Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość teczowa1718

maluchy urodzone maj, czerwiec, lipiec 2010, pokój 256

Polecane posty

Gość co tzn pokój 256?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Tęczowa;)u mnie niestety nie jest tak kolorowo..mój mały od niedawna ma straszne kolki,żadne herbatki,masowanie brzuszka itp.nic nie dają,jak widzę jak cierpi to serce mi pęka że jestem poprostu bezradna i nie moge nic z tym zrobić.kochana nadal karmisz cycem Twoją ślicznotkę(ciotka doczeka sie wkońcu zdjęć Marysi!!)ja od środy musiałam małego odstawić od piersi..jestem na antybiotykach,od porodu zdrowie mi szwankuje i mowiąc szczerze coraz gorzej fizycznie się czuję(starość nie radośc tak to jest z babą po 30-tce ;)ale jak już będzie ok to zamierzam nadal Alanka karmić cycem do powrotu do pracy.uciekam spać bo padam ze zmęczenia a jeszcze mam poprostu stos ciuszków małego do prasowania;)buziaki dla malutkiej od Alanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivierek40
jeśli można to też się przyłącze. też poczytywałam tamten topik. olivier urodził się 9 czerwca. bardzo ładnie śpi w nocy , budzi się ze 2 razy , ale po wypiciu butli zasypia. eva 1224 na kolki są bardzo dobre niemieckie krople sab simplex. no i masaże. na necie nożna wyszukać dokładną instrukcje jak go zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam olivier30 słyszałam o tych kropelkach,ja stosowałam juz kilka i nic nie dały,robie małemu masaze,ogrzewam brzuszek ciepła pieluszka,juz 3razy zmieniłam mleko pił juz nutramigen,bebilon pepti i nic..nadal ma straszne ataki.czytałam o tym w poradnikach dla matek,radziłam kolezanek z odchowanymi juz dziecmi,byłam u pediatry i poprostu słyszałam tyko ze musze to przejsc bo na kolki lekarstwa poprostu nie ma.a ja nie moge patrzec jak cierpi moja kruszynka.dzisiaj kupie te kropelki polecone przez Ciebie..zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorrki chyba cos tam pomyliłam z 40 na 30 ale jestem jeszcze zaspana..mam nadzieje ze sie nie pogniewasz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za szczepionkę 5 w 1 w przychodni płaciłam 110zł. Dziewczyny - to, że laktatorem ściągacie mało pokarmu - to nie znaczy, że jest go mało! Tak się dzieje po unormowanej laktacji. Ja przy nawale w 10 min miałam 150 ml. Teraz ledwo wyciągnę 25 ml. Dziecko inaczej ssie. Ja karmię tylko piersią i dziecko wytrzymuje te 3 godziny do następnego karmienia - wcale się nie dopomina ( w nocy o wiele dlużej ) i na wadze też przybiera. To tylko takie wrażenie. I myślę, że jak komuś bardzo zależy a karmi mieszanie - to da radę w dwa tyg albo szybciej przejść na samą pierś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześćmiszka to prawda że inaczej ssie maluch a inaczej leci z laktatora, tylko że mały po przystwieniu do cycka po chwili ciągnięcia uderza w ryk bo prawie nic nie leci, męczyłam się tak z nim ze 2 godziny po pare razy ale stwierdziłam że nie ma sensu, on sie meczy i ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i po karmieniu samą piersią co godzine był głodny, jak nie cześciej mam nadzieje że uda się dziś wyjść na spacer bo ostatnio to u nas ciągle leje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie dziewczyny jak wasze dzieciaki reagują na czapki bo mój to się zaczyna tak szarpać że zaraz ją zsuwa, chyba się zaopatrze w jakaś zawiązywaną :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, co tu taka cisza? gdzie moje laski sa??? wczoraj przyszedl do mnie moj tato - taka niespodzianka i juz nie zdazylam tu wejsc. Qqq - moja nie budzi się w nocy wogóle - może z raz czy 2 jej się zdarzylo. Tak miała od początku. Z tym ze zachowuje sie bardzo glośno przez sen tzn. stęka, kwili, przeciąga się a nawet płacze. Lecę do łożeczka - a ona spi. Nie jest o wcale fajne bo muszę ją dobudzac na jedzenie w nocy i jest to mega trudne! Ja szczepiłam heksą a to jest 6 w 1 koszt ok 200zl a 5 w 1 kosztuje chyba ok 130 zl Witaj mamo Lenki :) jak wizyta u lekarza? Niestety nie znam sposobu jak uśpic malucha - moja właściwie zasypia sama - czasami tylko pomagam jej smokiem lub głaskaniem po głowie. Czym ją dokarmiasz? Jakim mleczkiem? Dużo wypija? Hej Miszka! Jak Wy po wizyciue? Nie przejmuj się szmerem - większość z nich u dzieci to tzw szmery niewinne czyli wynikające z czynności serca a nie z wady. Bedzie ok :) Zielona - mam takie same problemy ze sciagniem mleka. jak mi się uda jednorazowo sciągnoć 40 ml to wsio. Ale pocieszam się ze mala ssie nawet jak laktator twierdzi, że jestem wydojona :) a jakim mlekiem dokarmiasz? herbatka hippa to jest o kant tyłka - ma malę steżenie i mało składników. Polecam herabtkę Bocianek - zawiera m.in kozieradkę - najlepszy składnik mlekpędny. Ale u mnie pobudzanie laktacji też nie idzie. Próbowałam wszystkiego! Tak jak ze wszytkim u rożnych róznie bywa! tez posyłam małą do żlobka i w związku z tym szczepię na rota. Do żłobka złozylismy podanie 2 tgodnie po urodzeniu sie malej. Jest 120 dzieci na 30 miejsc :) bez szans! idę sie poprzytulać z moją córeczką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maly sie najada bo mleko az tryska z piersi a jak chce sciagnac to nie leci.. a potrzebuje odciągnąć macie jakies pomysły?? kiedy wasze malenstwa dostały kolke ile miały tygodni?? ile czasu płacza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dokarmiam nan1, ide troche pościągać, zobaczymy co z tego wyniknie a tą herbate bocianek to w aptece można kupić czy gdzie indziej jest też dostepna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
