Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Penelopka to ja też tak będę ;p teraz czytam na necie i pisze właśnie że najlepiej po każdej wizycie w WC aby się podmywać i wycierać delikatnie ręcznikiem papierowym od góry na dół. Aby nie przenieś bakterii z odbytu... ;/ Zastanawiam się tylko czy to u wszystkich trwa 5-6 tygodni. Czy to jest różnie. Niech się wypowie najlepiej ZNOW_MAMA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleżanka która urodziła 12 dni temu trochę mi już opowiedziała o połogu, więc generalnie dużo podkładów tych małych //podpasek musimy mieć, z początku leci jak dość obfity okres, i trzeba często zmieniać te wkłady, dużo wietrzyć ranę, w nocy najlepiej spać na podkładach ginekologicznych, tych dużych bez majtów, żeby się wietrzyła rana i szybciej się zagoi. Chodzić sikać najlepiej pod prysznic żeby od razu polewać się wodą dla złagodzenia rany (ona akurat i została nacięta oraz pękła zaraz potem prawie do odbytu - sorki za opisy ale co zrobić;/) ale mówi, że rana po nacięciu dłuzej się goi niż pęknięcie... Generalnie sama dużo się ruszała od samego początku i pisała mi ostatnio, że niepotrzebnie, że na początku trzeba dużo leżeć i oszczędzać się to rana szybciej się zagoi.Połóg nie jest taki straszny jak go opisują na stronach www. babeczka jest tak nastawiona, że musi mieć energię dla dziecka, że daje radę ze wszystkim:) Krocze ona myje zwykłym szarym mydłem (ponoć najlepsze)) i macica wcale nie boli tak strasznie jak to opisują w trakcie karmienia... Generalnie, powiem Wam, że długo ją znam i jest osobą, która bardzo przeżywa każdy ból i czasem aż do przesady przeżywa ten ból to po ciąży się zmobilizowała i daje radę a skoro ona daje radę to my tym bardziej damy:))) i mówi, że mamy się nie bać porodu!! :)), że będzie dobrze:) aaa i przez te pierwsze dni dobrze jest podmywać się własnie po każdym sikaniu i ona poleca te majtki wielorazowe siateczkowe bo są wygodne i nie naciskają na nic, więc warto mieć tak ze 3-4 pary tych gaciochów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pristina no to kolezanka pechowo i naciecie i pekniecie.. ale szczescie ze twardo to znosi :) U mnie na szkole rodzenia kobietki mowily wlasnie dosc sporo o pologu, generalnie wlasnie tak jak dziewczyny napisaly taki bardzo obfity okres, organizm oczyszcza sie.. ale ten smrod o ktorym atena napisalas to raczej niepokojący objaw.. polozne mowily ze jesli sie podmywa rane i wietrzy to sie wlasnie szybko goi.. a ten smrod to juz jakas infekcja raczej.. Penelopka ja mysle ze trzeba zrobic porzadek na tej poczcie bo bez sensu juz ile dziewczyn po bozym narodzeniu przestalo sie odzywac i niepotrzebnie te foldery zasmiecaja skrzynke, nooo ale niech sie jeszcze wypowiedza inne majówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula ja jakiś czas temu znalazłam gdzieś artykuł o połogu i tam taki opis był jak z horroru jakiegoś i sama przyznam bałam się połogu bardziej niż porodu:) ale od kiedy kumpela mi opowiada i daje rady jako świeża mama to wierzę, że tak źle nie będzie i już nie czytam nic z tych portali ciążowych:) tutaj taki bonusik jakbyście chciały zobaczyć:) to właśnie jej maluszek :)) synek ma 12 dni a wygląda już jak miesięczny maluch:)) śliczny jest i grzeczny jak aniołek:) http://www.youtube.com/watch?v=IenRfNW8_eA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o widze ze temat nasunelam :) a ja w ogole nie interesowalam sie tym