Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CVXDVGFD

AXOTRET !!! PYTANIE

Polecane posty

Gość BlaBlaJustCallMeBla
Sorry, to ja odp temu kolesiowi ;D ale wpisałam jego pseudonim przez przypadek - to było przed pierwszą kawą -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweetsour
Hej! Dołączając się do dyskusji na temat preparatów nawilżających oraz tych na "syfki", to z tych pierwszych osobiście polecam absolutny hit - Cold Cream Avene, który jest kremem tłustym na zimę teoretycznie, ale w praktyce przy stosowaniu Axotretu jest idealny. Moja cera pochłania każdą jego nałożoną ilość. Troszkę się świeci, ale po 10 minutach jest ok. Nadmiar kremu można też ściągnąć chusteczką, a świecący nos przypudrować. Na noc wmasowuję szczególnie dużą ilość, na następny dzień skóra jest świeża, nie widać podrażnień i łuszczących się skórek. Do ciała używam wspomnianego już wcześniej Cetaphilu - jest całkiem niezły. Na syfki próbowałam stosować już kilka kosmetyków, ale póki co topowe miejsce zajmuje AI Bioderma. Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xblu
Mam mały problem, zostało mi 10tabletek a na wizytę umówiona jestem dopiero na 20.03 :( będzie to miało jakiś większy wpływ jeśli zmniejsze dawke i zaczne je łykać co drugi dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
ja bym zaryzykowala i brala co drugi dzien nie ma wyjscia-albo dzwon do lekarza moze uda sie przyspieszyc wizyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlaBlaJustCallMeBla
Dziewczyny poważne pytanie: Czy przez Axotret macie czasami problem z sercem? Tzn. wczoraj prawie zemdlałam przy umiarkowanym wysilku, ćwiczylam i serce znienacka zaczęło wariować :| Od kilku lat ćwiczę regularnie, bardzo cięzko mi teraz ograniczyc ruch do ZERA ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xblu
Ja osobiście nic takiego nie zauważyłam, ale na innych forach spotykałam się że niektórzy przy axotrecie odczuwali jakieś dolegliwości związane z sercem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beemyhoney
Hej, ja wlasnie jestem w koncowce 3 miesiaca. Jedyne co bardzo, ale to bardzo mi doskwiera to usta. Są w stanie katastrofalnym, ale i to moge przeboleć na rzecz czystej buzi. W ciagu 3 miesiecy stosowania wyszło mi (fanfary) 5 pryszczy - w tym wczoraj, ale goją się w trybie niemal natychmiastowym więc się nie martwie. Ktos pytal o krem nawilżający, mnie dermatolog poleciła Cetaphil (ktoś wcześniej pisał) i rzeczywiście jest rewelacyjny, pracuje w klimatyzowanym miejscu, ale skora przez cały dzień się nie wysusza. Mam natomiast inny problem, byłam kilka dni temu u ginekologa, wspomniałam mu o tej kuracji i on powiedział mi, że najlepiej odczekać mniej więcej 2 lata nim będzie się chciało miec dziecko. :/ Moja dermatolog powiedziała, że w ciągu jednego miesiąca lek wypłukuje się z organizmu(to samo można przeczytać na stronach związanych z tego typu kuracjami), a ja chciałam z 3-4 miesiące po ukończeniu kuracji zacząć starać się o dziecko. Nie wiem kogo słuchać, trochę się zaniepokoiłam. A Wy moje drogie, macie jakieś informacje na ten temat? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlaBlaJustCallMeBla
Wiesz wydaje mi sie ze lepiej odczekac ponieważ jeśli masz ryzykować niepotrzebnie zdrowie Twojego dziecka, to nie ma sensu.. co do ust polecam nanobase jest swietna!!! koszt jak jak cethapil ok 35zl ale na prawdę pracujesz różnice w stosunku do innym balsamow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaco_86
