Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

A tak na marginesie 700 stron, no no imponujący wynik. Ja pamiętam, że jak zaczynałam pisać z Wami była osiemdziesiąta któraś strona ;) Oby tak dalej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuskamaj, byłam na Słonecznej tylko że ten lekarz mało komunikatywny, ale w sumie miejmy nadzieje że z Twoją niunią oki i tylko to stwierdzi i już. Ja z Paulinką do kontroli 22go idę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kari, ja mam 2 chusty. Pierwszą dostałam od siostry, elastyczna od PENTELKI, bardzo fajna i na początek lepiej taką, bo łatwiej dociągać, dziecko wręcz samo dobrze się układa w niej. Jak już się nauczyłam dobrze wiązać i dociągać to kupiłam drugą, cienką, specjalnie na upały, bo jednak w elastycznej gorąco. Na chłodniejsze dni oki ale jak jest gorąco to tę cienką zakładamy i jest super, nie pocimy się. Jak coś to pytaj, chętnie odpowiem, my już miesiąc wózka nie widziałyśmy, wygoda niesamowita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeeYaa - Zazdroszczę że u was z tą nóżka wszystko już w porządku :) Ja mojej rzucam pieluchę na buzie jak zasnąć nie może - i pomaga :) Ja od dziś w spacerówce ale tylko dla tego że do gondoli nam szyna się nie mieści . Ja niestety nie mam parasolki ;/ Pytanie do Mam które mają łóżeczko małej w Sypialni. Do kiedy planujecie mieć dziecko przy sobie ? Bo ja się zastanawiam kiedy można już Julke przetransportować do swojego pokoju. I nie mam zielonego pojecia ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Julietta dzięki za info odnośnie przyjmowania żelaza. mam nadzieję, że u Nas obejdzie się bez większych problemów i Mały będzie dobrze je tolerował. Dzisiaj ma dzień na spanie, aż się zaczęłam martwić co mu jest. Ale to chyba taka pogoda do doopy i przez to. Mi samej się spać chce dzisiaj. Znowu nie ma pogody żeby na normalny spacer pójść. Faktycznie chyba już po lecie, bo zaraz jesień przyjdzie. Kasiula mi się wydaje, że to od Ciebie zależy kiedy przeniesiesz małą do innego pokoju. Jeśli uważasz, że Małej będzie dobrze u siebie, a Ty dasz radę wytrzymać bez zaglądania co rusz do jej pokoju, to już możesz ją przenosić. Esti chyba od początku ma Dzidzie w innym pokoju i jest ok. ;-) Ciekawe jak tam jatuśka zniosła podróż. Pewnie jest już w Pl. lecę posprzątać łazienkę skoro mam dzisiaj więcej czasu. Do później. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Mamuśki, rozstaję się z wami na dłuugi tydzień. Jedziemy na urlop do Niemiec :) Długa droga przed nami, bo prawie 700km, mam nadzieję, że Córcia dobrze to zniesie ;) kończę na stronie 700, zobaczymy ile będę miała do nadrobienia. 3majcie się kochane Buziaki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamae
Hej! Przyjmiecie mnie jeszcze do swojego grona? Dopiero Was znalazlam, a tez urodzilam w maju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamae pewnie że Cię przyjmiemy. Zaczernij się i napisz coś więcej o sobie i maleństwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powiedzcie mi czy mam się martwić tym spadkiem hemoglobiny u Adrianka? Bo niby mi lekarka nic takiego nie mówiła, ale wiecie jak ja. Już oczywiście panikuję, że Adrianek będzie źle znosił ten syrop, który mam mu podawać itd. ;-( znowu same czarne scenariusze :-( ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamuśki, Ja tylko na chwilkę... Planowałam dzisiaj co podam na chrzcinach małej... Wymyśliłam żurek w chlebku na zakwasie, do tego tradycyjny obiad czyli ziemniaczki i do wyboru schabowy, stek lub udko, z surówek: z białej kapusty, z buraczków i z kapusty pekińskiej z ananasem. Potem sałatki: warzywna i z selera z wędzonymi piersiami z kurczaka, a i jeszcze pomidorki z sosem czosnkowym i serem żółtym. Robię dodatkowo bigos, moja teściowa gołąbki i roladki z piersi kurczaka z