pologiem ale wiem ze ciezko bedzie no coz ale damy rade dziewuszki. Prositina a ten viktoreczek slodziak z niego i rzeczywiscie jaki duzy juz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co tak sie zastanawiam bo od pewnego czasu czuje pod piersiami raczej jak sie koncza piersi na zgieciu brzuszka tak jakby pieczenie skory takie pulsowanie hmm i zastanawiam sie czy wy tez macie takie uczucie??co to?? Moj m gra a mi sie nudzi spac jakos mi sie nie chce ehh a w tv pustki nic ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mały przesłodki jest:) tam też jest filmik prosto ze szpitala jak miał kilka godzin:)) Kumpela w Holandii rodziła a tam tylko 1 dzień się spędza w szpitalu i potem do domku wypisują:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o porodzie w holandi to tez juz slyszalam od kogos ze jeden dzien i do domu normalnie szok u mnie min 3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dalyscie dzisiaj czadu :D Poczytalam po lebkach bo za duzo stron... Dzisiaj pralam kolejna partie ciuszkow a poprzednia do szafy, juz mi miejsca brak a wydawalo mi sie ze mlody ma niby tak mało rzeczy atu zonk :O w zyciu nawet polowy mu nie zaloze...no i mama mi dzisiaj przyniosla torbe do szpitala wiec juz ja chyba pomalu bede pakowac bo jakby mnie teraz trafilo to nic przygotowane nie mam :P Wciaz nie moge namierzyc moich stanikow do karmienia a przeciez mialam ich chyba z 5 no i koszul do karmienia...kurcze jeszcze tyle do zrobienia. Jutro ide na ostatnie badania morfologia i mocz i w czwartek odbieram paciorkowca no i trzeba to bedzie w teczke spakowac z reszta papierow. Pamietajcie o podbitej ksiazeczce ubezp i świstku z grupą krwi. A co do naszej poczty to Penelopa czyn honory i rob czystki a na koncu zmien haslo i wyslij tym co zostały. Lepiej "uszczelnic" nasza poczte zanim zaczniemy tam wrzucac fotki naszych pociech. Dzisiaj jakis taki lepszy dzien mialam i wiecej zrobilam niz zwykle ale generalnie czesto mnie juz podbrzusze pobolewa i tez sie czesciej brzuszek stawia. Apetytu nie mam od 2-3dni ale wydaje mi sie ze brzuch mam strasznie wysoko jakby mi w ogole nie opadl ale odddycha mi sie lepiej wiec w ogole nie kumam o co chodzi -? Moze zrobie zdjecie to same ocenicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyslalam Wam na poczte fotki brzuszka, zerkniejcie na wysokosc mojego i Waszych bo mi sie wydaje ze jeszcze slabo mi sie obnizyl, dzieki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma dzis nic ciekawego w tv i nie mam co robic:P lorien- i co robilas pizze?:P kasiula- nie mysl tak o tych datach co lekarze rzucaja bo mi tez rzuca datami a przeciez dzidzie i tak wyjde kiedy beda chcialy a nie lekarz sobie wymysli:P atena- mi sie podoba kolorek zielony, fioletowy, zolty i niebieski:P takze prawie wszystkie hihi cv- no ja mam poduche motherhood i bez niej nie wyobrazam sobie lezenia od dawna a teraz chcialam kupic druga taka zebym dwa maluszki ulozyla i sie nie rozwalal rogal a ten co chce kupic ma zapiecie. penelopa- no no ale popedzilas z zakupami. nareszcie hihi:P co do porzadku na poczcie to kilka dni temu juz pisalam Wam ze na naszym mailu zupelnie nie znam 5 osob a jestem z Wami od ok. 100stronki takze ja jestem za porzadkiem i tak jak tigero mysle ze trzeba zmienic tez haselko. co do pielegnacji krocza to ja nawet o tym nie myslalam bo bylam przekonana ze bede miala cc a teraz gdy wchodzi w gre sn to w domku mam mydlo bialy