Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CVXDVGFD

AXOTRET !!! PYTANIE

Polecane posty

Gość agatitka
przestrzegam wszystkich przed jakimikolwiek zabiegami kosmetycznymi, ja podczas kuracji byłam na tyle nieodpowiedzialna że poszłam na depilacje woskiem na twarzy- naskórek zszedl razem z woskiem, byłam napuchnieta, wygladalam gorzej jak po pierwszym wysypie podczas kuracji. Jesli nie chcecie wygladac na zombie nie popelniajcie mojego blędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
agatitka sweet mercii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, jestem w 2 tyg. kuracji i chciałabym zacząć chodzić na fitness (wychodzę za mąż i chcę poprawić figurkę), czy macie już jakieś doświadczenie jeśli chodzi o bóle mięśni i stawów podczas leczenia, myślicie, że LEKKI wysiłek zaszkodzi?POMÓŻCIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie dermatolog przestrzegał przed wysiłkiem fizycznym, niby mogą pojawić się gorsze bóle mięśni itp. Sam grałem w kosza i nie było żadnego problemu, chociaż dawna Axo była mała. Na ulotce chyba też coś jest o tym wspomniane. Wydaje mi się jednak, że grunt to Twoje nastawienie, jak bardzo chcesz ćwiczyć i to lubisz to nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie jestem nastawiona na MEGA wysiłek tylko po prostu żeby trochę się rozruszać, ale czytając samą ulotkę AXO to można w jakąś deprechę wpaść, dlatego tak się martwię tymi ćwiczeniami, czy jeszcze ktoś z was ma jakieś doświadczenia, opinie na temat WYSIŁKU przy AXO?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
je chodzilam na cwiczenia codziennie po pół godzinki jak zaczełam brac leki chodze 2 razy w tyg po pól godz miesnie mnie nie bola ale jakis oddech mam płytszy i szybciej sie mecze nie chce sobie zaszkodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traverso
Witajcie! Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę axotretu.....po 15-tu miesiącach terapii. Teraz będę obserwować swój organizam ,oczekując ustania wszystkich dolegliwości....a jest ich sporo. Szkoda ,ze nie doczekałam się opinii kogoś , kto ma to już dawno za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
trawerso tez mi sie to nie widzi ze tak mało odpowiedzi-chcialabym na bierzaco czytac opinie-trzymam kciuki aby bylo dobrze i pisz w miedzy czasie jak skora reaguje-czy jakies zmiany itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zakończyłam kurację w lipcu.. Podczas jej trwania było różnie, raz mniej byłam wysypana, raz bardziej, ale pod koniec buzia była prawie czysta.. po skończeniu leków buźka przez jakieś 2 miesiące była czyściutka, były tylko małe blizny na bokach twarzy, ale to mały problem, dermatolog daje różne maści, żeby skóra się zredukowała.. ale pod koniec września zaszły różne zmiany na mojej twarzy, w niektórych miejscach małe krostki, raz więcej, raz mniej.. w końcu trochę przeszło.. ale teraz od miesiąca mam trochę zasypane czoło takimi małymi krostkami. a najgorszy jest dekolt, jest cały zasypany.. idę niedługo do dermatologa, żeby powiedział co się dzieje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traverso
Klaudia123 a co z innymi dolegliwościami? Układ mięśniowo -kostny?Minęły bóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóle minęły.. a z czystą twarzą to aż się więcej energii miało.. ale do czasu.. a bóle duże miałam.. kręgi szyjne, cały kręgosłup. osłabiona byłam.. podatna na więcej urazów itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traverso
Witajcie! Przypominam...28.11.2012 wzięłam ostatni axotret, a dzisiaj nie pękają mi juz usta. Z doświadczenia polecam Alantan plus w maści.Przełożyłam do zakręcanego pudełeczka kupionego w Rossmannie. Jest lepszy od najlepszych pomadek bezbarwnych, nawet tych polecanych przez moją dermatolog. Nosiłam go w kieszeni i od kilku do kilkunastu razy dziennie smarowałam usta. Od kiedy to robiłam już nigdy mi nie pękały.Niestety nadal bardzo boli mnie krzyż, kolana i stopy. Od rana z oczu leją się łzy a wieczorem pieką mnie. Stosuję się do wszystkich zaleceń okulisty(rano i wieczorem mokre kompresy, specjalne krople do oczu)...nic nie pomaga. Nadal jestem ciągle zmęczona.Szkoda ,ze pogoda już nie pozwala mi na codzienną jazdę na rowerze. Od kwietnia do września robiłam od 10-30 km. dziennie. Kiedyś przed leczeniem chodziłam na basen. Niestety w trakcie brania leku skóra jest tak przesuszona, że nie chciałam jej dodatkowo masakrować chlorem. To kilka moich spostrzeżeń, postaram się na bieżąco pisać jak wygląda moje "życie" po terapii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traverso
