko... .................08.05/ (Borys v Franek) 15.jaTUŚKA...........Marta.......23........Londyn....... ..............09.05/S 16.Kankuun...........Dorota......32........UK............ ..............12.05/S 17.masterek28........Ania........27.......Bielsko-Biała. ................12.05/ (Jasio) 18.mamuskamaj.....Arleta.......24........Lubin........... ..............13.05/ (Zuzia) 19.patixxx...........Patrycja.....23........Belgia....... ................13.05 20.justz..............Justyna......26..........UK........ .................15.05/S 21.milka78.........................33........Kraków..... ..................15.05/ (Maciej) 22.kaasiaa76........kasia.........34.......Mikołów..... ..................16.05 23.k_m_b.............Monika......27.......Wrocław....... ..............16.05/C 24.aleksandria88.....Olka........22......Ruda Śląska....................17.05/C 25.Ada1982...........Ada.........28.......Bydgoszcz......... ...........17.05/ (Julia) 26.ania2011.......................27.......Warszawa...... ...............17.05/S 27.asia76............Asia..........34........Poznań..... ..................18.05 28.Trelevinaaa.......Ewelina......26......kujawsko-pom... ..........19.05/C 29.missrossini........Karolina.....29.......Gdynia....... ..............19.05/ (Mikołaj) 30.Gonia............................31.......Irlandia.... ...................19.05 31.Agnes...........Agnieszka......27........Szwecja...... ..............20.05 32.Emili10............Emilia........30........Łódź.... ....................20.05/ (Dominik-?) 33.wiolasek_81......Wiola.........29.......lubelskie..... ..............20.05 34.penelopa kruz.....Ania.........26........śląskie................... ..21.05 35.Stylowaa........ ..Ania.........30......Chorzów/Islandia...........21.05/ (Nataniel) 36.bartolenka......Marzena.......30......Bielsko-Biała.. .............22.05/ (Lenka) 37.fauletka..........Wioletta................ok.Tarnowa.. ...............22.05/S 38.Kooralinkaa......Kornelia.......21.........Ch-ce...... ...............22.05/S 39.Agnes71.................Aga........26.......Wrocław.. ..........23.05/C 40.Emilia_83...........Emilia..........27........Wielkopo lskie...........23.05/ (Adrian) 41.czekoladowa91...Angelika........19......Szczecin...... .. ...........24.05 42.Migrena73.........Monika.......37........Warszawa..... .............24.05 43.JOLA1237...........Jola.........27.........Wrocław... ...............24.05/ (Mateusz) 44.majowe_szczescie....Aneta....22......lubuskie......... .............24.05/ (Karolinka) 45.Dosia255............Dorota.....27....Waterford/Irlandi a...........24.05/ (Amelia) 46.Lorien..............Beata.......23..........Kraków... ...............25.05/ (Kubuś) 47.#stokrotka#........Monika.....29.......dolnośląskie. .................25.05 48.Pristina86...........Natalia......24.....Gdynia/Gdańs k.............26.05/ (Zuzia/Majka) 49....x..................Ania.......22........wielkopolsk a...............26.05/(Maja? i Jaś) 50.nitka1984..........Anita........26........Krosno...... ................26.05/S (Szymon) 51.ladyrowerro........Edyta......31........USA........... ..............28.05 52.Madziulka777.......Magda....20.......k.Sanok.......... . ................28.05/S 53.maryla86 ........Maryla......24.....Zachodniopomorskie.........30.05 54.moniasky80........Monia......30........Mazury............ ...........30.05 55.Piga999...........Justyna......26......Bielsko-Biała. .................30.05/ (Milena) 56.Justynka_87......Justyna......23.......Nad morzem................31.05/S (Jaś) 57.2010/2011............................................. ................................../C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny Kilka dni stracilam ale musialam dojsc do siebie po tej akcji ze skurczami...w koncu skonczylo sie na Relanium i jak sie dobrze wyspalam to sytuacja wraca do normy ;) Mam nadzieje, ze juz sie ten epizod nie powtorzy bo inaczej szpital mnie czeka :( ale za to gina mam cudownego! kazal mi dzwonic do sobie co dwa dni, a w poniedzialek chlop juz bedzie na urlopie i tez kazal dzwonic - niesamowity jest. Jesli chodzi o wage to jestem +7kg i milo sie zdziwilam bo spojrzalam w moja stara karte ciazy i jest tylko kg roznicy wiec jak nie przesadze to po ciazy powinnam w miare szybko wracac do wagi. A co do podgrzewacza to mam po corci - Aventu ten prostrzy i bardzo dobrze mi sie sprawowal wiec nie zmienam. Powiem Wam tylko, ze nie kazdej z Was sie przyda, tzn przyda tylko tym co beda karmily piersia, a te co beda butelka to praktyczniejsza jest mikrofalowka. Powiem Wam tak: 1) zestaw dla mamy karmiacej piersia: laktator elektryczny, nakladki na sutki najlepsze Aventu, krem typu Bepanten (na obolale brodawki), ewentualnie taki przyrzad do wyciagania brodawek - jesli sa wklesłe, pojemniczki na odciagniety pokarm, wkladki laktacyjne. 2) zestaw dla mamy nie karmiacej piersia: sterylizator (b. przydatny), butelki i smoczki 1 i 2 - ze 3-4 butelki, termoopakowanie na butelki, pudelka do mleka, przydatna mikrofala, dzbanek na przegotowaną wode, szczotka do czyszczenia butelek i smoczkow. To tyle na razie bo za duzo nie nadrobilam...za duzo skrobiecie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie przepadam za wątróbką, ale martwi mnie ten niski poziom żelaza, a podobno najłatwiej uzupełnić właśnie z wątroby i mięsa wołowego, cielęciny bo mają najwięcej żelaza a dopiero poźniej rośliny typu szpinak, fasola, buraki itp bo jest gorzej przyswajalne, chociaż podobno jak któraś lubi to buraki są też baaardzo dobre, ja nie cierpię bardziej niż wątróbki, więc o ile buraczki do obiadu zjem skrzywiona, tak soku ani zupy z buraków nie tknę, mam jakiś wstręt i to od początku ciąży niestety .... botwinkę bym zjadła ale buraczanka fee, aż dreszczy dostaję na samą myśl ;-) Co do pleców to też zaczynam powoli odczuwać, ze mam krzyż itd i coraz bardziej mi to dokucza .... ech .... byle do maja :-) Ja jak leżałam w szpitalu to słyszałam od dziewczyn, że laktatory ręczne są całkiem dobre i w zupełności wystarczają, bo elektryczne jak nie mają dobrej regulacji to może za mocno ściągać itd, ale nie wiem to moja pierwsza ciąża więc dla mnie wszystko jest nowością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tigero- wlasnie dzis o Tobie myslalam co tam u Ciebie bo sie nie odzywasz. Ciesze sie ze odpoczelas i dochodzisz do siebie. Oby juz wszystko bylo u Ciebie dobrze. O tej masci Bepanten slyszalam ze jest swietna i bez niej do szpitala jak sie chce karmic to ani rusz bo mozna plakac z bolu brodawek. Ty juz doswiadczona mamusia i bardzo ponagaja tym co pierwszy raz w ciazy takie spisy rzeczy:) kasiula- ja kupilam zwykle kocyki i takiego specjalnego nie bede kupowac ale ladne to one sa:) annjaa- co do laktatora to ja bede kupowac reczny aventu bo elektryczny dla mnie za drogi hehe:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Właśnie wróciłam ze szkoły... Boże, nawet nie zdajecie sobie sprawy jaka jestem zmęczona :( Kilka egzaminów za mną, ale na wyniki muszę czekać do przyszłego weekendu. A tymczasem czeka mnie ciężki tydzień pełen nauki. Ale co zrobić, może dzięki temu mój Jasiu będzie Johnny'm uczonym - jak to dzisiaj powiedziała pani magister od angielskiego ;) Trzymajcie się kochane, postaram się czasem zaglądać, ale nie wiem czy dam radę. Buziaki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ahoj babolki :))) Widze