jelen i tym bede sie podmywac bo tantum rosa za droga:P o pologu nic nie czytalam bo tez myslalam ze mnie to nie dotyczy ale z tego co tu napisalyscie to i tak nie bede czytac hehe:P nie chce sie nakrecac. mamuskamaj- zazdroszcze Ci grilowanka, ja juz sie nie moge doczekac grila u mnie mniammm. pristina- maly Wiktorek slodziutki, kapiel mu sie pozniej spodobala, slodziak maly. tigero- pomalu sie pakuj Kochana, ja jestem spakowana ale dzieci ciagle nie spakowane:P musze meza pogonic bo nigdy nie wiadomo:P co do Twojego brzuszka to jest jak moj, wydaje mi sie ze masz wysoko. Zobacz sobie moj brzuchol i porownaj ale na moje oko to nie opadl Ci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry ! To chyba jestem pierwsza:) Ja to spac juz nie moglam w nocy tez sie budzilam i kurcze myslalam o porodzie. Tylko zrbym tym mysleniem nie wywolala wilka z lasu:) Jestem juz po sniadaniu pije herbatke. Dzisiaj jade z kolezanka na male zakupy do ikei a potem jeszcze do jednego sklepu z meblami przymierzam sie do zakupu mebli kuchennych i mam nadzieje ze przed swietami juz je bede miala:) X To nawet nie wiedzialam ze takie dla blizniakow specjalne poduchy sa:) To kup sobie na pewno bedziesz zadowolona:)O tym pologu masz racje nie ma co czytac i nakrecac sie co bedzie to bedzie. I rowniez kupie sobie to mydelko bialy jelen jak takie dobre jest. tigero Ale masz brzusio matko jaka pileczka sliczny i widac troszke juz ci sie chyba obnizyl co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Majoweczki!!! Ja teraz tylko na chwilke sie przywitac, bo do poludnia musze cos porobic a potem jade hulac na zakupach z przyjaciolka. A dzis u nas chyba bedzie piekny dzionek, bo sloneczko pieknie wzeszlo.Chcialabym zeby juz bylo tak cieplutko na polu. Buziole dla Was Kochane i fajnego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Szybko przeleciałam strony, które musiałam nadrobić, ale napiszę ogólnie. Tantum rosa jest świetne, saszetka kosztuje ok. 5 zł, ale roztwór starczy na długo. Kiedyś miałam uczulenie po goleniu i okazał się zbawienny, podobnie jak przy zaczynających się infekcjach. I działa prawie od razu :) Wózek zielony bardzo ładny i ten z fioletem, ale to moje ulubione kolory. W nocy myślałam, że pojadę na porodówkę, całą noc bolał mnie dół brzucha, teraz trochę lepiej sie czuję. Może to ze zdenerwowania, bo syn pisze dzisiaj egzamin gimnazjalny.Dziewczyny , trzymajcie kciuki :) Dzisiaj mam wizytę u lekarza, więc zapytam skąd te bóle. Mam nadzieję, że szpital mnie ominie. A i witam jeszcze nowe majowe mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawyk pracoholika, leżę w łóżku z kompem zamiast spać... Naskrobałyście sporo więc nie odnoszę się do każdej dziewczynki... FAŁSZYWY ALARM - dzisiaj w nocy mnie już nie bolało, nie wiem czy to przez no spę czy po prostu przeszło. Troszkę nad ranem czułam te moje jajniki ale przeszło. Cieszę się ogromnie bo chcę małą jeszcze do Wielkanocy przetrzymać. Atenko nie odpisałam ci wczoraj na SMSa b o kurczaku zablokowany mam telefon i już dwa dni walczę o to by mi automatycznie wreszcie odblokowali. Dzisiaj idę znów walczyć z nimi więc napiszę co i jak... A lecę się teraz szykować bo biegnę zaraz na uczelnię, muszę pozałatwiać w tym tygodniu wszystkie swoje sprawy... Do potem kochane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam powiedzieć że wczoraj pieluszki dady kupiłam w biedronie. Nie będę dupska do luksusów