pieczarkami, pieczoną białą kiełbaskę. Na półmiski boczek zawijany z czosnkiem, jakąś wędzoną szynkę i kiełbaskę. Ciasta - sama nie wiem jakie ale z pewnością jakiś torcik dla małej, no i sernik tradycyjnie. Moja koleżanka przyjedzie do mnie pomóc mi to wszystko przygotować aczkolwiek dla 35 osób jeszcze w domu nie gotowałam więc nie wiem czy się wyrobimy - hihi. Moja mała dzisiaj o 3 nad ranem przebudziła się. Coś niespokojnie śpi i zastanawiam się czy to aby nie ząbki zaczynają dawać znać o sobie. Z mamą sprawdzałyśmy buziaka i moja mama mówi ze idą od góry dwa ząbki, takie zarysowane wybrzuszenia na dziąsłach. Mam już kupioną sukienkę na chrzciny ale kupowałam ją tydzień po porodzie i gdy założyłam ją niedawno okazało się że troszkę na mnie za duża się zrobiła. Cóż, kupiłam ją jednak i pójdę w niej. Małej kupuję sukieneczkę na allegro, zaraz wam wkleję link: http://allegro.pl/haftowana-sukienka-do-chrztu-bdr06-mini-styl-i1761699179.html nie wiem jaka będzie pogoda i chyba będę musiała zamówić jej jeszcze coś ciepłego na ramiona. ZNACIE JAKIEŚ DOBRE MAŚCI NA ZĄBKOWANIE??? KOMPLETNIE NIE WIEM CO KUPIĆ MOJEMU URWISOWI... Moja mała dzisiaj leżała na moich kolanach i powiem wam że podniosła mi się tak wysoko, że niemal usiadła - kurcze już się nie mogę doczekać tego siedzącego urwiska:) Kasiulaaa s-ce - ja śpię jeszcze z małą ale po chrzcinach chcę ją ustawić już na łóżeczko. Nie wiem jak mi się uda ją przekonać, ze w łóżeczku jest lepiej a z i ja sama nie wiem jak sobie poradzę z zasypianiem bez niej i czy usłyszę przez sen jak się będzie kręciła. agnes71 - udanych wakacji. Chciałabym pojechać gdzieś odpocząć - zazdroszczę:) Mamae - spóźniona ale jest:) Wracam do nauki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! ja ostatnio rzadko zaglądam bo mała mi też ząbkuje podobno jak maluch martiki :-) całe dziąsła napuchnięte i ślini się przeokrutnie ;-) Emilia- moja mała też ma lekko poniżej normy hemoglobinę 10,44 a norma od 10,8, myslałam, że to ode mnie że ja mam za nisko bo w ciąży też miałam poniżej normy, ale teraz zrobiłam wyniki morfologii i mam w normie, więc może nasze maluchy mają tą fizjologiczną anemię, która może występować między 2-3 miesiącem, a teraz się normuje już.... na wszelki wypadek też daję kropelki ferrum ale nie 2,5 ml tylko tak o,5-1ml dziennie, tak mi lekarka powiedziała, żebym na początek stosowała i ewentualnie stopniowo zwiększyła, ale ja zanim zwiększe powtórzę jej chyba morfologię, bo może wyrówna się jak ruszy produkcja czerwonych krwinek u malucha i po co nabawiać ją wzdęć itd od nadmiaru żelaza... moja córcia nie przewraca się sama na boczek .... nie wiem czy powinnam się tym martwić już.. muszę zacząć z nią intensywniej na brzuszku ćwiczyć, ale ona z tych ulewających, dlatego sporo lezy w łóżeczku lekko wyżej, własnie żeby uniknąć ulewania, a jak ją na brzuszek przerwracam to ma okropny ślinotok i czasem potrafi ulać pędzę robić obiad bo mąż z pracy zaraz wraca, tymczasem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może któraś z Was się skusi na jakiś kapelusik, buciczki albo opaseczkę dla córci? Chętnie wydziergam:) Ja na ząbkowanie małej smaruję jej dziąsełka Bobodentem, kosztuje 20zł i jest skuteczny, przynajmniej w naszym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martika:) - śliczna ta twoja niunia:) słodka, króliczek malutki. Dzięki za info co do kremu na dziąsełka - wybieram się do apteki. annjaa - nie martw się maluchem, moja mała dla odmiany przekręca się na boczek, dzisiaj nawet obudziła się skręcona w moją stronę ale za to jak ją kładę na brzuszku to nie chce trzymać głowy. Potrzyma chwilkę i kładzie się nie chcąc ćwiczyć. Za to gdy trzymam ją na rękach to ona sama trzyma główkę od czasu do czasu kładąc ją na moje ramię - czyli na opak bo powinna zacząć od leżenia na brzuszku. Dzisiaj o mały