Dzięki. Mam nadzieję, że problemów z potencją nie bede miał. Ja biorę axotret dopiero od kilku dni i jedyne co mi doskwiera to bolące oczy. Co możecie polecić na nawilżenie oczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna0006
Axotret biore juz 2 tygodnie to co mi doskwiera to masakrycznie suche usta, az czasem robia sie sine, sucha skóra twarzy i ciała ;/wysyp tradziku tez jest i to dosc duzy ale sie nie dołuje bo mam nadzieje ze szybko minie, ale tak po za tym jest nawet dobrze. Mój dermatolog mówił mi ze lek osłabia organizm wczorj byłam wykonczona całym dniem i przespałam cały praktycznie wieczów jak tak dalej bedzie to musze go poprosic o wypisanie zwolnienia i zrobie sobie wolne od codziennego chaosu ;D smaruje sie Cetaphilem codziennie i tez wazelina bo w niektórych miejscach bardziej schodzi mi skóra i pwiecze ;D jaco_86 najlepiej pujść do apteki i zapytać sie o jakies krople nawilżające, duzo jest do wyboru napewno cos znajdziesz dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xblu
To prawda że przy axotrecie powinno się brać tabletki anty? nigdy ich nie brałam i nie wiem czy mam się o nie upomnieć przy kolejnej wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewciuś
xblu - na opakowaniu wszedzie są oznakowania że AXO uszkadza płód, dlatego należy się zabezpieczać. oczywiście jesli ktoś nie uprawia seksu to nie ma takiej konieczności. chodzi tylko o jak najlepszą ochrone przed ciażą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewciuś
jestem w 12 dniu kuracji i od wczoraj mam dosc mocno zarumienioną twarz. też tak macie/mieliście? czy mam się martwić? mam jasną karnacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! ;) pisze do Was z pytanie, gdyż jestem zaniepokojona. biorę axotret 3 miesiecy (20mg na dzien) , wysyp juz miałam nawet dwukrotny. Ogolnie nie widze jakiś wielkich efektow, codziennie wychodza mi jakieś nowe, bolace lub nie. to jest dobijajace kiedy rano się nudzę, patrze w lusterko z nadzieja ze jest tego mniej a widze jeszcze wiecej niz było. powiedzcie mi dziewczyny po jakim czasie widziałyscie jakiekolwiek zmiany na lepsze??? z tego co czytałam to wiekszosci ludzi po 2 lub 3 opakowaniach nic nowego nie wyskakuje, jedynie co to goja się rany po wysypie, który i tak juz miałam... wiem ze to jest długotrwała kuraca , a ja jestem niezbyt cierpliwa ale same wiecie jak by się juz teraz chcialo miec ładna buzke... proszę o odpowiedź. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xblu
Rozmawiałam dzisiaj ze swoją dermatolog bo tak jak wcześniej pisałam kończą mi się tabletki, przepisała mi ISODERM i nie wiem czy przestawić się na to czy nadal kontynuować kurację axotretem. miałyście do czynienia z tym isodermem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dołanczam do was bo również od prawie trzech miesięcy jestem na kuracji Axotretem 20 mg dwa razy dziennie. Skutków ubocznych wielkich nie mam jedyne co to suche usta i ciało,ból dolnych części pleców i od czasu do czasu ból głowy. nie miałam w tych trzech miesiącach żadnego wysypu na twarzy co mnie bardzo dziwi bo wszyscy o tym pisza. jedyne co mnie martwi to ciąża,planowałam dziecko po kuracji ale ze wcześniejszej wypowiedzi dało mi to dużo do myślenia. pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarikaZet
Hej,ja rowniez stosuje ten specyfik od polowy stycznia.Zostalo mi jeszcze kilka tabletek a biore jedna dziennie.Mimo kosmetykow nawilzajacych mam bardzo sucha skore,usta pekaja (mam bardzo wydatne duze usta),swedzi mnie glowa i to bardzo hmm wlosy mi sie przetluszczaja dopiero po 3dniach co w moim przypadku nastepowalo po 1 dniu,troszke pobolewa mnie po prawej stronie pod zebrami boje sie ze moze byc to watroba...niestety nie mieszkam w polsce i wizyte u dermatologa w pl mam dopiero na poczatek maja.Nos i oczy suche stosuje preparaty nawilzajace.Nie mam apetytu ,jestem senna bardziej niz zwykle.Jesli chodzi o stan twarzy to na poczatku bylo niezle pozniej tragicznie potem znowu niezle i teraz znowu zaczelo sie nie ciekawie...w maju mam przyniesc wyniki badania krwi takie o ktorych rowniez piszecie jeszcze ich nie robilam lekarz stwierdzil ze nie ma to wiekszego znaczenia czy zrobie je teraz czy przed sama wizyta.Jesli pobolewanie po prawej stronie nie ustanie bede zmuszona isc do lekarza tutaj dam znac czy to jest zwiazane z tym ze lekiem.Licze na cud na normalna twarz doroslej kobiety beztradziku krost przebrawiem nie chce uzywac juz fluidow chce czuc sie swiezo i naturalnie.Nie chce sie wstydic ,nie wychodzic z domu.Mam nadzieje ze dzieki tym tabletkom to sie uda.Pozdrawiam i zycze sukcesow w leczeniu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna0006
xblu ja akurat biore tebaletki anty moj dermalolog odrazu na wejsciu powiedział ze musze isc do ginekologa po ustalenie leczenia hormonalnego. Uzywam tabletek Yasmin sa SUPER ! nie zatrzymuja wody w organizmie nie tyje sie po nich i dobra wiadomośc dla Pań które maja mały biust po tych tabletkach rośnie ! Mam wrażenie ze to co jem idzie mi w cycki O.o Tabletki sa rewelacyjne, owszem mają skutki uczoczne takie jak plamienia albo lekkie bóle brzucha ale warto :d dzieki temu moge kochac sie z chłopkaiem bezpiecznie, a o dzieciach jeszcze nie mysle :) A Axotret biore 3 tygodnie jak narazie nie dzieje sie z moja buzia nic szczególnego ;/ po za tym ze mam suche usta jak cholera ! skóra sucha wychodza mi czerwone plamy które pieką i swedza ale smaruje sie HUD SALVA z firmy Hudadil jest super ! pomaga mi bardzo na drugi dzien praktycznie wszytsko schodzi;D 100ml/ ok. 30zł "D mi sie opłaca :p jedynie co moge powiedziec to trzeba wytrwac ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
dostalam anginy ropnej zapalenie migdalkow i od dzis raz dziennie antybiotyk-zadzwonilam do mojej derm czy moge nadal brac axo..i moge zmniejszyc przez te dni tylko dawke do 10 na dobe i bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klik_94
hej:) ja brałam axotret przez 16 miesięcy, efekty były zadowalające, miałam gładką buźkę.. ale po roku problem wrócił:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewciuś
ja coś słyszałam że Diane mają wycofac ze sprzedaży skoro kilka osob zmarło podobno. ja biore Cilest i dobrze mi go organizm przyjał od razu. bez efektow ubocznych. biore go juz jakies 9 miesiecy a Axotret troche ponad pol miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xblu
też tak macie, że kilka dni przed okresem i w czasie okresu buzia jest idealna, a zaraz po nim na nowo zaczynają wyskakiwać różne wypryski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xblu
też tak macie, że kilka dni przed okresem i w czasie okresu buzia jest idealna, a zaraz po nim na nowo zaczynają wyskakiwać różne wypryski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traverso
