Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lena1612

moja pierwsza ciąża-radości i obawy

Polecane posty

wiesz co, ja jakoś dziwnie szybko poczułam te ruchy, każda z koleżanek, które niedawno urodziły bardzo się dziwiły, ze już czuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cartusia
Katrin ale słodziutki ten twój maluszek :):) U takich brzdąców to zawsze ten smoczek na całą buźke hhihi :) A ciekawe co tam u Mini Maus??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! W końcu wyszło słonko! Ale jest ślicznie :-) od razu humor dopisuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katrin śliczny Łobuziak:) Aśka, Twoje koleżanki się nie znają;) Ja oficjalnie ruchy poczułam 8 stycznia, a nie oficjalnie to jakiś tydzień wcześniej, tylko myślałam, że to w jelitach małe rewolucje się dzieją;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katrin maluszek pierwsza klasa :) a co do ruchów to małego dopiero jakoś w 23tc poczułam (a ponoć w każdej kolejnej ciąży jest szybciej), a Wiki od 18tc kopała strasznie i tak kopała aż się wykopała w tym 33tc :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka My po wizycie dziś. Szyjka sie skorciła, ale trzyma - to najwazniejsze. Niepokojące tylko ze dzidzia za szybko rośnie.. termin 3 tyg wczesniejszy z usg niż z owu no i przekroczyła 3 kg Mam zakaz spozywania cukru.. wlasciwie mam stosowac diete cukrzycową, chociaż poziom cukru mam w normie. Ale jak bedzie tak dalej rosła to faktycznie 3 tyg szybciej sie urodzi, albo bedzie trzeba cesarke robic :( Na szczescie poza tym wszystko i z nią i ze mną w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 200
czy któraś z was robiłą badanie na paciorkowca w ciąży? jak ono się odbywa ? na czym polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evve nie przejmuj się, będzie dobrze. Najważniejsze, że mała zdrowa. A waga z USG często się myli. Moje dziecko miało być małe ok 3kg, a miał 3620. Z kolei znajoma miała cukrzycę ciążową i podobno miała za wielkie dziecko, więc zrobili jej cesarkę a tu 2800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 20
czy któras z was ma /miała pępek innego odcienia od reszty brzucha? pępek zrobił się płytszy i jakiś ciemniejszy kolor łąpnął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! No i przyszło się rozpakować :P hi hi Mikołaj urodził się 5.02.2011 o 23.25 uwinęłąm się więc jeszcze w sobotę :) 3600/57 cm 10 pkt. Jest cudny!!! wczoraj nas dopiero do domku wyeksmitowali bo Mały miał żółtaczkę i naświetlanie. W szpitalu leżałam od wtorku na patologii i cierpliwie czekałam, laski przyjeżdżały i od razu na trakt, innym po dłuższym pobycie wywoływali a innym odchodziły wody i też w końcu trafiały na porodówkę... a u mnie nic :P C.D.N. nastąpi, Miki wstał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
no to kolejny dzidziuś do kolekcji mamy:-) gratuluję:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
miało być "no to kolejnego dzidziusia do kolekcji mamy ":-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini, to super, ze kolejne rozwiązanie za nami. Gratuluje :) Oczywiscie czekamy na ciąg dalszy opowiesci porodowej .. no i zdjecia :) To kto następny? Lena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje katrin i minimaus :) Katrin cudne maleństwo i ten smoczek jest faktycznie zajefajny hehe. Mój Patryk nadal używa tego samego smoczka co w szpitalu i jak patrzę na zdjęcia to wtedy też był taki na pół buzi :) Minimaus no widzisz przeżyłaś, a tak się bałaś :) I na pewno wiesz, że warto było, czekam na fotki Twojego maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cartusia
Mini Maus gratulacje!!! Witamy kolejnego maluszka na świecie:):) Dobrze, że wszystko w porządku :) i czekamy na relacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
właśnie odebrałam wyniki krwi no i chyba nie jest ciekawie , a do lekarza za tydzień dopiero także wierzę w was :-) że mi powiecie o co chdzi:-) Hematokryt wyszedł 37 , norma 37 -47 , hemoglobina 12,1 norma 12,0-16,0 neutrofile 7,02 tys/ul norma 2,50-7,00 neutrofile 71,5 % norma 40,00-70,0 limfocyty 19,3 % norma 20,0-45,0 jeszcze jak robiłam badania w grudniu to hematokryt miałam 40 , a hemoglobinę 12, 6 , resztę miałam w normie , no i doktorek powiedział że super wyniki mam , i chyba się wygadał. czy te standardowe normy obowiązują ciężarówki też? czy nam sa inne normy i lekarze wiedzą o nich ? bo zaczynam się martwić że mnie buraki czekają na poprawę wyników :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teścik ja też dzisiaj odebrałam wyniki. Mam ciutkę gorsze niż Ty. Hematokryt mam 34 i hemoglobinę 11,6 - niby może to oznaczać lekką anemię, ale zawsze sobie dokładam poziom żelaza do badania (kiedyś chorowałam na anemię) i do niedokrwistości mi daleko. Więc może po prostu jakieś witaminki dostane. Neutrofile też mam podwyższone - 7,2. Generalnie te odchylenia są bardzo niewielkie, więc