Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CVXDVGFD

AXOTRET !!! PYTANIE

Polecane posty

Gość ewciuś
pudru juz nie bo skóra i tak jest sucha a puder ją pewnie jeszcze bardziej by wysyszył :( wieczorem nakładam tylko gruba warstwe kremu Bobini Baby to rano skóra jest nawilzona ;) jak musze wyjsc rano to juz nie nakladam kremu z rana zeby sie nie swiecic ;P bo nigdy nie mam czasu na czekanie az krem sie wchlonie bo jednak on dosc tłusty jest. buzie staram sie myc wodą z żelem bo jak potem wyciera się w recznik to troche ta skóra sie regeneruje bo te skórki ścieraja się pod wpływem wycierania twarzy ręcznikiem a jak robie wacikiem i mleczkiem to rano nadal mam suche skórki z poprzedniego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate89
Mam pytanie dot. badania krwi, do tej pory miałam mniej więcej wszytko w normie albo lekko podwyższone. Jednak dziś odebrałam wyniki i ASPAT mam w wysokości 117 U/l a ALAT 112 U/l, czy mieliście aż tak wysokie wyniki? Trochę boję się o swoją wątrobę, a wizytę u dermatolog mam dopiero w nast tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcius
jeśli używam dwóch podkładów: 10 SPF na całą twarz i 25 SPF miejscowo to powinnam jeszcze używac dodatkowo kremu z filtrem na lato ? mam jasną cere ktora dosc kiepsko sie opala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
Kate-kup sobie hepatil na regeneracje watroby jedna dziennie tabletka z bialo pomaranczowego opakowania -sielniejasza-wystacza-ja po 2 msc brania axo tez mialam złe wyniki ze lekarka zastanawiala sie czy mi przepisac recepte-ale po hepatilu sie wyrównalo-moje złe badania piciem alkoholu byly spowodowane to wiem na pewno ale wsztystko sie wyrownało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia90$$$
Mam pytanie jak często nawilżacie twarz? Bo mi dermatolog powiedziała że mam nawilżać twarz kilka razy dziennie a ja nawilżam raz, góra 2 razy, ale nie wiem po co mam nawilżać kilka razy jak moja skóra jest już nawilżona na długo za jednym razem... I jeszcze czym nawilżacie twarz? Bo ja cethapilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate89
Asia90$$$ a ile już czasu bierzesz axotret? konieczność nawilżania zależy od tego w jakim stopniu twój organizm zaczął wchłaniać lek.Ja koniecznie rano i wieczorem muszę nawilżać, no i jak nie jestem pomalowana to staram się w trakcie dnia, zresztą teraz już mam mniej suchą skórę, najgorzej było zimą - wtedy non stop nakładałam krem. Nawilżam twarz albo bambino albo nivea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate89
sylas17 a czy brałaś hepatil po skończonej kuracji czy w trakcie? u mnie to przez axotret na bank, ostatnie 2 miesiące brałam zwiększoną dawkę i to chyba przez to, bo do tej pory wyniki były ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia90$$$
kate89 ja biore aknenormin to jest odpowiednik axotret tylko nazwa inna. Ja już to biorę prwawie 7 miesięcy, cera jest już zdecydowanie w lepszym stanie tylko zostały mi drobne ślady po syfach i takie zaczerwienienie. Teraz już częściej nawilżam twarz jak nie mam tych wysypów bo jak miałam to nie chciałam nawet tak dotykać tej twarzy zasyfionej nawet żeby nawilżyć a łuszczyła mi się wtedy bardziej niż teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate89
Asia90$$$ więc wychodzi na to, że lepiej tolerujesz lek i tak ci nie wysusza skóry, ja miałam strasznie suuuchą twarz i po nałożeniu każdego podkładu miałam łuski (a bez podkładu bym się nie pokazała na zajęciach bo zbyt czerwona byłam). Ktoś wcześniej pytał o podkłady. Nie mogę powiedzieć jaki jest dobry bo nie trafiłam, ale zdecydowanie nie polecam podkładu Max Factor, Smooth Effect Foundation (Kryjąco - nawilżający) - uwidacznia każdą nawet najmniejszą suchą skórkę, twarz wygląda strasznie. Jak nie jestem pomalowana to nie widzę tych skórek, a jak nałożę ten podkład to nie mogę się nadziwić skąd ich aż tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xblu
Też biore teraz aknenormin od dłuższego czasu nic mi nie wyskakuje a na kuracji jestem niecałe 3 miesiące, mam tylko bardzo zaczerwienioną skórę i nie wiem czy to z czasem zejdzie czy po kuracji będę musiała iść z tym do kosmetyczki na jakiś zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia90$$$
xblu zaczerwienienie przejdzie po zakończeniu leczenia teraz to nic nie poradzisz na to jedynie cierpliwości musisz mieć i dużo nawilżać to te zaczerwienienie trochę się zmniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcius
a co do opalania to trzeba uwazac na cale ciało czy tylko buzi nie opalac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate89
