Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

tigero tak jak napisałaś - mnie parte wogole nie bolały, czułam poprostu ze mam przeć lub nie (jak mówiły połozne). Natomiast rozwarcie - ło matkoooooo. mam nadzieje ze położne maja coś w zanadrzu...........hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masterek28 - ja pamietam, ze ze wzgledu na bol plecow juz 4 tyg po porodzie poszlam na pierwszy masaz calosciowy i moj fizjoterapeuta trocje sie bał mnie masowac ale powiedzilam ze sie czuje swietnie i nie ma pękac ;) oczywiscie brzucha nie ruszalismy przez 3 miesiace tak na wszelki wypadek ale naprawde nie wygladal zle, po 2 miesiacach zaczelam juz cwiczyc fitnes na sali i miesnie zaczely wracac do normy, wtedy masaze tez byly juz skuteczniejsze bo limfa lepiej schodzila do tego karmienie piersia...po pol rokumialam lepsza figure niz przed ciaza :P Takze ja mysle ze i tym razem nam sie jakos uda ćwiczyc i wracac do formy ;) a Ty dzielna bylas po tej cesarce...fiu fiu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masterek. sto lat:) U mnie w szpitalu po cesarce trzymają 3 pełne doby. więc nie jest tak źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszłaMAMI
ale mam ochote na wedzona marele:)tak ladnie lezy sobie w lodoweczce i mowi "zjedz mbie":D niestety w ciazy podobno zakazana z uwagi na bakterie Listeri czy jakos tak,ktore moze miec:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makrele w ciąży można jeść, a nawet trzeba. przyszłaMami skąd Ty czerpiesz takie dziwne informacje. Ryby, które można spożywać bez ograniczeń: * ryby, pochodzące z otwartych mórz, oceanów, np. dorsz, makrela, sielawa * potrawy ze śledzi, paluszki rybne, kawior * łososie morskie, oceaniczne * ryby hodowlane * sieje * śledzie, poch. z połowów oceanicznych * świeże ryby, z renomowanych wędzarni * surowe ryby, np. sushi można spożywać pod warunkiem, że są świeże, poch. z renomowanego sklepu, baru, restauracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć babeczki, ja tylko na moment. Poczytałam, co tam naskrobałyście i tak na szybko: masterek - najlepszego i najlżejszego porodu pod słońcem, dużo radości, miłości i co tylko sobie zamarzysz, sto lat:-) kropeczko - przy cięciu poprzecznym tuż nad spojeniem łonowym nie tnie się mięśni, tylko je odsuwa, krwawienie miałam chyba trochę mniejsze po cc, ale to może być przypadek, ja raczej szybko dochodziłam do siebie, zarówno po porodzie naturalnym jak i po cięciu, trzy tygodnie po cc pojechałam na sesję do Warszawy - studiowałam wtedy zaocznie:-) Co do podkładów, to nigdy ich nie używałam, tych na łóżko. Tylko wieelkie podpachy przez trzy dni, a potem normalne, jakieś xxl, ale nie te, wielkości kołdry;-) Najgorzej jest przy karmieniu, jak zaczyna się wydzielać oksytocyna, macica się obkurcza i po pierwsze ból, po drugie leci jak z kranu, a jak do tego dołożyć bolące brodawki to już w ogóle hardcore. Ale to tylko przez pierwsze dni - luzik;-) Szukam informacji o tym, czy szpital może się nie zgodzić wypisać dziecko na żądanie matki. Ktoś coś wie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki :* Ja nie mogę znaleźć metra ;/ wiec się nie zmierzę jak go znajdę to się dopisze do tabelki ;p Stylowa - tak sprzedałam te które ostatnio zamieniłam . Bo ja Jak się dowiedziałam że w ciąży jestem to sobie ubzdurałam autko wielkości troszkę mniejsze od jaapee i koniecznie w automacie a ze mój tata handluje autkami tak mi zamieniał auto na auto. I w sumie od jakiś 6miesiacy już przejeździłam 7-8 samochodami :) I te całe zamiany