Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CVXDVGFD

AXOTRET !!! PYTANIE

Polecane posty

Hej, biorę axo trzeci miesiąc i chcialabym przerwać kurację, czy mogę po prostu przestać brać tabletki, czy muszę jakoś zmienić dawkę, czy są jakieś skutki nagle przerwanej kuracji??? POMÓŻCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Z trądzikiem zmagam sie juz 7 lat mase różnych masci które pomagały tylko na chwilę.Obecnie jestem na kuracji axotretem 20mg dziennie przy wadze 50kg i wzroscie 167. Wziełam juz 5 tabletkę i skutków ubocznych brak nawet skóra nie wysycha usta tez normalne jednak to co musze powiedziec to juz po 2 tabletce zaczeły mi wyskakiwac duże krosty ropne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nutsia
Cześć wszystkim :) od 6 lat mam trądzik, raz lepiej raz gorzej, ale nigdy nie doszłam w leczeniu maściami/płynami itp do gładkiej cery. Dermatolog chce teraz dać mi antybiotyki. Zastanawiam się, czy to ma sens? Może od razu uderzyć w izotretynoinę? Ale boję się tych ubocznych skutków ech :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku trądzik zawsze powracał nawet po antybiotyku ponieważ mam straszny łojotok zawsze na noc musiałam smarowac sie benzacne żeby rano moja buzia sie nie swieciała a w lato to byl koszmar nawet dobre podklady i pudry nie pomagały. Kazdy przechodzi inaczej przyjmowanie izotretynoiny u jednego wystąpują skutki uboczne a u drugiej osoby moga byc mniej nasilone. Ja żałuje że wczesniej nie zdecydowałam sie na ta kuracje chodziłam do beznadziejnych dermatologów w swoim miescie którzy na niczym sie nie znali wiec postanowiłam sie wybrac prywatnie do Wawy i tam mi zaproponowano axotret i powiedziano że leczenie czym innym to strata pieniedzy i czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy axotret musi byc brany na okrągło? mam 10 tabletek a wizyte u dermatologa 19.01i teraz juz juz nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość axxxx
nie mozesz zrobic przerwe do tygdonia, ja tez mialam przerwe 5 dni bo nie bylo terminu wolnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emkaaa
Witam:) dawno nie pisałam. Po trzech miesiącach brania axotretu skonczyłam moją kurację :) i jestem już miesiąc po. Jak narazie jestem zadowolona;) po tygodniu dokuczliwe pieczenie i pekanie ust i suchość oczu mija, nie całkowicie ale jednak, z każdym dniem jest coraz lepiej. Tabletki bralam kolejno 20mg/noc, potem 10mg rano i 20mg noc a w 3mcu 2x 20mg. wyniki badań miałam caly czas rewelacyjne, aż moja pani doktor nie mogła uwierzyć ;) co prawda prawie nie pilam alkoholu, przed planowana impreza odstawialam lek na dobe przed - tak dla wlasnego bezpieczzenstwa zeby nie przesadzić. 3 miesiac bardzo mi dokuczył, ne moglam sie doczekać końca i chciałam skończyć kuracje albo chociaż przerwać - bardzo nasiliły mi sie bóle mięśniowe, stawów, głowy, ogólne ciągłe przemęczenie. Dwa pierwsze miesiące były ok, czułam się naprawdę dobrze. Ale trzeci miesiąc to zgroza. Pilam więcej kawy niż zwykle ale to niewiele pomagało. Poza tym, bardzo pękał mi naskórek na dłoniach i przedramionach, coś okropnego - wszystkie detergenty typu płyn do mycia naczyń, proszki do prania itp powodowały okropne pieczenie. Chodziłam z pokaleczonymi czerwonymi dłońmi, nic przyjemnego. W ogóle skóra się bardzo przesusza, ale regularne stosowanie kremów i balsamów pomaga:) polecam krem cetaphil do twarzy. czerwony balsam do ciała garnier też jest ok:) co do włosów - elektryzujące się sianko ale nie umiem oduczyć się rzadszego mycia, chociaż mogłabym w tym momencie myć włosy co kilka dni:P zastanawiam się tylko czy po 3 miesiącach jestem rzeczywiście wyleczona, czy problemy za jakiś czas nie wrócą.. wszystkie bierzecie lek tak długo.. co prawda buźka elegancka, plecy też mi się ładnie wyleczyły. Pani doktor zapisała mi maść epiduo do stosowania dwa razy w tygodniu po zakończonej kuracji. Jak narazie prawie nie używam bo bardzo wysusza.. Jestem ciekawa jakich kosmetyków używacie po skończonej kuracji? i czy po kilku miesiącach po kuracji cera znów zrobi się taka..nieciekawa? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
