Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość CVXDVGFD

AXOTRET !!! PYTANIE

Polecane posty

Gość xblu
czy u Was też pojawiły się takie plamki jak przy łuszczycy? nie wiem czy to ma związek z tym lekiem czy z jakichś innych przyczyn mi się to pojawiło... byłam już u dermatolog przepisała mi maść, ale jak na razie walczę z tym dalej, ktoś coś wie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzydkie kaczątko
Czesc , 10 miesiecy z atroxetem za mna.. mialam stosowac rok ,ale juz nie wytrzymalam, przerwalam na wlasna reke jakis miesiac temu... NIE PIJCIE ALKOHOLU!!! NIE WYCISKAJCIE!!! TO NAJWAŻNIEJSZE Wszystko zniknelo,zamierzany efekt osiagniety.cud. Czy polecam ....trudno powiedziec , moj organizm wytrzymal .. ale wiem ze drugi raz by nie podolal,dlatego mysle ze dla niektorych i jedno leczenie moze byc za ciezkie..To trudne leczenie trzeba miec mocna psychike i zdrowie..im jestesmy wrazliwsi i slabsi fiz tym ciezej. Mi sie udalo..Wy musicie ocenic sami swoje sily. KOCHAM SWOJĄ SKÓRE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy któraś z Was wie czym grozi wyciskanie? Szczerze to ja to co mi wyskoczy wyciskam. Oczywiscie potem całą warz dezynfekuję. Mam dosyć tych wielkich gór na twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorry, za błędy we wcześniejszym poście. Teraz juz poprawnei :) A czy któraś z Was wie czym grozi wyciskanie? Szczerze to jak coś mi wyskoczy to wyciskam. Oczywiscie potem całą twarz dezynfekuję. Mam dosyć tych wielkich gór na twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna898
Mój dziś 8my dzień, skóra wygląda świetnie, dlatego jeszcze bardziej boję się wysypu.... Bo w przeciągu tygodnia bardzo mi się poprawiło.... To pewnie cisza przed burzą... Naczytałam się dużo, i wiem że jedni mają wysyp po kilku dniach, inni nawet po kilku miesiącach. Osobiście wolałabym, jeśli już muszę... to w czasie wakacji - ale tego przecież się nie wybiera... Oby nie było źle, i do przejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jestem po półtorarocznej kuracji Axotretem, początki były bardzo ciężkie i niemal wszystkie skutki uboczne jakie tylko mogą się pojawić.. ale przetrwałam od miesiąca nie biorę leku i na ten efekt czekałam kilkanaście lat, nie mam żadnych sladów na cerze, skóra wygląda wspaniale.. ale były liczne momenty zwatpienia.. najpierw pół roku dawki-powiedzmy średniej i rok maksymalnej, do teraz mam niestety problemy z oczami- więc od razu przestrzegam jeśli pojawi się u waz łzawienie, zaczerwienione oczy i kolejne zapalenie spojówek zgłoscie się do okulisty ale dodając, że jesteście w trakcie leczenia trądziku.. ja niestety poszłam za późno i skończyło się miesiącem antybiotyków.. tak czy inaczej przeszłam przez te 1,5 roku wiele ale na pewno nie cofnęłabym decyzji brania axotretu i polecam każdemu kto tak jak ja jeszcze nie tak dawno stojac przed lustrem zastanawia się jak się uczesać aby zasłonić jak najwięcej twarzy i jakich kosmetyków użyć aby nie było widać.. teraz juz nie mam takich dylematów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kristoferek
Witam:) Wczoraj skończyłem kuracje Axotretem (brałem go około 10 miesięcy). Moje pytanie brzmi czy mogę normalnie pić alkohol i przebywać na słońcu? Czy trzeba odczekać jakiś czas po tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tez dołączam..u mnie mija 9ty miesiac...jest lepiej (tfu tfu) na pewno. ale wydaje mi sie ze skora zrobil mi sie szara i wokol oczow taka cienka!! czy tez cos takiego odczuwacie???? i jeszcze brzuch mi wywala - to tez moze byc od dlugosci brania tego leku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate89
kristoferek mi dermatolog mówiła, że 6 m-cy mam unikać opalania się, ja skończyłam kurację tydz temu i nie leżę plackiem i się nie opalam, ale na słońcu normalnie przebywam, tylko filtrem się smaruję i nic mi nie jest. Co do alkoholu myślę, że normalnie możesz pić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julllo
Mojej koleżance tez podczas brania tego leku wywalało brzuch, okazało się że to jakieś zapalenia jelit czy coś takiego. Miała także problemy z trawieniem. Także może warto się skontaktować z lekarzem i dmuchać na zimne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kristoferek