włos mi nie usiadła, więc chyba nie ma się czym martwić - każde dzidzi rozwija się jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, my dziś byłyśmy z wizytą u dziadków, byli moi kuzyni z dziećmi, więc wesoło było:) tylko Jula cały dzień przy cycu. Albo znów mamy kryzys laktacyjny (ostatnio za mało jem, może to dlatego), albo była zestresowana taką ilości ludzi. Ciekawe, czy w sobotę na chrzcinach też tak będzie. Kasiulaa, moja Jula śpi w drugim pokoju, ale jest bliziutko nas, bo my śpimy przy drzwiach, a Julka przy ścianie metr od drzwi w pokoju obok. I to jest dla nas bardzo dobre rozwiązanie. Jest blisko, ale w swoim pokoju, gdyby nie konieczność pewnie spałaby koło nas, ale wtedy ja bym się nie mogła z nią rozstać, więc może lepiej, że tak się ułożyło, gdybym teraz ją zaczęła przyzwyczajać do łóżeczka, to byłby okropny stres i dla niej, i dla mnie. I pewnie skończyłoby się na tym, że spałaby z nami tak długo, aż by jej samej przestało to odpowiadać. Aha, i jeszcze się nie zdarzyło, żebym jej nie usłyszała, budzę się od razu, jak tylko zaczyna się kręcić. A zasypiam przy telewizorze bez problemu, bo mój M. zwykle siedzi dłużej, więc jakoś bardzo wrażliwego snu nie mam. Martika, no piękne to Twoje dziecko i Twoje robótki:) gdybym wcześniej wiedziała, to bym Cię poprosiła o wydzierganie opaski na chrzest. No trudno. Aha, no i chyba decyduję się na starą pracę, tylko czekam na info od nich. Dzięki za rady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropeczko, moja Julka też tak się zachowuje, próbuje siadać. Ale trochę to za wcześnie jeszcze!!! A główkę sztywno trzyma od urodzenia i ponosi na brzuszku gdzieś odkąd skończyła 3 tygodnie, przekręca się też z brzuszka na plecki, jakaś taka siłaczka jest:) za to nie chce gaworzyć, śmieje się głośno, piszczy, krzyczy i głuży na razie. I chwyta zabawki, wczoraj walnęła się grzechotką w głowę, bo mama nie zareagowała w porę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny, a szydełkuję od niedawna tzn. kiedyś szydełkowałam ale później długa przerwa, dzieci, praca, obowiązki. Nie było czasu, teraz chłopcy już duzi więc mogę sobie podziergać i planuję się tym zająć na szerszą skalę, sukieneczki, bolerka i różne tego typu rzeczy dla maluszków, Paulinka będzie moją modeleczką i będziemy na allegro wystawiać, mam nadzieje że dorobię sobie parę groszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropeczka fajne menu, a kiedy robisz chrzciny? My 20go w sobotę, nie chciałam w niedzielę bo nie wiem jak moja rybka długo wytrzyma a czekać całą mszę to za długo. Dlatego chcieliśmy w sobotę, mamy na 15tą więc nie musze obiadu szykować tylko mięska różne na ciepło zrobię, bigos, krokiety z barszczykiem, ze 3 sałatki, karkówkę i boczek mój mąż upiecze i pokroimy zamiast wędlin no i oczywiście ciasta, moja teściowa upiecze bo świetnie jej to wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Ale naskrobałyście dziołchyyyyyy 701 stron już. kiedy ja to nadrobię??!! W piatek wracam już na południe, ale się okazało ze przez MAZURY. hihihiihi. Mój ma tam sprawę samochodową i trzeba sobie powrót wydłużyć. Pogoda dziś taka jakaś do bani. Pospacerowaliśmy i pojedliśmy. Teraz laba. Ide was poczytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helołłłł martika dzieki za odpowiedz!!mam juz taki metlik!!sama nie wiem czy kupic huste czy nosidelko?????????ale to slodko wygląda jak Paulinka śpi w huście!! kasiula ja za tydzien sie przeprowadzam jak dobrze pójdzie i zamierzam już dać łóżeczko do małej pokoiku mam mamke wiec usłyszę jak się obudzi!!mam przynajmniej taką nadzieje że uda się ta przeprowadzka małej do innego pokoju!! my dziś z malutką cały dzień po za domem!!taatuś w pracy więc my na miasto ;) mycha uwielbia jeździć ze mną autem:) a w wózku juz nie leżała z miesiąc chyba że w foteliku który jest