ze weekendzik sprzyja leniuchowaniu :D az milo - ze nie mialam miliona stron do nadrobienia bo padam na pysk :/ masakra nie mam juz tyle sil co bez malej kokosinskiej :) ale kocham ten stan mimo wszystko, nie wiem co zrobie bez tego slodkiego brzuszka ;))) (wiem wiem ze bedzie dzidzia alle ten brzuszek jest taki kochany ) co do watrobki oooo kochane ja uwielbiam drobiowa ;) mmm jeszcze jak przyrzadzi ja moja mamulka kochana z cebulka i jablkiem i do tego ziemniaczki i buraczki paluszki lizac :) ale z racji na ta wit,A niestety zbyt wiele i za duzo jej nie mozna - wiadomo raz na dwa tyg. porcja nie zaszkodzi :D justynka_87 kochana wspolczuje ci nawalu egzaminow, ale maly bedzie madry :D kropeczko a co z toba? jaka cisza :/ Kasiulka - nie wiedzialam o tym Oilatum, heh dobrze wiedziec ;) gratuluje paki lumpkow dla Julci :D wiem jak to cieszy :)))) Tigero kochana ciesze sie ze juz lepiej z Toba - zazdroszcze gina - ja niestety nie trafilam jeszcze na takiego "ANIOLA" bunia co tam u Ciebie jak po zajeciach - zakwasow nie ma/? :P Emili10 - dbaj o siebie, wierze ze z Dominikiem bedzie w porzadeczku :* Stylowa widze ze juz zmiana na dobre a co niech bedzie Nataniel :D aa i cie pociesze mnie tez cholernie bola plecy ooo nie i tak zle i tak nie dobrze weska - ty nocny marku :O mamuskamaj - zazdroszcze tych pysznych golabkow u badz co badz "tesciowej" moja niestety mi nie potrafi dogodzic swoim pichceniem - nie potrafi doprawiac, uzywac przypraw jak dla mnie beznadziejnie gotuje bleh wszystko takie same jalowe niedobre :( Ja skonczylam wlasnie robic zrazy na jutro :)))) chwile odpoczne przed kafe i pedze sie relaksowac ;) wanna :D no i dzis bede testowac krem do depilacji cipciochy bo juz maszynka i lustro nie dla mnie mecze sie przy tym jak przy maratonie zobaczymy jak taki specyfik sobie poradzi :D heheh aa pochwale sie jeszcze ze dzis z moja mamulka nawiedzilysmy lumpa :) jakie sliczne dzinsowe portki dla mojej Kokosinskiej wyrwalam to szok :) niedosc ze na 6-12mcy oryginalne z GAP-a i niezniszczone, nieznoszone to za 5zeta :D do tego kilka innych extra drobiazgow wiec humor jak najbardziej mi dopisuje :)))) nooo nic uciekam milej nocki kochanienkie :))))) pozdrawiam wszystkie :**** Muaaaaaaaaaaa 🌼 ooo wyszlo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, widzę że się o mnie upominacie. Ja ryję i śpię - na przemian... A przepraszam, jeszcze jem:) Wpadłam teraz zrelaksować się przy was. No i nasunęło mi się kilka pytań: 1. mam dziwne twardnienie brzucha w nocy - czy to normalne?? Nie boli mnie to twardnienie tylko po prostu nagle brzuch unosi się do góry i jest raczej napięty. Po jakimś czasie opada. Idę w poniedziałek do lekarza na wizytę więc go o to zapytam. 2. Wciąż śpię, pewnie już brak żelaza daje się we znaki. Czy wykonywałyście badanie na poziom żelaza?? czy od razu stwierdzono u was niedobór i kazano brać leki. A jak leki to jakie?? Pewnie mam sporo niedoborów witamin bo autentycznie nie przestaję jeść. Cały dzień siedzę w lodówce i wymyślam nowe zachcianki. poniekąd to szczęście móc zjeść słonia i nie przytyć ale martwi mnie to jednocześnie. Niby jest urok jedzenia wszystkiego w ciąży ale obawa też wielka, czy dostarczę tyle ile powinnam małej. W poniedziałek mam wizytę i chcę zapytać lekarza jak on to dalej widzi. Dziecko robi się większe a ja wkrótce mogę mieć problem z wyżywieniem. Czytałam na zagranicznych stronach, że muszę w 3 trymestrze chodzić częściej na wizyty do lekarza - proponują raz w tygodniu. I to bardzo mnie zmartwiło, bo skoro tak się niepokoją o ciężarne po operacji bariatrycznej to co ja właściwie mam zrobić. Zwłaszcza, jeśli patrzę co wyrabiają ci lekarze, jak potrafią nas potraktować. Co