dermatolog mi zabroniła się opalać, zresztą ostatnio ciepło jest i na rękach porobiły mi się czerwone plamy - nie opalam się, tylko chodziłam z krótkim rękawem:/ więc filtr jest wskazany bo można sobie skórę podrażnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy kuracja trwa minimum 6 miesiecy? ja skonczylam 4 miesiac i chcialabym zakonczyc kuracje.. skora jest gladka zadnych syfow ale strasznie zaczerwieniona momentalnie gdy wyjde na dwo a jest slonce robie sie cala czerwona...wiadomo ze teraz bedzie coraz cieplej wiec jest to bardzo uciazliwe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate89
U mnie ma trwać 9 miesięcy, to zależy od tego jaką łącznie dermatolog ci przeznaczył dawkę i ile dziennie bierzesz. Najlepiej jak podczas kolejnej wizyty spytasz sermatologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
moja kuracja konczy sie za 2dni-trwalaodwrzesnia czyli8msc,skora jest ładna dosc gładka-za tydzien wybieram sie juz do kosmetyczki na oczyszczanie a za 2 tyg planuje odwiedzic solarium-tak delikatnie raz na jakis czas po 6-7min.ciesze sie ze podjelam to wyzwanie wcale nie bylo to upierdliwe ale marzy mi sie słoneczko-boje sie chyba bardziej ze włosy znów zaczna sie przetłuszczac-teraz mam komfort bo myje raz na 3-4dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate89
sylas17 a rozmawiałaś z dermatologiem o opalaniu? mi przez 6 miesięcy po skończeniu kuracji zabroniła się opalać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
no wlsnie co lekarz to inna diagnoza-mi powiedziala zebym odczekala co najmniej 2 tyg przed zabiegiem u kosmetyczki i jakis 3 tyg przed opalaniem juz sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bralam axotret prawie 5 miesiecy i wlasnie zakonczylam kuracje ale nie dlatego ze dermatolog mi ją zakonczyla tylko postanowilam sama ją skonczyc...to jest nie do wytrzymania wyjsc w taka pogode na dwor nie mowie tu o jakims lezeniu na sloncu tylko zwyklym wyjsciu na miasto.. jestem czerwona jak bym wyszla ze solarium!!! a na solarium nie bylam od grudnia i marze o tym by pojsc chociaz na kilka minut sie zabbrązoowic.. w aptece pani mi polecila jakis krem z filtrem wiec teraz nawet gdy wyjde na miasto musze sie nim smarowac.. skora nie powiem ze przeszla moje oczekiwania nie ma sladu zadnego syfa.. sa tylko slady po bliznach.. nawet w cieply dzien skora mi sie nie blyszczy nie jest tlusta po prostu bajka ;) teraz pytanie czy powinnam isc do dermatologa i zapytac ile powinnam odczekac zanim pojde na jakis zabieg chodzi mi o blizny i o solarium... czy po prostu odczekac 3 tyg? wiadomo kazda wizyta 50zl w dupe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia90$$$
Maryska2020 a dermatolog na ile czasu wyznaczyła ci leczenie? Bo jak miałaś brać lek dłużej niż 5 miesięcy a przerwałaś to skutki mogą być katastrofalne! A dlatego że przerwanie takiego leczenia na własną rękę mimo zniknięcia trądziku grozi jego nawrotem i to ze zdwojoną siłą tzw trądzik piorunujący! Leczenie axotretem powinno trwać minimum 6 miesięcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angea
powiedzcie ile bierzecie mg na dzien? bo podobno trzeba przyjac taka dawke by juz nie bylo nawrotow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia90$$$
Maryśka2020 to lepiej jak skonsultujesz się z dermatologiem że przerwałaś leczenie dobrze ci radzę żebyś później nie płakała gorzkimi łzami bo wtedy już nic nie pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angea
odpiszecie mi na moje pytanie ile mg bierzecie przez 6 miesiecy?? bardzo bylabym wdzieczna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewciuś
20mg biore. trzecie opakowanie i jak na razie dobrze ale bez rewelacji, krostka wyskakuje ok dwa- trzy razy w miesiacu. ale czerwone slady nadal sa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angea
ewcius a przez ile miesiecy masz brac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
wszystko zalezy od wagi Twojej nie jest nigdzie wskazane ile msc.poczytaj wczesniejsze posty -jedni biora 5-6 msc inni nawet 12.ja bralam 8sm 10mg rano i 20mg na noc.skobnczylam kuracje 2 tyg temu.przez caly ten czas kuracji nie mialam problemów z cera ani wlosami.uz po 2 tyg na poczatka wygladalam ładnie.nie mialam zadnej czerwonej twarzy.wyprysków -nic idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcius
ne mialam tragedii na twarzy ale chce sie pozbyc problemu na dobre. dawke mam troche nizsza do wagi. mam brac 6 mnc, chyba ze to za malo bedzie to mi przedluzy derma. na ulotce jest zamieszczone ze mozna brac nawet 4 msc a najwiecej 6 msc. jaka macie dawke do wagi? chciałabym porownac czy moja derma nie dala mi za małej. powinnam brac ok 30mg a biore 20, waze 54

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
ja waze 64kg dawka30mg na dobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BlaBlaJustCallMeBla
Ja ważę 58kg i biorę 30 mg/dziennie Dziewczyny robiły się wam taki grudki/nacieki i nie wychodziły na zewnątrz, tak jakby były głęboko w skórze? Kończę 3-cie opakowanie z 6-ciu, które muszę przyjąć, a wciąż robią mi się spore pryszczole..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×