kate89 dzieki za odpowiedz ;) co do opalania to nie lubie sie za bardzo opalać ale i tak mnie słońce szybko chwyta nawet jak nie leże ;) a co do alko to przydałoby sie coś w koncu wypić bo tak od 10 miesiecy abstynęcic to ciężko :D a co do brzucha to robiłem systematycznie co jakiś czas badania krwi zeby sprawdzic czy wszystko w normie i nie mam zadnych bóli brzucha itp ;) dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość choanoflagellata
Borykam się z popękanm ustami w kącikach. Nic nie pomaga, żadne Carmexy, maści witaminowe.... Mam juz dosyc. Zjeść nic się normalnie nie da... Możecie coś jeszcze polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kristoferek
@choanoflagellata mi najlepiej pomagała pomadka OEPAROL z filtrami uva/uvb spf 20 chyba o smaku waniliowym, chodz nie mogłem sie do niej przyzwyczaić z początku to później była niezastąpiona. Najlepiej mi natłuszczała usta i mi nie wysychały, także w kącikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy podczas kuracji korzystaliście z wizyty u kosmetyczki? Oczyszczanie manualne? Wiem, że to jest odradzane, ale nie mogę wytrzymać z tymi wilkimi syfami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate89
Chanoflagellata skończyłaś kurację i masz pryszcze? niby nie powinno ich być. ja nie korzystałam z kosmetyczki, bo po terapii zostały mi tylko blizny po pryszczach (niezbyt duże), czekam na kontrole za 4 m-ce i wtedy się zastanowię co z bliznami można zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate89
Chanoflagellata to w takim razie masz dwa wyjścia albo przerwij kurację, albo przetrzymaj to, bo kosmetyczka w trakcie terapii tym lekiem jest niewskazana, jeszcze więcej szkody sobie możesz narobić - skóra twarzy i tak jest już podrażniona przez lek. Ja skończyłam kurację i do kolejnej wizyty (za 4 m-ce) mam zakazane nawet robić sobie peeling.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgaAgaAga12345
Witam:) Biore axotret od 2,5 miesiąca.. niestety skutki uboczne to wiadomo suchość ust, bóle stawów, czasami glowy jak i w okolicach klatki piersiowej. Ale teraz zaczyna mnie łapać przeziębienie, a ja nie wiem cz mogę zażyć jakieś inne leki... a kolejna wizyta u dermatologa za miesiac.. wiecie może coś na ten temat?? Bardzo prosze o szybką odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Slacker
Witam.Mam 26 lat. Biore Axotret 1 miesiąc - NIGDY ( nie miałam problemów skornych, nawet w okresie dojrzewania, skora gladka, jedynie zaskorniki) 2 miesiace temu cos zaczelo sie dziac na prawej stronie policzka, zaczely wychodzic mi podskorne guzki wypelnione krwia i ropa. Zareagowalam dosc szybko bowiem w pracy mam caly czas kontakt z testerami kosmetykow macanych i dotykanych przez wiele klientek. Podejrzewalam gronkowca. Natychmiastowo najlepszy dermatolog w miescie. Diagnoza druzgocaca - silny tradzik ropowiczy ze zmianami guzkowymi. I wiecie co jest najlepsze? przyczyna tzw " bez przyczyny", zmiany hormonalne, tzw tradzik po 30-stce. Do rzeczy - zaatakowalismy z lekarzem najsilniej jak mozna bylo, nie wahalam sie na kuracje axotretem. 29-ego minie miesiac odkad zazywam tabletki 2x po 20mg podczas sniadania. Jak na razie NIE ZANOTOWALAM zadnych skutkow ubocznych. Pierwsze 2 dni wysypalo mnie jak przy ospie i przez 3 dni zeszlo. Od tej pory nie odczuwam nawet wzmozonej suchosci ust. Po prostu nic, nie luszczy mi sie skora ( a mam mieszana, z tendencja do przesuszania), nie pojawily sie wypryski, Zmiany na policzku - diametralna poprawa, guzki sie wchlaniaja. Tak czy siak czekam na najgorsze : P , bo to dziwne zeby nie miec zadnych negatywnych objawow hehe. Kuracje mam przewidziana na 6 miesiecy + 2 miesiace po kuracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate89
AgaAgaAga12345 nie można łączyć z axotretem antybiotyków z grupy tetracyklin (jak lekarz będzie ci coś na przeziębienie przepisywał to powiedz, że bierzesz axotret i z tymi antybiotykami nie możesz go łączyć). Tyle wiem na pewno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate89