wyszły mnie dużo lepiej niż jak bym sprzedała te 1 autko za gotówkę :) I tym sposobem mam teraz więcej gotóweczki na moje autko docelowe! Ja chce teraz mercedesa ML ! Jeszcze nigdy nie miałam autka takiego wysokiego i sama nie wiem jak mi się będzie jeździło ;p Ale mam nadzieje że się przyzwyczaję! :) I do Maja muszę już kupić zanim Julka się pojawi. Ja nawet nie chce myśleć o tym połogu bólach itp, bella już mam i podkłady na łóżko też! zakupiłam tez parę paczek chusteczek z Nivea do higieny intymnej bo wiadomo w szpitalu co chwile pod prysznic to też lekka przesada , a tak to mam nadzieje że przy wizycie w wc miarę możliwości będę mogła się w ten sposób choć troszkę na chwilę odświeżyć. masterek28 Najlepszego :* Ja dalej cały dzień taka bez energii do życia ... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też przeraża całe to krwawienie i ten okres połogu. Ale to już chyba się da jakoś przeżyć. Byle poród przebiegł pomyślnie i szybko ;-) Kasiula Ty ostatnio coś nam osłabłaś. Bidulko Ty Nasza. Fajnie, że sobie tak autka wymieniasz. Teraz jak kupisz takie duże to się całą Rodzinką spokojnie na wakacje spakujecie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszłaMAMI
penelopa kruz wpisalam w wyszukiwarke makrela wędzona w ciąży i wyskoczyły mi artykuły na ten temat i w jednym z nich znalazłam "Kobieta w ciązy nie powinna jeść wędzonych produktów ( np. makreli) dlatego, ponieważ są one właściwie surowe. Ryby w ciązy jak najbardziej bo są bardzo zdrowe ALE... tylko i wyłącznie gotowane lub smazone. W trakcie procesu wędzenia ryby nie zginął bakterie Listerii, które mogą znajdować się w takiej rybie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EMILIA - no ja tak już od 2 tygodni mam powera jakiegoś mi trzeba ;p ja na łózko właśnie kupiłam takie jak wysyłała Mamuskamaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no teraz już wiem :-) dzięki Dziewczyny ;-) Czyli wychodzi że te jedne podkłady są strasznie drogie, bo chcą ponad 3zł za szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie znam się na podkładach ale te http://allegro.pl/mega-podklady-poporodowe-na-lozko-po-porodzie-i1490330123.html mają dużo większy rozmiar niż tamte gdzie się kupuje od razu 10 sztuk jakaś różnica jeszcze? chyba, że nie wiem te u góry są do przyścielenia łóżka a tamte do noszenia czy jak? chyba właśnie tak jest, że te po 10 sztuk nosi się jak pieluchę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eska-maj
Witajcie dziewczyny :) Od jakiegoś czasu Was podczytuje. Też jestem majówką- 30 tydzień. Już niejednokrotnie skorzystałam z Waszych rad:) Dziś postanowiłam napisać bo naczytałam się o szczepieniu dzieci i jestem ciekawa co o tym myślicie. Okazuje się, że szczepiąc nasze dzieciaczki dostarczamy im ogromną ilość RTĘCI a to może powodować np autyzm!(dawka ponad 100 razy większa niż dopuszczona dla dorosłych) Byłam w szoku i jak tu teraz ze spokojem iść na szczepienie!oczywiście w wielu krajach już nie podaje się szczepionek z tą rtęcią , ale u nas jak najbardziej!!! To list pani profesor, który tak mi namącił w głowie. http://www.autyzm-szczepienia.eu/uploads/List_do_wakcynologow_poprawiony%5B3%5D%20adobe.pdf Pozdrawiam wszystkie majówki i przepraszam, że taki temat ni z gruszki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eska- maj szczepienia to temat kontrowersyjny. Wiem, że wielu lekarzy odradza szczepić dzieci, ale są też tacy którzy mają odmienne zdanie. Ja osobiście będę korzystała ze szczepionek skojarzonych- chociaż też są różne zdania na ich temat. Spotkałam się również z przypadkami, gdzie lekarze wogóle nie szczepią swoich dzieci- i bądź tu mądra i rób wszystko z korzyścią dla bobasa, ehh Ale ostatnio, jak byliśmy na usg, przyszedł mężczyzna i wypytywał o szczepionkę bodajże na gruźlicę. Z racji tego, że mieszkał w Irlandii czy UK- nie pamiętam dokładnie, jego synek nie był tam szczepiony. I miał później wielki problem. Także myślę, że każdy rodzic powinien przemyśleć tą sprawę- ale raczej większość lekarzy jest za!