Dziewczyny...pamiętajcie...zabezpieczcie się przed ciążą na 200%. Czytam wypowiedzi niektórych ...i oczy przecieram z powodu głupoty jaka bije od niektórch...nie ma mowy podczas brania tych leków o przypadkowej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha90
Witam serdecznie, mam pytanie w zwiazku z dawka Axotretu. Przez 4 miesiace brałam Izotek 10mg\dobę, jednak ostatnio lekarzowi sie odwidzilo i doszedl do wniosku, iz moja skora nie wyglada juz tak zle i od tej pory musze brac 10mg co DWA dni. Przeskoczylam na Axotret ze wzgledu na nizsza cene. Dla mnie to troche dziwne, bo jak czytam Wasze wypowiedzi, nie spotkalam sie jeszcze z dniem przerwy w braniu tabletek. Jak myslicie, czy taka dawka pomoze mi wyleczyc tradzik, czy tez bede sie z nim borykac bez konca?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilkaaaaaa
Mycha90, a jak poważny masz problem z cerą? ja mam np. strasznie tłustą, rozszerzone pory. Wyprysków nie ma tak dużo, ale cera pozostawia wiele do życzenia. Plus zsypana klatka i plecy, a nawet krostki na skórze głowy. Może taka dawka, bo z Twoją cerą faktycznie nie jest tak źle? Ja mam dawkę 20 mg na dobę. Dziś wzięłam 9tą tabletkę. Póki co, żadnych dolegliwości. I jedyne co zauważyłam, to że skóra się zarumieniła, ale nawet mi się to podoba :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny jeszcze raz proszę o informację na temat wysiłku fiz. Myślicie, że można normalnie chodzić na siłownię, czy macie jakieś doświadczenia? POMÓŻCIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
cwicze na gazelli w domku po ok 20min dziennie i nie mam zadnych dolegliwosci-mija 2 msc od brania tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traverso
Witajcie! Nie ma jednej zasady co do korzystania z siłowni, basenu itp. Po prostu należy słuchać swojego organizmu. Jesli rano masz problemy ze wstaniem z łóżka, to unikaj dużego wysiłku fizycznego, nie rób nic na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za pomoc, jak na razie to nie ma u mnie żadnych objawów typu ból mięśni, stawów, czasem trochę bolą mnie plecy, ale nie wiem czy to po lekach ponieważ wcześniej też miałam częste bóle pleców. Będę obserwować organizm i jak coś będzie nie tak to po prostu zrezygnuję z siłowni. Biorę axo 3 tydzień i jak na razie to najbardziej denerwuje mnie suchość skóry, szczególnie koło nosa i ust oraz suchość ust, żadnych innych skutków ubocznych nie zaobserowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha90
W moim przypadku tradzik pojawia sie glownie na policzkach. Najbardziej doluje mnie fakt, ze pomimo tylu miesiecy leczenia, nadal wyskakuja mi pojedyncze "miny"...to troche dolujace zwazywszy na fakt, ze leki tego typu sa takie obiecujace. Czasami mam ochote cisnac nimi w kat..Niby lekarz mowi, ze nie jest tak zle itp. ale ja nadal sie zle z tym czuje. I do tego te blizny potradzikowe. Nachodzi zima a przez to problemy skorne jeszcze bardziej sie uwidaczniaja. Mam cicha nadzieje, ze Axotret mi bardziej pomoze. Jutro biore pierwsza tabletke. Do tego przepisano mi masc Aknemycin, ale po posmarowaniu mam biala twarz (bardzo ciezko sie rozprowadza). Nie chce jednak jej nawilzac, bo z tego co czytalam nalezy wszelkie niedoskonalosci wpierw wysuszyc. Ale ile w tym prawdy- nie mam pojecia;/ Pozdrawiam Wszystkich Walczacych z tym okropieństwem ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
dzis bylam u lekarki po kolejna recepte-wyniki ola boga mam dobre -a msc wczesniej z watroba byl problem.zregenerowala sie -nie pilam alkoholu i bralam oslonowa hepatil-wiec teraz czzas wykupic 3 opakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traverso
Witajcie! Ciąg dalszy moich obserwacji...6-7 dni po zakończeniu terapii minęło to okropne łzawienie i pieczenie oczu. Silne bóle kręgosłupa i stawów nadal się utrzymują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Swoją przygodę z Axotret rozpoczęłam w czerwcu i za miesiąc prawdopodobnie kończę(już się nie mogę doczekać:)). W styczniu mam ostatnią wizytę.Ogólnie teraz twarz mam ładną już nie pamiętam kiedy coś mi wyskoczyło chociaż pozostały mi drobne blizny na policzku. U mnie najgorszy był pierwszy tydzień-miesiąc.Miałam wysyp choć nie było tak strasznie:) cały czas przesuszone usta i skóra a także do tej pory czerwoną twarz. W październiku musiałam odstawić tabletki na tydzień czasu ponieważ brałam inne tabletki i antybiotyk i serce mi nie wytrzymało. Postaram się zdawać relację po zakończeniu kuracji:) Życzę powodzenia innym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beemyhoney