zamontowany na stelaż wózka!!bo w gondoli musi leżeć i nic nie widzi i jest bunt!!no ale dobrze że fotelik można montować na stelaż to chociaż tak ją mogę wozić!! co do spacerówki to chcę kupić parasolkę bo bardzo dużo autem jeździmy i będzie mało miejsca zajmowała!! upatrzyłam taką : http://allegro.pl/wozek-parasolka-espiro-metro-okrycie-folia-wys-0zl-i1754990412.html widziałam ją dziś w sklepie jest super!!wcześniej planowałam z baby design ale porównałam je w sklepie i ta espiro jest o wiele solidniejsza!! już sie nie mogę doczekać aż mała w spacerówce bedzie jeździła!! a wy jakie kupujecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie myślałam o spacerówce, w zasadzie nawet wózka nie kupowałam i mam stary. Wiecie, czasami to mi nawet wstyd, że mam wózek po bracie, który nie wygląda efektownie ale w sumie moja mała już mi z niego wyrasta, niedługo przestanie się mieścić i właśnie dlatego nie kupowałam nowego. Teraz kupimy jej super - odjazdową furę w formie spacerówki:) Nie decydowałam się na nowy wózek bo wiedziałam jak szybko mi z iego wyrośnie, i gdy mijam te piękne wózeczki na ulicy to jakoś dziwnie się czuję, ale jeszcze miesiąc i będę rozglądała się za spacerówą. Sama nie wiem jeszcze jaką kupimy. Na pewno kupimy oprócz spacerówki sanki hihi:) Jak dla mnie spacerówka musi się dobrze prowadzić i mieć... hihi wielki kosz na zakupy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martika piekne to toje dzierganie jestem pod wielkim wrazeniem.kropeczko moj mały z podnoszeniem głowy ma to sqamo co twoja corcia,na brzuszku nie a na raczkach jak go nosze to sztywny.uspokoiłam sie czytajac ze twoja malutka ma tak samo bo juz mi rozne mysli do glowy przychodziły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to juz jestem :) Jestem mama dwoch chlopcow - jeden ma prawie 2 latka, a drugi jest z 12 maja. Macie tu jakas tabelke, do ktorej sie dopisujecie? A moze jakas galerie? Z checia sie dolacze. Odezwalam sie, bo fajnie miec kontakt z mami, ktorych dzieci sa w wieku naszych. Miedzy moimi chlopakami jest mala roznica wieku, wiec nieraz jest super cudownie, a nieraz dostaje do glowy. Jestescie pewne, ze chcecie mnie przyjac? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Julcia śpi. Nie wiem, od czego ona ma bóle brzuszka, dziś znów płacz i bączki. Na wyjeździe jadłam głupstwa i dziecko radosne, w domu znów brzuszek, choć odżywiam się rozsądniej. Nie piłam herbatki z kopru włoskiego ani nie dawałam jej witamin. W domu i herbatka i witamina d. Może to od tego? Kurcze, przed tymi chrzcinami mam taki syf w domu, że porażka. Idę sprzątać kuchnię i łazienkę. A, jeszcze napiszę, jakie menu: barszcz czerwony z pasztecikami i krokietami (z mięsem, ze szpinakiem i z takim farszem jak do pierogów ruskich), na drugie kotlety (schabowe, mielone, kurczak) i bigos, sałata i sałatki: jarzynowa i z tuńczykiem. No i oczywiście tort i ciasta. Mamae, witaj:) Dobra, spadam sprzątać. Dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropeczka- Kieca zajebista jest :)) Mojej też słabo wyszła morfologia bo miała robioną dzień przed operacją lekarz kazał jeszcze nam powtórzyć. Zobaczymy jak wtedy wyjdzie ;/ Martika_ robotki są super :) gratuluje talentu to pewnie mała ma przecudne ubranka butki i czapki :) Moja zabawki już wkłada do buzi :) czasem się denerwuje jak maja za duże elementy i nie może do buzi wtedy wsadzić ale wtedy wystawia język i tak jakby ją lizała :)) Ręce też do buzi już pcha ... My mamy dokładnie taka spacerówkę : http://www.topmarket.pl/wozek-spacerow y-teutonia-cosmo-spacerowka-4170-p44424.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co? Dzis mojemu synkowi pokazaly sie plesniawki. Walczyla juz ktoras z tym? Kupilam mu aphtin i posmarowalam. Mam nadzieje, ze szybko mu to przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×