Dzios bylam u mojej dermatolog po recepte na 4 opakowanie tabletek.caly czas mam kuracje 10mg rano i 20wieczorem.widze wyrazna poprawe na buzi jest gladsza ciensza-nie swieci sie -wlosy sa suche z mycia codziennego przeszlam juz od dawna w sumie na mycie co 3 dni-cieszy mnie to bardzo.niestety nie widze poprawy na pleckach :( pytalam sie dzis jak długo jescze bede sie leczyla ale pani doktor stwierdzila ze jeszcze jakies 3 msc..nie mam sennosci ani bulów-tylko suche usta i nos w srodku.ale juz sie przyzwyczailam i nie rozstaje sie z odpowiednimi kosmetykami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczynam 4 tydzien.. duze krosty poschodzily ale w ich miejscu mam takie strupki bo bardzo mi tam poschodziła skora i jest to dosyc nieprzyjemny widok bo jak naloze podklad to wszystko widac... ogolnie skora jest duzo gladsza ale czesto trzeba nawilzac co jest dla mnie nowoscią bo zawsze mialam skore na buzi blyszczącą i kremu nawilzającego wgl nie musialam nakladac... duzym plusem dla mnie jest to ze nie musze juz tak czesto myc wlosow teraz nawet moge co 3 dni a wczesniej to musialabym nawet codziennie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczynam 4 tydzien.. duze krosty poschodzily ale w ich miejscu mam takie strupki bo bardzo mi tam poschodziła skora i jest to dosyc nieprzyjemny widok bo jak naloze podklad to wszystko widac... ogolnie skora jest duzo gladsza ale czesto trzeba nawilzac co jest dla mnie nowoscią bo zawsze mialam skore na buzi blyszczącą i kremu nawilzającego wgl nie musialam nakladac... duzym plusem dla mnie jest to ze nie musze juz tak czesto myc wlosow teraz nawet moge co 3 dni a wczesniej to musialabym nawet codziennie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaczynam 4 tydzien.. duze krosty poschodzily ale w ich miejscu mam takie strupki bo bardzo mi tam poschodziła skora i jest to dosyc nieprzyjemny widok bo jak naloze podklad to wszystko widac... ogolnie skora jest duzo gladsza ale czesto trzeba nawilzac co jest dla mnie nowoscią bo zawsze mialam skore na buzi blyszczącą i kremu nawilzającego wgl nie musialam nakladac... duzym plusem dla mnie jest to ze nie musze juz tak czesto myc wlosow teraz nawet moge co 3 dni a wczesniej to musialabym nawet codziennie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, biorę axo trzeci miesiąc i chcialabym przerwać kurację, czy mogę po prostu przestać brać tabletki, czy muszę jakoś zmienić dawkę, czy są jakieś skutki nagle przerwanej kuracji??? POMÓŻCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, biorę axo trzeci miesiąc i chcialabym przerwać kurację, czy mogę po prostu przestać brać tabletki, czy muszę jakoś zmienić dawkę, czy są jakieś skutki nagle przerwanej kuracji??? POMÓŻCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia3113
Witajcie, jestem prawie 5 miesiecy po skończonej kuracji, na pękające usta polecam maść ALANTAN PLUS - cena ok 5 lub 8 zł wiele osób zachwałała tą maść na tym foru i ja też byłam zadowolona napewno wam pomoże, ja podczas kuracji zużyłam 1,5 tubki. Kuracja przebiegła pomyślnie do dziś mam piękną twarz bez krost:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, kurację zakończyłam w kwietniu, od tego czasu nie niepokojącego się nie dzieje, żądne wypryski się nie pojawiają, a skóra z tłustej stała się normalna. Wszystkim, którzy mają wątpliwości bądź obawy co do kuracji izotretynoiną, mówię, że warto. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomalu mija mi miesiac z axotretem: wysyp minal z czego jestem szczesliwa naprawde bo w koncu wyglada jakos moja twarz wiekszosc mi poschodzila twarz wyglada naprawde duzo lepiej z ustami daje jakos rade pomadka zawsze w kieszenii pod reka:) dzisaij tylko zauwazylam jak wycieralam nos odrobina krwi a czytalam ze to tez moze byc skutek uboczny.. w sobote ide do dermatologa ciekawe czy mi zmieni dawke czy cos:) ogolnie moja kosmetyczka do ktorej chodze czesto na makijaż bo wiadomo karnawał teraz powiedziala mi ze widac poprawe a mile slowo zawsze daje wieksza motywacje co nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha90