Witajcie! Moje pytanie do Klik 94...brałam axotret przez 15 miesięcy. Jestem 4 miesiące po zakończeniu. Buzię mam gładką ale bardzo niepokoją mnie nadal bóle stawów i mięśni, które były bardzo dolegliwe podczas brania leku. Jak u ciebie to wyglądało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaco__86pl
Witajcie, Ja biorę dopiero dwa tygodnie i oprócz suchej skóry to nie mam żadnych efektow ubocznych. Obawiałem się impotencji bo straszylli mnie że może nastąpić, ale jest dobrze ;) Powiedzcie mi tylko czy można pić alkohol przy tym, bo nie uśmiecha mi się być abstynetnem kilka miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
jesli zamierzasz wieczorem napic sie alkoholu to na moje oko powinienes wieczorem zrezygnowac z dawki axo..i bierz hepatil.ja przez miesiac jak sobie pozwolilam na drinki winko to wyniki krwi mialam szok lekarka miala obawy czy dalej mi przepisac recepte na axo..ale przyznalam sie ze melanzowalam..pozniej juz delikatniej i odstawiajac jedna dawke leku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlaBlaJustCallMeBla
Sylas17, czyli pilas od czasu alko? Axo nie wymaga pelnej abstynencji ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
pilam i pije nadal-wino ,wódeczke .nie za czesto ale zdaza sie raz w tyg.przed badaniem krwi radze miec przerwe ok 4 dni bo inaczej wyniki beda złe.ale jak juz pisalam jesli rano wezme 10mg axo to na noc juz nie biore i nieraz z dawki rannej rezygnuje tez .no i hepatil obowiazkowo-ten biale opakowanie pomaranczowe napisy bo to jest na odbudowe watroby.i wyniki od msc mam eleganckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate89
Witam:) Może opowiem swoje doświadczenia z axotretem. Zaczęłam go brać we wrześniu 2012 mając 23 lata (z trądzikiem męczę się od klasy maturalnej), chyba zostało mi jeszcze 2 miesiące kuracji (na ost wizycie pani doktor coś takiego wspomniała), przez cały okres brania leku nie miałam silnego wysypu trądziku, po prostu miałam (i mam nadal) zaczerwienioną twarz, ale to podobno w ciągu miesiąca po zakończeniu kuracji mija. Przez cała kurację miałam wysuszoną twarz i usta, najgorsze jest to, że nawet przy ciągłym nawilżaniu twarzy, kiedy nałożę podkład (do cery suchej) to i tak mam takie nieładne łuski, ale tyle wytrzymałam to jeszcze trochę dam radę:) Noszę soczewki kontaktowe ale do tej pory nie odczuwałam żadnego dyskomfortu, jednak od tego miesiąca ciężko mi w nich wytrzymać, czuję jakby mi piekły oczy, nie wiem. I chyba wzrok mi się pogorszył, mam nadzieję że to minie. Pojawiły się też bóle głowy, głównie wieczorami i bóle pleców w dolnej części. Te ost objawy to chyba przez zwiększenie dawki o 10 mg. Po dotychczasowej kuracji moja twarz naprawdę wygląda lepiej, ale nie jestem w 100 % zadowolona, zostało mi trochę blizn po pryszczach. Jednak te blizny potrzebują osobnego zabiegu. Jak wspomniałam prawdopodobnie w maju skończę kurację więc może twarz jeszcze bardziej się poprawi. Jednak najbardziej się obawiam odstawienia leku i tego, że trądzik powróci. Jednak nie żałuję że zaczęłam kurację tym lekiem, gdyż naprawdę mi pomogło i pojawianie się nowym pryszczy zostało zahamowane, obyna stałe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
Kate ja tez sie boje odstawienia.juz sie przyzwyczailam ze buzia mi sie nie swieci ze włosy myje srednio 3-4 dni/nieraz nawet5/.lecze sie 5 msc i tez nie mam idealnej buzi ani plecków ale jest znaczna poprawa.zostal mi jeszcze 1 msc.chcialabym aby na policzkach i pleckach polikwidowały sie blizny po tradziku bo nic nowego mi nie wyskakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×