Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość teczowa1718

maluchy urodzone maj, czerwiec, lipiec 2010, pokój 256

Polecane posty

rilla_marilla- mi szyjka skróciła sie jakos w 27 tygodniu urodziłam w 42tygodniu. Badanie ginekologiczne bolało jak cholera...moze dlatego że miałam nie delikatnego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak wasze dzieci spia cały dzien i budza sie tylko na jedzenie??mój tak ma a wstaje ok 6 i nie spi do ok8 cały dzien spi a wieczorem z godzine nie spi potem spi.. wasze tez tak maja?? teraz mamy problem bo mały nie chce piersi łapac tylko odwraca głowe i krzyczy a jak sie odwróci w strone cyca to szuka jakby nie wiedział gdzie on jest.. podejrzewam zapchany nosek...w piątek mamy szczepienie.. a jutro badanie słuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qalut ja bym chciała , żeby moja mała tak spała. Niestety ona przewaznie nie spi cały dzień, nawet na spacerze. Zasypia wieczorem ok. 21-22. Potem 3 razy budzi sie na jedzenie i wstaje ok. 6 lub 9.00 ale były tez takie dni że od 4 nie spała a ja razem z nią :( Z piersią nie pomogę, ale jeśli to zapchany nosek to ja czyszcze gazikiem i płynem fizjologicznym i zawsze coś wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyszcze solą fizjologiczną.wypiłam wczoraj kawe zbozową i w nocy myslałam ze piersi to mi pekną.. czyli dobrze ktos radził ze jest mlekopędna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj to aki śpoich chociaz wieczorem trudno go uspić placze po włożeniu do łóżeczka... az czasami jestem zła na niego i krzykne.. a potem bardzo żąluje..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czołem dziewczyny, u nas dziś piękny dzień chociaz po trochu jesienny - wale na spacer, nie ma co. ja miałam skracającą się szyjkę ale urodziłam w terminie tak jak wyszło na 1 usg, bo u mnie wg miesiączki to bzdury wyszły (ostatnią miałam w lipcu a w ciąże zaszłam chyba pod koniec września ) na mnie kawa zbożowa nie działa a chlipie ją litrami czy wam też się tak nie chce nic w domu robić???? od dwóch dni nie mam ciepłej wody masakra!!!!!! męcze się z myciem a z młodym to już w ogóle kombinuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój Łukasz tak po połowie śpi, zje, pomacha łapkami, spi, zje i tak w kółko, ale wieczorem tak od 18 nie pozwalam mu już zasnąć żeby nocke całą przespał (robie mu 1 przerwe na żarcie), czasami przeciągne go do 22 i mam czas na pieszczoty z moim no i do rana to spokojnie się wyśpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rilla marilla a skąd taki fajny nik? przypomniała mi się ania z zielonego wzgórza :p (szkoda że nie mam córy to bym jej czytała całą sage )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mój Kamilek urodził się w 37 tygodniu i wszystko było ok. Co do spania to noce piękne budzi się raz na jedzonko i je nie dużo. W dzień bawi się gaworzy tylko troche śpi. Teraz zaczął przekręcać się z brzuszka na plecy przy czym śmieje się jak, mu się uda ,cudownie :) Wogule mam raczej aktywnego maluszka. Co do usg bioderek byłam przed wczoraj i wszystko jest ok ale lekarz kazał zakładać na pampersa pieluche tetrową na wszelki wypadek i nastyępna kontrola za 2 miesiące. Po za tym nie karmie piersią bo mi mleko zanikło i wogule mało go było i musiałam dokarmiać butlą. U mnie w rodzinie to podobno genetycznie uwarunkowane tzn. szybki zanik pokarmu. Ale Kamilek ładnie przybiera i szybko rośnie. Teraz podaje jż mu kleik bo samym mlekiem się nie najadał a jak skończy 3 miesiące to zaczne mu dawać kaszki bo już widze że sam kleik mu nie wystarcza. Taki mały głodomorek z tego mojego dziecka.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pucia fajnie masz że ci się już przewraca maluch. ciekawe kiedy u mnie to nastapi. ogarnełam chałupe, poczekam kiedy młody sie przebudzi nakarmie go i ruszymy w trase. puki co wypije sobie kawe i was poczytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi :) Zobaczymy ile jeszcze wytrwam. A mój nick jest właśnie z Ani z Zielonego Wzgórza :) Uwielbiam Rillę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rilla ja lubie akurat pierwszą część ale wszystkie zawsze czytałam z wypiekami na twarzy :p kurde bedzie wrzask na spacerze bo czape trzeba założyć :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój tez nie lubi czapy... a po ilu wam usypia we wózku?? a dajecie maluchom smoczek?? 