myślę, że nie jest najgorzej. Bardziej martwi mnie to, że mi jednoznacznie wyszło jakieś zakażenie dróg moczowych:( Leukocyty w moczu mam 10-20, norma jest 0-5 i mój wynik( wg internetu) świadczy o zakażeniu właśnie. W poniedziałek idę do lekarza, więc się okaże czy na pewno, bo żadnych dolegliwości nie odczuwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teścik, aż sobie zajrzałam do moich badań. Ja miałam przy tych samych normach co ty taki wynik: Hematokryt 35,1 hemoglobina 12,1 neutrofile 4,3 neutrofie 51,1 limfocyty 36,1 To było jakoś zaraz na początku ciąży, lekarz mówił, że ok. A tu wyniki z ok. 18 tc i tu mam jakieś inne normy. Hematokryt 36,4 norma 35-55 hemoglobina 11,4 norma 11-17 neutrofile 4,6 norma 2-10 neutrofile 51,1 norma 50 - 80 limfocyty 10,3 norma 4-12 Też było wszystko ok. Mam nadzieję, że pomogłam coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
niby małe odchylenia więc może ok będzie . ale czemu mam te neutrofile przy górnej granicy . dziś kupiłam sobie wagę łazienkowa ,i po śniadanku i w ubraniu ważę może około 1 kg więcej niz 24 stycznia , więc mam nadzieję że doktorek będzie happy że nie tyję dużo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini serdecznie gratuluję!!! Sądząc po Twoim poście, Mikuś jest świetnym dzieciaczkiem i jesteś w nim zakochana po uszy :-) Suuuper!!! Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy historii porodowej. A co do wyników to Twoje teścik są OK, takie nieznaczne odchylenia (wyniki na granicy normy) to chyba o niczym nie świadczą.No może tylko będziesz musiała mocno je kontrolować, czego Ci życzę :-) Zaraz popatrzę, jakie ja mam wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cartusia
Hemoglobina w ciąży zawsze jest niższa między innymi dlatego, że ma to związek z łożyskiem i z dostarczaniem tlenu do niego nie wyjaśnie dokładnie o co chodzi bo aż tak sie nie znam, ale u ciebie te wyniki chyba nie są aż takie złe. Spokojnie najgorzej to martwić sie na zapas bo sie człowiek tylko strasznie zestresuje, ja też zawsze przeglądałam wyniki i porównywałam z Internetem... Zawsze sie zestresowałam i bałam, że coś sie dzieje, a na szczęście okazywało sie, że jest ok tylko właśnie z powodu tej hemoglobiny musiałam żelazo pobrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore żelazo chociaz mam morfologie całą super. Dr powiedział ze organizm potrzebuje rezerw żelaza na poród. Biore Ascofer - bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie było tak, że inny lekarz stwierdził ciążę, a inny prowadził. Ten pierwszy kazał mi brać żelazo i parę innych rzeczy, a ten drugi powiedział, że mam dobre wyniki i mam żelaza nie brać bo wzmaga mdłości. I do końca ciąży nie kazał mi nic brać. Ilu lekarzy tyle opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
za tydzień idę do lekarza to się dowiem czy mam brać żelazo , a póki co wcinam buraczki czerwone , i te inne warzywka co mają żelazo.chociaż gdzieś się doczytałąm że dla ciężarówek jest niższy poziom na hemoglobinę , także mnie to pociesza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 20
jak można pozbyć się bakterii z moczu? poprzednie badania miałam ok , leukocytów nie było , a teraz mam wpisane że są w normie. żurawinę trzeba jeść te owoce , czy skuteczniejsze są herbatki z niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimaus moje gratulacje :) kolejna do kolekcji czekamy na zdjęcia :) lena co do wagi z usg to bardzo rzadko się zdarza by pokrywała się z wagą prawdziwą więc nie stresuj się a jeśli się urodzi 3 tygodnie wcześniej to też nic strasznego bo to prawie w terminie bo termin uznaje się 2 tygodnie w przód i w tył od daty z OM :) teścik co do wyników to się nie stresuj bo dla kobiet w ciąży są inne normy też się schizowałam że mam złe wyniki ale moja gin mnie uspokoiła że w ciąży właśnie jest inaczej więc nie martw się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mini gratulacje! ja tez juz rozpakowana:):):) 9 lutego urodzil sie nasz synek Olivier.waga 3800,58cm i 10 punktow.jestem nim tak zauroczona ze szok-wiedzialam ze zwariuje na jego punkcie ale nie myslalam ze az do tego stopnia:) o 2 w nocy zaczely sie skurcze,o 7 bylismy w szpitalu a o 10.45 maly byl na swiecie.mimi ze poszlo dosc szybko to rodzenie nie zostanie moim hobby:) ogulem czuje sie dobrze,moge dosc sprawnie chodzic wiec sie ciesze bo myslalam ze bedzie gorzej.tylko mam nawal pokarmu i walcze z tym caly czas i niemilosiernie bola mnie piersi:( za to synek jest grzeczny jak aniolek.je,spi i tak na okraglo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
to ja pierwsza gratuluję synka na forum :-) teraz w kolejce czeka evvve:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lena wielkie gratulacje! :) Ja też przed porodem nie sądziłam, że tak można zwariować na punkcie swojego dziecka :) Czekamy na fotki Olivierka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×