. Ja w momencie kryzysu laktacyjnego piłam kawę zbożową (jest ponoć mlekopędna), HIPP-a na latkację i piwko "Karmi" (chmiel pobudza ponoć powstawanie pokarmu). Najważniejsze jednak żebyś sie nie stresowała. -- znalazłam to w necie ciekawe czy skuteczne...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielona gęś- może spróbuj karmić małego piersią ( tylko przy każdym posiłku) a jak już nic nie ma to podawaj butlę. Tak jedno po drugim. Jednocześnie męcz te swoje piersi laktatorem - produkcja musi się zwiększyć - nie ma innej możliwości - tylko, że przez dwa dni będziesz musiała się pomęczyć. I mały pewnie już przyzwyczaił się do butli, bo tam łatwiej leci i się denerwuje przy cycu. Jeśli jest zdrowy i dobrze przybiera na wadze, to ja bym go spróbowała przetrzymać. Jak nie będzie chciał i się lekko przegłodzi, to może i pierś łyknie z ochotą. Dobra, zbieram się do tego lekarza powoli - choć deszcz pada, ale trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eva - strasznie Ci współczuję. Mała miała kolki przez 4 dni i mi się serce juz kroiło. Ja miałam krople też niemieckie - lefax. Moze tego spróbuj? kolki kończą się ponoć z 3 miesiącem życia, więc Alankowi dużo już nie zostało! Dalej masz taką ochotę na ucieczki z domu? :) Bo ja miałam a teraz znowu mi przeszło. Karmię cycem ale mała jest strasznym niejadkiem - tzn pociumka pierś 2-3 minuty i koniec. Mleko jest i to sporo - póki co. Nie płacze, nie marudzi, nie pręży się. Po prostu nie jest głodna. A ja musze jakoś kontrolować ile ona zjada więc chyba zacznę dokarmiać. A jaki Ty antybiotyk bierzesz? i czym teraz karmisz małego? Duzo zjada? zdjęcvia dostaniesz - założe nam konto ale jeszcze troche dajcie mi czasu. Czekam na resztę dziewczyn!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielona - ja bocianka kupuję w poradni laktacyjnej. Qqqq - zgadza się - Karmi jest skuteczne. Podobno chodzi o słód jęczmienny. Piję od czasu do czasu i faktycznie po tym mleka jest więcej. u mnie poki co nie pada, mała zjadła oszałamiającą porcję 9 minut z piersi (!) i wybierzemy się na spacer i małe zakupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elunda
Witajcie dziewczynki ,chce do was dolaczyc ,brakuje mi topiku ktory zostal rozwiazany, podczytywalam go od samego poczatku. Nie przypuszczalam, ze mozna sie tak uzaleznic od kafe.. Mam dwojke dzieci prawie 5letnia core i synka ur.11czerwca. Tez karmie piersia, ale bywaja dni ze mam mniej pokarmu, albo maly domaga sie wiecej(Upaly, skoki rozwojowe itp). Mam 33lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie sie zaczernilam..fajnie ze mozna popisac z mamami ktore maja podobne problemy. Powiedzcie gdzie waszym dzieciom robia szczepionke tj. posladek, nozka. Corce robiono w nozke, Michas jest po pierwszych czczepieniach mial dwa wklucia w posladki. Slyszalam, ze nie powinno sie juz wkluwac w tylek, a tu.. Moj mial goraczke biedaczek po szczepieniu, podawalam syrop przeciwgaraczkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie sie zaczernilam..fajnie ze mozna popisac z mamami ktore maja podobne problemy. Powiedzcie gdzie waszym dzieciom robia szczepionke tj. posladek, nozka. Corce robiono w nozke, Michas jest po pierwszych czczepieniach mial dwa wklucia w posladki. Slyszalam, ze nie powinno sie juz wkluwac w tylek, a tu.. Moj mial goraczke biedaczek po szczepieniu, podawalam syrop przeciwgaraczkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Elunda :) moja córcia miała robioną w udko. Jakby było jeszcze trzeba ( nie przy heksie) to by było drugie udko i ramię. a w pośladki to nigdy nie słyszałam. dziewczyny z forum " rodzimy czerwiec/lipiec 2010" widzicie co narobiłyście swoim odejściem? :) pewnie się dziwiecie ile Was osób czytało :) ja przyznam ze trafiłam na Was kiedy już podjełyście decyzje o przeniesieniu na priv. to forum zalozylam dla kolezanek a tu tak sie rozrasta bo chyba dziwczyny mnie kojarzą z tamtych kilku postów:) Smiesznie wyszło ale bardzo fajnie:) wrocilysmy ze spaceru - obeszalm cała dzielnicę - mała spała. teraz jadła przez porażające 4 minuty i ogląda pokój - przy następnym karmieniu nie ma że boli - bedzie butla. wieczorem wychodze na zebranie pewnej organizacji do ktorej naleze. Biorę obstawę w postaci meza i córci - będa spacerowac w parku niepodal. Trzymajcie kciuki za dobra pogodę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eva1224 kochanie wypróbuj te sab simplex lub lefax - działaja cuda. Wpisz w wyszukiwarkę sab simplex lub saab simplex i nazwę naszego kochanego miasta to Ci wyskocza ludzie, którzy tym handlują. spróbować nie zaszkodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×