do laktatorów to ja słyszałam, że to konieczne wyposażenie mamy w szpitalu. Zwłaszcza gdy dziecko zabierają na lampy to mamie każą odciągać pokarm. Justynka_87 - współczuje nauki, ja też siedzę na książce. Miałam mieć egzamin w środę ale babka sobie zażyczyła że chce nas widzieć w niedzielę i muszę niestety jutro jechać. Okropność. Wątróbki nie znoszę ale też słyszałam, że w ciąży nie należy z nią przesadzać. Więc dziewczyny - ostrożnie. Raczej czerwone mięsko ale w obecności witaminy C pamiętajcie:) Idę znów spać. Tak jak mówiłam, albo śpię albo jem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie jest tak, że w Anglii na receptę Oilatum jest za darmo. Siostra też niedawno mnie poinformowała o tym fakcie. Także nie będę musiała wydawać kasy tutaj, a przy okazji przyśle mi przed porodem. Ja jeszcze dzisiaj dostałam ciuszki od znajomej, także już mam nadmiar, pewnie i tak mała nie zdąży pochodzić we wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i gołąbki były pyszne, muszę przyznać że z mojej teściowej jest wspaniała kucharka. Wsunęłam dwa takie duże, aż sama się zdziwiłam że tyle zmieściłam. A później na deser jeszcze makowca. Zajechałam do domu zrobiłam sałatkę i jeszcze ją wsunęłam, także teraz czuję się jak słoń, hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trelevina- widze ze lubisz buszowac po lumpach jak ja:P tyle ze ja ostatnio dawnoo temu bylam hihi moj maz tez dorwal ostatnio znowu kilka fajnych rzeczy dla maluchow i wsyzstko z early days albo disney:) kropeczko,justynko- ale te wasze dzidziusie madre beda jak mamusie tak ciagle nad ksiazkami siedza, trzymajcie sie i trzymam kciuki za egzaminy:)kropeczko co do twardnien to ja je mam, napina mi sie brzuchol szczegolnie jak na plecach leze dlatego lekarz kazal mi unikac lezenia na plecach no ale niestety czasem sie budze i tak w takiej pozycji a wtedy czuje jakby zakwasy nawet na brzuchu. Ale jak juz wstane do lazienki to brzucholek robi sie miecutki. co do zelaza to ja biore tardyferon fol i od razu zostal mi zapisany. Bede juz brala do konca ciazy. mamuskamaj- Ty wiesz jak ja uwielbiam golabki?moglabym codziennie je jesc:) a dzis mezulek zrobil mi frytki i do tego smazony mintaj w pysznej panierce i pomidorki:) ach mowie Wam teraz jestem jak ten wieloryb na brzegu hehe:) jem wiecej od meza :Pspoooro wiecej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaTUSKA
witam was po calym tym moim koszmarnym dniu zaczne od tego, ze tak sie poklucilam z moim, ze sie poplakalam, ubralam i wyszlam z domu i siedze teraz na jakiejs kafejce internetowej (do tego nie ma tu polskiech znakow wiec moj nick bedzie na pomaranczowo, nie moge zrobic kreski nad s) kasiula przykro mi zpowodu lekarza konowala, dobrze ze sie twoj facet postawil i do niego zadzwonil. no i wreszcie szczesliwa bo paczka doszla :) super. no i fakt tu jest o wiele wicej pierdolek dla dzieciakow, nawet te body na ramionkach jak piszesz aha i dzieki, z epowiedzilas, bo ja szczerze to nie wiedzialam, ze oiltum mozna tu bezplatnie na recepte, dobrze ze sie ostatnio wstrzymalam bo chcialam kupic a fakt drogi jest w porownaniu do innych kosmetykow a najbezpieczniejszy. ja bylam dzis znow u lekarza ale znow lipa dzis Maly wtulil buzke w lozysko i nie chcial sie odwrocic i pokazac twarzyczki. nerwy mi opadly i jest mi bardziej smutno, zle i placzliwie pozno juz wypadalo by wracac do domu ehhh odezwe sie pewnie jutro spokojnego wieczoru Sciskam Was cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka mamusie! Ja ostatnio mam spadek formy. biore to żelazo, piję sok z buraka, jem zółtka i czekam na poprawę:) dzid brzucho mi twardniał tak, ze az sie zaniepokoiłam. wieczorem zaczęłam