przyzwyczajała:) hahaha a swoją drogą to niemal o połowę mniej zapłaciłam niż za pampersy:) a z tego co słyszałam to te dady są bardzo dobre:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! ja dziś nie mogłam spać co zasnęłam to mi się porody śniły i to że będę musiała mieć cesarke i budziłam się zlana potem :/ idę zaraz do lekarza więc pogadam z nim na ten temat!!zmykam się szykować!! pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry!!! Ja też już po śniadanku, teraz popijam sobie herbatkę. Jeśli chodzi o pocztę to faktycznie penelopko trzeba zrobić z nią porządek i tak jak napisała tigero zmienić hasło. Jeszcze trochę i będziemy dodawać zdjęcia naszych kochanych maluszków i najlepiej by było, aby nikt niepowołany ich nie oglądał, hehe Wiecie ja też już nie mogę się doczekać, aż będę robiła sesję zdjęciową mojej Zuzi :) Pristina faktycznie Viktorek bardzo ładny chłopak i taki grzeczny. Oby nasze maluszki takie były :) I na swój wiek nie wygląda absolutnie. Powoli będę musiała pomyśleć co na obiad, bo dzisiaj przyjdzie mi gotować, a tak mi się nie chce, ehhh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka majóweczki:) Ale naskrobałyście wczoraj,jestem totalnie w szoku,bo juz nie pamietam kiedy ostatnio tu było tak gwarno:) Poczytałam pobieżnie ,bo ja dzis bez weny totalnie. Chyba pogoda robi swoje-cały czas deszcz badź deszcz ze śniegiem ewentualnie grad ,4 stopnie ciepła:( Żygać już się chce tą pogodą:p Widzę,że głównym tematem był połóg. Ja Wam powiem,że to chyba nic strasznego,bo ja go kompletnie nie pamietam,więc gdyby to było jakieś ogromne przeżycie to by mi na pewno zostało w pamięci,a ja totalna pustka,także nie nakręcajmy się,będzie dobrze Penelopka czyń honory na poczcie,bo nam się śmietnik zrobił tam malutki;) Cv widzę,śe Cię przeraża koncepcja tylko jednego dnia pobytu w szpitalu po porodzie. Nie dziwię się bo i ja tak zareagowałam i długo mnie to przerażało,że ja tak bede miała,ale teraz odwrotnie-bardzo się cieszę,że nie bedę mnie dłużej trzymać. Tutaj potrafią wieczorem wypuścić dziewczynę,która urodziła rano;) Pristina super ten maluch,patrzyłyśmy razem z córką i podziwiałyśmy,słodziak mały i taki grzeczniutki:) Emilia super ,że już w domku i że z nami ponownie:) Ta historia o kobiecie w 43 tygodniu mnie poraziła,mam nadzieję,że wszystko u niej dobrze się skończy Ojjej ale ja dziś podenerwowana,wszystko mnie drażni,nawet pisanie sprawia mi problem ,wszystko jest be i do pupy:( Ide się brać za śniadanko ,może z pełnym brzuchem lepiej na świat spojrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ...X... ten rogal co jest do karmienia jest twardszy , przynajmniej mój nie ma tych kuleczek w środku tylko z czegoś innego jest - jest sztywniejszy i rozwalać się nie będzie. :) Moja wczoraj o 12 w nocy jak zaczęła kopać to meksyk miałam. Pierwszy raz mnie bolał brzuch od jej ruchów. Masakra jakaś... Ja sobie wstałam po 9 ale jeszcze w łóżeczku sobie leniuchowałam. Mój pojechał na siłownię zabrał psa ze sobą i zawiózł do swojego taty, wiec nie muszę wstawać zęby iść z nim siku. I tak mnie mój Facet rozleniwia, jak nie ma Puszka w domku to najchętniej bym nie wychodziła z wyra ;p Teraz idę na jakieś śniadanko , i kawkę z mleczkiem. Wracam do was potem :) 38-tydzień - coraz częściej o tym myślę i troszkę mnie to przeraża... ale chyba tylko troszkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej. U mnie dzis slonecznie i cieplo. W nocy musialam