nie można też przyjmować preparatów zawierających witaminę A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate89
Slacker nie musisz czekać na najgorsze, bo możesz przejść lekko kuracje. U mnie przez cały okres stosowania leku nie było żadnego wysypu pryszczy, tylko skóra była niezbyt mocno wysuszona i tyle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem w trakcie 3 opakowania. Wysyp był, na chwilę się uspoiło ale znowu coś się zacżęło dziać. A mianowicie wyskoczyły jakby dwie grudy... Czy miałyście może tez tak, cz to znikneło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w trakcie 4-go opakowania pojawiło się kilka wyprysków, co wcześniej (tzn. 3.cie u początek 4.go nie miało miejsca) ale szybko mi przeszło. Teraz zaczynam 5. opakowanie i jak na razie nic nowego nie przybyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, a jak wasze badania? Macie może podwyższone próby wątrobe? A robiłyście coś takiego jak CK? Mi niestety to CK jest wyyższe około 4 razy od normy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Slacker
U mnie teraz 1,5 miesiaca kuracji, Nadal nie mam zadnego luszczenia na twarzy, nic, zero. Niestety wyskoczyly mi 3 nowe wypryski na prawej polowie twarzy ( tej ktora mam zaogniona + nie jestem przed okresem) natomiast poznikaly mi wszystkie wagry!, nos, lewa strone policzka mam idealnie czysciutka - wiecie o co chodzi ; -). Wyniki wyszly mi bardzo dobre. HDL bardzo dobrze LDL- rewelacyjny, etc. jedynie mam o 0,5 % za malo hemoglobiny, ale zawsze mialam problemy z zelazem i anemia. Dermatolog napisal mi w mailu, ze wszystko super i dalej kontynuujemy kuracje ( wizyte mam dopiero pod koniec lipca) + dodam, ze spozywalam kilka razy przez ostatnie 3 tyg alkohol. Aaaa zapomnialam, zrobily mi sie zajady ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pietka89
Witajcie, od tygodnia biorę axotret 1x20mg, lekarka przepisała mi to na łojotok, który jest moim głównym problemem. Byłam świadoma wszystkich efektów ubocznych, niestety niepokoi mnie to, że w piątym dniu brania pojawiła się wysypka na twarzy, którą określiłabym jako coś w rodzaju liszaju. Aktualnie to już zniknęło z twarzy, niestety teraz mam silny rumień na policzkach, który baardzo piecze. W ulotce jest napisane, że w przypadku wystąpienia reakcji alergicznej (świąd, zaczerwienienie twarzy) lub silnej reakcji anafilaktycznej nalezy przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem.. moja lekarka jest na urlopie do 22ego lipca. Nie wiem czy odstawić do tego czasu lek czy jeszcze przyjmować, przetrzymać to..może się organizm przyzwyczai i po kilku dniach przejdzie... Moze ktoś potrafi mi doradzić? Mieliście podobne objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pietka89
Wczoraj uczulenie się mocno zaostrzyło, silny piekący rumień plus opuchnięta twarz... na szczęście już się to wycisza, dziś jest lepiej. Odstawiłam axotret.. po 22gim lipca idę do dermatolog.. Muszę sobie zrobić testy alergologiczne, żeby wiedzieć czego mam na przyszłość unikać. Taka reakcja pojawiła mi się drugi raz- za pierwszym razem po sterydach (encorton, solu-medrol), więc coś w tych lekach musi być co działa na mnie bardzoo niekorzystnie. To też bardzo silne leki, zarówno sterydy jak i Axotret, może dawki były zbyt duże. Żałuję, że musiałam przerwać kurację, ale ta reakcja na pewno nie jest zwykłym skutkiem ubocznym. Mam nadzieję, że będę mogła brać jakiś inny lek - zamiennik Axotretu, ale już bez tego 'alergenu'. Pozdrawiam i życzę łagodnych przejść przez Wasze kuracje i rewelacyjnych efektów FOREVER ! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna898
Dzień 49, dawka 50 mg. Krew z nosa leciała już 4ry razy. USta suche - ale można walczyć z pomadką i jest ok. Wysypu jako takiego na razie nie ma, oprócz tej krwi z nosa samopooczucie raczej dobre, tylko upały strasznie przeszkadzają w kuracji. Ogólnie czekam na dobre rezultaty, ale być może pojawi sięwielki wysyp przed.... zobaczymy.... pozdrawiam i trzymam za wszystkich kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×