Zgadzam się z Maryśką :) Ostatnio zmieniłam żel peelingujący na żel Miclearny z serii BeBeauty i naprawdę zaczynam widzieć poprawe! :D Znów powróciłam do stosowania Davercinu i wydaje mi się, że to tez ma znaczny wpływ na stan mojej cery, gdyz jak stosowałam Acnemycin, nie było praktycznie poprawy ;/ Usta jak zwykle suche ale staram się je nawilżać i duuużo pić. Dawka Axotretu jak do tej pory 10 mg/dobę :) Zaczyna mi się uruchamiać pozytywne myślenie :P Mam nadzieje, że na wiosnę zostaną mi juz tylko małe ślady :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
jestem w polowie 4 opakowania-twarz mam bardzo ładna-sa jeszcze nieliczne krostki ale ogolnie jest swietnie z pleckami nie bardzo mam wrazenie ze nic nie znika ze są bez zmian-moze jeszcze na nie przyjdzie czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beemyhoney
Hej, jestem po drugiej wizycie u dermatologa. Jestem w drugiej polowie drugiego miesiaca. Wyniki mam bardzo dobre, skórę normalnie śliczną - aż sama jestem jestem w szoku. To strasznie, ale to strasznie fajne nie musiec sie przejmowac kolejnym syfkiem na twarzy. Na usta probowalam wiele specyfikow, a pomogła mi.... wazelina za 2,50. :) Nie mam zadnych skutkow ubocznych, mimo 30 mg axotretu dziennie. Mam nadzieje ze tak zostanie. Szczerze polecam kurację, to naprawde nic strasznego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beemyhoney
Hej, jestem po drugiej wizycie u dermatologa. Jestem w drugiej polowie drugiego miesiaca. Wyniki mam bardzo dobre, skórę normalnie śliczną - aż sama jestem jestem w szoku. To strasznie, ale to strasznie fajne nie musiec sie przejmowac kolejnym syfkiem na twarzy. Na usta probowalam wiele specyfikow, a pomogła mi.... wazelina za 2,50. :) Nie mam zadnych skutkow ubocznych, mimo 30 mg axotretu dziennie. Mam nadzieje ze tak zostanie. Szczerze polecam kurację, to naprawde nic strasznego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jestem po 2 wizycie :) dermatolog mi powiedziala ze widac duza poprawe zreszta ja sama ją widze:) taka typowa gladka skora jest narazie na nosie ale mam nadzieje ze wkróce sie pojawi też na policzkach:) nic sie nie zmienilo z dawka nadal 20mg rano i 10mg na noc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlooosy
Czy po zakonczonej kuracji- 3 tyg po mozna farbowac wlosy?Przyznam,że farbowalam w trakcie i strasznie nierowno mi wlosy zlapalo,gdzie nigdy z tym problemu nie mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
ja w trakcie kuracjii juz 2 razy mialam włosy farbowane i nic złego sie nie dzieje-wszystko ladnie jak zawsze /biore axotret 4 msc/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlooosy
Ok moze tak po prostu tym razem mi źle zlapalo.Planuje rozjasnienie wlosow,mam tak nierowne i boje się żeby u fryzjerki db wyszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loozak4
Witam, chciałbym się was zapytać czy po kuracji axotretem nie przytyło wam się na twarzy? z tego co wiem to chyba nie ma takich skutków. ale czytałem na jakiś forum ludzie co brali izotek to niektórzy mówili, że im się przytyło. jestem dość szczupły i nie chciałbym mieć pyzatej twarzy. i jeszcze jedno pytanie : czy można w czasie kuracji chodzić na siłownie? z góry dziękuję za odpowiedź ! Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlossssy
Nic się nie tyje,wrecz przeciwnie,mi lek wysuszyl i pozbawil tluszczu na twarzy,kazdy pyta i mowi że źle wygladam.jak chora,a na silownie normalnie - nie mozna tylko przesilac organizmu za bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loozak4
Aha, to cieszę się bardzo. Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam ! ;) życzę udanej kuracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
Ja tez nie przytyłam-sama nawet sie zastanawiam czy nie wygladam gorzej poniewaz skóra zrobila sie cie ńsza i mam wrazenie worów pod oczami opadajacej lekko powieki i policzków wczesniej tak nie mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loozak4
hehe, macie ten plus, że już koniec kuracji. ja dopiero co zaczynam, narazie po 5 dniach żadnych skutków ubocznych tylko troche plecy mnie bolą, ale mysle, ze z czasem to minie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×