kombinowac bo sen nie nadszedl a w tv nic ciekawego nie lecialo:P Moja kocica nad ranem szalala bo robaka zobaczyla w kuwecie i zaczela wyrzucac piasek-glupol:P kropeczka- dobrze ze to falszywy alarm ale nie biegaaj juz tak:P stylowa- u nas ciepelko i slonce wiec troche lepsze czlowiek ma samopoczucie, wspolczuje Ci tej pogody ale pamietaj ze po deszczu przychodzi sloneczko. julietta- nie stresuj sie, syn sobie poradzi. Moj siostrzeniec tez pisze i moja siostra juz od niedzieli chodzila jak nakrecona a chlopak na luzie hehe:P kari- daj znac jak na wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helloł;) dziewczyny więc tak, usunęłam foldery dziewczyn nie udzielających się. natomiast ich zdjęcia przeniosłam do folderu ostatniego o nazwie POZOSTAŁE, żeby nie było. dziewczyny, które podały swoje numery telefonu przeniosłam do folderu pierwszego o nazwie TELEFONY MAJÓWEK, i jak ktoś będzie wysyłał swój numer od razu przenieście go do pierwszego folderu w temacie wpisując numer telefonu do ..... (wpisać nick z kafe) jeśli uważacie, że jeszcze kogoś trzeba skasować możecie zrobić to same, usuwamy foldery w OPCJACH ( tam jest zakładka) jesli będziecie cokolwiek wysyłać wpisujcie zawsze w temat nick, bo ja nie zawsze poznaje po imionach:D HASŁO ZOSTAŁO ZMIENIONE PISZCIE NA majowki2011@o2.pl BĘDĘ ODSYŁAĆ AKTUALNE HASŁO NA BIEŻĄCO! w temacie nick. I proszę jeśli ktoś wysłał zapytanie o hasło niech napisze też to w naszym temacie majowym, żeby nie było, że ktoś się podszył, a tak będziemy mieć pewność. CIAO;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopka- helol helol:P napisalam maila juz z prosba o haslo. A Ty wklej linka jakie lozeczko turystyczne w koncu wybralas i jaki kolorek:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posłałam wiadomość z prośba o hasło i mój nr telefonu. Penelopka pokaż łóżeczko:) ..x.. czy to znaczy ,że dziś nie spałaś??? Ja tego nie ogarniam normalnie:D Pojadłam i wmawiam sobie ,że już czuję się lepiej. Patrzę na moje usyfione mieszkanko i szlak mnie trafia,no nic muszę się zebrać i zacząć sprzatanie. Powiem Wam ,że takiego syfu to ja już dawno nie miałam. Po prostu zaczynam olewać takie większe porządki,bo i tak stąd idę za dwa tygodnie,więc nie chce mi się w każdy kąt teraz zagladać tylko tak pobieżnie ogarniam:P A w ogóle to taki śmietnik się stworzył w mieszkanku,bo wszystko co kupuję nowego bądź przywożę dla małego to mężowi się już nie chce na górę wynosić tylko tak uciskamy po katach i tak oto w przedpokoju oprócz trzech komód stoi rowerek ostatnio kupiony i wózek wczoraj przywieziony,w pralni stoi materac do łóżeczka dla znajomych,fotelik do auta,poducha do karmienia ,wanienka i wiele wiele innych. Na komodzie w przedpokoju sterylizator,masakra normalnie. A kiedy juz jest taki syf to i sprzatanie już nie wychodzi bo i po co skoro dużo to nie zmienia. Ojjej żeby już było po przeprowadzce bo zwariuję,Kasiulaa czy Ty też tak masz,że sprzatać już Ci się nie chce w starym domku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hasła wysłane;) ania, ja zmieniam zdanie jak w kalejdoskopie, więc jednak zamówiłam takie drewniane :D kolor sosna, wzór pościeli 101:D http://allegro.pl/17ele-lozeczko-szuflada-materac-posciel-haftowana-i1499763596.html a turystyczne dostane w prezencie: takie :D http://allegro.pl/lozeczko-turystyczne-kojec-caretero-medio-najta-i1537980280.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×