przeglądać ciuszki po julce i widzę, ze mam bardzo mało bodziaków, spiochów itp. musze kupic pare sztuk w roz 56 bo pamiętam, że julcia mi sie we wszystkim topiła- taka była maleńka:) dziewczyny, a wiecie chyba po tym żelazie mocz mi kolor zmienił na rdzawy. porazka jakas. co ide do toalety wydaje mi sie, ze to krew:( buziaki kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie bardzo wazne dla mnie co myslicie o lotach samolotem w naszym stanie teraz w 7 mieisacu??? w pon przylatuja do mnie kuzynka z mezem z pl na 8 dni i bardzo powaznie zastanawiam sie czy nie poleciec z nimi do pl jak beda wracac. mam taki spadek psychiczny, ze to przechodzi ludzkie pojecie i tesknie za rodzina (widzilam ich ostatnio pol roku temu niby nie za duzo ale jednak...) i w ogole jakos mi zle. lecialam samolotem bedac w ciazy ale jeszcze wtedy o Malym mieszkancu mojego brzucha nie wiedzialam i teraz ciezko mi sie zdecydowac. co o tym myslicie??? ide poprawic sobie samopoczucie pączkiem w czekoladzie nadziewanym karmelem - moze zadziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie! Co do żelaza to mi stwierdzili na podstawie badań morfologii, że żelazao spadło i wtedy zapisali najpierw tardyferon, ale jakoś źle tolerowałam (pewnie sprawa indywidualna), a teraz przyjmuję hemofer fol 3xdziennie. JaTUŚKA - ja też łapie mega doły w ciąży, nie przejmuj się kochana, już niedługo zobaczymy nasze maleństwa :-) Co do latania samolotem, to myślę, że teraz jeszcze spokojnie możesz jak nic złego się nie dzieje i dobrze znosisz ciążę. Poza tym lot z UK do Polski nie jest długi na szczęście. Dobra, to ja mykam do śniadanka bo muszę leki wziąć 🌼.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie:) Jejku i kolejny tydzień prawie za nami:) Jak ten czas leci. Dziś już czuje się lepiej, nawet katar przechodzi:) Jatuśka co do podróży samolotem to z tego co wiem, na tym etapie już nie powinno się latać, gdyż jest różnica ciśnienia. A jak już kobieta musi lecieć to chyba podpisuje jakiś papier, że na własne ryzyko. Proponuje się spytać lekarza i na pewno rozwieje Twoje wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia200
bartolenka ten kolor po burakach czerwonych jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ WSZYTSKIM jaTuska ja byłam u lekarza sie pytać w styczniu jak jest z tymi samolotami. Lekarka powiedziała że jak ciąża nie jest zagrozona to nie ma żadnych przeciw wskazań na lot samolotem. Zapytała sie mnie jeszcze gdzie chce lecieć. Wiadomo że im duzszy lot tym gorzej pod względem ciągłego siedzenia. Do angli nie leci sie długo a mimo to powiedziała mi ze wmiare możliwości zebym sobie chodziła po samolocie, żebym nie siedziała cały czas. I dodała że pod koniec ciąży jak już jest b.widoczna moga mnie nie wpuścić do samolotu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejusia!!! witajcie w piękny niedzielny poranek. u nas słonecznie i bardzo przyjemnie! Olcia myślisz, ze to po burakach? nie pomyslałam o tym... mykam gotować zupkę! sciskam mocno i do potem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Witam weekendowo :) Ja właśnie w przerwie robienia serniczka, więc troszkę sobie przyszłam posiedzieć :) Całe ferie gdzieś jeździmy, mam wrażenie, że częściej jesteśmy w samochodzie niż w domu. Dziś mężuś mnie pyta co będziemy robić- ale szczerze to mam ochotę pobyczyć się w domu :) Pewnie wieczorkiem i tak ktoś do nas zajrzy, bo to już tradycja :) Mam nadzieję, że potem też znajomi jak się dzidzia urodzi to o nas nie zapomną i będę miała całą drużynę pomocników do zmiany pieluch :D Kropeczko ja też tak mam z brzuchem. Nie kojarzę jak Ty, ale ja tyje w ciąży wyłącznie o piłeczkę z przodu i lekarz mi powiedział, że to normalne