Cóż, dołączam do grona biorących axotret. Ja co prawda nie mam wielkich problemów ze skórą, ale moje problemy ciągną się już mniej więcej 8 lat i moja skóra nigdy nie wyglądała perfekcyjnie. Zawsze miałam zasypane policzki, a ostatnio zaczęły mi wychodzić takie bulwiaste pryszcze na brodzie. Mam 23 lata i moja dermatolog powiedziała mi, że to już nie jest trądzik młodzieńczy i to po prostu nie minie mi z wiekiem. Ehhh, przede mną 8 miesięcy leczenia. Nie jestem zachwycona, no ale cóż mogę poradzić - chce w końcu przestac bać się rano spoglądać w lustro w obawie przed kolejnym syfkiem. Trochę się boję tego leczenia, ale skoro próbowałam już najróżniejszych kremów, maści i antybiotyków i nic nie wyleczyło mnie skutecznie, to czas zacząć terapię, która mam nadzieje mi pomoże. Pozdrawiam wszystkich, a zwłaszcza tych, z którymi będę się leczyć przez następne miesiące. Będe się starała pisac na bieżąco jak to u mnie wygląda. Do usłyszenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha90
Beemyhoney a mogę zapytać, jaką dawkę przepisał Ci dermatolog? Moj problem wygląda podobnie jak u Ciebie, tyle że nie mam "bulw" na brodzie. Niespodzianki wyskakują mi głównie na policzkach:) Leczę się już prawie 5 miesiąc a problem nie ustaje... Teraz dodatkowo przez zimno mam usta suche jak nie wiem co;/ Ale czasem trzeba pocierpiec, by cos osiagnać. Ja również życzę Ci wytrwałości w walce :) Pozdrawiam serdecznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha90
Beemyhoney a mogę zapytać, jaką dawkę przepisał Ci dermatolog? Moj problem wygląda podobnie jak u Ciebie, tyle że nie mam "bulw" na brodzie. Niespodzianki wyskakują mi głównie na policzkach:) Leczę się już prawie 5 miesiąc a problem nie ustaje... Teraz dodatkowo przez zimno mam usta suche jak nie wiem co;/ Ale czasem trzeba pocierpiec, by cos osiagnać. Ja również życzę Ci wytrwałości w walce :) Pozdrawiam serdecznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
Mycho czytalam wczesniejsze twoje posty i czy ta 10mg co 2 dzien nie jest za mało?u mnie teraz idzie 3 msc-w 1msc bralam 10rano i 20mg na noc-bylo super extra po miesiacu dostalam tylko 20mg na wieczor-i troche sie pogorszyło-powiedzialam lekarce i na 3 wizycie dostalam 20mg na wieczór i 10mg mialam wykupic i brac rano w przypadkach gdy jest gorzej przez pare dni/4-5/a potem odstawic i brac tylko 20na noc..jest super.ogolnie po 3 msc stwierdzam duza poprawe przedewszystkim nie swiece sie jak psu jajca-włosy myje co 2 a nawet4 dni-rewelacja /a mylam przez ok 18lat codziennie/.chce jeszcze dodac ze w aptekach ZDROWIE-jest axotrex tanszy i to sporo za 10mg place ok 36zł a za 20mg niecałe70zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha90
Własnie tez mi sie wydaje, ze biore za malo... nie wiem, czy nie zwiekszyc dawki i brac te 10mg \ dobre bo efektow to ja praktycznie nie widze:( Chce do stycznia sie wyleczyc na maire mozliwosci tego leku bo potem wybywam za granice i moge miec problem z dalszym leczeniem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomadka3
Generalnie zaczęłam terapie axo stosunkowo niedawno bo 7.12 Dermatolog kazał brać na zmiane 2,1,2,1 po 20 mg. Co do twarzy to specjalnej poprawy nie zauwazyłam a wrecz wydaje mi sie ze idzie pierwszy wysyp. Strasznie sie tego boje ale pocieszam sie ze idą swięta wiec nie bede musiała sie z tym pokazywac w szkole, poza tym mam cichą nadzieje ze moze nie bedzie to tak tragicznie bolec i wyglądać. ze skutków ubocznych to tradycyjnie suchosc ust ale nie jakas straaszna, bez leku tez mi schły zwłaszcza w miesiącach zimowych. Oprócz tego twarz jest bardzo sucha, łuszczy sie z niej skóra. Nic nie boli moze troche krągoslup ale mam wrazenei ze to troche eefekt placebo. Badan nie robiłam, ale w najbliższym czasie sie wybieram. I w koncu moje pytanie czy axotret moze pozostawic jakies trwałe uszczerbki na zdrowiu. Czy zniszczył komus wątrobe albo cos w tym rodzaju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
Pomadko zastanawiam sie dlaczego lekarz przepisal Tobie tabletki tak silnie dzialajace bez wczesniejszych badan?u mnie nawet dyskusji nie bylo do tego test ciazowy musialam zrobic i pokazac..juz pisalam ze w 1 miesiacu brania tabletek piłam alkohol co juz po 30dniach bardzo zle wplynelo na wyniki krwi testów watrobowych poziom skoczyl z 17 na 47-wykup sobie chepatil/ja mam to bialo pomaranczowe opakowanie-dawka silniejza/-po kolejnym msc wyniki sie unormowaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×