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobiety dostalam dzisiaj to lozeczko z posciela :) nie skladalismy tego lozeczka policzylismy czesci itd i obejrzelismy posciel - booooska :D wrzucilam fotki na maila :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzyszłaMAMI a co to za wypowiedź?czyja?? wywód jakiejś osoby, która nie wie co pisze. było to już kiedyś opisane tutaj. makrela jest wędzona na ciepło i po takiej obróbce nie jest surowym produktem, można ją jeść bez obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wróciłam z małych zakupów do lodówki , pojechałam z moim . Oczywiście weszłam na dział dziecięcy na ciuszki i znalazłam takie ładne turkusowe body z różowym obszyciem i z nadrukiem hello kitty pokazałam mojemu i mówi "no ładne to weź" po czym dodał "od taty !!! " hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w dotyku spoko :P wsjo do wyprania of course bo jedzie z lekka :/ hehe ale jest tak cudna piekna slodka ze ahhh - a rozek jest extra wogole wszystko mi sie widzi :) ty maca zaliczylas, ja sie wlasnie obzarlam w domu.. zalujeeeeee przyszlaMAMI jadlam z 3razy w ciazy makrele :) poki co zyje :) poza tym jak penelopa pisze sa produkty wedzone na zimno (np. metka) i na goraco (makrela) tak to by nikt nie jadl makreli w obawie przed listerioza :O joł joł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już gotowa do pisania, a właściwie do łóżeczka. Wpadłam napisać parę słów tylko i zmykam spać. Znów_mama - silne z nas babki i pewnie szybko dojdziemy do siebie. ja mam podobnie do ciebie - szybko się regeneruję. Odebrałam moje wyniki i o ile norma witaminy B12 jest 198 - 800 pg/ml to ja mam 133 pg/ml. Czyli jakiś tam znaczny lub mniej niedobór. Cóż, nie wiem czy to dużo poniżej normy, nawet się nad tym nie zastanawiałam poszłam od razu z laboratorium na zastrzyk. Mam nadzieję, że będzie dobrze, że lepiej że przyjmowałam te zastrzyki niż gdybym ich miała nie przyjmować. Widać witaminy w tabletkach nie dają mi odpowiedniego zapasu. Wystawiłam tyłek i nie zamierzam o tym więcej myśleć. Są różne przypadki, ludzie biorą stałe leki, niektórzy mają inne dolegliwości albo nie wiedzą, że noszą malucha i wszystko jest dobrze. Mam nadzieję, że mi to nie zaszkodzi, nie nie mi - małej:) Ehhhh męczący ten dzień był....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu tyle nadrukowalyscie. U mnie lepiej zdecydowanie, bo psychicznie lepiej sie czuje gdy kociak wraca do sil:) kropeczko- no i dobrze ze juz po sszystkim z ta witamina. Nie mysl teraz juz o tym i ciesz sie z Biedronki:) Treleviinka- brzusio slodki a posciel piekna:) Zazdroszcze Ci jej hehe:P PrzyszlaMami- nie wiem skad wzielas ta opinie odnosnie makreli ale ja jem i nic mi nie jest a makrela jest zdrowa. Masterak- Sto latek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie skończyłam oglądać zmierzch :) I jakoś tak zachciało mi się spać. Zaraz spróbuję się położyć. Widzę, że weekend się zbliża i pustki na forum :) Ale za to w poniedziałek pewnie znowu będzie szał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×