takie chwilowe stwardnienia- dzidzia próbuje się przeciągnąć czy przemieścić a tu miejsca mało. Jak by się długo utrzymywało i do tego ból czy skurcze to wtedy trzeba by się do lekarza pokazać, a tak to chyba normalne. JaTuśka- ja słyszałam, że w wysokiej ciąży raczej przeciwskazań nie ma na lot samolotem ale ogólnie więcej jest na nie. Ja bym Ci doradzała jednak aby raczej postarać się wspólnie z mężem o dobre relacje, mniej kłótni i sprzeczek. Dla faceta pierwsza ciąża jest też nową sytuacją na tyle, że czuje, że dla swojej kobiety przestaje być na pierwszym miejscu, że wcześniej byli tylko dla siebie a teraz ta mała istotka- choć oboje będą ją kochać nad życie- to jednak wiele między nimi zmieni. Faceci podczas ciąży potrzebują też ciepła i bliskości. Nam się wydaje, że to oni muszą się nami zajmować, pomagać, nadskakiwać- ale bardzo ważne aby nie traktować tego jak służby i królowej tylko partnerstwo przede wszystkim. Jak przed ciążą czy w jej trakcie zaczynamy się oddalać to nie ma co liczyć na to, że wszystko się zmieni jak już dzidzia się urodzi bo razem będziemy dbać o jej wychowanie. Owszem wszystko się zmienia, ale na poprawę nie ma co liczyć. Chyba, że jak nam dzieci dorastają i znów mamy siebie nawzajem. Tylko to może być za pół życia. Warto o tym pomyśleć teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie nie pisalam prawie dwa tyg. ale mielismy mega problem z internetem, naszczescie juz wszystko wrocilo do normy i bede mogla Was poczytac, choc troche to potrwa bo mam duze zaleglosci. Pozdrawiam Was Wszystkie serdecznie i zycze milej niedzieli. U mnie juz dzis zaczynam 26 tydz i powiem Wam ze coraz czesciej zastanawiam sie jak ta nasza kruszynka wyglada, do kogo jest podobna, czyj ma nosek a czyje usta ....jeszcze tylko 15 tyg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Jatuśka biedactwo, nie martw się za bardzo, bo dzidzia będzie smutna :( Wiem, że teraz zdarzają się różne historie, że mamy różne humorki, ale to wszystko odbija się na naszych maluszkach. Dla naszych facetów to też jest trudny moment, czasami mogą czuć się odrzuceni, mniej ważni, ale zobaczysz wszystko się ułoży. Faktycznie może gdybyś pojechała do rodzinki na jakiś czas, to wszystko by się uspokoiło. A co do lotu to najlepiej porozmawiać z lekarzem, wiem że niby nie ma przeciwskazań, ale jest to sprawa indywidualna. Także lepiej się upewnić co i jak. X co do jedzonka, to ja teraz też chyba więcej wciągam niż mój kochany mężulek. Mogłabym cały dzień siedzieć w lodówce, nie wspominając już nic o mandarynkach, bananach, jabłkach itp. Cały czas tylko ruszam buziom. Moja mama śmieje się i mówi, żebym się trochę ograniczyła, bo nie wie jak urodzę takiego kolosa, hehe A u mnie dzisiaj bardzo ładny dzionek. Słoneczko świeci, mrozu brak. Może wybiorę się na spacerek z mężulkiem? To spokojnej niedzieli dla wszystkich majóweczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie:) Dzis mialam znowu taki bol plecow ze sie poplakalam i az zasnelam z bolu. Teraz jest ok ale jkoniecznie musze powiedziec o tym mojemu lekarzowi, moze jakas masc mi poleci na te plecy. jatuska- nie martw sie, ja tez kloce sie czesciej teraz z mezem, mysle ze to hormony. Co do latania to najlepiej jak spytasz lekarza bo kazda z nas jest inna. Wiem jednak ze mojej kuzynki w 7 miesiacu raz nie chcieli wpuscic na poklad jak chciala poleciec do meza do Irlandii. Wiem ze podpisywala cos ze na wlasna odpowiedzialnosc czy cos. Ja juz nie moge sie doczekac wizyty w piatek, chce zobaczyc moje maluszki czy urosly i ile. Mam nadzieje ze wszystko dobrze bedzie. A teraz czas na czekoladke:) milego dzionka kochane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×