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smoka daje do zasniecia lub jak marudzi, a zasypia czasami 5 minut czasami gozine. własnie mi zasnoł na ramieniu i pisze 1 reka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój w wózku zasypia po 5 minutach . Czapke to toleruje jako zło ostateczne choć czasem pokarze jakie płuca ma mocne:) Teraz śpi bo się zmęczył. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już po spacerze. Moja czape toleruje- jeszcze...a na spacerze to nie moge sie zatrzymać, bo mała tylko udaje, że śpi a jak stanę to zaraz oczy jak 5 zł. Taka mała ściemniaczka mi sie trafiła. Za to jak wracamy ze spaceru to spi po wyjęciu z wózka. Qalut smoka daje tylko w ciągu dnia jak marudzi. Boję się dawac przed zaśnięciem , żebym w nocy nie musiała latać do łóżeczka jak jej wypadnie. Pucia mam pytanko- można niemowlakom tak wcześnie kaszki i kleiki podawać, bo wszędzie gdzie czytałam to dzieciom karmionym butlą powinno się od 5 miesiąca włączać inne jedzonko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! po USG jest ok - szerokie pieluchowanie w ramach profilaktyki i kontrola za 6 tygodni. Leneczkowa mamo - ja trzymam mała w body na długi rękaw i śpiochach - czyli w sumie podobnie jak Ty. A śpi przykryta jeszcze kocykiem, ale jak się zrobi chłodniej do kołderkę uruchomimy. A co to za metoda ze szklanką? Chodzi o to jak z drugiej piersi przy karmieniu kapie tak? witaj labudka :) Elunda - a jak Ci się zyje na wyspach? i kiedy wracasz :) Rilla - ja też uwielbiam Rille. I cała ksiązke - za każdym razem jak Poniedziałek biegnie do Jima na stacji rycze jak bóbr. ide spróbować nakarmić mała - ciekawe ile poje tym razem... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj usypia ze smoczkiem i przez 2 godziny jak wypadnie to sie budzi potem jak usnie na dobre to wypluwai spi dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leneczkowa mama Rozmawiałam z moim lekarzem na ten temat i jak Kamilek skończy 4 miesiące to mu moge zacząć zupki podawać. Dzieci karmione mlekiem modyfikowanym szybciej podaje sie różne produkty. Jak się piersią karmi to póżniej zaczyna się urozmaicanie diety dzieciątka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a lubia lezec na brzuszku? mój na początku lubiał teraz marudzi...a takie małe musza lezec ok 8 godzin dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porażka ;/ possała 3 minuty i tak się wydarła, ze dopiero butla ją uspokoiła. nauczyła sie po kilku razach??? mam juz serdecznie dość :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój mały leży góra 5 minut na brzuchu, na więcej nie chce się namówić, najlepiej jest go kłaść na brzuch przed karmieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tęczowa chodzi o to, że podobno niektóre z mam jak ściągaja pokarm laktatorem to nie wytwarza sie oksytocyna i mleko nie leci. Dlatego trzeba odciągać wtedy jak dziecko jest przy piersi , z drugiego cyca. Fajnie , że z bioderkami ok. A ta laktacja to sie tak nie przejmuj. Ja tez na poczatku płakałam z tego powodu , a teraz już wyluzowałam.Przystawiam mała przed jedzeniem do piersi a potem daje butle. W między czasie odciągam jeszcze w ciągu dnia 2-3 razy mleko i starcza na 1 cały posiłek. Chyba , że bardzo Ci zależy na karmieniu wyłacznie piersia to trzymam kciuki. Pucia, dzięki za odpowiedz. Moja po 5 min, też się denerwuje jak leży na brzuszku, ale potrafi przełożyc główkę z jednej strony na drugą i utrzymać ją podniesioną przez parę sekund. Czasami jak jest zmęczona obracam ją na brzuszek i zasypia. Ja tez bardzo lubię Anię z Zielonego Wzgórza!!! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tu dzisiaj cisza....haftowane gałgany- 🖐️ hej napisz cos wiecej o sobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×